Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #36

Zanim przejdziemy do recenzji – dwa ogłoszenia parafialne. Zgłosiły sie do mnie dwie bardzo fajne fundacje. Jeżeli ich założenia są Wam bliskie, wesprzyjcie, proszę, ich działania kilkoma groszami. Poznajcie:

Fundacja Powszechnego Czytania

Dziewczyńskie Centrum Mocy

ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów

Gdy pokazałam tę książkę na instastories, zasypaliście mi skrzynkę z pytaniami o to, gdzie można ją kupić. Niestety, jeszcze nie można. Ale jest nią tak ogromne zainteresowanie, że planowana jest sprzedaż. Początkowo projekt miał być całkowicie bezpłatny i skierowany do szkół i przedszkoli. Wystarczy zgłosić się do projekt ABC Ekonomii aby szkoła lub przedszkole otrzymało zestaw książek oraz materiałów edukacyjnych (scenariusze, karty pracy, infografiki). A naprawdę warto! Książka zawiera 12 opowiadań, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów. Wszystko genialnie wytłumaczone prostym, przystępnym dla dziecka językiem. Jeżeli chcecie wiedzieć, kiedy książka pojawi się w sprzedaży, obserwujcie fanpage ABC Ekonomii – ABC Ekonomii

ABC Ekonomii001ksiazka dla przedszkolaka by . ABC Ekonomii002ksiazka dla przedszkolaka by . ABC Ekonomii003ksiazka dla przedszkolaka by . ABC Ekonomii004ksiazka dla przedszkolaka by .

Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innych

Pana Andrusa nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego Bzdurki to pozycja niby skierowana dla dzieci, ale podczas ich czytania równie świetnie bawią się i dorośli. Bo pan Andrus jest mistrzem słowa i mądrego dowcipu. Kawałek bardzo dobrej, błyskotliwej prozy dla wszystkich. Świetnie sprawdzają się podczas czytania do snu.

Do kupienia tutaj – Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innychBajki dla dzieci i innych001ksiazka dla przedszkolaka by . Bajki dla dzieci i innych002ksiazka dla przedszkolaka by . Bajki dla dzieci i innych003ksiazka dla przedszkolaka by . Bajki dla dzieci i innych004ksiazka dla przedszkolaka by .

Celestynka

Przepiękne wydanie. Na pewno znacie historię o dziewczynce z zapałkami. To ta sama historia, tyle że opowiedziana z perspektywy… zapałki (która jest właśnie naszą tytułową Celestynką). Zapała Celestynka marzy o tym, żeby stać się gwiazdą. Czy jej się to uda? Piękna (dosłownie – przepiekne wydanie i ilustracje utrzymane w zimowym, świątecznym klimacie) i wzruszająca historia.

Do kupienia tutaj – CelestynkaCelestynka001ksiazka dla przedszkolaka by . Celestynka002ksiazka dla przedszkolaka by . Celestynka003ksiazka dla przedszkolaka by . Celestynka004ksiazka dla przedszkolaka by .

Dusia i Psinek-Świnek. Wszystko w porządku

Kolejna odsłona Dusi i Psinka-Świnka. Zastanawialiście się kiedyś, czy wszystko musi mieć swój porządek? Czy deser musi być po obiedzie? Dlaczego nie zacząć od deseru, a skończyć na zupie? Dusia musi się przekonać, czy dorośli zawsze mają rację i czy nie da się odwrócić porządku pewnych rzeczy. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądałoby odejście od pewnych zasad, to koniecznie sięgnijcie po najnowszą Dusię. Obiecuję, że Waszym dzieciom również się spodoba.

Do kupienia tutaj – Dusia i Psinek-Świnek. Wszystko w porządku

Dusia i Psinek Swinek Wszystko w porzadku001ksiazka dla przedszkolaka by . Dusia i Psinek Swinek Wszystko w porzadku002ksiazka dla przedszkolaka by . Dusia i Psinek Swinek Wszystko w porzadku003ksiazka dla przedszkolaka by . Dusia i Psinek Swinek Wszystko w porzadku004ksiazka dla przedszkolaka by . Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty

Nie byłam przekonana do tej pozycji (no bo po co nam książka o krasnoludkach?), ale Jasiek ją uwielbia. I chichra się podczas czytania każdej strony. Przyznaję więc, że krasnoludki mają moc. No i przepiękne ilustracje Macieja Szymanowicza (zresztą zobaczcie sami).

Do kupienia tutaj – Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty

Krasnoludki001ksiazka dla przedszkolaka by . Krasnoludki002ksiazka dla przedszkolaka by . Krasnoludki003ksiazka dla przedszkolaka by . Krasnoludki004ksiazka dla przedszkolaka by .

Kto wszedł w butach do środka?

To już drugi tytuł z serii Kryminały Przedszkolne. O pierwszym również Wam pisałam. Tym razem dzieciaki badają bardzo poważną sprawę – kto wszedł do przedszkola w brudnych butach? Prosta, ale wciągająca historia, która naprawdę angażuje przedszkolaków. Nawet tych najmłodszych.

Do kupienia tutaj – Kto wszedł w butach do środka?Kto wszedl w butach do srodka001ksiazka dla przedszkolaka by . Kto wszedl w butach do srodka002ksiazka dla przedszkolaka by . Kto wszedl w butach do srodka003ksiazka dla przedszkolaka by . Kto wszedl w butach do srodka004ksiazka dla przedszkolaka by . Kto wszedl w butach do srodka005ksiazka dla przedszkolaka by .

Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka

Przyznaję – jestem Puchatkoholikiem. Mamy w domu kilka wersji Puchatka, ale ta jest zdecydowanie najpiękniejsza. To najnowsze wydanie Naszej Księgarni. Klasyczne, cudowne ilustracje Ernesta H. Sheparda w przepięknych, bardzo Puchatkowych (oddających klimat książki) barwach. Klasyk, który musicie mieć. Koniecznie w tej wersji!

Do kupienia tutaj – Kubuś Puchatek. Chatka PuchatkaKubus Puchatek Chatka Puchatka001ksiazka dla przedszkolaka by . Kubus Puchatek Chatka Puchatka002ksiazka dla przedszkolaka by . Kubus Puchatek Chatka Puchatka003ksiazka dla przedszkolaka by . Kubus Puchatek Chatka Puchatka004ksiazka dla przedszkolaka by .

Mały atlas motyli

Pamiętacie Mały atlas ptaków państwa Pawlaków? Właśnie pojawił się kolejny tytuł wydany przez tę parę mega pomysłowych ilustratorów. Znajdziemy w nim ponad 20 gatunków różnych motyli. Zostały one przedstawione w wielu przeróżnych technikach plastycznych (fotografia, kolaż z tkanin, motyle z liści i patyków…). Coś pieknego i bardzo edukacyjnego.

Do kupienia tutaj – Mały atlas motyliMaly atlas motyli001ksiazka dla przedszkolaka by . Maly atlas motyli002ksiazka dla przedszkolaka by . Maly atlas motyli003ksiazka dla przedszkolaka by . Maly atlas motyli004ksiazka dla przedszkolaka by .

Mały chłopiec

Pmiętacie Kiedyś? Cudowną, ciepłą historię o miłości matki do córki? Pojawiło się wtedy mnóstwo głosów mam chłopców, że one również chciałyby podobny tytuł o swoich małych mężczyznach. No i jest. Właśnie nakładem Mamanii ukazał się Mały chłopiec. Tu bardziej obecny jest tata. Tata, który przygląda się, jak odważny, pomysłowy, kreatywny i wytrwały jest jego syn. Syn, od którego tak wiele zależy. Piekna i ciepła historia. Must have w biblioteczce każdego chłopca.

Do kupienia tutaj – Mały chłopiecMaly chlopiec001ksiazka dla przedszkolaka by . Maly chlopiec002ksiazka dla przedszkolaka by . Maly chlopiec003ksiazka dla przedszkolaka by . Maly chlopiec004ksiazka dla przedszkolaka by . Maly chlopiec005ksiazka dla przedszkolaka by .

Narodziny

Na Ziemi żyje mnóstwo gatunków zwierząt, które w przeróżny sposób nie tylko przychodzą na świat, ale również adaptują się do życia. Czasem wychowuje je jeden rodzic, czasem dwoje, zdarza się, że wychowaniem zajmują się całe stada, a czasem maluch sam musi radzić sobie od urodzenia zupełnie sam. Przepięknie wydana i zilustrowana książka o narodzinach i wychowaniu zwierząt.

Do kupienia tutaj – NarodzinyNarodziny001ksiazka dla przedszkolaka by . Narodziny002ksiazka dla przedszkolaka by . Narodziny003ksiazka dla przedszkolaka by . Narodziny004ksiazka dla przedszkolaka by .

Niezapominajka

Przepiękna historia, która powinna znaleźć się w każdym domu. Która będzie wyjściem do rozmów z dzieckiem na temat przemijania oraz tego, że starzenie się ma różne oblicza. Pozwoli zrozumiec to, że dziadkowie się zmieniają i docenić to, że są z nami.

Do kupienia tutaj – NiezapominajkaNiezapominajka001ksiazka dla przedszkolaka by . Niezapominajka002ksiazka dla przedszkolaka by . Niezapominajka003ksiazka dla przedszkolaka by . Niezapominajka004ksiazka dla przedszkolaka by . Niezapominajka005ksiazka dla przedszkolaka by .

Pogoda dla puchaczy. Jesień

Książka autorstwa Marcina Kozła (autora m.in. lektury „Skrzynia Władcy Piorunów”) i Bartka Jędrzejczaka (prezentera pogody). Dzieki książce dzieci poznają jesień z perspektywy puchacza. Dowiadują się, jak ważną rolę dla ptaków odgrywa pogoda, co jest charakterystyczne dla jesieni oraz to, że pogodę można przewidzieć. Bardzo ciekawa, jesienna lektura.

Do kupienia tutaj – Pogoda dla puchaczyPogoda dla puchaczy001ksiazka dla przedszkolaka by . Pogoda dla puchaczy002ksiazka dla przedszkolaka by . Pogoda dla puchaczy003ksiazka dla przedszkolaka by . Pogoda dla puchaczy004ksiazka dla przedszkolaka by .

Pucio na wakacjach

Pierwszy raz Pucio ląduję w nowościach dla przedszkolaków (wczesniej pojawiał się w nowościach dla maluchów). Bo „Pucio na wakacjach” to już pozycja dla starszych dzieciaków (w wieku przedszkolnym). Tym razem Pucio nie uczy dzieci mówić, ale skupia się na prawidłowej wymowie. Książka nie dość, że jest ciekawą pozycją dla dzieciaków, to jest również zbiorem fajnych ćwiczeń artykulacyjnych i może dać rodzicowi obraz tego, z wymową jakich głosek dziecko ma problem.

Do kupienia tutaj – Pucio na wakacjachPucio na wakacjach001ksiazka dla przedszkolaka by . Pucio na wakacjach002ksiazka dla przedszkolaka by . Pucio na wakacjach003ksiazka dla przedszkolaka by . Pucio na wakacjach004ksiazka dla przedszkolaka by . Pucio na wakacjach005ksiazka dla przedszkolaka by .

Szafa

A to pozycja całkiem niezwykła. Składa się bowiem nie tylko z książki, ale również magicznej szafy z wysuwanymi szufladkami. Szafa z książką tworzą duet pomagający dzieciom zasnąć. Uczący wyciszenia, rozluźnienia ciała, kontroli oddechu, chowania przeszakdzających myśli na dno szafy. Autorką „Szafy” jest Magda Michalak – neurologopeda, pedagog, specjalistka od emisji głosu. Czy „Szafa” działa? Działa. Jasiek ma ogromną frajdę podczas jej czytania i wyciszania się. A sama Magda stworzyła ją na podstawie obserwacji swojej córki, która miała problemy z zaśnięciem. Szafa nie tylko pomaga zasnąć, ale również bardzo zbliża. Dziecko otwiera się przed rodzicem podczas otweirania i zamykania szufladek. Bardzo, bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – SzafaSzafa001ksiazka dla przedszkolaka by . Szafa003ksiazka dla przedszkolaka by .

output_zFSFt0 by . Szafa009ksiazka dla przedszkolaka by . Szafa010ksiazka dla przedszkolaka by .

Tappi i tajemnica bułeczek Bollego

Tappiego nie muszę Wam przedstawiać. Kilkukrotnie pojawiał się już na blogu i śmiało mogę stwierdzić, że jest jedną z najfajniejszych polskich serii dla przedszkolaków. Część o bułeczkach uczy dzieci, że zawsze warto być życzliwym i pomocnym. Można wtedy zdobyć przyjaciół, na których można liczyć.

Do kupienia tutaj – Tappi i tajemnica bułeczek BollegoTappi i tajemnica buleczek Bollego001ksiazka dla przedszkolaka by . Tappi i tajemnica buleczek Bollego002ksiazka dla przedszkolaka by . Tappi i tajemnica buleczek Bollego003ksiazka dla przedszkolaka by . Tappi i tajemnica buleczek Bollego004ksiazka dla przedszkolaka by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź