Menu
zabawki

Największe zestawienie prezentów dla maluchów i straszaków + NIESPODZIANKA

Pomysły na prezent od Mikoałaja ze sklepu Tatata.pl to już tradycja na blogu. W tym roku stanęłam na rzęsach, żeby wpasować się dla Was w Black Friday. Dzięki temu nie tylko wszystkie rzeczy z tego wpisu, ale i wszystkie ze sklepu tatata.pl kupicie w cenach niższych do 17%. Poza tym rzeczy z wpisu możecie kupić w niższych cenach do końca poniedziałku. Żeby nie było, że nie mówiłam – ostrzegam, że po publikacji tych wpisów, magazyny sklepów są bardzo szybko czyszczone. Jeżeli więc jesteście pewni, że chcecie kupić jakąś z tych rzeczy, bierzcie ją teraz. Bo potem może być różnie. 🙂
Zabawki we wpisie starałam się ustawić według wieku.

Zestaw 8 sensorycznych pojazdów Rubbabu

Wiedziałam, że te autka są miękkie, ale nie spodziewałam się, że aż tak! Są niesamowcie mięciuśkie. Są idealne dla małych rączek i nie ma szans zrobić sobie nimi krzywdę. Można nimi rzucać, ściskać je. No są cudowne. Myślałam, że Witek może być już na nie za duży, ale okazało się, że są ostatnio jedną z jego ulubionych zabawek. W skład zestawu wchodzi wyścigówka, karetka, policja, ciuchcia, 2 samoloty i 2 auta.

Możecie je tez kupić pojedynczo – pojedyncze pojazdy Rubbabu
Rubbabu pojazdy005prezent od Mikolaja by . Rubbabu pojazdy006prezent od Mikolaja by . Rubbabu pojazdy004prezent od Mikolaja by . Rubbabu pojazdy003prezent od Mikolaja by . Rubbabu pojazdy002prezent od Mikolaja by .

Dwuczęściowe puzzle Zwierzęta i ich dzieci Mudpuppy

Idealne już dla dwulatków (a nawet i 1,5-rocznych maluchów). Mega mocny karton, proste ilustracje i poziom trudności dostosowany do maluchów. Na jednym puzzlu znajduje się mama, na drugim jej potomstwo. Ułatwieniem jest również to, że pasujące do siebie pary mają taki sam kolor tła. Na puzlach znalazły się m.in. sówki, pingwiny, kotki, króliki, owieczki, żółwie, słonie, rybki itp.

puzzle mamy i dzieci006prezent od Mikolaja by . puzzle mamy i dzieci001prezent od Mikolaja by . puzzle mamy i dzieci002prezent od Mikolaja by . puzzle mamy i dzieci003prezent od Mikolaja by . puzzle mamy i dzieci004prezent od Mikolaja by . puzzle mamy i dzieci005prezent od Mikolaja by .

Dwuczęściowe puzzle Zwierzęta i ich domki Janod

Kolejne dwuczęściowe puzzle, ale minimalnie trudniejsze. Tym razem dziecko musi dopasować zwierzątko do jego domku. I tu również mamy mocny karton, proste ilustracje, ale jednak trzeba trochę bardziej się nagłowić. Zarówno Mudpuppy, jak i te puzzle zapakowane sę piękne pudełko – idealne na prezent.

puzzle domki004prezent od Mikolaja by . puzzle domki005prezent od Mikolaja by . puzzle domki001prezent od Mikolaja by . puzzle domki002prezent od Mikolaja by . puzzle domki003prezent od Mikolaja by .

Drewniany garaż remiza z akcesoriami Janod

A to jest hicior tego zestawienia. Jak możecie się domyślić – Witek jako fan pojazdów, jest również fanem wszelkiego rodzaju garaży. A ten od Janoda w formie remizy strażackiej to jest mistrzostwo. Jest lądowisko dla helikopterów, miejsca parkingowe, winda, drabina. Poza tym do zestawu dołączono 10 akcesoriów:  helikopter, karetkę, wóz strażacki, lekarza, dwóch strażaków, płomienie, hydrant, drabinęi sygnalizację świetlną.A wszystko to z drewna. <3

DSC_4399 by .
remiza004prezent od Mikolaja by . remiza005prezent od Mikolaja by . remiza006prezent od Mikolaja by . remiza013prezent od Mikolaja by . output_s6lzzR by . remiza014prezent od Mikolaja by . remiza015prezent od Mikolaja by . remiza017prezent od Mikolaja by . remiza018prezent od Mikolaja by .

Klocki 6-elementowe. Pojazdy

A to jeszcze trudniejsze puzzle. Tym razem w formie klocków. Można z nich zbudować 6 różnych pojazdów – statek, rakietę, pociąg, samolot, samochód czy łodź podwodną. Lubię tego typu zabawki. Zajmuję bardzo mało miejsca, a można z nich stworzyć kilka rzeczy. Idealne też w podróży.

Do kupienia tutaj – Klocki 6-elementowe. Pojazdy
puzzle kostki001prezent od Mikolaja by . puzzle kostki003prezent od Mikolaja by . output_nCXmI1 by . puzzle kostki007prezent od Mikolaja by . puzzle kostki009prezent od Mikolaja by .

Akordeon Janod

Nie wiem, jak Wasze dzieci, ale moje uwielbiają urządzać koncerty. mamy w domu już chyba wszystkie możliwe instrumenty (oprócz perkusji – ale tej się boję ;)). Niedawno dołączył do nich akordeon i wszyscy jesteśmy w nim zakochani. Nie muszę też dodawać, że z racji tego, że jest jeden, systematycznie odbywają się walki o niego. Niech to będzie najlepszą rekomendacją. 😉

Do kupienia tutaj – Akordeon Janod
akordeon002prezent od Mikolaja by . akordeon003prezent od Mikolaja by . akordeon004prezent od Mikolaja by . akordeon005prezent od Mikolaja by .

Puzzle z figurkami Mudpuppy

No i jeszcze trudniejsze puzzle dla maluchów. Ale za to jakie! Złożony obrazek tworzy sieć ulic, a do zestawu zostały dołączone kartonowe pojazdy. Zanim je złożyliśmy, to Witek już śmigał po fragmentach ulic. 🙂 To puzzle, których po złożeniu, dziecko nie pozwoli Ci złożyć. 😉

Do kupienia tutaj – Puzzle z figurkami Mudpuppy
puzzle z pojazdami 010prezent od Mikolaja by . puzzle z pojazdami007prezent od Mikolaja by . puzzle z pojazdami008prezent od Mikolaja by . output_6vvwWa by . puzzle z pojazdami010prezent od Mikolaja by .

Domino geometryczne zwierzęta

Często pytacie o gry dla maluchów. Niewiele osób wie, że istnieją gry już nawet dla dwulatków. Jedną z nich jest np. domino. Nasze domino od Mudpuppy ma dwa poziomy trudności – zwierzaki dla młodszych dzieci i kropki dla starszych.Całość zapakowana w wygodne, podóżne opakowanie – coś na kształt piórnika.

Do kupienia tutaj – Domino geometryczne zwierzęta
domino002prezent od Mikolaja by . domino003prezent od Mikolaja by . domino004prezent od Mikolaja by . domino005prezent od Mikolaja by . domino007prezent od Mikolaja by .

Zestaw drewnianych magnesów literki Mudpuppy

Magnesy od Mudpuppy uwielbiam od wielu lat. Naszymi pierwszymi były magnesy z farmą. Gdy gdziekolwiek je pokazywałam, dostawałam milion pytań o nie. Dzieci bardzo długo się nimi bawiły. Teraz zamówiłam z literkami. Zapakowane są w takie samo pudełeczko, jak te z farmą. W zestawie znajduje się 40 literek. Wszystkie pięknie ilustrowanie i… niezniszczalne. Piszę to na podstawie moich doświadczeń z poprzednimi puzzlami. Zresztą magnesów z tej serii możecie znaleźć jeszcze więcej. Są np. pojazdy, owoce,  a nawet dzieła Andy’ego Warhola.

Pozostałe magnesy znajdziecie tutaj – magnesy
literki magnetyczne007prezent od Mikolaja by . literki magnetyczne002prezent od Mikolaja by . literki magnetyczne003prezent od Mikolaja by . literki magnetyczne004prezent od Mikolaja by . literki magnetyczne006prezent od Mikolaja by .

Erwin mały pacjent

Które dziecko nie przechodzi fioła na punkcie zabawy w lekarza? Chyba żadne. U moich ten fioł ciągle się utrzymuje i żałuję, że mamy tylko jednego Erwina. Bo biedny ma rozrywane jelita, płuca czy wątrobę. 😉 Na szczęście Erwin to pacjent, który nie narzeka. Poza tym jest też pluszowy, więc może służyć za przytulankę. Ale sprawdza się doskonale przede wszystkim jako model do poznawania budowy naszego ciała i jego narządów. Od dawna polowałam na Erwina (jak pojawia się w Tatata, to szybko znika). Jeżeli Erwin wpadł Wam w oko, to nie zwlekajcie z zakupem zbyt długo.

Do kupienia tutaj – Erwin mały pacjent
Erwin009prezent od Mikolaja by . Erwin001prezent od Mikolaja by . Erwin002prezent od Mikolaja by . Erwin003prezent od Mikolaja by . Erwin004prezent od Mikolaja by . Erwin005prezent od Mikolaja by . Erwin008prezent od Mikolaja by .

Świąteczna szopka Janod

Jak święta, to i szopka. W sumie to zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz się na nią zdecydowałam. Jest super. Bardzo solidna, pewnie posłuży nam kilka lat. Do szopki dołączono 15 drewnianych elementów – m.in. małego Jezuska, gwiazdę betlejemską, Marię, Józefa, trzech króli i zwierzęta.

Do kupienia tutaj –Świąteczna szopka Janod
szopka006prezent od Mikolaja by . szopka004prezent od Mikolaja by . szopka003prezent od Mikolaja by . szopka001prezent od Mikolaja by .

Gra pamięciowa Fantazja Janod

Uwielbiam takie gry. Genialnie pobudzają wyobraźnie i ćwiczą pamięć oraz koncentrację. Zestaw składa się z  50 kart, z których 40 przedstawia postać lub element baśniowego świata – m.in. księcia, księżniczkę, wilka, eliksir, zatokę, lustro, skarb, karetę, kołyskę, wieżę czy miasteczko na wzgórzu. Na podstawie kart gracze tworzą jak najdłuższą opowieść. Każda kolejna osoba musi powtórzyć ją od początku, uzupełniając o nowy wątek z wylosowanym przez siebie elementem historii. Dodatkowo w zestawie znajduje się również 5 „jokerów” i 5 kart, oznaczających „koniec opowieści”

Do kupienia tutaj – Gra pamięciowa Fantazja Janod

fantazja004prezent od Mikolaja by . fantazja003prezent od Mikolaja by . fantazja002prezent od Mikolaja by . fantazja001prezent od Mikolaja by . Puzzle świecące w ciemności W lesie Mudpuppy

Z tej serii świecących w ciemności puzzli Mudpuppy mamy już z kosmosem, ale jak zobaczyłam te lesne, to nie mogłam się powstrzymać. Mimo, że mają 100 elementów, układają się błyskawicznie, bo dzieci nie mogą się doczkeać, żeby zobaczyć, jaki będzie efekt świecenia w ciemności. Dodatkowo puzzle  mają sensoryczną fakturę (może widać na drugim zdjęciu).Gdy oglądamy obrazek w ciemności, zmienia się – na niebie pojawiają się gwiazdy, budzą się zwierzęta nocne, a te, prowadzące dzienny tryb życia – zasypiają.

Do kupienia tutaj – Puzzle świecące w ciemności W lesie Mudpuppy

Wszystkie świecące puzzle tutaj – świecące puzzle

puzzle w ciemnosci001prezent od Mikolaja by . puzzle w ciemnosci002prezent od Mikolaja by . puzzle w ciemnosci003prezent od Mikolaja by . puzzle w ciemnosci005prezent od Mikolaja by . puzzle w ciemnosci007prezent od Mikolaja by .

Gra wyścig Koniki Janod

Gra wygląda dosyć niepozornie, ale ze względu na to, że grając w nią, trzeba zapamiętać kilka zasad, polecam ją dla dzieci od piątego roku życia. Gracze mają za zadanie doprowadzić swoje konie na środek planszy. W grę mogą grać jednocześnie cztery osoby. Gra bardzo ładnie zapakowana. Idealna na prezent.

Do kupienia tutaj – Gra wyścig Koniki Janod
DSC_4397 by .
gra koniki001prezent od Mikolaja by . gra koniki002prezent od Mikolaja by .

Magnetyczna układanka Uczę się zegarka Janod

Świetna rzecz, Jaśkowi bardzo przypadła do gustu. To magnetibook uczący dziecko odczytywania godzin na zegarku elektronicznym i tradycyjnym. W zestawie znajduje się kilkadziesiąt elementów magnetycznych i karty przedstawiające różne czynności o różnych porach dnia. Dziecko samo określa, o której wykonuje pokazane czynności. Oznacza je na zegarze elektronicznym i wskazówkowym.

nauka zegara007prezent od Mikolaja by . nauka zegara006prezent od Mikolaja by . nauka zegara005prezent od Mikolaja by . nauka zegara004prezent od Mikolaja by . nauka zegara003prezent od Mikolaja by . nauka zegara001prezent od Mikolaja by .

Puzzle dwustronne w walizce. Błękitna planeta Janod

Przepięknie zapakowane okrągłe puzzle Mapa świata. Walizeczka idealna na prezent.Puzzle tworzą okrągły obrazek przedstawiający mapę świata. Ciekawostką jest to, że puzzle są dwustronne. Z jednej strony układamy Europę, Afrykę i obie Ameryki, a z drugiej Azję i Australię. Nie martwcie się, że puzzle będą się mieszać. Jedna strona jest wypukła, a druga płaska. 🙂

puzzle ziemia001prezent od Mikolaja by . puzzle ziemia002prezent od Mikolaja by . puzzle ziemia003prezent od Mikolaja by . puzzle ziemia004prezent od Mikolaja by . puzzle ziemia005prezent od Mikolaja by . puzzle ziemia007prezent od Mikolaja by . puzzle ziemia008prezent od Mikolaja by . Statki gra magnetyczna Janod

Jasiek oszalał na punkcie tej gry. Zamiast kartki i ołówka mamy przepiękne, kartonowe wydanie z lementami magnetycznymi oraz pisakiem suchościeralnym. Grać można w dwóch wariantach – łatwiejszym (do 5E) i trudniejszym (do 8H). Pisak ściera się ze statków i z planszy bez problemu. Bardzo, bardzo Wam polecam ten zestaw.

Do kupienia tutaj – Statki gra magnetyczna Janod
statki008prezent od Mikolaja by . statki007prezent od Mikolaja by . statki006prezent od Mikolaja by . statki005prezent od Mikolaja by . statki003prezent od Mikolaja by . statki002prezent od Mikolaja by .

Puzzle rodzinne Twój świat 1000 elementów Mudpuppy

No i rzecz zdecydowanie najbardziej angażująca. I to angażująca całą rodzinę. Spędziliśmy kilka rodzinnych wieczorów, żeby złożyć wszystkie te puzzle. Po ułożeniu puzzle tworzą duży obraz o wymiarach 68,5 x 51 cm. Przedstawiają turkusową mapę świata na czarnym tle, z oznaczonymi nazwami kontynentów (po angielsku) i ilustracjami zwierząt, występujących w danym rejonie.

puzzle 1000003prezent od Mikolaja by .
DSC_4400 by . DSC_4401 by .
O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź