Menu
książki / książki dla dzieci

Książki o świętach i na święta

Zawsze, gdy zbliżają się święta, pytacie mnie o to, czy pojawi się wpis z ksiązkami o świętach. Takich książek na blogu znajdziecie mnóstwo. Przez te wszystkie lata mojej działalności trochę się ich uzbierało. Ale w tym roku mam dla Was niespodziankę. Od wydawnictwa Wilga dostałam paczkę pięknych książek o świętach i na święta. Znajdziecie tu książki dla dzieci w różnym wieku.

Bierzcie i korzystajcie.

Miś Pracuś. Zimowe zabawy

Podejrzewam, że jeżeli jesteście rodzicami maluchów, to bohatera tej książki już znacie. Miś Pracuś to seria książeczek przesuwanek, obracanek z różnymi ruchomymi elementami. Książka jest pełna powtórzeń, co bardzo dobrze wspiera rozwój mowy małych dzieci. Tym razem Miś Pracuś pokazuje dzieciom różne zimowe aktywności. Pojedziemy z nim w góry, pojeździmy na nartach, łyżwach. Maluchy na pewno będą zachwycone!

Do kupienia tutaj – Miś Pracuś. Zimowe zabawy

Gryzak. Łap potworka

To może nie jest książka typowo o świętach, ale jako prezent świateczny sprawdzi się idealnie. Jest pięknie, solidnie wydana, a dzieciaki ją uwielbiają. To już trzeci tytuł z serii o Gryzaku (poprzednie tytuły nie są ze sobą powiazane, można je czytać niezależnie). Gryzak to niesfony potworek, ktory uwielbia żuć, chrupać i zatapiać ząbki we wszystkim , co znajdzie się w jego zasięgu. To zresztą widać po różnego rodzaju dziurach i wyrwach w książce. W tej części poznajemy Kacpra, który kocha książki. Jego ulubionymi są książki o potworach. Ma też książkę o Gryzaku. Ale Gryzak nagle ucieka ze swojej książki i zaczyna pałaszować inne. Poza świetną zabawą, książka pełna jest róznych ciekawostek o świecie – z książek, przez które przegryza się Gryzak. Bardzo polecam!

Do kupienia tutaj – Gryzak. Łap potworka

Projekt święta

Wiktorek, przedszkolak, który uwielbia marzyć, wpada na świetny pomysł. Postanawia razem z paczką swoich przyjaciół przygotować prezenty dla Mikołaja i dla rodziców. Mało tego – postanawia je również dostarczyć Mikołajowi do Finalndii. Tylko skąd wziąć na to pieniądze? Nie będę Wam nic więcej zdradzać, ale podpowiem, że Wasze dzieciaki będą zachwycone tym tytułem.

Ta książka to swego rodzaju kalendarz adwentowy. Znajdziecie w niej 24 rozdziały. Możecie więc każdego dnia czytać jeden rozdział. Co prawda grudzień już nam się zaczął, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadrobić szybko poprzednie rozdziały. Bo naprawdę warto! Samo wydanie również robi wrażenie. Mieniący się płatki śniegu na okładce naprawdę zachwycają.

Do kupienia tutaj – Projekt święta

Magiczny sklep z zabawkami

Mały Bartek widzi, że tata martwi się tym, że nie starczy mu pieniędzy na święta. Bartek chciałby podarować tacie ten spokój i znaleźć prezent chociaż dla jego siostry i babci. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Ta książka to piękna historia o tym, że nie liczą się rzeczy materialne, prezenty opakowane w kolorowe papiery, a coś znacznie ważnego. Cudownie opowiedziana historia i śliczne, ciepłe ilustracje. Bardzo polecam dla dzieciaków już od 3 roku życia.

Do kupienia tutaj – Magiczny sklep z zabawkami

Gdzie jesteś Precelku?

Niezwykle wzruszająca historia opowiedziana po części z perspektywy małego pieska – Precelka. Podczas przedświatecznych zakupów Precelek nagle się gubi. Zuzia, właścicielka Precelka jest załamana. Piesek również. Na szczęście trafia do dobrych, starszych ludzi, którzy, mimo że zakochują się w szczeniaczku, rozumieją to, że chce odnaleźć Zuzię. Cała opowieść toczy się dwutorowo – z perspektywy rodziny Zuzi i z perspektywy Precelka szukającego domu. To bardzo ciepła, wzruszająca opowieść o miłości. Idealna do czytania w grudniowe wieczory. Tak tylko podpowiem, że wszystko kończy się hapy endem w Wigilię.

Do kupienia tutaj – Gdzie jesteś precelku?

Natka i magiczny elf

To kolejna część historii o Natce. Jeżeli jeszcze jej nie poznaliście, to nic straconego. Możecie zacząć czytanie od tego tytułu. Każda część opowiada inną historię. Tym razem poznajemy Natkę w trzech odsłonach (w trzech różnych rozdziałach). Pierwszy poświęcony jest w całości przygotowaniom do świąt. Natka pomaga rodzicom dekorować dom. Coś jednak namawia ją do złego… to niesforny elf, jej ulubiona dekoracja. Jak to się skończy? I co wydarzy się w kolejnych rozdziałach? Nie będę Wam zdradzać. podpowiem Wam tylko, że to idealna prpozycja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które czynają czytać. Cała książka napisana jest w pierwszej osobie, więc dziecko może utożsamiać z Natką. Poza tym znajdziecie tu bardzo duże litery, niewiele tekstu na każdej stronie i sporo ilustracji. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Natka i magiczny elf


Wpis powstał przy współpracy z wydawnictwem Wilga.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź