Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #43

Mikołajek. Jak to się zaczęło?

Mikołajka nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale jak to się zaczęło? Mikołajek jet światowym bestsellerem już od 60 lat. Mało kto jednak wie, że wszystko zaczęło się od komiksu, publikowanego na łamach belgijskiej prasy. W ksiażce znajdziecie wiele bardzo króciutkich komiksowych historyjek, które na pewno spodobają się przedszkolakom.

Do kupienia tutaj – Mikołajek. Jak to się zaczęło?
Ksiazki dla przedszkolaka112Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka113Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka114Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka115Ksiazki dla dzieci by .

Bajka wybierajka. O bardzo głodnym misiu

Bajka wybierajka to taka bajka, gdzie sami wybieramy, co ma się wydarzyć i w jakiej kolejności. Tym razem to od nas zależy, co zrobi głodny miś, który budzi się z zimowego snu. Czy uda mu się zdobyć miód, w jaki sposób to zrobi, a może po prostu wróci dalej spać? Bardzo fajna ksiązka-gra dla najmłodszych.

Do kupienia tutaj – Bajka wybierajka. O bardzo głodnym misiuKsiazki dla przedszkolaka116Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka117Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka118Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka119Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka120Ksiazki dla dzieci by .

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Z tą książką wiązałam duże nadzieje. Bardzo spodobał mi się tytuł. Niestety, opowiadania są.. dziwne. Napisane trudnym językiem. Źle się to czyta. Niektóre ilustracje również mogłyby być nieco mniej straszne.

Do kupienia tutaj – Wszyscy jesteśmy wyjątkowiKsiazki dla przedszkolaka121Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka122Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka123Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka124Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka125Ksiazki dla dzieci by .

Spacer

Piękna obrazkowa książka o… spacerze. Spacerując obserwujemy innych ludzi, świat, który nas otacza. Czasem spacerując medytujemy, czasem rozmawiamy. Zdarza się, że spacerujemy w jakimś celu. I to wszystko jest w tej książce. Można ją oglądać z dzieckiem i opowiadać o niej na mnóstwo róznych sposobów. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – SpacerKsiazki dla przedszkolaka126Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka127Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka128Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka129Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka130Ksiazki dla dzieci by .

Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biora górę

Mam nadzieję, że Self-Reg nie jest obcym Wam pojęciem. Self-Reg to w bardzo ogólnym skrócie radzenie sobie z emocjami w trudnych momentach. I o tym jest ta książka. Jej celem jest wytłumacznie dzieciom, skąd się biorą ich emocje i jak je okiełznać. Nie ma to nic w wspólnego z samokontrolą czy tłumieniem swoich uczuć. Książka pomoże dzieciom opanować nadmierny stres i zlikwidować przyczynę złego samopoczucia. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Self-Reg. Opowieści o tym, jak działać, gdy emocje biorą góręKsiazki dla przedszkolaka131Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka132Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka133Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka134Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka135Ksiazki dla dzieci by .

Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym

To nie tyle bajki, które uczą, co zrobić, aby być szczęśliwym. To bajki rozwijające inteligencję emocjonalną dzieci. W każdym rozdziale znajdziecie po dwie, krótkie bajki opowiadające historię zwierzaków, które znalazły się w sytuacjach dobrze znanym przedszkolakom. Przy bajkach znajdziecie również wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych zajęć i zabaw z dziećmi. Książka została napisana przez hiszpańską psycholog i pedagog.

Do kupienia tutaj – Bajki, które uczą, jak być szczęśliwymKsiazki dla przedszkolaka136Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka137Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka138Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka139Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka140Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka141Ksiazki dla dzieci by .

Nie chcę być mały

To jedna z książek, które moje dzieci chciały najczęściej czytac podczas naszego ostatniego wyjazdu. To bardzo fajny tytuł o tym, żeby pokochać siebie takim, jakim się jest. Bohater książki marzy o tym, zeby być wysokim. Robi wszystko, zeby takim być (chodzi na szczudłach, je same zdrowe warzywa itp.). Niestety, nic to nie daje. Pewnego razu ze złością rzuca swojego misia na drzewo. Niestety, nawet wysoka dzieewczynka nie daje rady ściągnąć misia z drzewa. Dopiero dzięki połączeniu wspólnych sił i sprytowi chłopca, udaje im się uratować misia.

Do kupienia tutaj – Nie chcę być małyKsiazki dla przedszkolaka142Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka143Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka144Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka145Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka146Ksiazki dla dzieci by .

Niedźwiedź i pianino

Przepięknie ilustrowana historia o wartościach. Któregoś razu niedźwiedź znajduje w lesie pianino. Uczy się na nim grać i wkrótce staje się wirtuozem. Jego talent dostrzegają ludzie, którzy wybrali się na piknik do lasu. Zabierają misia do Nowego Jorku, gdzie staje się gwiazdą. Nie daje mu to jednak szczęścia. Tęskni za swoimi przyjaciółmi w lesie. Bardzo polecam. Moje dzieci również uwielbiają.

Do kupienia tutaj – Niedźwiedź i pianinoKsiazki dla przedszkolaka147Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka148Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka149Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka150Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka151Ksiazki dla dzieci by .

Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba

O tym, że uwielbiamy Przemka Wechterowicza, pisałam Wam już wielokrotnie. I cudownie jest patrzeć, jak pan Przemek się rozwija. Bo te ten tytuł to już naprawdę kawał dobrej literatury dla dzieci. To historia o niedźwiedziu, który potrafi czytać. Niestety, jest on jedynym czytającym zwierzęciem w lesie. Marzy więc o poznaniu kogoś, z kim podzieliłby się swoją miłością do czytania książek. Baśniowy tekst o niedźwiedziu przeplatany jest krótkimi, utworami pobocznymi, tworząc tym samym swego rodzaju powieść szkatułkową. W baśni, jak to w baśniach, nie brakuje również smutnych i trudnych momentów. Obecnie powstaje niewiele baśni, a ardzo szkoda, bo to ważne, aby dzieci mogły przekonać się o tym, że często życie bywa przewrotne.

Do kupienia tutaj – Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z niebaKsiazki dla przedszkolaka152Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka153Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka154Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka155Ksiazki dla dzieci by .

Co robisz z pomysłem?

Bestseller New York Timesa. Książka o poczuciu własnej wartości, szacunku do swoich pomysłów i do siebie. Książka, która powinna się znaleźć w każdym domu. Każdy z nas bowiem miał jakiś pomysł i każdy z nas jakiś pomysł porzucił, nie pielęgnował go, przestał w niego wierzyć. Czasem pomysł umierał samoistnie, czasem „pomagali” mu w tym osoby z naszego otoczenia, które nie wierzyło w jego powodzenie. Książka opowiada o pewnym chłopcu i jego pomyśle, któremu chłopiec pozwolił się rozwinąć, dbał o niego i sprawił, że stał się częścią świata. Koniecznie kupcie.

Do kupienia tutaj – Co robisz z pomysłem?Ksiazki dla przedszkolaka156Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka157Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka158Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka159Ksiazki dla dzieci by .

Einstein na wiązce światła

To swego rodzaju biografia Einsteina dla najmłodszych. Biografia chłopca, który nie urodził się geniuszem, miał opóźniony rozwój mowy, ale wciąż, nieskończenie zadziwiony był cudem świata. A rodzice starali się w pielęgnować w nim ten zachwyt. Albert nie chciał być jak inni uczniowie, którzy stali posłusznie w szeregu. On marzył jedynie o tym, żeby odkryć to, co niewidoczne i nieznane. Naprawdę warto mieć.

Do kupienia tutaj – Einstein na wiązce światłaKsiazki dla przedszkolaka160Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka161Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka162Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka163Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka164Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka165Ksiazki dla dzieci by .

O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci

Bardzo fajna pozycja tłumacząca dzieciom, skąd się biorą dzieci. Nie tylko w rzetelny sposób tłumaczy, jak to się stało, że dziecko rośnie w brzuchu mamy, ale również opowiada o tym, dlaczego kiedyś mówiono dzieciom, że dzieci biorą się z kapusty albo przynosi je bocian. Naprawdę bardzo fajna pozycja, która zdecydowanie wyczerpuje temat w przypadku przedszkolaków.

Do kupienia tutaj – O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieciKsiazki dla przedszkolaka166Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka167Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka168Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka169Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka170Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka171Ksiazki dla dzieci by .

Kiedy dorosnę…

Prosta książka dla dzieciaków o tym, że każdy może być tym, kim chce. I że warto pielęgnować swoje zainteresowania, aby znaleźć zawód swoich marzeń.

Do kupienia tutaj – Kiedy dorosnę…
Ksiazki dla przedszkolaka172Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka173Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka174Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka175Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka176Ksiazki dla dzieci by .

Zęby

Bardzo fajna pozycja o zębach. Czegoś takiego brakowało na rynku. Ten tytuł na pewno wyczerpie temat zębów wśród przedszkolaków. Znajdziecie tu odpowiedzi m.in. na takie pytania jak to, skąd się biorą zęby, po co należy je myć, dlaczego nie rodzimy się z zębami, jak wygląda wizyta u dentysty, dlaczego zęby wypadają, kiedy rosną, jak się je leczy itp. Naprawdę fajna rzecz. Warto mieć.

Do kupienia tutaj – ZębyKsiazki dla przedszkolaka177Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka178Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka179Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka180Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka181Ksiazki dla dzieci by .

Nusia się chowa

Książki o Nusi to seria książek o wrażliwej dziewczynce, która zmaga się z różnymi emocjami. Tym razem Nusia odwiedza swoją koleżankę, która ma młodsze rodzeństwo. Podczas zabawy Nusia niechcący robi krzywdę jednemu maluchowi. Nusia ucieka od kolezanki i chowa się w pewnym miejscu, który jest jej azylem. To świetna seria nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, którzy mają problem ze zrozumieniem niektórych zachowań czy emocji dzieci.

Do kupienia tutaj – Nusia się chowaKsiazki dla przedszkolaka182Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka183Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka184Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka185Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka186Ksiazki dla dzieci by .

Owco, śpij!

Książka idealna do czytania przed snem. Mały Duduś niecierpi zasypiać. Robi wszystko, aby odwlec ten moment jak najpóźniej. Przez to nie może zasnąć. Mama poleca mu liczenie owiec. Na początku ten sposób nawet mu się podoba. Aż nie natrafia na owcę z numerem 68, która – tak jak on – nie ma zamiaru iść spać.

Do kupienia tutaj – Owco, śpij!Ksiazki dla przedszkolaka187Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka188Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka189Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka190Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka191Ksiazki dla dzieci by .

Ariol. Co gryzie muchę S?

I kolejny komiks w tym zestawieniu. Również bardzo prosty, z krótkimi historiami. Idealny dla przedszkolaka. Co prawda to piąta część przygód Ariola, ale nie musicie czytać ich od pierwszej części, żeby się wciągnąć. Fabuła nie ma ciągłości, a każda historia jest o czymś innym. Jeżeli chcecie zainteresować Wasze dzieciaki komiksową formą, to Ariol na pewno będzie świetnym wyborem.

Do kupienia tutaj – Ariol. Co gryzie muchę S?Ksiazki dla przedszkolaka192Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka193Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka194Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka195Ksiazki dla dzieci by .

Najwyższa na świecie wieża z książek

Piękna historia o sile wyobraźni i magii książek. Mały Jerzyk jest przekonany o tym, że urodził się po to, aby latać. Co roku prosi Mikołaja o to, żeby przyniósł mu prawdziwe skrzydła. Niestety, dostaje tylko nic nie warte zabawki. Aż pewnego dnia mama mówi mu, że są inne sposoby na to, aby latać i daje mu książkę. Jerzyk na początku nic z tego nie rozumie, ale wkrótce przekonuje się, że mama miała rację. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Najwyższa na świecie wieża z książekKsiazki dla przedszkolaka196Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka197Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka198Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka199Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka200Ksiazki dla dzieci by .

Pudle i frytki

To książka wprowadzająca dziecko nieco w temat uchodźctwa. Trzy psy żyły sobie radośnie w swoim kraju. Aż któregoś dnia kończą się wszystki ziemniaki, a woda wysycha. Muszą szukać innego miejsca do życia. Przemierzają morze i trafiają do kraju, w którym żyją pudle. Bardzo dobre przedstawienie tematu imigrantów dzieciom. Bez grania na emocjach. Polecam.

Do kupienia tutaj – Pudle i frytkiKsiazki dla przedszkolaka201Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka202Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka203Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka204Ksiazki dla dzieci by .

Tak jak ty

Piękna książka o empatii wobec zwierząt. Pokazuje, że zwierzęta, tak samo jak ludzie, lubią bliskość, przytulenie, delikatny dotyk, mają swoje ulubione smaki, nie lubią, jak coś je boli. Warto mieć.

Do kupienia tutaj – Tak jak tyKsiazki dla przedszkolaka205Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka206Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka207Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka208Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka209Ksiazki dla dzieci by .

Przyjaźń

Tak, dobrze widzicie – to ta sama kreska. To jednak tytuł o przyjaźni między dwojgiem dzieci. Do klasy Archibalda dołącza nowy chłopiec – Sam. Sam trzyma się na uboczu, nie bawi się z innymi dziećmi, jest inny niż większość. Archibald pragnie jednak go bliżej poznać. Dzięki Samowi zaczyna dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie widział, inaczej patrzeć na świat. Bardzo fajna książka o tym, że warto mieć przyjaciela.

Do kupienia tutaj – PrzyjaźńKsiazki dla przedszkolaka210Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka211Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka212Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka213Ksiazki dla dzieci by .

Szczęście. Opowiastki dla dzieci

Książka zawiera 10 opowiadań o 10 wartościach – „kluczach do szczęścia”, które zdefiniowane zostały przez badaczy London School of Economics zajmujących się fenomenem szczęścia. Są to: umiejętność określania własnych celów, uważność i docenianie otaczającego nas świata, wchodzenie w relacje, dbałość o zdrowie, bycie otwartym i nadawanie sensu zjawiskom wokół, bycie sobą, dzielenie się z innymi, okazywanie emocji, doświadczanie nowych rzeczy oraz niepoddawanie się. Każda historia to opowieść o innym ptaszku. Na końcu każdej z nich znajdziecie pytania do tekstu. Są one świetną bazą wyjściową do rozmów z dzieckiem. Czytajcie na szczęście. 🙂

Do kupienia tutaj – Szczęście. Opowiastki dla dzieciKsiazki dla przedszkolaka214Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka215Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka216Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka217Ksiazki dla dzieci by . Ksiazki dla przedszkolaka218Ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź