Pierwsza gra planszowa

DSC_3163_DxO by .

Jako że w naszym domu planszówki używane są dosyć często, wiele razy zastanawialiśmy się, kiedy wreszcie będziemy mogli zagrać z Jaśkiem w Horror w Arkham, Puerto Rico czy po prostu w Monopoly. Okazuje się, że być może całkiem niedługo.

Kiedy przeglądałam ofertę produktów Djeco, natknęłam się na grę planszową Wyścigi zwierzątek, przeznaczoną dla maluchów od 2,5 roku życia. Co prawda Jaśko 2,5 roku skończy za 2 miesiące, ale skoro producent dał taki wiek graniczny, to stwierdziłam, że damy radę. I nie myliłam się.

Gra składa się z planszy w formie kilku puzzli, 4 pionków w postaci kota, psa, zająca i krowy, kolorowej kostki oraz 15 żetonów-nagród. Cała zabawa polega na tym, żeby jak najszybciej doprowadzić swoją postać do mety. Poruszamy się po kolorowych plamach na ścieżce. Kostka pokazuje, na jaki kolor mamy stanąć. Poza kolorami, na kostce znajduje się też obrazek z kwiatkiem i osą. Gdy wyrzucimy kwiatek, przeskakujemy na kolejne pole z takim samym kolorem, na jakim stoimy, gdy wyrzucimy osę, zwiewamy na taki sam kolor. I tyle. Cała filozofia. Żetony są po to, aby nagrodzić osobę, która jako pierwsza dotarła do mety. Żetonów jest 15, więc można grać kilka razy, a na końcu podliczyć, kto ma najwięcej żetonów. Nam z Jaśkiem udało się zagrać tylko dwa razy z rzędu. Jeszcze poziom koncentracji i cierpliwości nie ten, ale już jedna rozgrywka daje mu mnóstwo frajdy i z przerwami może grać kilka razy dziennie (zdarza się, że chowam grę, żeby choć na kilka dni o niej zapomniał). Co ciekawe – najczęściej wygrywa.

Jeżeli macie w domu dwulatka, trzylatka czy nawet czterolatka, bierzcie w ciemno. Gra przy okazji jest też fajnym sposobem na naukę kolorów.

Grę znajdziecie tutaj – KLIK
Więcej gier i produktów Djeco znajdziecie tutaj – KLIK My jesteśmy ogromnymi fanami tej marki od dawna.

DSC_3145_DxO by . DSC_3147_DxO by . DSC_3150_DxO by . DSC_3154_DxO by . DSC_3156_DxO by . DSC_3158_DxO by . DSC_3159_DxO by . DSC_3162_DxO by . DSC_3163_DxO by . DSC_3167_DxO by . DSC_3171_DxO by . DSC_3176_DxO by . DSC_3177_DxO by . DSC_3177_DxO-MOTION by . collage 2 by . collage by . DSC_3194_DxO by . DSC_3197_DxO by .

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *