Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #24

Dziś na pewno mnie znienawidzicie. Aż 18 pozycji (a właściwie to 20 – jest jeden pakiet z trzema książkami) i każda na swój sposób wyjątkowa. Do żadnej z nich nie mam do czego się przyczepić. Bierzcie, czytajcie i obrażajcie się na mnie. 🙂

Tyczka w Krainie Szczęścia

Nowość Wydawnictwa Mamania. Pewnie część z Was zdążyła już zwrócić uwagę na piękne ilustracje. Tak, tak, to Emilia Dziubak. Autorem jest Martin Widmark – szwedzki pisarz, którego możecie znać z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. „Tyczka w Krainie Szczęścia” to piękna, wzruszająca historia o tym, co ważne. Opiekunka małego Daniela zawsze opowiada mu niesamowite historie do snu. Tym razem opowiada o swoim starszym bracie Tomku, który pewnego dnia zniknął, gdy była małą dziewczynką. Po wielu miesiącach poszukiwań uświadomiła sobie, że już nigdy więcej go nie zobaczy. Jednak gdy poszła na sanki, stało się coś niesamowitego. Trafiła do Krainy Szczęścia. Nie napiszę Wam, co się tam wydarzyło, żeby nie psuć Wam niespodzianki. Wiem, że na pewno i tak macie w planach zakup Tyczki. A może macie już ją w Waszych biblioteczkach?

Do kupienia tutaj – Tyczka w Krainie Szczęścia

Tyczka w krainie szczescia ksiazki dla dzieci001 by . Tyczka w krainie szczescia ksiazki dla dzieci002 by . Tyczka w krainie szczescia ksiazki dla dzieci003 by . Tyczka w krainie szczescia ksiazki dla dzieci004 by . Tyczka w krainie szczescia ksiazki dla dzieci005 by . Tyczka w krainie szczescia ksiazki dla dzieci006 by .

5 złotych

Książka obrazkowa. Ale nie dawałam jej do zestawienia z biblioteczką malucha, ponieważ dla maluchów 5 złotych jest chyba pojęciem zbyt abstrakcyjnym. Mały chłopiec znajduje 5 złotych. Przemierza ulice w poszukiwaniu rzeczy, którą mógłby sobie kupić. Wpatruje się w witryny sklepowe. Na co je przeznaczy? Nie powiem. Ale myślę, że i tak skusi Was ta propozycja. Książki obrazkowe genialnie sprawdzają się w każdym wieku.

Do kupienia tutaj – 5 złotych

5 zlotych ksiazki dla dzieci001 by . 5 zlotych ksiazki dla dzieci002 by . 5 zlotych ksiazki dla dzieci003 by . 5 zlotych ksiazki dla dzieci004 by . 5 zlotych ksiazki dla dzieci005 by . 5 zlotych ksiazki dla dzieci006 by .

aciumpa

Co to jest aciumpa? A no właśnie nie wiadomo. Znaleziono je w słowniku, ale nikt nie wie, jak go używać. Mimo że każdy by chciał. Nie wiadomo, czy aciumpa jest rzeczownikiem, czasownikiem, czy też przymiotnikiem. Książka w fajny, humorystyczny, ale nienachalny, sposób zaznajamia dzieci z częściami mowy.

Do kupienia tutaj – aciumpa

Aciumpa ksiazki dla dzieci001 by . Aciumpa ksiazki dla dzieci002 by . Aciumpa ksiazki dla dzieci003 by . Aciumpa ksiazki dla dzieci004 by . Aciumpa ksiazki dla dzieci005 by . Aciumpa ksiazki dla dzieci006 by .

Atlas przygód zwierząt

Nowość Naszej Księgarni. Całkiem spora – jak widzicie, zajmuje prawie cały stolik. Zwierzęta zostały rozmieszczone według kontynentów/obszarów ich występowania. Każdy zwierzak opisany w książce, dostał dla siebie całą rozkładówkę, na której możemy zobaczyć, jak wygląda jego życie. Bardzo ciekawa, edukacyjna pozycja.

Do kupienia tutaj – Atlas przygód zwierząt

Atlas przygod zwierzat ksiazki dla dzieci001 by . Atlas przygod zwierzat ksiazki dla dzieci002 by . Atlas przygod zwierzat ksiazki dla dzieci003 by . Atlas przygod zwierzat ksiazki dla dzieci004 by . Atlas przygod zwierzat ksiazki dla dzieci005 by . Atlas przygod zwierzat ksiazki dla dzieci006 by .

Dwie połówki jednej główki

Kolejny tytuł z serii Akademia Inteligentnego Malucha (Wydawnictwa Klett), którą bardzo lubimy. Tym razem jest to poradnik dla rodziców z zestawem ćwiczeń dla dzieciaków, które mają za zadanie stymulowanie dwóch półkul mózgu dziecka. Prawa półkula odpowiada za wyobraźnię, kreatywność, świadomość i czerpanie przyjemności ze sztuki, intuicję, holistyczne myślenie, trójwymiarową wyobraźnię. Lewa półkula odpowiedzialna jest za logiczne i analityczne myślenie, ukierunkowanie na język, kompetencje matematyczne, planowanie, organizację itp. Bardzo lubimy takie ćwiczenia. Na zdjęciach wersja dla 4-5-latków. Dostępne są również dla 3-4-latków oraz 5-6-latków.

Do kupienia tutaj – Dwie połówki jednej główki

Dwie polowki jednej glowki ksiazki dla dzieci001 by . Dwie polowki jednej glowki ksiazki dla dzieci002 by . Dwie polowki jednej glowki ksiazki dla dzieci003 by . Dwie polowki jednej glowki ksiazki dla dzieci004 by . Dwie polowki jednej glowki ksiazki dla dzieci005 by . Dwie polowki jednej glowki ksiazki dla dzieci006 by . Dwie polowki jednej glowki ksiazki dla dzieci007 by .

Gębolud

Ciepła i mądra historia o brzydkim, brudnym Gęboludzie, który o nic nie dbał i którego nikt nie lubił. Nawet on sam siebie nie lubi. Na szczęście każdy może zmienić swoje podejście do życia. Nawet smutny Gębolud. Książka pokazuje, że zawsze możemy się zmienić, jeżeli bardzo będziemy tego chcieli. Wystarczy zrobić pierwszy krok i np. pożyczyć miotłę od sąsiadki. 🙂

Do kupienia tutaj – Gębolud

Gebolud ksiazki dla dzieci001 by . Gebolud ksiazki dla dzieci002 by . Gebolud ksiazki dla dzieci003 by . Gebolud ksiazki dla dzieci004 by . Gebolud ksiazki dla dzieci005 by .

Królik i misia

Nowość od Zielonej Sowy. Bardzo mnie cieszy to, że Zielona Sowa zaczyna wydawać coraz ciekawsze tytuły. Królik i misia to opowieść o dobrej, spokojnej, ufnej niedźwiadce (tak to się pisze?) i przemądrzałym króliku, którego nikt nie lubi. Ich drogi przecinają się pewnego dnia. Czy z tego może urodzić się coś dobrego? A może. Może narodzić się przyjaźń, która udowadnia, że życie jest znacznie fajniejsze, gdy smutki i radości przeżywa się z kimś bliskim. Mimo że książka ma 112 stron, czyta się ją bardzo szybko.

Do kupienia tutaj – Królik i misia

Krolik i misia ksiazki dla dzieci001 by . Krolik i misia ksiazki dla dzieci002 by . Krolik i misia ksiazki dla dzieci003 by . Krolik i misia ksiazki dla dzieci004 by . Krolik i misia ksiazki dla dzieci005 by .

Listy od Feliksa

O tej książce przeczytałam u Ani z Nebule. To historia o małej Zosi, która pewnego razu na lotnisku zgubiła swoją przytulankę – królika Feliksa. Okazuje się, że królik wyruszył w podróż dookoła świata i wysyła do niej listy z różnych zakątków Ziemi. I rzeczywiście – niemal na każdej rozkładówce możemy znaleźć kopertę adresowaną do Zosi, w której znajduje się list od Feliksa. Feliks opisuje Zosi mieszkańców i kraje, które odwiedza. Genialna lekcja geografii. Must have dla małych podróżników żądnych przygód.

Do kupienia tutaj – Listy od Feliksa

Listy od Feliksa ksiazki dla dzieci001 by . Listy od Feliksa ksiazki dla dzieci002 by . Listy od Feliksa ksiazki dla dzieci003 by . Listy od Feliksa ksiazki dla dzieci004 by . Listy od Feliksa ksiazki dla dzieci005 by . Listy od Feliksa ksiazki dla dzieci006 by .

Marcelinka rusza w Kosmos

Książka autorstwa Janusza Leona Wiśniewskiego. Tak, tego Wiśniewskiego od „S@motności w sieci” i mnóstwa innych książek dla dorosłych. Tym razem stworzył książkę dla dzieci. I to jaką. Marcelinka wybiera się w podróż na poszukiwanie tego, co jest Najważniejsze. Jak mówi sam podtytuł, jest to „bajka trochę naukowa”. Może być trochę trudna w odbiorze dla przedszkolaka, ale naprawdę warto ją mieć. Myślę, że każdy wyciągnie z tej opowieści coś dla siebie i zrozumie ją na swój sposób. No i spójrzcie na te ilustracje. Cudo.

Do kupienia tutaj – Marcelinka rusza w Kosmos

Marcelinka rusza w kosmos ksiazki dla dzieci001 by . Marcelinka rusza w kosmos ksiazki dla dzieci002 by . Marcelinka rusza w kosmos ksiazki dla dzieci003 by . Marcelinka rusza w kosmos ksiazki dla dzieci004 by . Marcelinka rusza w kosmos ksiazki dla dzieci005 by . Marcelinka rusza w kosmos ksiazki dla dzieci006 by .

Mity greckie dla dzieci w obrazkach

Kolejna nowość Naszej Księgarni. Tym razem obrazkowa wersja mitów. Na początku książki zamieszczone zostały streszczenia mitów, ułatwiające śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach. Znajdują się tu mity na temat: stworzenia świata, bogów greckich, puszki Pandory, Dedala i Ikara, Prometeusza, Demeter i Kory oraz 12 prac Heraklesa.

Przyda się na pewno w każdym domu.

Do kupienia tutaj – Mity greckie dla dzieci w obrazkach

Mity greckie dla dzieci w obrazkach ksiazki dla dzieci001 by . Mity greckie dla dzieci w obrazkach ksiazki dla dzieci002 by . Mity greckie dla dzieci w obrazkach ksiazki dla dzieci003 by . Mity greckie dla dzieci w obrazkach ksiazki dla dzieci004 by .

Nela mała reporterka. Pakiet

U nas w domu ostatnio panuje szał podróżniczy. Jaśko uwielbia przeglądać atlasy, mapy, podróżować palcem po globusie. I ciągle dopytuje się, kiedy znowu gdzieś pojedziemy. Nie mogło więc w naszej biblioteczce zabraknąć Neli. Nelę pewnie znacie z programu Nela Mała Reporterka emitowanego na TVP ABC. Jaśko również chętnie ogląda Nelę. Kupiłam mu od razu pakiet trzech książek – „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane” oraz „Nela i tajemnice świata”. Nela w bardzo przystępny dla dziecka sposób opowiada o wielu niezwykłych, nierzadko egzotycznych, miejscach.

Do kupienia tutaj – Nela mała reporterka. Pakiet

Nela mala podrozniczka ksiazki dla dzieci001 by . Nela mala podrozniczka ksiazki dla dzieci002 by . Nela mala podrozniczka ksiazki dla dzieci003 by . Nela mala podrozniczka ksiazki dla dzieci004 by . Nela mala podrozniczka ksiazki dla dzieci005 by . Nela mala podrozniczka ksiazki dla dzieci006 by .

Ostrożnie!

Pewnie wydaje Wam się, że Wasz przedszkolak jest już taki ostrożne, że mało prawdopodobne jest to, aby zrobił sobie w domu krzywdę. Ale czy jesteście przekonani, że rzeczywiście wie o wszystkich zagrożeniach? Może o czymś zapomnieliście mu powiedzieć, może wypadło Wam z głowy. Ta książka w prosty sposób może uczulić Wasze dziecko na niebezpieczeństwa domowe.

Do kupienia tutaj – Ostrożnie!

Ostroznie ksiazki dla dzieci001 by . Ostroznie ksiazki dla dzieci002 by . Ostroznie ksiazki dla dzieci003 by . Ostroznie ksiazki dla dzieci004 by . Ostroznie ksiazki dla dzieci005 by .

Pikotek chce być odkryty

Ta książka ma prawie 7 metrów (jest jednym, ciągłym obrazkiem). Pikotek jest nieistniejącym zwierzątkiem, którego marzeniem jest to, aby zostać odkrytym przez kogoś. Podróżuje przez las i pyta leśne zwierzęta, czy wiedzą kim jest. W książce nie ma słów. Są tylko komiksowe chmurki, ale bez słów, a z obrazkami. Dzięki temu wspólnie z dzieckiem możemy razem stworzyć ciekawe historie mieszkańców lasu.

Do kupienia tutaj – Pikotek chce być odkryty

Pikotek chce byc odkryty ksiazki dla dzieci001 by . Pikotek chce byc odkryty ksiazki dla dzieci002 by . Pikotek chce byc odkryty ksiazki dla dzieci003 by . Pikotek chce byc odkryty ksiazki dla dzieci004 by . Pikotek chce byc odkryty ksiazki dla dzieci005 by .

powiedz komuś!

Bardzo ważna książka. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że powinna znaleźć się w każdym domu. Czytelne ilustracje, prosty przekaz treściowy. Książka, która uczy dziecko szacunku do siebie i do innych, a przede wszystkim uczy jednej ważnej rzeczy – aby mówić o tym, gdy nam lub innym dzieje się krzywda. Absolutny must have.

Do kupienia tutaj – powiedz komuś!
Powiedz komus ksiazki dla dzieci001 by . Powiedz komus ksiazki dla dzieci002 by . Powiedz komus ksiazki dla dzieci003 by . Powiedz komus ksiazki dla dzieci004 by . Powiedz komus ksiazki dla dzieci005 by .

Rok z Kubą i Bubą

Jeżeli po Kiciach Kociach, Albertach itp. brakuje Wam krótkich historyjek do czytania ze starszym dzieckiem, to „Rok z Kubą i Bubą” na pewno będzie dla Was idealny. To książka ze zbiorem dwustronicowych, prostych i bardzo ciekawych przygód dwóch bliźniaków – Kuby i Buby. Między historie wplecione zostały strony z przepisami, zagadkami, grami, ćwiczeniami, zabawami, instrukcjami do stworzenia ciekawych przedmiotów.

Do kupienia tutaj – Rok z Kubą i Bubą

Rok z Kuba i Buba ksiazki dla dzieci001 by . Rok z Kuba i Buba ksiazki dla dzieci002 by . Rok z Kuba i Buba ksiazki dla dzieci003 by . Rok z Kuba i Buba ksiazki dla dzieci004 by . Rok z Kuba i Buba ksiazki dla dzieci005 by . Rok z Kuba i Buba ksiazki dla dzieci006 by .

Siedmiu wspaniałych

I kolejny tytuł pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. „Siedmiu wspaniałych” w siedmiu historiach porusza tematy związane z problemami współczesnych dzieci. Mamy tu rozwód, prześladowanie, presję pięknego wyglądu, samotność i kilka innych, nie mniej ważnych tematów. To taka bajkoterapia nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców.

Do kupienia tutaj – Siedmiu wspaniałych

Siedmiu wspanialych ksiazki dla dzieci001 by . Siedmiu wspanialych ksiazki dla dzieci002 by . Siedmiu wspanialych ksiazki dla dzieci003 by . Siedmiu wspanialych ksiazki dla dzieci004 by . Siedmiu wspanialych ksiazki dla dzieci005 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź