Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #25

Drodzy moi, rodzice maluchów, piszę ten wstęp, aby poinformować Was, że ten cykl wkrótce będzie rzadziej aktualizowany albo będą się w nim pojawiały jedynie nowości wydawnicze bez zdjęć. Z założenia „Nowości w biblioteczce malucha” miały przedstawiać książki dla dzieci do 3 roku życia. Mój Witek skończył już trzy lata, a sama sobie chyba nie będę kupować książek dla maluszków. Chociaż… Kto wie, jak zaawansowane jest moje szaleństwo książkowe? 😉 Sama tego nie wiem. Na pewno będę Wam pokazywać ksiązki, które kupię dla znajomych maluchów + książki ze zdjęciami ze stron wydawnictw. Nie porzucę całkiem tego cyklu, ale może on pojawiać się rzadziej na blogu i raczej nie będą to recenzje, a jedynie moje podpowiedzi, co bym kupiła, gdybym miała małe dziecko.

A tymczasem patrzcie, co maluchowego pojawiło się ostatnio w naszej biblioteczce i jeszcze podoba się Witkowi.

Czujemisie

Nowość Agaty Królak. Wiem, że wielu z Was nie przekonują jej ilustracje, ale moje dzieci kochały wszystkie jej książki – Robimisie, Rożnimisie, Masło śpi itp. Czujemisie to kolejna część z serii misiowej. Tym razem dzieci poznają uczucia misiów, utożsamiają się z ich emocjami. Przedstawione sytuacje są dobrze znane wszystkim maluchom i każdy z nich na pewno bez problemu będzie potrafił postawić się w pozycji misia. A my możemy pomóc im nazywać swoje emocje.

Do kupienia tutaj – Czujemisie

Czuje misie001Ksiazki dla dzieci by . Czuje misie002Ksiazki dla dzieci by . Czuje misie003Ksiazki dla dzieci by . Czuje misie004Ksiazki dla dzieci by . Czuje misie005Ksiazki dla dzieci by . Czuje misie006Ksiazki dla dzieci by .

Księga ryków

Znacie Księgę dźwięków? Głupie pytanie – każdy zna. Księga ryków to kolejna (poza Księgą Dźwięków była jeszcze Minibiblia) pozycja Soledad Bravi wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Tym razem nie mamy już gotowych wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Mamy jedynie podpowiedzi, jakie dźwięki wydają poszczególne zwierzęta – miauczą, mruczą, warczą, ćwierkają, cykają itp. Tym razem może ponieść nas wyobraźnia. 🙂

Do kupienia tutaj – Księga ryków

Ksiega rykow001Ksiazki dla dzieci by . Ksiega rykow002Ksiazki dla dzieci by . Ksiega rykow003Ksiazki dla dzieci by . Ksiega rykow004Ksiazki dla dzieci by . Ksiega rykow005Ksiazki dla dzieci by . Ksiega rykow006Ksiazki dla dzieci by .

Dzielna małpka

Ciepła historia o małej, niesmiałej małpce, która była najmniejsza w rodzinie i wszystkiego jej zabraniano. Pewnego mała małpka podjęła wielką decyzję o tym, że chce coś zmienić – że sama wdrapie się na największe drzewo w dżungli. Po tym wydarzeniu wszystko się zmienia. Fajna, prosta historia z bardzo ładnymi ilustracjami.

Do kupienia tutaj – Dzielna małpkaDzielna malpka001Ksiazki dla dzieci by . Dzielna malpka002Ksiazki dla dzieci by . Dzielna malpka003Ksiazki dla dzieci by . Dzielna malpka004Ksiazki dla dzieci by . Dzielna malpka005Ksiazki dla dzieci by .

Jano i Wito w lesie

Najważniejsza premiera tej jesieni. Pozycja baaaardzo jesienna. Kolejna z serii „Jano i Wito”. Wkrótce przygotuję dla Was wpis o całej serii, ale tymczasem chciałabym, żebyście zajrzeli do środka „Jano i Wito w lesie”. Tytułowi bohaterie tym razem wybierają się z babcią do lasu w poszukiwaniu grzybów. Ksiązka, jak pozostałe z serii, naszpikowana jest wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi związanymi z lasem (wilk, sowa, wiewiórka, dzięcioł, dzik, strumyk, a nawet babcia wpadająca w pajęczynę) i – jak wszystkie z serii – genialnie wspiera rozwój mowy maluchów. Poza wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi mamy tu powtórzenia, przejrzyste ilustracje na białym tle (dziecko skupia się na tym, na czym powinno się skupić), prostą zagadkę do rozwiązania (szukanie grzybów), element sensoryczny (grzyby). Must have dla wszystkich maluchów, które zaczynają mówić. Szczególnie polecam babciom na prezent dla wnuka. 🙂

Do kupienia tutaj – Jano i Wito w lesieJano i Wito w lesie001Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito w lesie002Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito w lesie003Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito w lesie004Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito w lesie005Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito w lesie006Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito w lesie007Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito w lesie008Ksiazki dla dzieci by .

Pierwsza encyklopedia. Samochody

Jedna z ulubionych książek Witka. Czego tu nie ma? Jest budowa samochodu, warsztat samochodowy, rodzaje dróg, przeróżne pojazdy, ruch uliczny, naprawianie samochodów. Każdy mały fan motoryzacji będzie zachwycony.

Do kupienia tutaj – Pierwsza encyklopedia. SamochodyPierwsza encyklopedia. Pojazdy001Ksiazki dla dzieci by . Pierwsza encyklopedia. Pojazdy002Ksiazki dla dzieci by . Pierwsza encyklopedia. Pojazdy003Ksiazki dla dzieci by . Pierwsza encyklopedia. Pojazdy004Ksiazki dla dzieci by . Pierwsza encyklopedia. Pojazdy005Ksiazki dla dzieci by .

National Geographic Kids – Pojazdy. Pierwsza duża ksiażka dla małych dzieci

To również tytuł, po który Witek chętnie sięga. Jego główną zaletą jest to, że w książce znajdują się prawdziwe zdjęcia wszelkich pojazdów. Mamy tu nie tylko samochody, ale również pociągi, pojazdy budowlane, statki, pojazdy rolnicze, a nawet rakiety.

Do kupienia tutaj – Pojazdy. Pierwsza duża ksiażka dla małych dzieciPojazdy. Pierwsza duza ksiazka dla malych dzieci001Ksiazki dla dzieci by . Pojazdy. Pierwsza duza ksiazka dla malych dzieci002Ksiazki dla dzieci by . Pojazdy. Pierwsza duza ksiazka dla malych dzieci003Ksiazki dla dzieci by . Pojazdy. Pierwsza duza ksiazka dla malych dzieci004Ksiazki dla dzieci by . Pojazdy. Pierwsza duza ksiazka dla malych dzieci005Ksiazki dla dzieci by .

Rok na targu

Moje dzieciaki bardzo lubią serię z cyklu „Rok…”. Ich ulubioną jest „Rok w przedszkolu”. Niedawno pojawił się „Rok na targu”. Schemat jest ten sam – jedna rozkładówka to jeden miesiąc. Na każdej z nich widzimy, co się dzieje w danym miesiącu w pewnym miejscu. Na pewno znacie ten schemat z innych części z serii. Każdą kolejną pozycję ilustruje iinny ilustrator. Autorką „Roku na targu” jest Jola Richter-Magnuszewska. Całkiem przyjemnie patrzy się na te obrazy. Jedynie kontrowersyjna jest nieco postać Janusza i Grażyny, którzy pracują na targu. Alet to już sami musicie ocenić, czy przeszkadza Wam pokazanie Januszy w taki, a nie inny sposób.

Do kupienia tutaj – Rok na targuRok na targu001Ksiazki dla dzieci by . Rok na targu002Ksiazki dla dzieci by . Rok na targu003Ksiazki dla dzieci by . Rok na targu004Ksiazki dla dzieci by . Rok na targu005Ksiazki dla dzieci by .

seria Mądra mysz. Mam przyjaciela…

Ta seria to również hit. Co widać zresztą po ilości książek z tej serii. Do niedawna mieliśmy tylko kierowcę autobusu i wałkowaliśmy go codziennie przed snem. Dla własnego komfortu psychicznego domówiłam inne tytuły, które Witek sam wybrał. Wszystkie pojechały z nami na wakacje do Włoch i nie ma dnia, zeby jakaś z nich nie była czytana do snu. Każdy tytuł to historia opowiadająca o tym, jak wygląda praca w danym zawodzie. Opisy są dosyć szczegółowe, ale trzylatek słucha ich z zachwytem.

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela śmieciarzało

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela marynarza

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela policjanta

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela kolejarza

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciółkę ratownika medycznego

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela kierowcę rajdowego

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela pilota

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela kierowcę autobusu

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela budowniczego

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela strażaka

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela kierowcę ciężarówki

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciół rolników

seria Madra mysz. Mam przyjaciela001Ksiazki dla dzieci by . seria Madra mysz. Mam przyjaciela002Ksiazki dla dzieci by . seria Madra mysz. Mam przyjaciela003Ksiazki dla dzieci by . seria Madra mysz. Mam przyjaciela004Ksiazki dla dzieci by . seria Madra mysz. Mam przyjaciela005Ksiazki dla dzieci by . seria Madra mysz. Mam przyjaciela006Ksiazki dla dzieci by .

Tato, zdobądź dla mnie księżyc

Wiem, że niektórzy z Was nie lubią książek Erica Carle’a, ale przez moje dzieci były uwielbiane. „Były” to dobre słowo. Gdy mieli około roczku, bardzo je lubili. Ta o księżycu nie przypadła im do gustu. Mimo że wydana bardzo pięknie. Witek nie zainteresował się nią, a Jasiek był zawiedziony tym, że tata naprawdę dał swojej córce księżyc (bo „przecież księżyc nie jest taki mały”).

Do kupienia tutaj – Tato, zdobądź dla mnie księżycTato zdobadz dla mnie ksiezyc001Ksiazki dla dzieci by . Tato zdobadz dla mnie ksiezyc002Ksiazki dla dzieci by . Tato zdobadz dla mnie ksiezyc003Ksiazki dla dzieci by . Tato zdobadz dla mnie ksiezyc004Ksiazki dla dzieci by . Tato zdobadz dla mnie ksiezyc005Ksiazki dla dzieci by . Tato zdobadz dla mnie ksiezyc006Ksiazki dla dzieci by .

Życie Ziemi. Na wsi

I to również pozycja, która się u nas nie sprawdziła. Witek miał ostatnio fioła na punkcie traktorów, kombajnów i wszelkich maszyn rolniczych. Gdy słyszał je w oddali, rzucał wszystko i biegł przez całe podwórko, żeby stanąć pod bramą i zobaczyć, co to będzie jechało. Kupując tę książkę, miałam nadzieję, że pojawi się w niej kilka maszyn rolniczych. Niestety, przedstawione są w takiej formie, że nie interesują go zbytnio. Pozostałe strony olał kompletnie.

Do kupienia tutaj – Życie Ziemi. Na wsiZycie ziemi. Na wsi001Ksiazki dla dzieci by . Zycie ziemi. Na wsi002Ksiazki dla dzieci by . Zycie ziemi. Na wsi003Ksiazki dla dzieci by . Zycie ziemi. Na wsi004Ksiazki dla dzieci by . Zycie ziemi. Na wsi005Ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź