Menu
zabawki

Pomysł na prezent – edukacyjne zabawki dla przedszkolaka

Na pewno nie muszę Wam pisać, że najszybciej uczymy się wtedy, kiedy sami czegoś doświadczamy, próbujemy, wysuwamy wnioski, analizujemy. A jeżeli dodatkowo to zajęcie sprawia nam przyjemność, to kwestia chwili, żebyśmy przyswoili nowe umiejętności. Tak samo jest z dzieckiem.

O tym, że nauka przychodzi łatwiej, jeżeli odbywa się przez zabwę, ruch, doświadczenie, wie również marka Chicco. Bo żeby wiedzieć, musimy się najpierw pobawić. Na podstawie tej wiedzy zostały stworzone nowe zabawki, które bardzo Wam polecam na tegoroczne świąteczne prezenty dla maluchów. Przeznaczone są one dla dzieci od 2 do 6 roku życia. Na niektórych zdjęciach poza moim sześciolatkiem, znajdziecie rezolutnego dwuletniego Mikołaja – syna naszych przyjaciół.

Mata Uwolnij Krecika

Musimy uwolnić krecika. Aby to zrobić należy uderzać młotkiem, dłonią lub stopą w te elementy na macie, których dźwięki słyszymy. A usłyszeć można min. odgłos wiatraka, warkot kraktora, muczenie krowy czy ćwierkanie ptaków.

Zabawka ma trzy poziomy trudności:

 • baw się dowolnie (dziecko może po prostu swobodnie bawić się i słuchać dźwięków),
 • rozpoznawanie świateł i dźwięków (jeżeli chcemy uwolnić krecika dziecko musi trafić w odpowiedni dźwięk,
 • odliczanie (dziecko musi trafić w odpowiedni dźwięk, w wyznaczonym czasie)

Jeżeli uda nam się uratować krecika, wyskakuje on ze swojej norki.

Mata Uwolnij Krecika to zabawka zachęcających dziecko do ruchu. Wspiera motorykę, koordynację, równowagę i dokładność.

Do kupienia tutaj – Mata Uwolnij Krecika

Elektroniczna mata do gry w klasy

Kto z nas nie zna gry w klasy? Teraz możecie się w nią pobawić również z dziećmi w domu. Gra w klasy łączy zabawę z nauką oraz ćwiczeniami fizycznymi. Zajmowanie pól uczy rozróżniania kolorów i cyfr, a wykonywanie skoków ćwiczy kondycję i równowagę.

Mata składa się z 10 pól. Na każdym znajduje się inne zwierzątko i wydaje inny dźwięk. Do maty dołączona jest kostka. Składa się ona z 9 różnych ścianek. Każda zawiera propozycję ćwiczeń lub infromację o odpoczynku!

Mata do gry w klasy również zawiera różne tryby zabawy. Tryb dobieramy oczywiście do wieku i umiejętności dziecka.

 • Tryb 1 – Zabawa w klasy – rzucamy monetą na matę i skaczemy tam, gdzie upadła, słuchając i rozpoznając przy tym dźwięki i odgłosy zwierząt
 • Tryb 2 – Fitness – Rzuamy kostką i sprawdzamy, które ćwiczenie powinniśmy wykonać

Ta mata do gry w klasy zachęca dziecko do ruchu. Rozwija motorykę, koordynację ruchową, równowagę, precyzję, uczy zdrowej rywalizacji i cierpliwości.

Do kupienia tutaj – Elektroniczna mata do gry w klasy

Stolik Przedszkolaka

Stolik przedszkolaka to niesamowita zabawka, która wciągnęła i dwulatka, i mojego sześciolatka. Mówiąc wprost – to taka mówiąca tablica, która w świetny sposób wprowadza dzieciaki w świat nauki czytania i pisania. Super jest to, że nie tylko pomaga dzieciom robić postępy w nauce, ale również uczyć się na błędach.  

Stolik zawiera 26 liter alfabetu oraz 26 kafelków ze zwierzętami i przediotami z otoczenia dziecka. Wszystkie kafelki i ltery można przechowywać wewnątrz stolika.

Ta zabawka posiada trzy różne tryby, dostosowane do trzech grup wiekowych:

 • 3+ – nauka alfabetu, pojedynczych liter i słów
 • 4+ – dopasowanie pierwszych liter do danego słowa
 • 5+ – pisanie słów litera po literze

Według instrukcji znajdziecie tu aż ponad 150 treści edukacyjnych!

Jeżeli Wasze dziecko uczy się pisania pierwszych słów, to polecam żeby po ułożeniu prawidłowego słowa, starało się je przepisać na kartkę.  

Do kupienia tutaj – Stolik przedszkolaka

Mata Poznaj Świat – baw się i koduj

A to genialna mata, która posłuży dzieciakom na wiele lat. Przeznaczona jest dla maluchów od 2 do 6 roku życia i zdecydowanie każde dziecko w tym przedziale wiekowym będzie mogło ją wykorzystywać na inne sposoby.

Jest to zabawka, która wprowadza dzieci w świat programowania. Poza matą z mapą świata w zestawie znajdziecie też magiczny samolot, który potrafi rozpoznawać miejsce lądowania oraz podpowiada, jak zakończyć daną misję.

Dzięki tej macie dzieciaki mogą poznać ponad 70 ciekawostek na temat zwierząt i kontynentów.

W zalezności od wieku i poziomu dziecka, możecie korzystać z 5 trybów maty:

 • tryb odkrywania świata
 • tryb wypełniania misji (odgdywanie, z którego kontkynentu pochodzi dana muzyka, jakie zwierzę wydaje taki odgłos itp.)
 • tryb z misjami detektywistycznymi (wypełnianie zadań z karty)
 • tryb podróżniczy (uczy dzieci sekwencji działań)
 • tryb nawigacyjny (poszukiwanie zwierząt na podstawie jego śladów)

Dzięki macie dziecko może uczyć się prograowania, poznać nowy sposób rozwijania logicznego myślenia, rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe, wyobraźnię przestrzenną oraz poznać kontynenty i zwierzęta żyjące na Ziemi.

Mata Poznaj Świat należy do linii EDU4YOU marki Chicco. Są to zabawki inspirowane metodą Montessori, które dzięki różnym bodźcom wprowadzają dzieci w świat nauki poprzez zabawę i interakcję.

Do kupienia tutaj – Mata Poznaj świat


Wpis powstał przy współpracy z marką Chicco i Smyk

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

  Napisz odpowiedź