Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w bibiblioteczce malucha #35

Wiem, wiem, daaaawno nie było wpisów z nowościami w naszej biblioteczce. Ale nadrabiam właśnie i w najbliższych dniach, poza dzisiejszym wpisem, pojawią się wpisy z nowościami w biblioteczce przedszkolaka i starszaka. I będzie tam mnóóóóstwo cudownych pozycji. Ten dzisiejszy wpis jest najskromniejszy z prostej przyczyny – moje dzieci już nie czytają takich książek, są za stare. Pokazuję tylko te, które dostałam jakiś czas temu od wydawnictw i nie zdążyłam Wam ich pokazać. Nastawcie się też na dosyć sporą wyprzedaż książkową. Myślę, że zrobię ją pod koniec czerwca/na początku lipca. Akurat moje dziecię wyjeżdża wtedy na kolonię, więc będę mnieć więcej czasu na to.

A tymczasem łapcie nowości maluchowe. W pierwszej części wpisu znajdziecie książki, które znalazły się w naszej biblioteczce, z moimi zdjęciami, w drugiej z kolei nowści, które zwróciły moją uwagę i gdybym miała małe dzieci, pewnie bym po nie sięgnęła. Opisy w drugiej części pochodzą ze strony wydawców.

Nowości w naszej biblioteczce

Małe nasionko

Nie wiem, jak teraz wygląda znajomość Erica Carle’a wśród rodziców małych dzieci, ale moje dzieci wychowały się na jego książkach. Wszystkie znałam na pamięć, a „Małą, głodną gąsienicę” mogłabym wyrecytować wybudzona w nocy ze snu. „Małe nasionko” to najnowszy tytuł Carle’a dostępny w Polsce. To opowieść o nasionku, które porywa wiatr. Podróżuje przez różne miejsca, które są niekorzystne do wykiełkowania, aż wreszcie znajduje takie, gdzie może wykiełkować i zamienić się w piękny kwiat. Piękna metafora życia.

Do kupienia tutaj – Małe nasionko

Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?

Kicię Kocię i Nunusia raczej nikomu nie muszę przedstawiać. Ten tytuł przeznaczony jest zdecydowanie dla najmłodszych odbiorców. Mało tekstu, okienka, wrażenia dźwiękonaśladowcze i bardzo solidna, kartonowa oprawa. Myślę, że spodoba się maluchom.

Do kupienia tutaj – Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?

Puzzle progresywne. Rok w lesie

Hitowy Rok w lesie zilustrowany przez Emilię Dziubak tez na pewno znacie. Tym razem Nasza Księgarnia dla małych fanów Roku w lesie wydała puzzle progresywne z bohaterami książki. Do ułożenia są 3 obrazki zwierząt od najmniejszego do największego. Każdy z obrazków ma różną liczbę elementów. Bardzo solidne wykonanie i ładne pudełko.

Do kupienia tutaj – Puzzle progresywne. Rok w lesie

seria o emocjach

Bardzo przyjemna, zabawna seria o emocjach i radzeniu sobie z nimi. Jej niezwykłymi bohaterami są najlepsi przyjaciele: dziewczynka, Flaming i Ziemniaczek. Proste, wymowne ilustracje na białym tle. Moje dzieci bardzo lubiły tego typu książki, gdy były maluchami.

Do kupienia tutaj – Smutno mi

Do kupienia tutaj – Nudzę się

seria Rok w lesie

I kolejna propozycja dla małych fanów Roku w lesie. Tym razem małe, kartonowe książeczki przybliżą nam dwie postacie – bobra i niedźwiedzia (dowiemy się, gdzie żyją, jak mieszkają, co robią), a poza tym pobudzą wyobraźnię i rozwijają spostrzegawczość.

Do kupienia tutaj – Rok w lesie. Bóbr

Do kupienia tutaj – Rok w lesie. Niedźwiedź

Cześć i czołem, t. 2

A to drugi tom znanej, interaktywnej kartonowej książeczki pięknie zilustrowanej przez Agatę Dudek. Wierszowane polecenia zachęcają dzieci do pomocy zwierzakom. Bardzo fajna rzecz.

Do kupienia tutaj – Cześć i czołem, t. 2

Co bym kupiła, gdybym miała małego bąbelka?

Kurczaczek częstuje. Smacznego!

Ciepła książka dla najmłodszych w duchu RODZICIELSTWA BLISKOŚCI. O radości dzielenia się i o poczuciu bezpieczeństwa, jakie dają dzieciom rodzice. Język i ilustracje wspaniale oddają dziecięcy sposób postrzegania świata.

Książka opowiada o kurczaczku, który zapragnął zadbać o wszystkich wokół. Tak bardzo starał się, aby zwierzęta w jego otoczeniu miały pełne brzuchy, że zapominał o sobie. Na szczęście mama była tuż obok.
Lektura tej książki może być inspiracją do zabawy z najmłodszymi dziećmi, które często lubią obdzielać otoczenie zawartością swojego talerza. Książka, do której Twoje dziecko prawdopodobnie będzie chciało wracać po kilka razy dziennie.
Uwaga! Po jej lekturze nie tylko najmłodsi, ale i ich rodzice mogą nabrać apetytu! Na zabawę, dzielenie się, dbałość o innych, a nawet na małe co nieco.

Do kupienia tutaj – Kurczaczek częstuje. Smacznego!

kurczaczek czestuje by .

seria Pola i Piotruś

Pola i Piotruś to najlepsi przyjaciele. Uwielbiają wspólnie spędzać czas. Mają mnóstwo pomysłów i nigdy się nie nudzą. I choć czasem zdarzają się im trudne sytuacje, małe kłótnie czy łzy, to zawsze potrafią temu zaradzić – dzięki życzliwości, uśmiechowi i zrozumieniu. Książki zostały napisane prostym tekstem, idealnym dla malucha. Problemu poruszane w każdym opowiadaniu są bliskie każdemu dziecku, a wyraźne ilustracje i opowieści z humorem pozwolą małym czytelnikom utożsamić się z bohaterami.

Do kupienia tutaj – Pola i Piotruś. Hulajnoga

Do kupienia tutaj – Pola i Pioruś. Plama

seria Książeczka dźwiękowa

Tato, jak robi żaba?

Zwierzęta kumkają, miauczą, muczą, warczą, rżą i chrumkają. Naśladowanie ich głosów to świetna zabawa! Każde stworzenie z pewnością umie mówić własnym głosem, ale tato Myszaczka nie wie jakim… A może tylko droczy się z synkiem?

Bip-biiip! Dryń-drrryń!

Zwierzęta wybrały się w drogę i wszystkie chcą gdzieś dojechać. Przy okazji każdy trąbi aż miło! Rowerowy dzwonek, gwizdek lokomotywy, syrena wozu strażackiego czy staroświecki klakson – każdy sygnał ma swoje niepowtarzalne brzmienie. 

Do kupienia tutaj – Tato, jak robi żaba?

Do kupienia tutaj – Bip-biiip! Dryń-drrryń!

seria Montessori

Książeczki dla najmłodszych przygotowane przez specjalistę zgodnie z metodą Montessori.

Dzięki książeczkom Montessori dzieci zdobywają podstawową wiedzę dotyczącą otaczającego je świata.

Do kupienia tutaj – Montessori. Zwierzęta

Do kupienia tutaj – Montessori. Moje ciało

Do kupienia tutaj – Montessori. W domu

Do kupienia tutaj – Montessori. Mój dzień

Do kupienia tutaj – Montessori. W lesie

Do kupienia tutaj – Montessori. Zdrowie

Do kupienia tutaj – Montessori. Emocje

Mój pierwszy uczuciometr

Inspektor Krokodyl i Emoludki pomagają nam identyfikować emocje za pomocą słynnego wynalazku inspektora Krokodyla: uczuciometru. Tym razem w wersji książeczki dla nieco młodszych czytelników (krótsze teksty i kartonowe kartki). Zakręć kółkiem, aby zidentyfikować swoje emocje i ich intensywność.

Do kupienia tutaj – Mój pierwszy uczuciometr

seria Wierszyki z puzzlami

Czytaj wesołe rymowanki, układaj puzzle i baw się świetnie z małymi bohaterami.

KROK PO KROKU to seria dla najmłodszych czytelników. Proste rymowane teksty oraz kolorowe, przyciągające wzrok ilustracje pomagają maluszkowi zrozumieć to, co go spotyka w codziennym życiu, ułatwiają mu zdobywanie nowych umiejętności i pozwalają lepiej poznać otaczający go świat. To doskonałe połączenie nauki z zabawą oraz idealna lektura do wspólnego czytania.

Do kupienia tutaj – Krok po kroku. Mój dzień

Do kupienia tutaj – Krok po kroku. Zwierzaki

seria Mądre dziecko

Edukacyjna książka z puzzlowymi układankami i kolorowanką

Do kupienia tutaj – Kształty

Do kupienia tutaj – Cyfry

Do kupienia tutaj – Kolory

Do kupienia tutaj – Przeciwieństwa

seria Naciśnij guzik

Fiku-miku. Na nocniku

Pingwinek właśnie nauczył się korzystać z nocnika, co wcale nie było łatwe. Na szczęście z pomocą mamy szybko opanował tę trudną sztukę. „Fiku-miku na nocniku” ze wspaniałej serii książeczek dźwiękowych to ciepła, zabawna opowieść z uroczym bohaterem i pozytywnym przesłaniem. Dzięki przyciskowi dźwiękowi lektura zmieni się w interaktywną zabawę.

Strażacy przy pracy

Dzielni strażacy pomagają wszystkim potrzebującym! Gdy wyje syrena to znak, że pędzą na ratunek. „Strażacy przy pracy” ze wspaniałej serii książeczek dźwiękowych to ciepła opowieść z uroczymi bohaterami i pozytywnym przesłaniem. Dzięki przyciskowi dźwiękowi lektura zmieni się w interaktywną zabawę.

Do kupienia tutaj – Fiku-miku. Na nocniku

Do kupienia tutaj – Strażacy przy pracy

książeczki z dziurami Hectora Dexeta

Ażurowe strony i wycięcia w tej niezwykłej książce pełnej niespodzianek zachwycą każdego malucha!

Do kupienia tutaj – Przytulamy się

Do kupienia tutaj – Ja też!

seria Pudełko pełne zabawy

Pudełko pełne zabawy to zestaw zawierający książeczkę z rymowankami o pojazdach oraz puzzle. Po przeczytaniu wierszyków dziecko może ułożyć puzzle. Każdy obrazek składa się z 8 elementów. Zestaw zawiera tackę, która służy jako podkłada do układania. Czytanie i układanie elementów korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Puzzle rozwijają motorykę małą czyli pomagają ćwiczyć sprawność rąk, chwytność palców i precyzję ruchów, a wspólne czytanie pomaga rozwijać wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo.

Do kupienia tutaj – Dinozaury

Do kupienia tutaj – Księżniczki

Do kupienia tutaj – Pojazdy

Do kupienia tutaj – Zwierzęta

seria Moja pachnąca książeczka

To nowa seria książeczek Akademii Mądrego Dziecka przeznaczona dla najmłodszych. Na każdej stronie maluch uczy się nowych kolorów, poznaje rzeczy powiązane z daną barwą oraz dzięki potarciu paluszkiem o stronę poznaje zapachy. 

Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie się uczą.

Książeczki edukacyjne pomagają w poznaniu otaczającego nas świata, wzbudzając ciekawość i zachwycając formą wydania. Wzmocnione strony są grube, zapewniając wytrzymałość i długie użytkowanie, a dzięki zaokrąglonym rogom, książeczki są bezpieczne.

Do kupienia tutaj – Pierwsze zapachy

Do kupienia tutaj – Ogród

Do kupienia tutaj – Mój dzień

Do kupienia tutaj – Owoce

Do kupienia tutaj – Zapachy świata

Do kupienia tutaj – Na targu

Mój świat. Kolorowy nocnik

Mój Świat to nowa seria Akademii Mądrego Dziecka, która uczy dzieci codziennych czynności oraz uwrażliwia i pokazuje świat. Książeczki zawierają ruchome elementy, dzięki którym czytelnik ćwiczy małą motorykę. Grube kartonowe strony oraz bezpieczne zaokrąglone rogi pozwolą dziecku wygodnie przeglądać książkę.

„Kolorowy nocnik” to książeczka, która ma zachęcić dziecko do korzystania z nocnika. 
Pokazuje dziecku, do czego służy nocnik, i pomaga oswoić się z nim w sposób dowcipny.
Dzięki przesuwanym elementom i otwieranym okienkom nauka korzystania z nocnika jest połączona z zabawą, a  dziecko samo chętnie sięga po książkę.

Do kupienia tutaj – Mój świat. Kolorowy nocnik

seria Lisek Julek

„Lisek Julek” to seria interaktywnych książeczek dla najmłodszych z uroczym bohaterem. Na kolejnych stronach dzieci poznają przygody liska, w których aktywnie uczestniczą. Rysują i naciskają paluszkiem, obracają książkę i nią potrząsają, naśladują dźwięki i ruchy, by pomagać Julkowi w codziennych czynnościach, które są bliskie także im.

Do kupienia tutaj – Lisek Julek. Poznajmy się

Do kupienia tutaj – Lisek Julek. Przyjaciele

Do kupienia tutaj – Lisek Julek. Urodziny

Do kupienia tutaj – Lisek Julek. Przygoda w lesie

seria Jak to działa?

Seria sztywnostronicowych książeczek, których wyjątkowa cecha to wycięte strony. Taki schemat pozwala dziecku zrozumieć, jak coś wygląda i w jaki sposób działa.

Do kupienia tutaj – Jak to działa? Ciało

Do kupienia tutaj – Jak to działa? Rakieta

Do kupienia tutaj – Jak to działa? Dinozaur

Do kupienia tutaj – Jak to działa? Traktor

seria Wyspa Puffinów

Witajcie na Puffin Rock, w domu dwóch młodych maskonurów, Oony i Baby. Maluchy każdego dnia odkrywają Wyspę Puffinów, poznają inne zwierzęta i mają niezwykłe przygody.

Puffin Rock to uroczy serial dla dzieci dostępny w serwisie Netflix. Ciepłe, spokojne historie i nostalgiczna animacja sprawiają, że bajka jest ulubieńcem rodziców i przedszkolaków. Książki z serii Wyspa Puffinów w tłumaczeniu Barbary Supeł łączą w sobie historie z odcinków i piękne ilustracje.

Do kupienia tutaj – Witaj, małe jajko

Do kupienia tutaj – Chodźmy na ryby

Do kupienia tutaj – Dobranoc, księżycu

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź