Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #40

No dobra, doczekaliście się. 🙂 Jest i w pis z nowościami książkowymi dla przedszkolaka. Dodam tylko, że w kolejce czeka jeszcze jeden z podobną ilością książek. Nie chciałam wszystkiego upychać w jednym wpisie, żeby zdjęcia szybciej Wam się ładowały i żeby nie obciążać za bardzo jednego wpisu. Ten kolejny pojawi się w ciągu kilku dni. Ale chyba zanim puszczę przedszkolakowy, pojawi się z nowościami dla starszaków. Przypominam też, że wszystkie nowości, które do na przychodzą, pokazuję najpierw na instastories. Warto więc obserwować matkawariatkapl na instagramie.

Chciejskie potwory

Bardzo fajna pozycja o tym, że każdy z nas ma swojego potwora, który często namawia nas do tego, żebyśmy chcieli czegoś więcej. Czegoś, co nie jest dla nas zbyt dobre. Więcej słodyczy, więcej gry na konsoli, więcej skupionej na nas uwagi. Dzięki „Chciejskim potworom” dziecko (ale i dorosły) uświadamia sobie, że potwora można poskromić. I że jest to dla nas zdecydowanie lepsze niż karmienie potwora nowymi chciejstwami, które sprawiają, że staje się coraz większy i nie ma ochoty przestać rosnąć.

Do kupienia tutaj – Chciejskie potwory
ksiazki dla dzieci001ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci002ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci003ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci004ksiazki dla przedszkolaka by .

Atlas przygód dinozaurów

Tę serię już pewnie kojarzycie. Najnowsza część poświęcona została dinozaurom. Wędrujemy nie tylko przez kontynenty, dowiadując się, gdzie żyły poszczególne dinozaury, ale również przez okresy mezozoiku. Fani dinozaurów (ci duzi, i ci mali) na pewno będą zachwyceni.

Do kupienia tutaj – Atlas przygód dinozaurówksiazki dla dzieci005ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci006ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci007ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci008ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci009ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci010ksiazki dla przedszkolaka by .

Tysiąc i jedna mrówka

Pięknie ilustrowana książka o życiu lasu, a przede wszystkim życiu mrówek. Możemy podglądać, jak wygląda ich plan dnia, ich praca, podział obowiązków. Poznajemy wiele ciekawostek na temat mrówek – np. to, żeby trafić do wyjścia z mrowiska, trzeba osiągnąć odpowiedni wiek i mieć sporo doświadczenia. Mega interesująca rzecz. Nie tylko dla fanów robali. 🙂

Do kupienia tutaj – Tysiąc i jedna mrówkaksiazki dla dzieci011ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci012ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci013ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci014ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci015ksiazki dla przedszkolaka by .

Nauka czytania

Ksiązka Agnieszki Ługowskiej, która ma ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi, które mają problemy z nauką czytania (i nie tylko). Przepięknie ilustrowana i wydana „Nauka czytania” ma specjalną konstrukcję i formę pomagające się skupić dziecku na konkretnym zagadnieniu. Całość jest podzielona na 3 części: naukę liter, naukę sylab i czytanie całych słów (od najprostszych po bardziej złożone).  Jeżeli Wasze dziecko zaczyna przygodę z nauką czytania albo ma problemy z czytaniem, to bierzcie w ciemno.

Do kupienia tutaj – Nauka czytania

ksiazki dla dzieci016ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci017ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci018ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci019ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci020ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci021ksiazki dla przedszkolaka by .

O Lence, Antku i planowaniu

Kolejna z serii „Poczytam ci mamo:. Pewnie kojarzycie tę serię. Wszystkie książki z serii cechują się prostymi (ale wciągającymi dziecko) historiami, dużą czcionką (żeby dziecku łatwiej było je czytać samodzielnie), są bogato ilustrowane i nierzadko podzielone na krótkie rozdziały. „O Lence, Antku i planowaniu” to historia zachęcająca dzieciaki do mądrego planowania oraz realizowania kolejnych zadań. Chciałabym, żeby taka książka trafiła w moje ręce, gdy miałam kilka lat. Teraz mam 33 i planowanie jest moją największa bolączką.

Do kupienia tutaj – O Lence, Antku i planowaniuksiazki dla dzieci022ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci023ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci024ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci025ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci026ksiazki dla przedszkolaka by .

Berlin. Znam to miasto

Tę serię tez już pewnie kojarzycie. Najnowszym tytułem, który został wydany w ramach serii jest „Berlin. Znam to miasto”. To obrazkowa podróż po Berlinie. Na pierwszej rozkładówce poznajemy bohaterów, których będziemy mogli odnaleźć na kolejnych stronach, przy okazji poznając zakątki stolicy Niemiec. Na pewno wybierzemy się do Berlina z tym tytułem.

Do kupienia tutaj – Berlin. Znam to miastoksiazki dla dzieci027ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci028ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci029ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci030ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci031ksiazki dla przedszkolaka by .

Gdzie jest Wally teraz?

Wally’ego na pewno nie muszę Wam przedstawiać. Pewnie znacie go jeszcze z Waszego dzieciństwa. Niedawno Mamania wydała Wally’ego w nieco innej odsłonie. Tym razem Wally podróżuje w czasie. Musimy odnaleźć go np. w epoce kamienia, w starożytnym Egipcie, w dawnej Japonii i na paryskim balu. A potem przeniesiemy się w przyszłość i sprawdzimy, co się kryje w kosmosie. Świetna rzecz dla fanów wyszukiwanek.

Do kupienia tutaj – Gdzie jest Wally teraz?ksiazki dla dzieci032ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci033ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci034ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci035ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci036ksiazki dla przedszkolaka by .

Tańcz, córko księżyca

Pięknie ilustrowana, poetycka historia o Córce Księżyca, która teraz chodzi o lasce, ale kiedyś była najlepszą tancerką w wiosce. Rzecz o przemijaniu, ludzkim losie, młodości, starości i tym, co ważne w życiu. Naprawdę ładny tytuł.

Do kupienia tutaj – Tańcz, córko księżycaksiazki dla dzieci037ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci038ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci039ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci040ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci041ksiazki dla przedszkolaka by .

Chłopiec, dziewczynka i mur

Ulfa Starka na pewno kojarzycie. Co prawda z nieco prostszych w odbiorze, ale również emocjonalnych historii. „Chłopiec, dziewczynka i mur” to historia o rodzeństwie, które utraciło swój dom rodzinny. Tęsknią za nim i za drzewkiem pomarańczowym, które zostały za murem oddzielającym Palestynę od Izraela. Piękna historia o miłości mimo ograniczeń.

Do kupienia tutaj – Chłopiec, dziewczynka i murksiazki dla dzieci042ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci043ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci044ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci045ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci046ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci047ksiazki dla przedszkolaka by .

Cudaczek wyśmiewaczek

Książka, którą niektórzy kojarzą ze szkoły. Ja nie kojarzę. Wiem, że ta pozycja bardzo podoba się dzieciom. Ja mam mieszane uczucia. Książka o tym, że za wszystkie złe zachowania dzieci odpowiada małe licho, które szepcze im żeby były jeszcze bardziej niegrzeczne, ponieważ zjada te złe emocje, które dziecko wtedy produkuje. Małe licho wyśmiewa dzieci ze względu na ich zachowania. Na szczęście dzieciom udaje sie pokonać małe licho, które z Cudaczka-Wyśmiewaczka zamienia się w Cudaczka-Śmiechaczka. Warto jednak dodać, że książka powstała prawie 70 lat temu.

Do kupienia tutaj – Cudaczek wyśmiewaczekksiazki dla dzieci048ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci049ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci051ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci050ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci052ksiazki dla przedszkolaka by .

Królik Franek i zguba w centrum handlowym

Często pytacie o książki o mówiące o tym, jak dziecko ma się zachować, gdy się zgubi. To jednak z takich pozycji. Królik Franek gubi się w centrum handlowym. Właściwie to mama Franka szybko się odnajduje i dziecko nie bardzo dowiaduje się, co powinno zrobić, gdy się zgubi, jednak ta pozycja może uświadomić maluchowi, że każdy może się zgubić. Franek też był bardzo pewny siebie, że jego to na pewno nigdy nie spotka.

Do kupienia tutaj – Królik Franek i zguba w centrum handlowymksiazki dla dzieci053ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci054ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci055ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci056ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci057ksiazki dla przedszkolaka by .

Dzielny rycerz i Dzielny rycerz w kosmosie

Zabawne, interaktywne książki dla przedszkolaków w całości stworzone przez tatą małego chłopca – Michałka, który zmaga się z hipoplazją móżdżku. Tata Michałka wydał je, aby zbierać pieniądze na leczenie syna. Obie są naprawdę świetne, bardzo angażują dziecko i moi chłopcy często po nie sięgają. Można zamówić je wpłacając jakąkolwiek kwotę na konto Michałka. Postarajcie się jednak wpłacić więcej niż wydaje Wam się, że książka kosztowałaby w księgarni. Pamiętajcie – dobro wraca. <3

Do kupienia tutaj – Dzielny rycerz

ksiazki dla dzieci058ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci059ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci060ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci061ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci062ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci063ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci064ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci065ksiazki dla przedszkolaka by .

Ohyda. Mała księga obrzydliwości

Książka, która śmiało może pretendować do następcy „Beką, smarków i pierdów’, które są poszukiwane przez wielu rodziców. „Ohyda. Mała księga obrzydliwości” to skiązka o wszystkich obrzydliwościach, które robią zwierzęta. Zjadają wszy, pluja flegmą, wcinają kupę na deser, rzucają kupą czy okładają się odchodami, żeby się schłodzić. Wymieniać dalej? 😉 Moje dzieci są zachwycone.

Do kupienia tutaj – Ohyda. Mała księga obrzydliwościksiazki dla dzieci066ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci067ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci068ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci069ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci070ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci071ksiazki dla przedszkolaka by .

Turlututu w krainie ogra

Kto nie zna Turlututu, ten trąba! My mamy wszystkie części i dzieciaki często do nich wracają. Nie mam serca wydać ich dalej. Najnowszą część z historiami Turlututu również musieliśmy mieć i również dzieciaki za nią przepadają. Jednak Herve Tullet to król książek interaktywnych i nikt mu tego tytułu nie odbierze.

Do kupienia tutaj – Turlututu w krainie ograksiazki dla dzieci072ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci073ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci074ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci075ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci076ksiazki dla przedszkolaka by .

Roboty przyszłości

Książka pobudzająca kreatywność i wyobraźnię. Dzięki podzieleniu jej na trzy części możemy stworzyć kompletnie odjechane roboty, które wyręcza nas w wielu codziennych czynnościach. Fajna, zabawna pozycja.

Do kupienia tutaj – Roboty przyszłościksiazki dla dzieci077ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci078ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci079ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci080ksiazki dla przedszkolaka by .

Dziewczyny

Książka, która świetnie wpisuje się w książkowy nurt girl power. To historia dziewczynek, które bawiły się, gdy były małe, a teraz, gdy dorosły, nadal utrzymują kontakt. Wspierają się, troszczą o siebie. Opowieść o nieprzemijającej przyjaźni wśród małych i dużych kobiet.

Do kupienia tutaj – Dziewczynyksiazki dla dzieci081ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci082ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci083ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci084ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci085ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci086ksiazki dla przedszkolaka by .

Kupa w ZOO

Bardzo zabawna historia o kupie. Jeżeli macie w domu przedszkolaka (szczególnie płci męskiej), to wiecie, że większość dzieci w tym wieku ubóstwia ten temat. Uprzedzam, że to może być jego ulubiona książka. 🙂 A książka opowiada historię Stacha, który sprząta kupy w ZOO. Pewnego dnia jedno ze zwierząt zjada świetliki i robi świecącą kosmiczną kupę. Wkrótce do Stacha zgłasza się kolekcjoner kup, dzięki któremu Stach nieco poprawi swój byt. 😉

Do kupienia tutaj – Kupa w ZOOksiazki dla dzieci087ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci088ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci089ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci090ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci091ksiazki dla przedszkolaka by .

Są takie koty

Pięknie zilustrowana książka o inności, różnorodności, a przede wszystkim o… kotach. Moje dzieci lubią tego typu pozycje. Np. bardzo długo musiałam im czytać „Zęboszczotki” – mimo że znali ją już na pamięć. Mamy tu kota wygrzewającego się na słońcu, kota bujającego w obłokach, pływającego, miastowego i wiele, wiele innych.

Do kupienia tutaj – Są takie kotyksiazki dla dzieci092ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci093ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci094ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci095ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci096ksiazki dla przedszkolaka by .

Cześć, Ziemio!

Genialna wyszukiwanka pozwalająca dzieciom poznać zwyczaje panujące w innych krajach. W ciągu jednego dnia śledzimy przygody sześciorga mieszkańców różnych kontynentów. Mnóstwo się tu dzieje i z godziny na godzinę coś się zmienia. A wszystko to narysowane ciekawą kreską, przypominającą dziecięce rysunki.

Do kupienia tutaj – Cześć, Ziemio!ksiazki dla dzieci097ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci098ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci099ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci100ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci101ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci102ksiazki dla przedszkolaka by .

Mogę być w waszej paczce?

Historia Kaczorka, który chce dołączyć do paczki różnych zwierząt. Niestety, nikt go nie chce. Nie może należeć do paczki lwów, bo nie ryczy jak lew. Nie może należeć do paczki węża, bo nie syczy jak wąż, Co w takiej sytuacji może zrobić Kaczorek? Oczywiście stworzyć sobie swoją paczkę. I to najlepiej taką, do której każdy będzie chciał należeć. Bardzo fajna pozycja o tym, aby się nie poddawać, nie zniechęcać i że warto być otwartym na innych.

Do kupienia tutaj – Mogę być w waszej paczce?ksiazki dla dzieci103ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci104ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci105ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci106ksiazki dla przedszkolaka by . ksiazki dla dzieci107ksiazki dla przedszkolaka by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • nieperfekcyjnie.pl
    23 maja 2019 at 08:13

    Ale cudowne tytuły! „Gdzie jest Wally?” to moje dzieciństwo, więc cieszę się, że można go szukać znowu. 😉

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź