Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #41

Obiecałam przed Dniem Dziecka, więc jest. 🙂 I tym samym udało mi się opisać już prawie wszystkie nowości, które ostatnio się u nas pojawiły. Pamiętajcie, że tem których jeszcze nie było na blogu, możecie zobaczyć na moim instagramie w ostatnich przypiętych relacjach – matkawariatkapl

Na zawsze przyjaciele

Wechterowicz-Dziubak to już znany duet tworzący niesamowite historie, piękne historie. I tak jest i tym razem. W drzewie mieszkają dwie rodziny – sówek i królików. W tym samyn czasie w każdej z nich rodzi się jeden maluch. Jednak z racji tego, że króliki prowadzą dzienny tryb życia, a sowy nocny, maluchy nie mają jak się spotkać. Wszystko jednak się zmienia podczas pełni księżyca. Emilia swoimi ilustracjami jak zwykle urzeka, ale fabuła… Fabuła jest dziwna. Już pierwszym zgrzytem podczas czytania było to, że króliki przedstawione są jako zwierzęta prowadzące tryb życia w ciągu dnia, a w przypisie zostało wyjaśnione, że to tylko na potrzeby książki, bo jednak króliki wolą życie nocne. Zakończenie również jest dosyć rozczarowujące. Nawet mój Jasiek był nim zaskoczony i było dla niego niezrozumiałe. Raczej więcej nie sięgniemy po tę historię. A szkoda, bo ilustracje piękne.

Do kupienia tutaj – Na zawsze przyjaciele

Ksiazki dla przedszkolaka001ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka002ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka003ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka004ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka005ksiazka dla czterolatka by .

Bez przesady

Przepięknie ilustrowany zbiór wierszy, który opsiuje raz codzienne chwile dzieci, a czasem porusza trudniejsze tematy. Całośc powstała na podstawie rozmów i przeżyć dzieci. Autorka obserwowała je, notowała, a potem zamieniła w poezję. Książka pięknie pobudza wyobraźnię i pomaga dzieciom oswoić emocje. Pięknie, starannie wydana.

Do kupienia tutaj – Bez przesadyKsiazki dla przedszkolaka006ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka007ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka008ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka009ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka010ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka011ksiazka dla czterolatka by .

Yeti

Dwaj bracia, Uno i Mati, wybierają się pojeździć na desce na śniegu. W pełni oddają się zabawie, po czym okazuje się, że zabłądzili, a na ich drodze staje yeti. Prawdziwe yeti, które bierze ich pod pachy i zabiera do swojej groty. Chłopcy są przerażeni. Wkrótce jednak okazuje się, że yeti jest bardzo przyjacielskim stworem, żyje w lesie razem z rodziną i jest wegetarianinem. Dzieci spędzają z nim bardzo miło czas i przekonują się, że nie zawsze to, czym nas straszą inni ludzie, rzeczywiście jest straszne. Bardzo ciepła i fajna historia, którą Wasze dzieciaki będą chciały czytać wiele razy.

Do kupienia tutaj – YetiKsiazki dla przedszkolaka012ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka013ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka014ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka015ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka016ksiazka dla czterolatka by .

Kiedy na ciebie patrzę

Przepiękna, cudownie ilustrowana poetycka historia o miłości rodzica do dziecka. Pokazuje myśli i troski każdej mamy i każdego taty. Idealna na prezent.

Do kupienia tutaj – Kiedy na ciebie patrzęKsiazki dla przedszkolaka017ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka018ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka019ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka020ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka021ksiazka dla czterolatka by .

Myszaczek

Cudowna historia o przyjaźni między myszką a starym laternikiem – Gustawem. Gdy Gustaw jest ciężko chory i leży nieprzytomny, rozpętuje się burza i sztorm, a na morzu znajduje się statek, który potrzebuje pomocy latarnika. Myszaczek wykazuje się ogromną odwagą i pomaga uratować statek. Bardzo ciepła opowieść o ogromnej sile charakteru.

Do kupienia tutaj – MyszaczekKsiazki dla przedszkolaka022ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka023ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka024ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka025ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka026ksiazka dla czterolatka by .

Trzy świnki. Tribajka

Bajka o trzech świnkach w nowej odsłonie. Kreatywne podejście do tematu wszystkim dobrze znanej historii. Dziękii tej książce dziecko może stać się współautorem opowieści.

Do kupienia tutaj – Trzy świnki. TribajkaKsiazki dla przedszkolaka027ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka028ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka029ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka030ksiazka dla czterolatka by .

Dzieci odkrywają Śląskie

Książka Basi – autorki bloga podrozehani.pl. To nowe, zaktualizowane i poszerzone wydanie przewodnika po atrakcjach województwa śląskiego. To przewodnik, jakiego nie znajdziecie nigdzie indziej. Przeczytacie w nim nie tylko o topowych atrakcjach, ale również o tych, które nie są jeszcze zbyt dobrze znane. Basia przeczesała Śląskie wzdłuż i wszerz, żeby opisać prawie 200 atrakcji. To niesamowite, ile może dziać się na tak niewielkim obszarze.

Do kupienia tutaj – Dzieci odkrywają Śląskie

Ksiazki dla przedszkolaka031ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka032ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka033ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka034ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka035ksiazka dla czterolatka by .

Tajemniczy świat pod stopami

Książka autorstwa bestsellerowych Wielkich Ksiąg: Robali, Ssaków i Morskich Zwierząt. Tym razem dzięki rozkładanym stronom możemy poczuć się jakbyśmy rzeczywiście stąpali do wnętrza Ziemi. W książce możemy przekonać się, co znajduje się powierzchnią ziemi, jakie żyją w niej zwierzęta, jak zbudowane jest wnętrze Ziemi. Jasiek bardzo lubi te klimaty.

Do kupienia tutaj – Tajemniczy świat pod stopamiKsiazki dla przedszkolaka036ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka037ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka038ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka039ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka040ksiazka dla czterolatka by .

Marcelek

Książka autorstwa Sempe, genialnego rysownika i ilustratora Mikołajka. Mikołajka zna każdy, czas więc poznać Marcelka. Marcelek wydany jest bardzo minimalistycznej formie. Marcelek jest chłopcem, który cierpi na pewną przypadłośc, która pomaga mu w kontaktach z innumi dziećmi – czerwieni się bez powodu. Wszystko zmienia się jednak, gdy Marcelek poznaje chłopca, który kicha bez powodu. To będzie początek pięknej przyjaźni.

Do kupienia tutaj – MarcelekKsiazki dla przedszkolaka041ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka042ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka043ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka044ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka045ksiazka dla czterolatka by .

Glissando

Glissando to jedna z serii książek wprowadzających dziecko w świat dźwikęów i muzyki. Pięknie wydana o bardzo nietypowych ilustracjach. Przyznaję, że bylam zaskoczona, jak zobaczyłam, że to polska książka. W tej serii znajdziecie jeszcze Alikwoty i Ostinato. Cała seria wydana została przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Bohaterką wszystkich książek jest mała Sonia, która poznaje sonostwory, wydające przeróżne dźwięki i dobrą zabawę. Świetna rzecz uwrażliwająca dzieci na dźwięki.

Do kupienia tutaj – GlissandoKsiazki dla przedszkolaka046ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka047ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka048ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka049ksiazka dla czterolatka by .

Kuku i historia pępka

Przepiękna historia o pępku – pamiątce od mamy, którą ma każdy z nas. Pewnego dnia mama Kuku musi wyjechać na kilka dni. Kuku jest zły, że mama nie zostawiła mu żadnej pamiątki, która by mu przypominała o niej. Wtedy tata tłumaczy mu, że każdy z nas ma pamiątkę od mamy i że jest nią pępek. Że przez pępek byliśmy kiedyś połączeni z mamą i to dzięki temu połączeniu żyliśmy. Cudo. Bierzcie w ciemno. Moje dzieci są zachwyone tą historią. Ja też.

Do kupienia tutaj – Kuku i historia pępkaKsiazki dla przedszkolaka050ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka051ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka052ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka053ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka054ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka055ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka056ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka057ksiazka dla czterolatka by .

Poznaj budowę. Pociągi

Gratka dla fanów pociągów. Mnóstwo ciekowstek na temat historii, budowy i działania pociągów. Przedstawione w bardzo przystępnej formie. Od pierwszych lokomotyw po superszybkie pociągi. Poza tym w książce znajduje się wiele okienek, kryjących elementy konstrukcyjne lokomotyw czy wnętrza wagonów.

Do kupienia tutaj – Poznaj budowę. PociągiKsiazki dla przedszkolaka058ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka059ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka060ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka061ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka062ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka063ksiazka dla czterolatka by .

Atlas baśni

Zbiór kilku klasycznych, dobrze nam znanych baśni uzupełniony o mapę do każdej baśni. Możemy razem z bohaterami przenierzać drogę, którą musieli pokonać. W atlasie znajdziecie takie baśnie jak:

,,Jaś i Małgosia”, ,,Piękna i Bestia”, ,,Alicja w Krainie Czarów”, ,Królewna Śnieżka”, ,,Piotruś Pan”, ,,Mała Syrenka” i ,,Pinokio”.

Do kupienia tutaj – Atlas baśniKsiazki dla przedszkolaka064ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka065ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka066ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka067ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka068ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka069ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka070ksiazka dla czterolatka by .

Seria Pierwsza encyklopedia

Być może znacie już tę serię. Cząsto można ją znaleźc w różnych marketach. My bardzo ją lubimy za proste, przejrzyste ilustracje i bardzo przystępny sposób prezentowania wiedzy. Na zdjęciach mozecie zobaczyć „Straż pożarną”, którą wybrałam dla Witka – fana Strażaka Sama oraz „Rekordy zwierząt”, która jest ulubioną Jaśka.

Do kupienia tutaj – Rekordy zwierząt

Do kupienia tutaj – Straż pożarnaKsiazki dla przedszkolaka071ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka072ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka073ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka074ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka075ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka076ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka077ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka078ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka079ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka080ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka081ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka082ksiazka dla czterolatka by .

Wielka księga emocji

Książka, króra z założenia ma pomóc dziecku zrozumieć jego emocje. Znajdziemy w niej baśnie i opowieści, w których wyeksponowano rozmaite uczucia ich bohaterów. Miałam wobec tej pozycji dosyć spore oczekiwania. Niestety, okazało się, że jest dosyć dziwna. Mieliśmy kilka podejść do niej. Niby wszystko jest w formie baśni, ale napisane jest bardzo dziwnym, często trudnym jęzkiem, który nie trafia do dziecka. Poza tym książka nie tłumaczy dziecku emocji, a raczej narzuca, jakie dziecko powinno być.

Do kupienia tutaj – Wielka księga emocjiKsiazki dla przedszkolaka083ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka084ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka085ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka086ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka087ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka088ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka089ksiazka dla czterolatka by .

Ada Bambini, naukowczyni

Bardzo lubimy tę serię. Na blogu czytaliście już o Ignasiu Kitku i Rózi Rewelce. Ta o Adzie Bambini wydaje mi się jednak najsłabsza. I Jasiek także po jednym przeczytaniu nie chciał już po nią sięgać. Ada, tak samo jak Ignaś i Rózi,a ma mnóstwo pomysłów i bardzo bogatą wyobraźnię. Nie zrażają ją niepowodzenia i niezbyt wspierający rodzice (to chyba mi najbardziej przeszkadzało w tej części) i mimo wszystko dąży do realizacji swoich celów. Mimo wszystko polecam całą serię, ponieważ inspiruje dzieciaki do rozwijania swoich pasji.

Do kupienia tutaj – Ada Bambini, naukowczyni
Ksiazki dla przedszkolaka090ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka091ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka092ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka093ksiazka dla czterolatka by .

Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi

Nie wiem, czy już poznaliście serię o Dusi i Psinku-Świnku, ale to bardzo fajna seria dla maluchów, która pozwala dzieciom w wieku przedszkolnym oswajać się z codziennymi sytuacjami. Dzięki „Nikt się nie boi” dzieci oswajane są ze strachami. Uświadamiają sobie, że różne dzieci boją się przeróżnych rzeczy, które dla innych są czymś zupełnie normalnym. Okazuje się, że bać można się wielu rzeczy: zatrucia, nowości, kosmitów, spodni. Wkrótce Dusia przekonuje sie, że zielony potwór z opowieści taty, którego się bała, również się boi. Bardzo fajna i ciekawie ilustrowana pozycja.

Do kupienia tutaj – Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boiKsiazki dla przedszkolaka094ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka095ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka096ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka097ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka098ksiazka dla czterolatka by .

Niezwyczajne zawody

Poznajcie rodzinę Andrzeja. Mama jest kwiaciarką, tata – paleontologiem, siostra przytula pandy, dziadek jest testerem herbaty, a babcia – tłumaczką języka migowego. W rodzinie są też: kynolożka, architektka, pszczelarz, pilot balonów, pizzer, astronom czy dmuchaczka szkła. Świetna rzecz, opowiadająca o przeróżnych, raczej niezbyt popularnych zawodach. Na jednej rozkładówce znajduje się krótki opis zawodu, a na kolejnej możemy zobaczyć, jakie narzędzia i przyrządy są potrzebne do ich wykonywania.

Do kupienia tutaj – Niezwyczajne zawodyKsiazki dla przedszkolaka099ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka100ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka101ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka102ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka103ksiazka dla czterolatka by . Ksiazki dla przedszkolaka104ksiazka dla czterolatka by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź