Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #28

Na wstępie przepraszam Was za jakość zdjęć, ale jest tak okropnie ciemno, że chyba będę musiała na strychu odnaleźć moje stare lampy do aparatu.

A teraz jeszcze dwa ogłoszenia parafialne.

U dziewczyn z bloga Dżin z tomikiem trwa konkurs, w którym możecie wygrać najlepszą na świecie książkę dla maluchów, wspierającą rozwój mowy. 🙂 Zadanie jest banalnie proste, więc możecie od razu lecieć do nich, odpowiedzieć i wrócić do mnie, aby zobaczyć, co tam wylądowało w naszej biblioteczce. Po przeczytaniu mojego wpisu, koniecznie wróćcie do dziewczyn, żeby przeczesać ich bloga. Znajdziecie tam recenzje wielu perełek książkowych. Dziewczyny mają świetny gust. A konkurs znajdziecie tutaj – wygraj Jano i Wito w trawie

I drugie ogłoszenie:

Wydawnictwo Sierra Madre (a już niedługo Tata Robi Książki) ruszyło ze świetną akcją dla przedszkoli „Smyki kodują”. Akcja ma na celu popularyzację nauki programowania dla dzieci w starszych grupach przedszkolnych: 5-6 lat. Poinformujcie Wasze przedszkola, żeby na stronie smykikoduja.edu.pl zgłosiły chęć przystąpienia do programu, dzięki czemu otrzymają:

– scenariusz zajęć
– materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć
– plakat
– dwie książki: „Hello Ruby. Programowanie dla Dzieci” i „Hello Ruby. Poznaj Wnętrze Komputera”

smyki_kodują_plakat_krzywe_spad25mm-01 by .

seria Hello Ruby

O pierwszej części Hello Ruby już Wam pisałam kiedyś (o tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #10), ale dziś pokażę ją jeszcze na kilku zdjęciach. Chciałam natomiast pokazać Wam drugą część Hello Ruby – Poznaj wnętrze komputera. Adresowana jest ona dla dzieci w wieku 5-9 lat. Tak samo jak poprzedni tytuł, książka składa się z dwóch części (opowiadania i części ćwiczeniowej, zawierającej zadania dostosowane do poziomu przedszkolaków). Odpowiada na pytania, z czego składa się komputer, jak działa, czym różni się od człowieka, a w czym jest podobny, jakim mówi językiem. Jako że Grzesiek jest programistą, takie pozycje to u nas absolutny must have. Myślę też, że większość dzieciaków będzie zainteresowana taką tematyką, a przy okazji będą mogły rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i nauką logicznego myślenia.

Do kupienia tutaj – Hello Ruby. Programowanie dla dzieci

Do kupienia tutaj – Hello Ruby. Poznaj wnętrze komputera
Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci02 by .
Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci01 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci03 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci04 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci05 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci06 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci07 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci08 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci09 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci10 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci11 by . Hello Ruby. Programowanie dla dzieci_Ksiazki dla dzieci12 by .

Dom, który się przebudził

Genialny szwedzki pisarz (Martin Widmark) i nasza wspaniała ilustratorka (Emilia Dziubak) znów połączyli swoje siły (wcześniej wydali „Tyczkę w Krainie Szczęścia) i stworzyli dzieło nasycone magią. Ale nie taką magią, że wróżki, elfy i te sprawy – magią najprawdziwszą i najpiękniejszą – magią codzienności. Książka opowiada historię starego, samotnego Larsona, który szykuje się już na śmierć (dzieci dawno się wyprowadziły i go nie odwiedzają, żona zmarła). Żyje w opuszczonym domu i nie widzi powodu, dla którego miałby o niego dbać. Do czasu. Do czasu, gdy do jego drzwi puka mały chłopiec (jego sąsiad) i prosi o to, aby zaopiekował się jego roślinką (która jeszcze nawet nie wykiełkowała) podczas jego nieobecności. Przepiękna historia. Taka, jak lubię najbardziej – krótka forma, ale ile treści! Jestem zakochana. Wy też będziecie.

Do kupienia tutaj – Dom, który się przebudził

Dom ktory sie przebudzil_Ksiazki dla dzieci01 by . Dom ktory sie przebudzil_Ksiazki dla dzieci02 by . Dom ktory sie przebudzil_Ksiazki dla dzieci04 by . Dom ktory sie przebudzil_Ksiazki dla dzieci05 by .

Dookoła świata. Ponad 100 naklejek

Jaśka zainteresowanie podróżami wciąż trwa, choć ostatnio trochę odpuściliśmy wyjazdy, aby Witek na dobre zaaklimatyzował się w żłobku. „Dookoła świata” to nic innego jak kilkanaście dużych, kolorowych rozkładówek przedstawiających na ilustracjach charakterystyczne elementy różnych krajów. Do książeczki dołączone zostało ponad 100 naklejek, aby dziecko samo mogło stworzyć swoją wizję danego kraju.

Do kupienia tutaj – Dookoła świata. Ponad 100 naklejek

Dookola swiata. Ponad 100 naklejek_Ksiazki dla dzieci01 by . Dookola swiata. Ponad 100 naklejek_Ksiazki dla dzieci02 by . Dookola swiata. Ponad 100 naklejek_Ksiazki dla dzieci03 by . Dookola swiata. Ponad 100 naklejek_Ksiazki dla dzieci05 by . Dookola swiata. Ponad 100 naklejek_Ksiazki dla dzieci04 by .

Mały atlas ptaków

Piękna rzecz dla małych fanów ornitologii. Książka zawiera nie tylko przedstawia na zdjęciach ptaki, które spotkać możemy na spacerze, w ich naturalnym środowisku, ale również opisuje ciekawe anegdoty o nich. Książka szalenie interesująca. Być może dzięki temu, że na ptaki patrzymy oczami autorów, nie jest to kolejny atlas zawierający suche dane.

Do kupienia tutaj – Mały atlas ptaków

Maly atlas ptakow_Ksiazki dla dzieci01 by . Maly atlas ptakow_Ksiazki dla dzieci02 by . Maly atlas ptakow_Ksiazki dla dzieci03 by . Maly atlas ptakow_Ksiazki dla dzieci04 by .

Mamo, nie mogę zasnąć

Bardzo ciekawa pozycja. Grzesiek określił ją „jogą dla dzieci”. To książka w świetny, bardzo obrazowy sposób, pokazuje dziecku, jak kontrolować oddech, aby się wyciszyć nie tylko po to, żeby zasnąć, ale również w stresowych sytuacjach. Przyda się na pewno nie tylko dzieciom, ale dorosłym również. Uważam, że takich rzeczy powinni uczyć w szkołach. Zdecydowanie.

Do kupienia tutaj – Mamo, nie mogę zasnąć

Mamo nie moge zasnac_Ksiazki dla dzieci01 by . Mamo nie moge zasnac_Ksiazki dla dzieci02 by . Mamo nie moge zasnac_Ksiazki dla dzieci03 by . Mamo nie moge zasnac_Ksiazki dla dzieci04 by . Mamo nie moge zasnac_Ksiazki dla dzieci05 by .

seria Niesamowita Natura

I kolejna propozycja od Sierra Madre. Tym razem seria trzech genialnych książek pokazujących niesamowitość natury. Każda z nich pokazuje, jak niezwykłe są rośliny i zwierzęta, które żyją na Ziemi. Na każdej stronie znajdują się ciekawostki, o których nie miałam pojęcia. Gdybym miała taką książkę w dzieciństwie, być może zostałabym biologiem. A jeśli nie, to na pewno z ogromnym zachwytem patrzyłabym na naturę, która mnie otacza. Teraz dopiero się tego uczę. Cała seria jest światowym bestsellerem. Została przetłumaczona już na 12 języków.

Do kupienia tutaj – Niesamowita Natura. Mity i stereotypy

Do kupienia tutaj – Niesamowita Natura. Zdumiewające przyjaźnie

Do kupienia tutaj – Niesamowita Natura. Sztuka przetrwania

Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci01 by . Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci02 by . Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci03 by . Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci04 by . Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci05 by . Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci06 by . Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci07 by . Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci08 by . Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci09 by . Niesamowita Natura_Ksiazki dla dzieci10 by .

Mapy do kolorowania

I kolejna podróżnicza pozycja. Tym razem nie wyklejanka, a kolorowanka. Wiedzę najlepiej przyswaja się, tworząc coś samemu. A co może być lepszego dla przedszkolaków niż wyklejanie i kolorowanie? Pozycja nie zawiera map poszczególnych krajów, ale całe obszary. Dzięki temu mamy możliwość pokolorowania całego świata.

Do kupienia tutaj – Mapy do kolorowania

Mapy do kolorowania_Ksiazki dla dzieci01 by . Mapy do kolorowania_Ksiazki dla dzieci02 by . Mapy do kolorowania_Ksiazki dla dzieci03 by . Mapy do kolorowania_Ksiazki dla dzieci04 by . DSC_1107 by .

Wanda Chotomska dzieciom

Twórczość Wandy Chotomskiej na pewno każdy z Was zna. A jeśli nie, to na pewno o niej słyszeliście. Książka zawiera zawiera opowiadania i wierze autorki. Wśród opowiadań znalazło się m.in. „Drzewo z czerwonym żaglem”, które trafiło na międzynarodową Honorową Listę IBBY. Całość zilustrowana ciekawymi ilustracjami Artura Gulewicza.

Do kupienia tutaj – Wanda Chotomska dzieciom

Wanda Chotomska dzieciom_Ksiazki dla dzieci02 by . Wanda Chotomska dzieciom_Ksiazki dla dzieci03 by . Wanda Chotomska dzieciom_Ksiazki dla dzieci04 by . Wanda Chotomska dzieciom_Ksiazki dla dzieci01 by .

Rok w krainie czarów

Był już rok na wsi, w mieście, w lesie, w przedszkolu. Niedawno swoją premierę miał „Rok w krainie czarów” pięknie ilustrowany przez Macieja Szymanowicza.  Jak w poprzednich tytułach tej serii (o ile możemy tu mówić o serii, ponieważ każda z tych pozycji ilustrowana jest przez innego, świetnego twórcę), tak i tutaj jedna rozkładówka przedstawia jeden miesiąc z życia różnych postaci mniej lub bardziej nam znanych z bajek czy baśni. W tę książkę można wpatrywać się długimi godzinami. Zresztą sami zerknijcie na ilustracje.

Do kupienia tutaj – Rok w krainie czarów

Rok w krainie czarow_Ksiazki dla dzieci01 by . Rok w krainie czarow_Ksiazki dla dzieci02 by . Rok w krainie czarow_Ksiazki dla dzieci03 by . Rok w krainie czarow_Ksiazki dla dzieci04 by . Rok w krainie czarow_Ksiazki dla dzieci05 by . Rok w krainie czarow_Ksiazki dla dzieci06 by .

Oddam brata w dobre ręce!

To pozycja, która świetnie nadawałaby się do mojego wpisu Książki przygotowujące dziecko na pojawienie się młodszego rodzeństwa. Przezabawna historia opowiadająca o sześcioletniej Malwinie, w której życiu pojawia się młodszy brat – Michał. Michał nie jest tym, czego spodziewała się Malwina. Całymi dniami się drze, a rodzice nie planują odwieźć z powrotem do szpitala. Aż żałuję, że ta książka pojawiła się na rynku dopiero teraz. Jeżeli jednak Wasze dzieciaki czekają właśnie na pojawienie się młodszego rodzeństwa albo właśnie Wasza rodzina się powiększyła, to tytuł dla Was. A właściwie dla Waszych starszaków.

Do kupienia tutaj – Oddam brata w dobre ręce!

Oddam brata w dobre rece_Ksiazki dla dzieci01 by . Oddam brata w dobre rece_Ksiazki dla dzieci02 by . Oddam brata w dobre rece_Ksiazki dla dzieci03 by . Oddam brata w dobre rece_Ksiazki dla dzieci04 by .

101 Dalmatyńczyków

Tę historię na pewno każdy z Was zna. W domu do tej pory mieliśmy tę książkę w starej wersji (z dinseyowskimi ilustracjami) jeszcze z mojego dzieciństwa. Jaśko bardzo ją lubił rok temu. Myślę, że historia porwania małych piesków z ilustracjami Stevena Lentona też go oczaruje, a za chwilę pewnie również Witka. Ma zdecydowanie ciekawszą kreskę i jest krótsza.

Do kupienia tutaj – 101 Dalmatyńczyków

101 Dalmatynczykow_Ksiazki dla dzieci01 by . 101 Dalmatynczykow_Ksiazki dla dzieci02 by . 101 Dalmatynczykow_Ksiazki dla dzieci03 by . 101 Dalmatynczykow_Ksiazki dla dzieci04 by .

Kropka

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Waszti. Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować. Ale może umie się podpisać? Na pewno!

Krótka, prosta historia o wyobraźni i o tym, że w każdym z nas drzemie jakiś talent.

Ta książka to hicior na całym świecie. Do tego stopnia, że w ponad stu krajach obchodzony jest Dzień Kropki. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

Do kupienia tutaj – Kropka

Kropka_Ksiazki dla dzieci01 by . Kropka_Ksiazki dla dzieci02 by . Kropka_Ksiazki dla dzieci03 by . Kropka_Ksiazki dla dzieci04 by . Kropka_Ksiazki dla dzieci05 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź