Menu
książki / książki dla dzieci

Piękne książki, których nie znajdziecie w polskich wydawnictwach

Co jakiś czas dostaję od Was pytania o książki anglojęzyczne dla dzieci. Niestety, odkąd Centrum Best zrezygnowało ze sprowadzania książek wydawnictwa Usborne, nasza anglojęzyczna biblioteczka przestała się powiększać. Nie miałam czasu przeglądać zagranicznych stron, a na stronach polskich księgarni ciężko było znaleźć wyselekcjonowane pozycje. Na szczęście kilka miesięcy temu odkryłam księgarnię Kangurek. Tam nie ma przypadkowych tytułów. Wszystkie książki możecie brać w ciemno. Fajne jest też to, że prawie przy każdej pozycji są zdjęcia ze środka. Nie kupujemy więc kota w worku. A co najważniejsze – ceny nie odstraszają. Są typowo polskie. 🙂

The Snail and the Whale

Książka autorstwa Julii Donaldson – autorki znanej na całym świecie serii o Gruffalo. „The Snail and the Wale” to wierszowana historia o małym ślimaku, który postanawia zwiedzić świat. Pomaga mu w tym jego przyjaciel – wieloryb. Pewnego dnia wieloryb wpada na mieliznę i nie może sobie poradzić z powrotem do wody. Ślimak staje na wysokości zadania, żeby uratować przyjaciela.

Do kupienia tutaj – The Snail and the Whale

ksiazki po angielsku dla dzieci001kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci002kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci003kangurek by .

My Big Barefoot Book of Wonderful Words

Piękny słownik obrazkowy. Przyda się zarówno maluszkom, które uczą się polskich słów, jak i starszym dzieciakom, które uczą się angielskiego. Dziecko uczy się słówek, obserwując szczegółowe życie rodziny. Jak w każdym słowniku obrazkowym, maluch poznaje nazwy sprzętów domowych, ubrań, ale to nie wszystko. Podczas podróży poznaje ciekawe miejsca, ludzi wszystkich ras, różne kultury, style życia, umiejętności.

Do kupienia tutaj – My Big Barefoot Book of Wonderful Wordsksiazki po angielsku dla dzieci004kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci005kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci006kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci007kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci008kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci009kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci010kangurek by .

My Granny Went to Market. A Round-the-the-World Counting Rhyme

Bardzo fajna, wierszowana historyjka. Wybieramy się z babcią na zakupy. Międzynarodowe zakupy. Zwiedzamy m.in. Australię, Meksyk, Szwajcarię, Tajlandię, czy Peru.

Do kupienia tutaj – My Granny Went to Market

ksiazki po angielsku dla dzieci011kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci012kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci013kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci014kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci015kangurek by .

The Smartest Giant in Town

Na pewno poznajecie tę kreskę. Tak, dobrze Wam się kojarzy z Gruffalo. To kolejna pozycja duetu Donaldson i Scheffler. Tym razem poznajemy George’a – olbrzyma, który nie chce być już strasznym olbrzymem. Kupuje więc nowe ubrania, aby zmienić swój wizerunek i zostać najmądrzejszym olbrzymem w mieście. Ale w drodze do domu spotyka zwierzęta, które potrzebują jego ubrań… Bardzo ciepła i pouczająca historia.

Do kupienia tutaj – The Smartest Giant in Townksiazki po angielsku dla dzieci016kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci017kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci018kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci019kangurek by .

I Took the Moon for a Walk

Mały chłopiec wyrusza na nocny spacer z księżycem. Przezwycięża swój strach przed ciemnością i poznaje nocne życie. Piękna historia z przecudownymi ilustracjami. Na stronie Kangurka znajdziecie ten tytuł już tylko w miękkiej wersji (u mnie na zdjęciu strony kartonowe), ale mimo to baaaardzo warto ją mieć.

Do kupienia tutaj – I Took the Moon for a Walkksiazki po angielsku dla dzieci020kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci021kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci022kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci023kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci024kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci025kangurek by .

We All Go Travelling By

Witek od kilku miesięcy ma fioła na pukcie autobusów i piosenki „the wheels on the bus”. Musieliśmy więc mieć tę książkę. Tej pozycji niestety już nie ma na Kangurku, ale dla wszystkich małych fanów autobusów, znalazłam jej animowaną wersję na Youtubie.


ksiazki po angielsku dla dzieci026kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci027kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci028kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci029kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci030kangurek by .

The Barefoot Book of Children

To taki must have. Nie znajdziecie takiego polskiego wydania. Książka pokazuje dzieci z różnych krajów, ich wygląd, codzienność, ich wiarę, kulturę. Pokazuje rożnorodność i podobieństwa. Bardzo fajna lekcja tolerancji.

Do kupienia tutaj – The Barefoot Book of Children

ksiazki po angielsku dla dzieci031kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci032kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci033kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci034kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci035kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci036kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci037kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci038kangurek by .

Barefoot Books World Atlas

I jeszcze jedna rzecz tego samego wydawnictwa. Tym razem jest to atlas świata. Poza standardowymi mapami z oznaczonymi chrakaterystycznymi dla danego regionu elementami, w atlasie znajdują się informacje na temat tego, w jaki sposób społeczności i kultury na całym świecie zostały ukształtowane przez lokalne środowisko. W atlasie przyjrzano się także pomysłom i inicjatywom kształtującym przyszłość.

Do kupienia tutaj – Barefoot Books World Atlas

ksiazki po angielsku dla dzieci039kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci040kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci041kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci042kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci043kangurek by . ksiazki po angielsku dla dzieci044kangurek by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź