Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #16

Uwielbiam to uczucie, gdy widzę, że wchodzicie na bloga po hasłach „książka dla czterolatka, książka dla pięciolatka, książka dla sześciolatka” itp. i zostajecie na dłużej. Tworzenie tego cyklu dla Was sprawia mi mnóstwo frajdy. Obiecuję, że tak długo, jak będzie istniał blog, tak długo będę pokazywała Wam książki dla dzieci. Nawet jak moje już z nich wyrosną. 😉

Rok w przedszkolu

Jaśka ulubiona pozycja z całego tego zestawienia. Na każdej rozkładówce zilustrowany jeden miesiąc w przedszkolu. Na pierwszej rozkładówce poznajemy bohaterów, którzy pojawią się na każdej kolejnej. Jaśko uwielbia wyszukiwać Janka i kota. 🙂 Oprawa całokartonowa, zaokrąglone rogi, całkiem przyjemne ilustracje. Przedszkolakowy must have.

Do kupienia tutaj – Rok w przedszkolu

Rok w przedszkolu ksiazka01 by . Rok w przedszkolu ksiazka02 by . Rok w przedszkolu ksiazka03 by . Rok w przedszkolu ksiazka04 by . Rok w przedszkolu ksiazka05 by . Rok w przedszkolu ksiazka06 by . Rok w przedszkolu ksiazka07 by . Rok w przedszkolu ksiazka08 by .

Dzikie widoki

Kolorowanka i zbiór łamigłówek w jednym. Doskonale ćwiczy spostrzegawczość i uczy (przedstawia krajobrazy i zwierzęta z różnych stron świata). Fajne, wyrywane kartki. Lubię takie pozycje. Ale to pewnie już zauważyliście.

Do kupienia tutaj – Dzikie widoki

Dzikie widoki kolorowanka01 by . Dzikie widoki kolorowanka02 by . Dzikie widoki kolorowanka03 by . Dzikie widoki kolorowanka04 by . Dzikie widoki kolorowanka05 by .

Mapa przyszłości

Dzieci podczas jednej z lekcji przypadkowo otwierają portal do podróży w czasie, który pochłania nie tylko dzieciaki, ale i cały statek kosmiczny. Musimy odnaleźć wszystkie dzieci z klasy i zagubione przedmioty ze statku, a to wcale nie taka łatwa sprawa. Krajobraz nijak nie przypomina tego, który znamy. Co prawda pojawiają się w nim charakterystyczne budowle z całego świata, ale całość krajobrazu jest kompletnie zakręcona.Przy tej książce można spędzić naprawdę długie godziny.

Do kupienia tutaj – Mapa przyszłości

Mapa przyszlosci02 by . Mapa przyszlosci03 by . Mapa przyszlosci04 by . Mapa przyszlosci05 by . Mapa przyszlosci06 by . Mapa przyszlosci01 by .

Działka dziadka działkowicza

Kupiłam tę książkę, ponieważ lubię tako retro stylistykę w grafice, a moje dziecko niedawno miało fioła na punkcie ogrodnictwa. Niestety, dziadka nie dał sobie przeczytać do końca. Nie wiem, czy to nie przez to, że jest on napisany wierszem, a dziecię me ostatnio obraziło się na wierszowane książki. No nic, poczeka na półce, uleży się i pewnie sam kiedyś po nią sięgnie.

Do kupienia tutaj – Działka dziadka działkowicza

Dzialka dziadka dzialkowicza01 by . Dzialka dziadka dzialkowicza02 by . Dzialka dziadka dzialkowicza03 by . Dzialka dziadka dzialkowicza04 by . Dzialka dziadka dzialkowicza05 by . Dzialka dziadka dzialkowicza06 by .

I co teraz?

Bardzo fajna, prosta w formie i przekazie książka o tolerancji i akceptacji. Pewnego dnia chłopiec budzi się z rogami na głowie. Najpierw stara się je ukryć, chce się ich pozbyć. Dopiero gdy lekarz oświadcza, że nic nie da się zrobić z tymi rogami, chłopiec stara się je zamienić w swój atut. Znajduje nawet inne osoby, które mają rogi. Z czasem akceptuje je i cieszy się, że je ma. Bo przecież każdy coś ma.

Do kupienia tutaj – I co teraz?

I co teraz-01 by . I co teraz-02 by . I co teraz-03 by . I co teraz-04 by . I co teraz-05 by . I co teraz-06 by . I co teraz-07 by . I co teraz-08 by . I co teraz-09 by .

Podróż

Książka w delikatny i piękny sposób podchodzi do tematyki migracji, a właściwie do uchodźstwa. Narratorem jest dziecko, które opowiada jak przyszła wojna, która zabrała jego tatę. Musieli uciekać razem z mamą. Ich podróż nie była łatwa. Cudowna opowieść o poszukiwaniu bezpieczeństwa, przedstawiona na bardzo wymownych ilustracjach. Jak dla mnie must have.

Do kupienia tutaj – Podróż

Podroz Francesca Sanna01 by . Podroz Francesca Sanna02 by . Podroz Francesca Sanna03 by . Podroz Francesca Sanna04 by . Podroz Francesca Sanna05 by . Podroz Francesca Sanna06 by . Podroz Francesca Sanna07 by . Podroz Francesca Sanna09 by . Podroz Francesca Sanna10 by . Podroz Francesca Sanna11 by .

Myszka Chrapiszka

Książka, którą poleciliście mi niedawno w komentarzach. Niestety, Jaśkowi się nie podoba. Ja też jakoś nie jestem do niej przekonana. Jest napisana bardzo „dorosłym” językiem, wiele jest w niej słów, których dziecko nie rozumie. Zdania są zbyt złożone. Przedszkolak szybko się znudzi.

Do kupienia tutaj – Myszka Chrapiszka

Myszka Chrapiszka01 by . Myszka Chrapiszka02 by . Myszka Chrapiszka03 by . Myszka Chrapiszka04 by . Myszka Chrapiszka05 by .

Podróż dookoła świata Północ-Południe Wschód-Zachód

Książka w podobnej formie do „Mapy przyszłości”. Można ją czytać albo strona po stronie, albo rozłożyć całość i wyruszyć w podróż z jedną z dwóch rodzin. Jedna to rodzina prawdziwych globtroterów, którym niestraszne nieznane zakątki Ziemi, druga rodzina skupia się na najpopularniejszych atrakcjach. Z jednej strony książki wyruszamy z północy na południe, z drugiej ze wschodu na zachód. I tu również można przeleżeć (bo najłatwiej przegląda się ją na podłodze) przy tej książce kilka godzin.

Do kupienia tutaj – Podróż dookoła świata

Podroz dookola swiata ksiazka02 by . Podroz dookola swiata ksiazka03 by . Podroz dookola swiata ksiazka04 by . Podroz dookola swiata ksiazka05 by . Podroz dookola swiata ksiazka06 by . Podroz dookola swiata ksiazka07 by . Podroz dookola swiata ksiazka08 by . Podroz dookola swiata ksiazka01 by .

Dzieci odkrywają Śląskie

Jak już jesteśmy przy podróżach, to zostańmy z nimi do końca. „Dzieci odkrywają Śląskie” toprzewodnik napisany przez autorkę bloga podrozehani.pl – panią Basię. Pani Basia Śląskie zna jak mało kto. Jeżeli więc mieszkacie w tym regionie lub planujecie podróż w tym kierunku, koniecznie kupcie ten przewodnik. Śląskiego nie znam, ale mam wrażenie, że pani Basia wyczerpała temat. Nie sądziłam, że na tak małym obszarze może być tak wiele ciekawych miejsc dla dzieci.

Do kupienia tutaj – Dzieci odkrywają Śląskie

Dzieci odkrywaja slaskie01 by . Dzieci odkrywaja slaskie02 by . Dzieci odkrywaja slaskie03 by . Dzieci odkrywaja slaskie04 by . Dzieci odkrywaja slaskie05 by . Dzieci odkrywaja slaskie06 by .

Podobał Ci się wpis?

Śmiało, polub go, udostępnij. Będzie mi bardzo miło.

Jeżeli chcesz więcej, zapisz się do newslettera.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

7 komentarzy

 • Julia Orzech
  6 września 2016 at 23:34

  U nas Chrapiszka się sprawdziła i działka, bo T. lubi ilustracje K. Boguckiej. Rok w przedszkolu i Podróż dookoła świata to u nas hity. Zapisuję sobie ten przewodnik o Śląsku koniecznie:)

  Odpowiedz
 • Wiola
  29 sierpnia 2016 at 21:23

  A ta seria to nie jest dla trochę starszych dzieci?

  Odpowiedz
 • anna
  28 sierpnia 2016 at 15:36

  Polecam „Felek i Tola”

  Odpowiedz
  • Wiola
   29 sierpnia 2016 at 21:22

   Ale serio jest dobre? Bo coś ostatnio nie trafiam z tymi poleceniami.

   Odpowiedz
 • chivas
  26 sierpnia 2016 at 21:42

  Rok w przedszkolu – musimy posiasc przed pierwszym wrzesnia 🙂 rok w lesie znamy ale o tej jeszcze nie slyszelismy 🙂

  Odpowiedz
  • Wiola
   29 sierpnia 2016 at 21:22

   Bierz w przedszkolu koniecznie. I wyszukuj z Janem Jana. 🙂

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź