Menu
zabawki

Podróże – zabawki, gry, książki dla dzieci o tematyce podróżniczej

Tydzień temu pokazywałam Wam zabawki, gry i książki edukacyjne związane z tematyką ciało człowieka. Zainteresowanie tym tematem jest u nas ostatnio nieco słabsze, ale tematyka podróżnicza rozhulała się na dobre. Jasiek szczególnie umiłował sobie flagi, a zabawek z flagami niestety nie jest tak łatwo znaleźć. Wydaje mi się, że rynek zabawek dopiero rozkręca się w tematyce podróżniczej. Dajcie znać, czy Wam udało się znaleźć jakieś inne perełki w tym zakresie.

Zabawki

Mapa świata dla maluchów

Tak jak w tytule – mapa raczej dla maluchów. Bardzo duże elementy (17 części), uchwyty umożliwiające łatwiejsze układanie. Mapa może być taką podstawą podstaw – uczyć nazw kontynentów, oceanów. Na ramce wokół mapy znajdują się wybrane flagi państw, którymi również można zainteresować dziecko.

Do kupienia tutaj – mapa świata dla maluchów

Podroze - zabawki, gry, ksiazki040 by .

Podroze - zabawki, gry, ksiazki041 by .

Mapa z flagami Montessori

To nasz hicior. Duża (53×35 cm), drewniana mapa świata z dziurkami w niektórych krajach, do których można włożyć odpowiednią flagę (flag jest 36). Na odwrocie mapy znajdują się wszystkie flagi wraz z podpisem nazw państw. My jednak pracujemy z atlasem. Sama musiałam nieco odświeżyć swoją wiedzę, ponieważ nie potrafiłam ulokować prawie połowy flag. Genialna zabawa i dla małych, i dla starych. Zabawka na wiele lat.

Do kupienia tutaj – mapa z flagami

Podroze - zabawki, gry, ksiazki001 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki002 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki003 by .

Mapa Europy XXL Montessori

Nie wiem, co takiego ma w sobie ta mapa, ale Jaśko ją pokochał i właściwie codziennie się nią bawi. Żadnych podpisów, żadnych ilustracji. Każde państwo jest oddzielnym elementem układanki. Ot, kolorowa mapa konturowa. Myślę jednak, że dzięki temu, że mapa nie ma żadnych innych przeszkadzajek, Jaśko szybciej przyswaja kształty poszczególnych krajów. Pamiętam jak w gimnazjum na geografii musieliśmy co kilka tygodniu zaliczać znajomość linii brzegowej każdego kontynentu. Wtedy też wolałam się jej uczyć na mapie konturowej.

Do kupienia tutaj – mapa Montessori

Podroze - zabawki, gry, ksiazki038 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki039 by .

Puzzle – drewniana mapa województw Polski

Drewniana mapa administracyjna Polski to też ukochana zabawka Jaśka. W piątki dzieci w przedszkolu mogą zabrać do przedszkola ulubioną zabawkę. Co zabiera moje dziecko? Właśnie tę mapę. Obecnie mapę można kupić w nowszej wersji (w tej naszej nie było Gorzowa Wielkopolskiego i Torunia). Można wybrać sobie też kolor ramki. Jako że z Eweliną od Tatutatam (która nie tylko robi te mapy, ale również genialne literki, o których pisałam Wam we wpisie Jak przez przypadek nauczyć dziecko czytać) dobrze mi się żyje, załatwiłam dla Was zniżkę na mapę. Na hasło matkawariatka dostaniecie od Eweliny 15% rabatu na mapę. Zniżka obowiązuje do końca miesiąca – do końca maja.

Do kupienia tutaj – mapa województw

Podroze - zabawki, gry, ksiazki027 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki028 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki029 by .

Puzzle alfabet państwa i flagi. Czuczu

Te puzzle mamy od dawna. Gdy je kupiłam, Jasiek w ogóle nie był nimi zainteresowany. Teraz dostały drugie życie. Dzięki nim dziecko nie tylko poznaje litery, ale również nazwy krajów i ich flagi oraz charakterystyczne dla danego kraju elementy. W zestawie znajduje się 48 elementów, z których można złożyć 24 obrazki.

Do kupienia tutaj – puzzle państwa i flagi

Podroze - zabawki, gry, ksiazki025 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki026 by .

figurki zabytki

Z tej serii mieliśmy wcześniej kosmos. Przy zainteresowaniu podróżami nie mogło też zabraknąć zabytków. Chyba kupię też drugą część tej serii z zabytkami. Jaśko bardzo je lubi. Często zabiera ze sobą jeden z zabytków na jakąś wycieczkę. Figurki są starannie wykonane i ręcznie wykańczane.

Do kupienia tutaj – figurki zabytki

Podroze - zabawki, gry, ksiazki032 by .

Biegun północny figurki

Zwierzaki z tej samej serii co zabytki. My mamy akurat zwierzaki z bieguna, ale można też kupić zestaw zwierząt charakterystycznych dla innych kontynentów.

Do kupienia tutaj – figurki biegun północny

Podroze - zabawki, gry, ksiazki030 by .

Karty trójstopniowe Montessori

To u nas nowość. Jeszcze wszystkich nie wycięłam. W zestawie znajduje się 20 zalaminowanych kart (10 kart ze zdjęciem i  10 kart ze zdjęciem i podpisem) oraz 10 napisów. Karty można wykorzystać do lekcji. Więcej przeczytacie o tym tutaj – lekcja trójstopniowa w metodzie Montessori

Do kupienia tutaj – karty trójstopniowe

DSC_5495 by . DSC_5494 by . DSC_5496 by .

Karty Geo Family – Janod

Pisałam o nich tutaj – Pomysł na prezent od Mikołaja – zabawki Janod

Do kupienia tutaj – Geo Family

Podroze - zabawki, gry, ksiazki023 by .

Globus Vtech

To jedna z pierwszych zabawek Jaśka związanych z podróżami. 5 wariantów zabawy w formie opowiadań i quizów oraz ruchomy joystick pozwalają dziecku samodzielnie sterować zabawą i podejmować decyzje o kierunku podróży. Globus uczy dziecko o najbardziej charakterystycznych zabytkach, o mieszkańcach danych rejonów świata, uczy prostych słów w innych językach. Widzę, że obecnie globus jest niedostępny w sklepach, ale na pewno da się kupić używane. Jeszcze niedawno były w sprzedaży.

Do kupienia tutaj – globus Vtech

Podroze - zabawki, gry, ksiazki033 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki034 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki035 by .

Globus podświetlany polityczno-fizyczny

Gdy pokazałam Wam kiedyś to zdjęcie na FB, posypały się pytania o globus. My mamy go już od dawna. Służy Jaśkowi za lampkę nocną. Globus jest polityczno-fizyczny. Gdy jest wyłączony, można na nim zobaczyć polityczną mapę świata, a gdy włączony – fizyczną. Poza tym ma fajną, drewnianą, solidną podstawę.

Do kupienia tutaj – globus podświetlany

DSC_0738-2 by .

Globus z konturami

To prezent. Nie udało mi się znaleźć podobnego globusa, żebym mogła Wam podlinkować. Globus pomalowany jest farbą tablicową. Dołączona była do niego kreda. Bardzo fajna zabawa. Jaśko bardzo lubi ten globus. Tym bardziej, że zaznaczone są na nim jedynie kontury krajów.

Podroze - zabawki, gry, ksiazki036 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki037 by .

mapa magnetyczna Janod

Pisałam o niej tutaj – pomysł na prezent od Mikołaja – zabawki Janod

Do kupienia tutaj – mapa Janod

Podroze - zabawki, gry, ksiazki053 by .

Puzzle mapa świata Eeboo

Pisałam o nich tutaj – Pomysł na prezent mikołajkowy od Tuliluli

Do kupienia tutaj – puzzle mapa świata

Podroze - zabawki, gry, ksiazki052 by .

 

Gry

Dumel Discovery interaktywna mapa świata Zwierzęta

Mapa interaktywna prowadzi dziecko przez świat wiedzy o zwierzętach na świecie. Posiada panel dotykowy z aktywnymi ikonkami. Na mapie znajduje się 72 zwierząt. Dziecko może poznać, jakie wydają odgłosy, czym się żywią, gdzie żyją. Poza ciekawostkami o zwierzętach, dziecko może też sprawdzić swoją wiedzę w quizie. Dumel ma w swojej ofercie jeszcze inną mapę świata – z krajami. Pewnie i ona pojawi się w naszych zbiorach.

Do kupienia tutaj – mapa świata zwierzęta

Podroze - zabawki, gry, ksiazki057 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki058 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki059 by .

Dumel Discovery interaktywna mapa Polski

To również mapa interaktywna. I tak samo tutaj, poza ciekawymi informacjami, dziecko może sprawdzić swoją wiedzę w quizie. Mapa uczy wiedzy o Polsce – o jej historii, geografii. Można również posłuchać hymnu Polski.

Do kupienia tutaj – mapa Polski Dumel

Podroze - zabawki, gry, ksiazki060 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki061 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki062 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki063 by .

Podróż po Europie

Tę grę kupiliśmy kiedyś dawno temu w jakiejś Biedronce czy Lidlu. Wtedy średnio Jaśka interesowała, ale myślę, że teraz mu się spodoba (odkopałam ją przy okazji przygotowywania tego wpisu). Gra uczy dziecko o stolicach krajów Europy, najważniejszych zabytkach, flagach elementach turystycznych itp.

Do kupienia tutaj – gra Podróż po Europie

Podroze - zabawki, gry, ksiazki042 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki043 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki044 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki045 by .

Mieszkańcy świata

48 puzzli, z których można ułożyć 24 układanki zawierające informacje o różnych krajach. Z jednej strony układanki znajduje się para dzieci w charakterystycznych dla danego regionu strojach,  z drugiej flaga tego kraju, informacja o stolicy, ludności i powierzchni. Puzzle mamy od dosyć dawna. Teraz doczytałam, że poza układaniem puzzli, można również grać nimi w 4 różne gry. Nie mogę jednak znaleźć instrukcji do tych gier.

Do kupienia tutaj – mieszkańcy świata

Podroze - zabawki, gry, ksiazki046 by .

Podroze - zabawki, gry, ksiazki047 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki048 by .

Odkryj świat. Memory

No nic innego jak memory. Tyle tylko że memory ze zdjęciami zabytków z całego świata. W zestawie jest aż 80 kartoników (40 par). Myślę, że fajnie mieć takie memory. Tym bardziej, że jest niedrogie.

Do kupienia tutaj – odkryj świat

Podroze - zabawki, gry, ksiazki049 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki050 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki051 by .

Książki

Mój pierwszy atlas świata

Nie wiem, jak to się stało, ale chyba nie opisywałam Wam jeszcze tej książki na blogu. Albo nie umiem znaleźć opisu. Książka jest całokartonowa, zaokrąglone rogi. Raczej dla maluchów. Nie przyglądałam jej się dokładnie i nie wiem, czy zawiera też więcej błędów, ale np. panda została podpisana jako koala. Kupujcie na własną odpowiedzialność.

Do kupienia tutaj – Mój pierwszy atlas świata
Podroze - zabawki, gry, ksiazki015 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki016 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki017 by . Podroze - zabawki, gry, ksiazki018 by .

Zakątki. Kto tu mieszka?

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce malucha #6

Do kupienia tutaj – Zakątki

Podroze - zabawki, gry, ksiazki024 by .

Mapy Mizielińskich

Na blogu pisałam o wersji pomarańczowej. Pomarańczowa jest rozszerzeniem o 16 dodatkowych map. Nakład ma jednak lmitowany, więc jeżeli się wyprzeda, to zostanie jedynie stała wersja niebieska.

O wersji pomarańczowej pisałam tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #20

Do kupienia tutaj – Mapy. Edycja pomarańczowa

Do kupienia tutaj – Mapy. Edycja niebieska

DSC_5493 by . DSC_5492 by .

Przewodnik po Polsce dla dzieci

Pisałam o nim tutaj – Co w przyszłości będzie czytało moje dziecko? cz. 6

Do kupienia tutaj – Przewodnik po Polsce dla dzieci

Podroze - zabawki, gry, ksiazki011 by .

seria o Neli Małej Reporterce

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #24

Do kupienia tutaj – pakiet Nela

Podroze - zabawki, gry, ksiazki014 by .

Podróż dookoła świata Północ-Południe Wschód-Zachód

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #16

Do kupienia tutaj – Podróż dookoła świata

Podroze - zabawki, gry, ksiazki021 by .

Listy od Feliksa

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #24

Do kupienia tutaj – Listy od Feliksa

Podroze - zabawki, gry, ksiazki013 by .

Znam taki kraj, którego Ty nie znasz

Pisałam o nim tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #11

Do kupienia tutaj – Znam taki kraj…

Podroze - zabawki, gry, ksiazki012 by .

Lift-the-flap Picture Atlas

Do kupienia tutaj – Lift-the-fla Picture Atlas

Podroze - zabawki, gry, ksiazki006 by .

seria Oto  jest…

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #20

Do kupienia tutaj – Oto jest Rzym

Do kupienia tutaj – Oto jest Londyn

Do kupienia tutaj – Oto jest Paryż

Podroze - zabawki, gry, ksiazki004 by .

Sztokholm. Znam to miasto

Pisałam o nim tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #18

Do kupienia tutaj – Sztokholm. Znam to miasto

Podroze - zabawki, gry, ksiazki005 by .

Atlas miast

Pisałam o nim tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #23

Do kupienia tutaj – Atlas miast

Podroze - zabawki, gry, ksiazki010 by .

MUKI w podróży dookoła świata

Pisałam o nim tutaj – Co będzie czytało moje dziecko w przyszłości #1

Do kupienia tutaj – Muki

Podroze - zabawki, gry, ksiazki008 by .

Atlas smaku

Pisałam o nim tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #23

Do kupienia tutaj – Atlas smaku

Podroze - zabawki, gry, ksiazki009 by .

Szukaj i znajduj. Wielkie miasta

Pisałam o nim tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #7

Do kupienia tutaj – Szukaj i znajduj. Wielkie miasta

Podroze - zabawki, gry, ksiazki019 by .

Dzieci odkrywają Śląskie

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #16

Do kupienia tutaj – Dzieci odkrywają Śląskie

Dzieci-odkrywaja-slaskie01-1200x800 by .

Miasta świata – teczka inspiracji

Pisałam o nim tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #22

Do kupienia tutaj – Miasta świata – teczka inspiracji

Podroze - zabawki, gry, ksiazki022 by .

Sticker Picture Atlas of the World

Pisałam o nim tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #4

Do kupienia tutaj – Sticker Picture Atlas

Podroze - zabawki, gry, ksiazki020 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź