Menu
zabawki

Ciało człowieka – zabawki edukacyjne, gry, książki

Wiem, że wiecie, że Jaśko miał fioła na temat kosmosu (ciągle przysyłacie mi linki, gdy pojawi się jakaś fajna rzecz związana z kosmosem – to mega miłe). Fascynacja kosmosem jednak minęła (lubi nadal, ale już bez takiego szaleństwa jak kiedyś). Po kosmosie przyszło zainteresowanie ludzkim ciałem. W tym czasie nazbierało się u nas sporo zabawek, gier i książek związanych z tą tematyką. Teraz obecnie trwa szał podróżniczy (szczególnie ukochał sobie flagi). Z tego zakresu również nazbierało się już u nas trochę gadżetów. Postaram się pokazać Wam je jeszcze przed dniem dziecka, żebyście zdążyli coś wybrać, jeżeli Wasze dzieci przechodzą teraz podobnego fioła.

Zainteresowanie ciałem zmalało i pewnie w najbliższym czasie nie będę kupować zabawek związanych z ciałem. Zobaczcie, co udało nam się uzbierać do tej pory. O zabawkach, grach i książkach, o których już pisałam wcześniej, nie pisałam tutaj – podałam jednak linki, żebyście mogli przeczytać o nich więcej i zobaczyć więcej zdjęć we wcześniejszych wpisach.

Zabawki

Zestaw lekarski Le Toy Van

Zestaw, który Jaśko dostał na drugie urodziny. Nie jestem pewna, czy jest kompletny, bo w torbie znalazłam też ludzika lego, balona, zabawkę z kinder jaja i 50 eurocentów. Widziałam jednak, że ciągle są w sprzedaży. Całość wykonana jest z drewna (stetoskop również). Przez te niemal trzy lata użytkowania trzyma się całkiem nieźle. Nic się nie zniszczyło. Jakościowo super. Jest jednak dosyć drogi

Do kupienia tutaj – Zestaw lekarski Le Toy Van

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka030 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka031 by .

Ciało ludzkie dla najmłodszych. Clementoni

To nic innego jak zestaw puzzli. Niby od 4 lat, ale dzieciaki, które lubią układać puzzle, mogą zainteresować się tym zestawem już wcześniej. W zestawie są cztery dwustronne obrazki (dwustronne, bo z jednej strony jest chłopiec, a z drugiej dziewczynka) – dziecko ubrane, rozebrane, układ krwionośny i narządy, układ kostny.

Do kupienia tutaj – Ciało ludzkie dla najmłodszych

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka043 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka044 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka045 by .

Drewniane puzzle warstwowe – chłopiec. Beleduc

Pisałam o nich tutaj – Styczniowe love

Do kupienia tutaj – puzzle warstwowe chłopiec

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka035 by .

Drewniane puzzle warstwowe – mama w ciąży. Beleduc

Puzzle przedstawiają rozwój dziecka od poczęcia do narodzin. Całość wykonana z drewna. Bardzo fajna rzecz dla maluchów, które dopytują się, skąd się biorą dzieci albo dla tych, u których w domu pojawi się młodsze rodzeństwo. Książki dla dzieci o podobnej tematyce znajdziecie we wpisie Książki przygotowujące dziecko na pojawienie się młodszego rodzeństwa

Do kupienia tutaj – puzzle warstwowe mama w ciąży

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka036 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka037 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka038 by .

Drewniane puzzle warstwowe – chłopiec i dziewczynka. Lidl

Puzzle do kupienia w Lidu. Nie jest to oferta stała, ale przynajmniej raz w roku się pojawiają. Przeglądajcie gazetki. Są naprawdę super.

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka040 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka041 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka039 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka042 by .

Stetoskop

Nasz hicior. Stetoskop działający jak prawdziwy lekarski stetoskop. Słychać w nim nie tylko bicie serca, ale i zapalenie oskrzeli rodzic może wysłuchać. Uwielbiamy go. Przenosi zabawę w lekarza na wyższy poziom. Jeżeli macie zestaw lekarza dla dzieci, warto dokupić ten stetoskop, żeby dziecko usłyszało to, co naprawdę słyszy lekarz.

Do kupienia tutaj – prawdziwy stetoskop dla dzieci

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka048 by .

Mikroskop

Bardzo dobry i niedrogi mikroskop. Długo zastanawiałam się nad mikroskopem dla Jaśka. Nie chciałam kupować najtańszego, bo nie wiedziałam, jak będzie z jakością obrazu. Nie chciałam też porywać się na kupno najdroższych, ponieważ nie byłam przekonana, czy w ogóle spodoba mu się zabawa w mikrobiologa. Mikroskopy Levenhuk LabZZ są wyposażone w trzy soczewki obiektywowe wysokiej jakości (4x, 10x i 40x) i dwupozycyjny okular WF10x-16x oraz gwarantują powiększenie do 640x. Jeżeli szukacie dla dziecka pierwszego mikroskopu, to to będzie doskonały wybór. Zestaw zawiera kilka próbek. Noga muchy naprawdę robi wrażenie.

Do kupienia tutaj – mikroskop

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka049 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka050 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka051 by .

Model ucha

Swego czasu Jaśko miał fazę na budowę ucha. Nie wiem dlaczego akurat ucho sobie upodobał. Na trzecie urodziny dostał od nas model ucha. Model kupiliśmy na Aliexpress, ale jest całkiem przyzwoicie wykonany. Na polskich stronach za takie modele trzeba zapłacić jakieś niewyobrażalne pieniądze.

Do kupienia tutaj – ucho

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka056 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka057 by .

Zestaw małego lekarza|weterynarza

Pisałam o nim tutaj – Prezenty na Mikołaja – Djeco

Do kupienia tutaj – Zestaw małego lekarza|weterynarza

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka052 by .

Układanka magnetyczna ciało człowieka. Janod

Pisałam o niej tutaj – prezent na dzień dziecka

Do kupienia tutaj – układanka magnetyczna ciało człowieka

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka032 by .

Karotka. Ciało człowieka

Widzę, że jest już niedostępny. W sumie niewielka strata. Kupiliśmy ten zestaw Jaśkowi w jakimś Smyku czy innym Toys „R” Us. Na pewno kojarzycie te wszystkie zestawy z magicznym długopisem, marchewką itp., które wydają jakiś dźwięk, gdy przyłoży się je do poprawnej odpowiedzi. Tutaj rolę magicznej marchewki pełni stetoskop. Tak, tak, gadający, grający stetoskop. Który w dodatku nie jest zbyt wygodny dla małych uszu.

Do kupienia tutaj – Karotka. Ciało człowieka

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka063 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka064 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka065 by .

Gry

Było sobie życie. Pierwsza pomoc

Mamy ją od niedawna. Graliśmy póki co tylko dwa razy. Naprawdę sporo można się przy niej nauczyć. Musiałam jednak nieco uprościć zasady żeby grać z Jaśkiem (4-latek). Jak ją lepiej rozgryziemy, to pojawi się na pewno recenzja w moim stałym cyklu Pierwsze gry planszowe.

Do kupienia tutaj – Było sobie życie. Pierwsza pomoc

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka058 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka059 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka060 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka061 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka062 by .

Było sobie życie. Pogromcy wirusów

Tu taka sama sytuacja jak wyżej. Mamy od niedawna i nie znamy jeszcze jej zbyt dobrze. Mogę jedynie powiedzieć, że przeznaczona jest dla młodszych dzieci niż Pierwsza pomoc. Już trzylatkowie mogą dać sobie z nią radę.

Do kupienia tutaj – Było sobie życie. pogromcy wirusów

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka034 by .

gra Było sobie życie

Pisałam o niej tutaj – Było sobie życie. Nauka przez zabawę

Do kupienia tutaj – Było sobie życie gra

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka033 by .

Było sobie życie. Łowcy bakterii

Pisałam o niej tutaj – Było sobie życie. Nauka przez zabawę

Do kupienia tutaj – Łowcy bakterii

DSC_5241 by .

Było sobie życie. Wielki pościg

Pisałam o niej tutaj – Nauka przez zabawę

Do kupienia tutaj – Wielki pościg

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka028 by .

Książki

Obrazki dla maluchów. Ciało

O tej książce nie pisałam na blogu. Mamy ją od bardzo dawna. Była to jedna z pierwszych pozycji na temat ciała człowieka, jaka pojawiła się u nas w domu. Kupiona chyba jeszcze za czasów przedblogowych. Na pewno znacie serię Obrazki dla maluchów. Wszystkie tytuły przeznaczone są dla najmłodszych odbiorców (powiedziałabym, że ok. dwuletnich) – kartonowa strony, zaokrąglone rogi, miękka okładka. Mimo że nie jest to tytuł najwyższych lotów, polecam na początek przygody z poznawaniem ciała człowieka.

Do kupienia tutaj – Obrazki dla maluchów. Ciało

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka023 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka024 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka025 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka026 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka027 by .

Ciało bez tajemnic

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #22

Do kupienia tutaj – Ciało bez tajemnic

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka012 by .

Rentgen. Niezwykłe ciało

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #19

Do kupienia tutaj – Rentgen. Niezwykłe ciało

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka013 by .

Ludzkie ciało z modelem 3d

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #19

Do kupienia tutaj – Ludzkie ciało z modelem 3d

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka014 by .

Mali odkrywcy. Moje ciało

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #21

Do kupienia tutaj – Mali odkrywcy. Moje ciało

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka015 by .

Było sobie życie. Encyklopedia dla dzieci. Tajemnicze ludzkiego ciała

Pisałam o niej tutaj – Nauka przez zabawę

Do kupienia tutaj – Encyklopedia Było sobie życie

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka018 by .

Ciało człowieka

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #12

Do kupienia tutaj – Ciało człowieka

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka007 by .

Dziurki w nosie

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #12

Do kupienia tutaj – Dziurki w nosie

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka010 by .

Piersi

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #17

Do kupienia tutaj – Piersi

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka008 by .

Strupek

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #11

Do kupienia tutaj – Strupek

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka009 by .

Podróż do wnętrza ucha

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #23

Do kupienia tutaj – Podróż do wnętrza ucha

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka005 by .

Beki, smarki, pierdy, czyli co się dzieje w moim ciele

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #18

Do kupienia tutaj – Beki, smarki, pierdy

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka006 by .

Wielka księga ciało człowieka

Tę książkę kupiłam, jak jeszcze dzieci nie miałam. Wzięłam ją na jakiejś wyprzedaży w empiku. Zachwyciła mnie jej interaktywność, ruchome elementy, obrazki w 3d (do książki dołączone były okulary 3d) i zobaczcie na ten wielki rozkładany model szkieletu na końcu książki. Jeżeli gdzieś znajdziecie tę książkę albo gdy pojawi się wznowienie, gorąco polecam.

Do kupienia tutaj – Wielka księga ciało człowieka

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka019 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka020 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka021 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka022 by .

Ludzkie ciało. Aktywna nauka

Tutaj taka sama historia jak powyżej. Też kupiłam ją na wyprzedaży w Empiku w czasach przeddzieciowych. I co najdziwniejsze – ciągle działają w niej baterie. Gdy wciśnie się przycisk na okładce, serce bije (porusza się i wydaje dźwięki). Gdy otworzy się pierwszą stronę, rozkładany dzidziuś (który stracił już swoje kartonowe kończyny) zaczyna płakać. Swego czasu Jaśko uwielbiał tę książkę. Jak jeszcze gdzieś ją znajdziecie, bierzcie w ciemno.

Do kupienia tutaj – Ludzkie ciało. Aktywna nauka

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka001 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka002 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka003 by . zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka004 by .

First Sticker Book. Your Body

Pisałam o niej tutaj – Nowości z naszej biblioteczki – marzec

Do kupienia tutaj – Your Body

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka011 by .

The Usborne Big Book of the Body

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #19

Do kupienia tutaj – Big Book of the Body

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka016 by .

See Inside Your Body

Pisałam o niej tutaj – Nowości w biblioteczce przedszkolaka #19

Do kupienia tutaj – See Inside Your Body

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka017 by .

Bajki

Było sobie życie

Niedawno pojawiła się w sprzedaży nowa wersja Było sobie życie – w HD. Całość została pokolorowana. Pisałam o tym na FB, pokazując jak wygląda różnica między starą a nową wersją. Zobaczcie – FP matkawariatka.pl. Jaśko wałkuje te nowe odcinki niemal codziennie.

Jeszcze jedna uwaga. Wydaje mi się, że Empiki mają wyłączność na tę nową serię. Nie kupujcie więc w innych miejscach, bo może się okazać, że kupiliście starą wersję. Chyba że chcecie starą.

Do kupienia tutaj – Było sobie życie HD

zabawki ksiazki edukacyjne cialo czlowieka066 by .

Adibu. Misja ciało

O Adibu pisałam Wam już we wpisie Bajki edukacyjne dla przedszkolaka. W Adibu wiedza na temat ciała człowieka przedstawiona jest w nieco prostszy sposób niż w Było sobie życie. Dla młodszych dzieci może być to ciekawsza forma przyswajania wiedzy.

Możecie obejrzeć tutaj – Adibu

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

4 komentarze

 • Paulina
  3 lutego 2019 at 22:48

  Propozycje bardzo fajne, bardzo pomocne zestawienie. Dziękuję. Natomiast zadziwia mnie fakt, że nie podaje się w tych książkach nazw narządów płciowych u chłopca i u dziewczynki, tylko pisze się narządy płciowe albo płeć :-S Na innych stronach widziałam książki z dokładnie takimi samymi opisami. Zastanawiam się o co chodzi.

  Odpowiedz
 • Olga
  10 maja 2017 at 13:40

  Fajny wpis 😉 mój 2 latek na razie interesuje się pociągami i strażą pożarną 😉 ale jak nadejdzie era „ludzkiego ciała” to wrócimy do wpisu 😉 Tak jak jest seria „Obrazki dla malucha” tak samo jest z miękkimi kartkami „Świat w obrazkach” i będzie on na pewno bardziej szczegółowy 😉

  Odpowiedz
 • Lil
  10 maja 2017 at 12:15

  Genialny wpis !

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź