Menu
zabawki

Edukacyjne perełki dla namłodszych. W sam raz na Dzień Dziecka. + NIESPODZIANKA!

Nie, nie zapomniałam o maluchach przed Dniem Dziecka. Mam dla nich bardzo ciekawe propozycje od pewnej marki, którą poznałam kilka miesięcy temu. Zu&Berry, bo o niej mowa, tworzy serie gier i kart kreatywnych, który uczą, bawią, rozwiją i inspiruje dzieciaki w wieku 0-6. Produkty, które pojawiły się do tej pory, możecie zobaczyć tutaj – Zu&Berry.

Wiem jednak, że już tworzą się kolejne ciekawe projekty. W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam pokazać, jak zabawki edukacyjne Zu&Berry prezentują się „w akcji”. A prezentują się naprawdę świetnie. Wszystkie wykonane są z bardzo solidnego kartonu i myślę, że trudno będzie je unicestwić nawet najmłodszym maluchom. Mam też dla Was niespodziankę. Na końcu wpisu czeka na Was konkurs, w którym możecie wygrać genialne zestawy prezentowe dla maluchów.

A teraz patrzcie, jakie fajne produkty tworzy Zu&Berry.

Kolorowe pranie. Segreguję kolory

Kolorowe pranie to naprawdę genialna rzecz. To bardzo prosty i naprawdę skuteczny sposób (na podobnej zasadzie uczyłam moje dzieci kolorów) na naukę kolorów. W zestawie znajdziemy cztery kolorowe pralki (zółtą, zieloną, niebieską i czerwoną) oraz po cztery części garderoby w różnych kolorach. Zadaniem dziecka jest posortowanie ubrań według kolorów i umieszczenie ich w odpowiedniej pralce. Właściwie to pralkami można bawić się na wiele sposobów. Możemy sortować ubranie na czas, możemy zrobić memory z żetonów. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.  Dzięki tej zabawie dzieci nie tylko uczą się kolorów, ale także poznają części garderoby (możemy też porozmawiać z dzieckiem o tym, które ubrania, wybieramy w jakich porach roku). Ponadto ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą, rozwijają zdolność obserwacji, koncentracji uwagi. umiejętność dopasowania, porównywania, sortowania i prostych działań na przedmiotach.

Do kupienia tutaj – Kolorowe pranie. Segreguję kolory

Zabawki edukacyjne dla maluchow001Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow002Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow003Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow004Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow005Zu Berry by .

Poznaję emocje. Karty z obrazkami

To zestaw 17 kart, które pomagają dziecku oswoić się z przeżywanymi emocjami, nazwać je i zrozumieć. Są świetną bazą wyjściową do rozmów na temat emocji. Możemy wykorzystywać te karty na wiele sposobów. Np. odgrywając scenki pokazujące emocje znajdujące się na danej karcie, wydając dźwięki, jakie mogą towarzyszyć odczuwanej emocji itp. Na kartach znajdziecie w emocje pozytywnej, i negatywne. Są też takie, z którymi dziecko może mieć problem z odgadnięciem (np. duma). Warto rozmawiać o wszystkich, wskazywać dziecku drogę do radzenia sobie z nimi. Jeżeli pokażemy dzieciom, że mówienie o emocjach jest czymś naturalnym, normalnym, na pewno w przyszłości częściej będą o nich mówić, będą mieć z nimi mniejsze problemy, otworzą się na emocje swoje i innych ludzi.

Do kupienia tutaj – Poznaję emocje

Zabawki edukacyjne dla maluchow006Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow007Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow008Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow009Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow010Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow011Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow012Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow013Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow014Zu Berry by .

Układam stwory

To zestaw 36 dwustronnych kart, z których możemy stworzyć przedziwne stwory i zwierzęta. Nie musimy jednak ograniczać się do składania rzeczywistych obrazków. Moim dzieciakom największą frajdę sprawiało tworzenie odjechanych postaci składających się z niepasujących do siebie elementów. Bo dlaczego by nie stworzyć stwora z głową owcy, brzuchem flaminga i nogami kota? 😉 Dzieci rodzą się z zamiłowaniem tworzenia nowości, więc dajmy im taką możliwość. Nie narzucajmy im gotowych rozwiązań. Te karty genialnie pobudzają wyobraźnię. A bawić można się nimi również na wiele przeróżnych sposobów. Maluchom możemy pokazywać, jak budować postać, opowiadając, że tu jest głowa, brzuszek, nogi. Starsze dzieci mogą już same układać swoje stwory, tworzyć rodziny, wymyślać zabawne historie z nimi związane. Każde dziecko może też np. losować po trzy elementy i próbować z nich ułożyć kilka kombinacji stworów.

Do kupienia tutaj – Układam stwory
Zabawki edukacyjne dla maluchow015Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow016Zu Berry by . Webp.net-gifmaker-66 by . Zabawki edukacyjne dla maluchow017Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow018Zu Berry by .

Poznaję owoce i warzywa

Pierwszy raz spotkałam się z tak fajnym przedstawieniem owoców i warzyw. Witkowi również bardzo się spodobało i po zabawach kartami nabrał ochotę na krojenie i poznawanie smaków nowych warzyw. Był np. bardzo zaskoczony, że papryka krojona w poprzek daje plasterki w kształcie kwiatka. Dowiedział się tego z kart i koniecznie musiał to sprawdzić na żywo. W zestawie znajduje się 20 kart. Na każdej karcie widzimy dany owoc i warzywo w różnej formie i z różnej perspektywy. Możemy zobaczyć owoce i warzywa z boku, z góry, od środka, a także pokrojone na plasterki. Tymi kartami również możemy bawić się na wiele sposobów i zapewniam Was, że po tej zabawie przychodzi chęć na eksperymentowanie z prawdziwym jedzeniem. Ta informacja na pewno ucieszy rodziców niejadków.

Do kupienia tutaj – Poznaję owoce i warzywa

Zabawki edukacyjne dla maluchow019Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow020Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow021Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow022Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow023Zu Berry by .

Zwierzęta na kontynentach. Loteryjka obrazkowa

Nie wiem jak Wy, ale my kochamy loteryjki. A ta ze zwierzętami na różnych kontynentach jest świetna. Jasiek jakiś czas temu miał taki temat w zerówce. Żałuję, że nie mieliśmy wtedy jeszcze tej loteryjki. Na pewno bardzo by pomogła Pani w prowadzeniu zajęć. W przypadku loteryjek cała zabawa polega na tym, aby dopasować żetony z obrazkami do konkretnej planszy, na której znajdują się ilustracje widoczne na żetonach. Można grać na wiele sposobów. W najprostszej formie dziecko po prostu dopasowuje żetony do obrazka. W trudniejszych wersjach możemy już losować z dzieckiem jeden żeton i ścigać się, kto pierwszy zauważy planszę, do której pasuje zwierzątko z żetonu. Tych wersji gier w loteryjki jest naprawdę wiele i sami możecie dobrać do Waszych dzieci taką, która najbardziej będzie Wam odpowiadać. Na odwrocie każdej planszy znajdziecie również informacje o zwierzętach zamieszkujących dany kontynent.

Naprawdę swietna rzecz!

Do kupienia tutaj – Zwierzęta na kontynentach. Loteryjka obrazkowaZabawki edukacyjne dla maluchow024Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow025Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow026Zu Berry by . Webp.net-gifmaker-67 by . Zabawki edukacyjne dla maluchow027Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow028Zu Berry by . Zabawki edukacyjne dla maluchow029Zu Berry by .

Niespodzianka

A teraz już obiecana niespodzianka. Mam dla Was konkurs, w którym do wygrania są 3 zestawy produktów Zu&Berry. W każdym zestawie znajdziecie:

– Poznaję emocje,

– Układam stwory,

– Kolorowe pranie

– Poznaję owoce i warzywa

Wystarczy, że pobierzecie ilustracje przedstawiające alpakę i surykatkę, wydrukujecie je i zaprojektujecie dowolną techniką (można wyciąć z papieru i nakleić, stworzyć coś ze skrawków materiału, wylepić plasteliną itp.) ubranko dla tychże zwierzątek. Zwierzątka pobierzecie stąd – alpaka i surykatka.

Zgłoszenia dodawajcie tutaj, w komentarzach, pod postem.

Konkurs trwa od 20 maja do 26 maja. Wyniki ogłoszę w tym wpisie 28 maja. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj: regulamin.


Ogromne gratulacje dla:

Klaudii od zakochanych w Paryżu

Hippie_matki

Okruszków

Odezwijcie się do mnie, proszę, na kontakt@matkawariatka.pl

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

33 komentarze

 • Emila
  29 maja 2019 at 07:54

  Szkoda, że mój komentarz konkursowy, który dodawalam prawie 4 razy nie został zaakceptowany.

  Odpowiedz
  • Wiola Wołoszyn
   29 maja 2019 at 10:47

   Emila, jeżeli był jakiś problem z komentarzem, to mogłaś mi to zgłosić. Na pewno bym pomogła.

   Odpowiedz
 • Dziewczyny projektują
  27 maja 2019 at 23:13

  Koronka i paski to podobno największy hit tego sezonu 🙂

  Odpowiedz
 • Mama Kinga Córka Hania
  27 maja 2019 at 23:09

  Idziemy na Bal Bal Bal 😉

  Odpowiedz
 • Antoś i Mama
  26 maja 2019 at 23:52

  Bardzo nam się wszystkie prace podobają i życzymy wszystkim powodzenia. Spędziliśmy dzisiaj kreatywne popołudnie za co serdecznie dziękujemy 😉 P.S. mamy problem z dodaniem naszej pracy dlatego jeśli nasz komentarz się powtórzy bardzo przepraszamy.

  Odpowiedz
 • Magdalena
  26 maja 2019 at 23:42

  Dla surykatki zaprojektowaliśmy kreacje balonową 🙂

  Odpowiedz
 • Magdalena
  26 maja 2019 at 23:41

  Nasza wersja eko-kreacji dla przesympatycznej alpaki 🙂

  Odpowiedz
 • Mama I Antoś
  26 maja 2019 at 23:41

  Wszystkie prace nam się podobają, życzymy wszystkim powodzenia. Mieliśmy dzisiaj bardzo kreatywne popołudnie za co dziękujemy 😉

  Odpowiedz
 • Tereska
  26 maja 2019 at 22:19

  Dzieło 3 letniej Tereski z małą pomocą mamy 😉 Pomoc tylko wtedy, gdy małe rączki nie chciały współpracowac z tym co wymyśliła córeczka 😀 Złośc małych dzieci jest taka słodka 😉 Obie sukieneczki oczywiscie balowe 🙂 Alpaka ma sukienke „balonową” wykonczoną kwiatkami, a surykatka „bąbelkową” 🙂 Obie Panie gotowe do balu 🙂 Pozdrawiamy 🙂

  Odpowiedz
 • Klaudia
  26 maja 2019 at 21:46

  Wiosna w powietrzu, a zakochani w Paryźu.

  Odpowiedz
 • ewelina
  26 maja 2019 at 19:41

  U nas surykatka w wersji wyjściowej oraz lama w wersji safari 🙂

  Odpowiedz
 • Ola
  26 maja 2019 at 16:19

  Nasze zwierzaki w drodze na bal ;-P

  Odpowiedz
 • Mama i Lilka
  26 maja 2019 at 16:04

  Przepraszamy za obcięte wąsiki,córka się zagalopowała;)

  Odpowiedz
 • Adas
  26 maja 2019 at 12:26

  Nasze wesole zwierzaczki ?
  Adam 3latka

  Odpowiedz
 • Ola i Helenka
  25 maja 2019 at 22:44

  Postanowiłyśmy skorzystać z natury, dlatego ubranka są zrobione z tego, co rośnie w naszej okolicy 🙂

  Odpowiedz
 • Klaudia
  25 maja 2019 at 21:45

  Majteczki w gwiazdeczki, czapeczka piłeczka ?

  Odpowiedz
 • Marysia
  25 maja 2019 at 19:31

  Alpaka i Surykatka w ubraniach adekwatnych do aktualnej pogody 😉 Alpaka to typowa plażowiczka która przede wszystkim uwielbia błyszczące i świecące dodatki. Surykatka natomiast uwielbia skakanie po kałużach 🙂

  Odpowiedz
 • Klaudia i Natalia
  25 maja 2019 at 15:41

  I nasze kolejne arcydzieło, surykatka

  Odpowiedz
 • Klaudia i Natalia
  25 maja 2019 at 15:40

  Wiosenna kreacja alpaka

  Odpowiedz
 • Hippie_matka - też wariatka
  25 maja 2019 at 14:12

  Alpaka i Surykatka w drodze do San Francisco!

  Odpowiedz
 • Ania i Ignacy
  24 maja 2019 at 22:07

  Efekt naszej pracy/zabawy 🙂

  Surykatka ala Bobo, prosto z kuchennej szuflady. Alpaka w ubranku idealnym na pochmurny dzień, ciepłym z radosnym kolorowymi pomponikami.

  Odpowiedz
 • Ania i Ignaś
  24 maja 2019 at 19:22

  My również chcemy wziąść udział w konkursie 🙂 Przesyłamy efekty naszej pracy/zabawy 🙂

  Jako pierwsza Surykatka 🙂
  Trendy boho prosto z naszej kuchennej szuflady 🙂

  Odpowiedz
 • Wiktor
  24 maja 2019 at 10:51

  Pozdrawiamy z Wiktorkiem który widząc okularki wodne u surykatki zaprojektował dla nich stroje kąpielowe mięciutkie jak ich futerka;)

  Odpowiedz
 • Mama i Jaś
  24 maja 2019 at 10:00

  Surykatka jest Górnikiem – w końcu pochodzimy z Śląska.
  Alpaka jest żoną Surykatki. Ma piękny kapelusz z piórem i sukienkę w cekiny i zajączki. W końcu Alpaka jest królową gospodarstwa domowego i potrafi zadbać o swoje domowe zwierzęta.

  Odpowiedz
 • Okruszki
  23 maja 2019 at 22:59

  Nasz wytwór wyobraźni ?☺️ Alpaka i Surykatka na pikniku ?

  Odpowiedz
  • Fragles
   26 maja 2019 at 11:16

   Poniewaz lato to czas wielkich festiwali, zwierzątka na rockowo 😉

   Odpowiedz
 • Gosia
  23 maja 2019 at 19:54

  Alpaka i surykatka w letnim wydaniu. Gotowe na świętowanie Dnia Dziecka 🙂

  Odpowiedz
 • Mama Wiktorka
  23 maja 2019 at 16:45

  Nasze wdzianka powstały na 15 minut przed skoszeniem trawy 🙂

  Odpowiedz
 • Martyna i Karol
  23 maja 2019 at 16:29

  Alpaka księżniczka Armora

  Odpowiedz
 • Martyna i Karol
  23 maja 2019 at 16:26

  Martyna (4 lata) i Karol (2,5 lata)
  Martynka zaprojektowała kreację dla alpaki księżniczki Armory uroczą sukienkę z motywem serduszek i koronką. Dodatki to podstawa, wykorzystano starą biżuterię mamy 😉 oraz dużo kryształków. Karolek postanowił surykatce Pilotowi założyć spodnie na szelkach, a guziki to gwiazdki. Bez butów i koszulki, bo Pilot nie lubi. Za to ma zjawiskową kokardę (muchę) w grochy. Oprócz tego chyba udziela się atmosfera Dnia Matki z przedszkola, więc surykatka ma bukiecik dla mamy. Bardzo lubimy kreatywnie spędzać czas 🙂

  Odpowiedz
 • Ola Natek i Zuza
  23 maja 2019 at 11:22

  Trendy plażowe według 4 letniej dziewczynki i 7 letniego chłopca.

  Odpowiedz
 • Marta i Nadia
  21 maja 2019 at 21:07

  Jeszcze raz nasze fotki 🙂

  Odpowiedz
 • Marta i Nadia
  21 maja 2019 at 13:36

  Nasze zaprojektowane ciuszki są trochę w wakacyjnym klimacie 🙂 Surykatka to taka wesoła imprezowiczka więc ma luzny strój w stylu hawajskim z dużą ilościa naturalnych materiałów i kołem do pływania. Lama wyszła nam w stylu bardziej eleganckim wrost z Cannes 🙂 bawiłysmy się z córcią przy tym wspaniale 🙂 no i mamy ochotę przy okazji przytulić kilka wspaniałych gier na wakacyjny czas !!!

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź