Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #17

Pudełko Hanki

Prosta forma, dużo treści. Tak, jak lubię najbardziej. „Pudełko Hanki” to opowieść o dziewczynce, której zależy na zdobyciu uznania dzieci w przedszkolu. Codziennie przynosi więc w pudełku coś, czym chce się przypodobać dzieciom. Mądra historia o tym, jak zdobyć prawdziwego przyjaciela. Naprawdę polecam. Bierzcie w ciemno dla Waszych przedszkolaków.

Do kupienia tutaj – Pudełko Hanki

pudelko-hanki01 by . pudelko-hanki02 by . pudelko-hanki03 by . pudelko-hanki04 by . pudelko-hanki05 by . pudelko-hanki06 by . pudelko-hanki07 by . pudelko-hanki08 by . pudelko-hanki09 by . pudelko-hanki10 by .

Piersi

Z tej serii mamy już „Strupek” i „Dziurki w nosie”. Bałam się tych „Piersi”. Bałam się, że będzie to bardzo jednostronny tekst pokazujący to, że piersi służą tylko do karmienia dziecka, że jest to jedyne słuszne karmienie, że lobby mm itp. W połowie książki zaczyna się pojawiać temat karmienia. Jest wiele dobrego o karmieniu piersią. Na szczęście na końcu jest też wyjaśnienie dla dzieci o tym, że nie wszystkie maluchy są karmione piersią i że mamy, które nie karmiły piersią, są równie dzielne, jak te karmiące. Nie ma żadnej dyskryminacji. Polecam więc całą serię.

Do kupienia tutaj – Piersi

ksiazka-piersi01 by . ksiazka-piersi02 by . ksiazka-piersi03 by . ksiazka-piersi04 by . ksiazka-piersi06 by . ksiazka-piersi07 by . ksiazka-piersi08 by . ksiazka-piersi09 by .

Nie chcę być duży

Historia mamy i małego kangurzątka. Mama chce, aby maluch już się usamodzielnił i wreszcie opuścił jej torbę. Pokazuje mu inne zwierzaki, które są już samodzielne i nie potrzebują mamy. Maluch jednak nie czuje się jeszcze bezpiecznie poza jej torbą. Mądra historia o tym, że na odcięcie pępowiny przyjdzie czas. Byleby nie było to po trzydziestce.

Do kupienia tutaj – Nie chcę być duży

nie-chce-byc-duzy01 by . nie-chce-byc-duzy03 by . nie-chce-byc-duzy04 by . nie-chce-byc-duzy05 by . nie-chce-byc-duzy06 by . nie-chce-byc-duzy07 by . nie-chce-byc-duzy08 by . nie-chce-byc-duzy09 by .

O chłopcu, który wpadł do książki

To taka trochę opowiastka filozoficzno-metaforyczna. Na pewno przedszkolak nie wyłapie z niej głębszego sensu, ale ten tytuł może być dobrą pozycją wyjściową do pierwszych poważniejszych rozmów z dzieckiem na temat dorastania, czerpania radości z życia. Bohaterem bajki jest chłopiec, który w pewnym momencie pojawia się w książce. Nie wie skąd się tam wziął i dlaczego znalazł się akurat w tej książce. Wokół niego zaczynają pojawiać się ludzie i przedmioty, które tworzą jego świat. Ciągle jednak nurtuje go pytanie, dlaczego znalazł się akurat w tej książce. I nic więcej Wam nie napiszę, bo myślę, że i tak ją kupicie, a nie chcę psuć Wam niespodzianki. Tak, Wam, bo to właśnie Wy, podczas jej czytania, zatrzymacie się na chwilę i pomyślicie o książce, w której sami się znaleźliście.

Do kupienia tutaj – O chłopcu, który wpadł do książki

o-chlopcu-ktory-wpadl-do-ksiazki01 by . o-chlopcu-ktory-wpadl-do-ksiazki02 by . o-chlopcu-ktory-wpadl-do-ksiazki03 by . o-chlopcu-ktory-wpadl-do-ksiazki04 by . o-chlopcu-ktory-wpadl-do-ksiazki05 by . o-chlopcu-ktory-wpadl-do-ksiazki06 by . o-chlopcu-ktory-wpadl-do-ksiazki07 by . o-chlopcu-ktory-wpadl-do-ksiazki08 by .

Oto jest Monachium

Do tej pory nakładem wydawnictwa Dwie Siostry wydane zostały różne tytuły tej serii. W polskiej wersji językowej można znaleźć na pewno Oto jest… Nowy Jork, Rzym, Paryż, Londyn, a teraz wydane zostało Monachium. I właśnie jako że do Monachium mamy najbliżej, skusiłam się na Monachium. Wcześniej wydawało też mi się, że moje dzieci są za małe na te pozycje. Myślę jednak, że czterolatki już będą zainteresowane tą serią. Zresztą zerknijcie do środka.

Do kupienia tutaj – Oto jest Monachium

oto-jest-monachium01 by . oto-jest-monachium02 by . oto-jest-monachium03 by . oto-jest-monachium04 by . oto-jest-monachium05 by . oto-jest-monachium06 by . oto-jest-monachium07 by . oto-jest-monachium08 by .

Książka z okienkami. Pytania i odpowiedzi

Czasami pytacie mnie, co mogę polecić z książek na temat ciekawostek o świecie. Mamy kilka takich tytułów, ale właściwie żaden nie był na tyle interesujący i lubiany przez dzieci, żebym z czystym sercem mogła go polecić. Aż pojawiła się ta książka z okienkami. Jest tu właściwie wszystko, co lubią dzieciaki – przede wszystkim okienka, KRÓTKIE odpowiedzi na ciekawe pytania i całkiem fajne ilustracje. Jeżeli szukacie takiej pozycji, no to już – wiecie, co z tym zrobić.

Do kupienia tutaj – Książka z okienkami. Pytania i odpowiedzi

pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami01 by . pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami02 by . pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami03 by . pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami04 by . pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami05 by . pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami06 by . pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami07 by . pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami08 by . pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami09 by . pytania-i-odpowiedzi-z-okienkami10 by .

Urodziny Alberta

Nowy Albert. Swego czasu moje dziecię było ogromnym fanem Alberta. Potem nastąpiło chyba zmęczenie materiału i od ponad roku w ogóle nie sięgał po Alberta. „Urodziny” kupiłam z racji tego, że i u nas urodziny zbliżają się wielkimi krokami. I miłość rozkwitła na nowo. Albert kończy sześć lat. Przyjeżdża do niego ciotka, która chce mu wyprawić najlepsze urodziny w okolicy. Albert chce jednak zaprosić tylko dwójkę swoich przyjaciół. Ciotka stawia jednak na swoim i zaprasza wszystkie dzieciaki z osiedla, piecze kilka tortów, organizuje zabawy, konkursy. A następnego dnia Albert i tak zaprasza tylko swoich przyjaciół, siadają pod stołem i dojadają resztę tortów. I to są najlepsze urodziny. Proste i mądre i nawet trafiło w mój głupi łeb, który kazał mi być ciotką Alberta. Moje dziecię chce jednak mieć urodziny w sali zabaw, więc matka w tym roku luz.

Do kupienia tutaj – Urodziny Alberta

urodziny-alberta01 by . urodziny-alberta02 by . urodziny-alberta03 by . urodziny-alberta04 by . urodziny-alberta05 by . urodziny-alberta06 by . urodziny-alberta07 by .

W moim sercu. Księga uczuć

Książka pokazująca, jak wiele uczuć może mieszkać w naszym sercu. Dobry materiał wyjściowy do dłuższej rozmowy z dzieckiem na temat uczuć. Książka jest jednak dosyć i droga i nie wiem, czy jest warta tej ceny.

Do kupienia tutaj – W moim sercu. Księga uczuć

w-moim-sercu-ksiega-uczuc01 by . w-moim-sercu-ksiega-uczuc02 by . w-moim-sercu-ksiega-uczuc03 by . w-moim-sercu-ksiega-uczuc04 by . w-moim-sercu-ksiega-uczuc05 by . w-moim-sercu-ksiega-uczuc06 by . w-moim-sercu-ksiega-uczuc07 by . w-moim-sercu-ksiega-uczuc08 by . w-moim-sercu-ksiega-uczuc09 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź