Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce starszaka #5

Wpisów zabawkowych już nie będzie przed świętami, ale zasypie Was książkami. Dziś piękne książki dla starszaków – dzieci w wieku 7+.

Jak zdobyć nagrodę Nobla?

Do zdobycia nagordy Nobla można się przygotować. I to już od najmłodszych lat. 🙂 Jeżeli Wasze dzieciaki interesuje ta tematyka, to na pewno spodoba im się ta pozycja, z której mogą dowiedzieć się, czym jest Nagroda Nobla, komu jest przyznawana, kim był Alfred Nobel i niektórzy nobliści. Tematyka może być teraz na czasie w niektórych domach ze względu na uhonorowanie Olgi Tokarczuk.

Do kupienia tutaj – Jak zdobyć nagrodę Nobla?

Ksiazki dla dzieci001ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci002ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci003ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci004ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci005ksiazka dla starszaka by .

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica srebra

Lassego i Maję pewnie nie muszę Wam przedstawiać. „Tajemnica srebra” jest już 26 tomem przygód tego duetu, wydanym przez polskie wydawnictwo Zakamarki. Tym razem Lasse i Maja zajmują się rozwikłaniem zagadki pozostawienia śladów na nowym wykopalisku. Poza tym dzieciaki dowiedzą się, na czym polega praca archeologa, a także, gdzie i w którym roku wydano pierwszy znaczek pocztowy. Jeżeli macie dzieciaki w wieku wczesnoszkolnym i nie znacie tej serii, to baaardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Tajemnica srebraKsiazki dla dzieci006ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci007ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci008ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci009ksiazka dla starszaka by .

Alfabet niepodległości

Pięknie ilustrowana książka wydana na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda rozkładówka to inna litera związana z hasłem odnoszącym się do niepodległej Polski. Oprócz oczywistych haseł i tematów, można tu też znaleźć różne ciekawostki.

Do kupienia tutaj – Alfabet niepodległości Ksiazki dla dzieci010ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci011ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci012ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci013ksiazka dla starszaka by .

Mazurscy w podróży. t2 – Porwanie Prozerpiny

Uwielbiam tę serię. Tak, serię, bo pojawił się już drugi tom o przygodach rodziny Mazurskich. Tym razem planują zobaczenie Oceanu Atlantyckiego, zwiedzenie Berlina, Akwizgranu, Normandii, Bretanii i kilku innych części Europy. Nie napiszę, czy im się to udało, ale dodam, że i w tej części znajdą się w centrum pewnej intrygi. W tym tomie również nie zabraknie mnóstwa ciekawych informacji o świecie przemyconych w taki sposób, że same wskakują do głowy.

Do kupienia tutaj – Mazurscy w podróży t2Ksiazki dla dzieci014ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci015ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci016ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci017ksiazka dla starszaka by .

seria Magiczny domek na drzewie

A to już kolejne części naszej ulubione serii dla dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym. Znów możemy przeżyć niesamowite przygody z Jackiem i Anią przenosząc się do interesujących miejsc dzięki magicznemu domkowi na drzewie. W części „Tygrysy o zmierzchu” dzieciaki przenoszą się do indyjskiego lasu, gdzie muszą uratować tygrysa przed kłusownikami, a w „Pożarze w krainie kangurów” pomogą koali i małemu kangurkowi uciec z płonącego australijskiego lasu.

Do kupienia tutaj – Tygrysy o zmierzchu

Do kupienia tutaj – Pożar w krainie kangurów
Ksiazki dla dzieci018ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci019ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci020ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci021ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci022ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci023ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci024ksiazka dla starszaka by .

Skąd się biorą dzieci?

Świetna, rzetelna książka pokazująca dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, skąd się biorą dzieci. Bez ściemy, bez wchodzenia w niepotrzebne szczegóły. Naprawdę bardzo, bardzo polecam, jeżeli boicie się tych pytań lub jeżeli nie bardzo wiecie, jak ugryźć ten temat.

Do kupienia tutaj – Skąd się biorą dzieci?Ksiazki dla dzieci025ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci026ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci027ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci028ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci029ksiazka dla starszaka by .

Leonard i prawdziwa miłość

Piękna książka o tym, czy,m jest prawdziwa miłość, jak ją znaleść, dlaczego czasem bywa trudno, jak odnaleźć się w nowych relacjach itp. Bardzo, bardzo polecam.

Książka szyta z miłością przez panią krawcową. <3

Do kupienia tutaj – Leonard i prawdziwa miłośćKsiazki dla dzieci030ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci031ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci032ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci033ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci034ksiazka dla starszaka by .

Śmieciogród

Przepięknie ilustrowana książka o tym, co możemy zrobić, żeby pomóc naszej planecie. To druga, po „Zwierzokracji” pozycja, w której Ola Wołdańska-Płocińska chce nam pokazać, jak bardzo niszczymy środowisko niektórymi naszymi zachowaniami. Na 38 dużych rozkładówkach Ola edukuje nas, jak małymi krokami możemy uchronić Ziemię przed zalaniem plastikiem i staniem się wielkim Śmieciogrodem. Każde dziecko i każdy dorosły powinni znać tę pozycję na pamięć.

Do kupienia tutaj – ŚmieciogródKsiazki dla dzieci035ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci036ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci037ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci038ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci039ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci040ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci041ksiazka dla starszaka by .

Komiks społeczny. 33 historyjki w formie ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne

Publikacja przedstawia sytuacje społeczne, z jakimi często muszą się zmierzyć dzieci, Bardzo fajna i potrzebna pozycja. Wydanie i strona graficzna może nie są zbyt zachęcające, ale warto mieć tę pozycję. Niech Was nie zmyli tytuł – to nie jest komiks. Nazwałabym to bardziej ćwiczeniami społecznymi. Każda z 33 historyjek składa się z krótkiego opisu oraz zadań do wykonania.

Do kupienia tutaj – Komiks społeczny. 33 historyjki w formie ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczneKsiazki dla dzieci042ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci043ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci044ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci045ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci046ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci047ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci048ksiazka dla starszaka by .

Zatruty spinner

Niech Was nie zmyli skandynawsko brzmiące nazwisko. Kryje się za nim jeden z polskich pisarzy dla dzieci. Nie napiszę Wam jednak jaki. Poszperajcie trochę. Wykażcie się detektywistyczną smykałką, która przyda Wam się podczas czytania „Zatrutego spinnera” razem z dzieckiem. „Zatruty spinner” to pierwsza część nowej serii detektywistycznej dla dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym. Dzieciaki będą musiały rozwiązać zagadkę dziwnej epidemii, która szerzy się w Kłopotkowie. Wartka akcja, proste dialogi, zabawni bohaterowie, sekcje interaktywne. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Zatruty spinnerKsiazki dla dzieci049ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci050ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci051ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci052ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci053ksiazka dla starszaka by .

Rzeki. Podróż po meandrach historii, przyrody i kultury

Przepiękne wydanie. Mnóstwo interesującej wiedzy na temat rzek na naprawdę czarujących ilustracjach. Poznamy 36 znanych rzek. Miejsca, przez które płyną, postacie i wydarzenia z nimi związane, rośliny i zwierzęta, które w nich żyją. Cudowna lekcja geografii, biologii i hostorii.

Do kupienia tutaj – Rzeki. Podróż po meandrach historii, przyrody i kulturyKsiazki dla dzieci054ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci055ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci056ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci057ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci058ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci059ksiazka dla starszaka by .

Książki o ekologii dla dzieci

Do kupienia tutaj – Niesamowite przygody Toli, Poli i Urwisa

Do kupienia tutaj – Mały obywatel świata

To dwie pozycje budzące w dziecku aktywnego obywatela. Mimo że poruszają ważne i niekiedy trudne tematy, to napisane są prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Obie pozycje zachęcają dzieci do podjęcia drobnych działań na rzecz środowiska. Bohaterowie w podróży po bliskich nam rejonach (Polsce, Czechach czy Słowacj) poznają problemy różnych zwierząt, które są konsekwencją naszych działań i braku dbałości o środowisko. Natomiast w dalszych zakątkach świata (w Egipcie, Indiach, Indonezji, Stanach Zjednoczonych, Jordanii), dowiedzą się, z czym muszą zmagać się obywatele tych krajów.

Ksiazki dla dzieci066ksiazka dla starszaka by .

Ksiazki dla dzieci061ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci062ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci063ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci064ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci065ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci067ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci068ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci069ksiazka dla starszaka by .

Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi

I znów coś, co wczesnoszkolniaki lubią najbardziej – pierwsza część zabawnej, prostej, ilustrowanej serii. Gutek jest zwyczajnym chłopcem, który ma zwyczajne przygody. Aż pewnego dnia w jego pokoju pojawia się pewien mały potwór – Pan Flat – który wywraca jego życie do góry nogami i sprawia, że staje się znacznie bardziej zakręcone. Bardzo fajna historia z komiksowymi ilustracjami.

Do kupienia tutaj – Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi
Ksiazki dla dzieci070ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci071ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci072ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci073ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci074ksiazka dla starszaka by .

Gdzie jest Wally? W Hollywood

Wally’ego raczej nie muszę Wam przedstawiać. Pewnie kojarzycie go jeszcze ze swojego dzieciństwa. Wally to już wiekowy chłopak, ale wcale się nie zmienia i wciąż ciężko jest go znaleźć. Tym razem będziemy go szukać w Hollywood – wśród aktorów, statystów, kamer i pośród ciekawych scenografii.

Do kupienia tutaj – Gdzie jest Wally? W HollywoodKsiazki dla dzieci075ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci076ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci077ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci078ksiazka dla starszaka by .

Archistoria. Opowieść o architekturze

Już Wam pewnie wspominałam o tym, że mój starszak jest zafascynowany architekturą. Ta fascynacja trwa od kilku lat i myślę, że tak szybko mu nie minie. Właściwie to widziałabym go w roli architekta, ale okaże się, co mu tam kiedyś w duszy zagra. Tymczasem zawsze, gdy trafiam na ciekawą pozycję dotyczącą architektury, zawsze biorę ją z myślą o nim. „Archistoria” to arcyciekawa opowieść o architekturze. Pełna pięknych ilustracji i niezwykle interesujących ciekawostek. Jeżeli znacie kgooś (małego lub dużego), kto interesuje się architekturą, to bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Archistoria. Opowieść o architekturzeKsiazki dla dzieci079ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci080ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci081ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci082ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci083ksiazka dla starszaka by .

Historia kobiet

Cudownie przedstawiona historia kobiet, któtrej nie uczą nas w szkołach. W szkołach pokazują historię mężczyzn – wojny, władców, męskie wynalazki, męskich twórców. A co przez te tysiące lat działo się z kobietami? Tego dowiecie się z tej książki. Według mnie powinna być w każdym domu.

Do kupienia tutaj – Historia kobietKsiazki dla dzieci084ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci085ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci086ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci087ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci088ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci089ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci090ksiazka dla starszaka by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

  • Emilia
    10 grudnia 2019 at 10:10

    No musiałaś tak przed świętami 😛 ehhh znowu trzymaj się za portfel matka… <3

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź