Menu
książki / książki dla dzieci

Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które…

Pewnie już trafiliście na artykuły o tym, że koronawirus to bunt naszej planety, że Ziemia wyrównuje rachunki, że w przyrodzie musi być równowaga. Myślę, że Was raczej nie muszę przekonywać do tego, że planety w ten sposób nie działają. Na pewno przez chwilę nasza Ziemia odetchnie, bo. zmniejszy się emisja spalin czy zanieczyszczenie środowiska. Za kilka miesięcy jednak pewnie większość ludzi wróci do swoich starych nawyków i przyzwyczajeń.

Zachęcam Was, żebyście pochylili się nad tym, co możemy zrobić dla naszej planety w obliczu zagrożenia środowiska naturalnego. Nie namawiam Was, żebyście od razu tworzyli demonstracje i marsze przeciwko politykom i dużym koncernom, które swoim podejściem przyczyniają się do katastrofy klimatycznej. Jestem zwolennikiem małych zmian, bo wiem, że one często przynoszą wielkie rezultaty. I doskonałe dowody na to znajdziecie w książce, która właśnie ma swoją premierę – nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę.

Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę to jedna z książek nurtu girl power, pokazująca ogromny wkład kobiet w ratowanie Ziemi. Jest to zbiór inspirujących opowieści o kobietach, dla których głównym celem działania była ochrona naszej planety i wszystkich jej mieszkańców. To dzięki nim kawałek naszego świata został ocalony.

Zazwyczaj książki z nurtu girl power, przedstawiające sylwetki wyjątkowych kobiet, kierowane były do nieco starszych odbiorców. Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę może zainteresować już nawet przedszkolaków. Autorka tego tytułu – Kate Pankhurst – zadbała o to, żeby tak ważna treść była napisana przystępnym dla dziecka językiem. Poza tym dzieciaki na pewno przyciągną również świetne ilustracje oraz interesujące ciekawostki. Dzięki niej dowiecie się m.in. o tym, że słonie odczuwają silne emocje, tak jak ludzie, dwa meteoryty uderzyły w jedno miasto, szympansy potrafią używać narzędzi, czy że pszczoły znają się na zegarku.

Nadzwyczajnie wspaniale kobiety005Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety008Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety009Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety011Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety012Ksiazka dla dzieci by .

Książka świetnie się u nas przyjęła. Jestem dumna z tego, że z moje dzieciaki z taką naturalnością przyjmują to, że to właśnie kobiety podjęły opisane w książce działania w trosce o naszą planetę. Zupełnie ich to nie dziwi. Gdy zapytałam, czy nie są zaskoczeni, że to kobieta wynalazła np. dom ogrzewany energią słoneczną, odparli, że nie. Zdziwiło ich jednak coś zupełnie innego – że w książce nie pojawiła się żadna Polka. Przyznałam im rację, dodając, że być może oni kiedyś będą takimi Polakami, którzy zajmą się ratowaniem naszej planety i inne dzieci będą mogły o nich przeczytać. Wtedy nagle zaczęli sypać jak z rękawa pomysłami na ratowanie naszej planety. Chcieli ratować Ziemię głównie przed meteorytami, szkodliwymi promieniami słonecznymi czy też spadającymi satelitami. Padały pomysły na stworzenie pola siłowego, które odbijałoby meteoryty, a nawet specjalnych trampolin, które wyrzucałyby z powrotem w kosmos spadające na Ziemię satelity.

Jeżeli nie macie już pomysłu, co robić z dziećmi w czasie kwarantanny i chcielibyście rozbudzić w nich motywację do ratowania naszej planety, to baaaardzo polecam Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę. To nie jest książka tylko dla małych kobiet.

Książkę Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę możecie kupić tutaj – Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę

Nadzwyczajnie wspaniale kobiety017Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety018Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety020Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety021Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety022Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety023Ksiazka dla dzieci by .

Ale to nie wszystko.

Jakiś czas temu ukazały się bowiem dwa inne tytuły z tej samej serii – Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię oraz Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat. Je również bardzo warto mieć w biblioteczce.
Nadzwyczajnie wspaniale kobiety019Ksiazka dla dzieci by .

Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię

To książka wydana rok temu. Przedstawia ona wyjątkowe kobiety, które zapisały się na kartach historii świata dzięki swoim niezwykłym dokonaniom. Ich nadzwyczajne osiągnięcia są doskonałym dowodem na to, że kobiety mogą wszystko.

W tym tytule poznacie astronautkę Walentyną Tiereszkową, zainspiruje Was taneczna pasja Josephine Baker, zachwyci waleczność celtyckiej królowej Budyki, czy też odkryjecie prawdziwą historię niezwykłej Indianki Pocahontas. Wszystkie opisane w książce kobiety walczyły ze stereotypami i ograniczeniami, które były im narzucane. Bardzo ważna lekcja dla każdego.

Do kupienia tutaj – Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię Nadzwyczajnie wspaniale kobiety024Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety025Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety026Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety027Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety028Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety029Ksiazka dla dzieci by .

Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat

A to już tytuł wydany dwa lata temu – w 2018 roku. Żałuję, że trafiłam na tę pozycję dopiero teraz. Znajdziecie w niej trzynaście krótkich życiorysów niezwykle pasjonujących i inspirujących do działania kobiet. W tej książce znajdziecie również sylwetkę naszej rodaczki – Marii Skłodowskiej-Curie.

Dzięki tej pozycji poznacie nie tylko polską naukowczynię, ale również pomysłową wynalazczynię, fascynującą pisarkę, wizjonerską projektantkę mody czy inspirującą artystkę. W tym tytule zdecydowanie nie brakuje opowieści, faktów i ciekawostek o pasjonujących kobietach i ich osiągnięciach

Wszystkie mini życiorysy składają się na zbiór o odwadze i determinacji, ale tez przede wszystkim o marzeniach. Każda z tych kobiet walczyła bowiem z ograniczeniami i nie dała sobie wmówić, że nie da rady. Niezbędna pozycja na półce każdego – niezależnie od płci i wieku.

Do kupienia tutaj – Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły światNadzwyczajnie wspaniale kobiety030Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety031Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety032Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety033Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety034Ksiazka dla dzieci by . Nadzwyczajnie wspaniale kobiety035Ksiazka dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

Napisz odpowiedź