Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #26

seria Mój atlas…

U nas tematy podróżnicze ciągle na topie. Jaśko dostał niedawno od ciotki trzy atlasy z naklejkami od ciotki i oszalał na ich punkcie. Mamy „Mój atlas. Cuda świata”, „Mój atlas świata z naklejkami” i „Mój atlas Europy z naklejkami”. W każdym atlasie znajduje się wiele informacji o świecie, przedstawionych w bardzo przystępny sposób. No i naklejki! Mnóstwo naklejek, dzięki którym Jasiek ekspresowo utrwala swoją wiedzę. Jeżeli szukacie więcej książek, gier i zabawek o podobnej tematyce, zerknijcie do wpisu Podróże – zabawki, gry, książki dla dzieci o tematyce podróżniczej.

Do kupienia tutaj – Mój atlas. Cuda świata

Do kupienia tutaj – Mój atlas świata z naklejkami

Do kupienia tutaj – Mój atlas Europy z naklejkami

Moj atlas z naklejkami_Ksiazki dla dzieci01 by . Moj atlas z naklejkami_Ksiazki dla dzieci02 by . Moj atlas z naklejkami_Ksiazki dla dzieci03 by . Moj atlas z naklejkami_Ksiazki dla dzieci04 by . Moj atlas z naklejkami_Ksiazki dla dzieci05 by . Moj atlas z naklejkami_Ksiazki dla dzieci06 by . Moj atlas z naklejkami_Ksiazki dla dzieci07 by . Moj atlas z naklejkami_Ksiazki dla dzieci08 by . Moj atlas z naklejkami_Ksiazki dla dzieci09 by .

Atlas świata dla dzieci

No i kolejny atlas. Tym razem nie naklejki robią furorę, a okienka. Jeżeli Wasze dzieci interesuje tematyka podróżnicza, koniecznie weźcie i atlasy z naklejkami i to okienkowe cudo.

Do kupienia tutaj – Atlas świata dla dzieci

Atlas swiata dla dzieci_Ksiazki dla dzieci01 by . Atlas swiata dla dzieci_Ksiazki dla dzieci02 by . Atlas swiata dla dzieci_Ksiazki dla dzieci03 by . Atlas swiata dla dzieci_Ksiazki dla dzieci04 by . Atlas swiata dla dzieci_Ksiazki dla dzieci05 by . Atlas swiata dla dzieci_Ksiazki dla dzieci06 by . Atlas swiata dla dzieci_Ksiazki dla dzieci07 by .

Ciao! Ahoj! Hello!

To właściwie nie książka, a puzzle. Ale w związku z tym, że wydane zostały przez Wydawnictwo Dwie Siostry i dostępne są w księgarniach, stwierdziłam, że pojawi się w nowościach książkowych. Bardzo pomysłowa układanka. Na kartach znajdują się rysunki dzieci z różnych stron świata. Dzieci mają wyciągnięte obie ręce, aby przywitać się z dziećmi innej narodowości. Każde z dzieci mówi „cześć” w swoim języku i jedną ręką podaje przedmiot charakterystyczny dla jego kultury.

Do kupienia tutaj – Ciao! Ahoj! Hello!

Ciao Ahoj Hello_Ksiazki dla dzieci01 by . Ciao Ahoj Hello_Ksiazki dla dzieci02 by . Ciao Ahoj Hello_Ksiazki dla dzieci03 by . Ciao Ahoj Hello_Ksiazki dla dzieci04 by . Ciao Ahoj Hello_Ksiazki dla dzieci05 by .

Czyj to szkielet?

Nowość Wydawnictwa Mamania. Coś dla małych pochłaniaczy wiedzy. Książka odsłania tajniki budowy czaszek, rąk, nóg, zębów. Wiele ciekawostek, zagadek, ukrytych pod okienkami. O mocy okienek nie będę się już powtarzać. 🙂 Dorośli fani archeologii też na pewno będą zachwyceni.

Do kupienia tutaj – Czyj to szkielet?

Czyj to szkielet_Ksiazki dla dzieci01 by . Czyj to szkielet_Ksiazki dla dzieci02 by . Czyj to szkielet_Ksiazki dla dzieci03 by . Czyj to szkielet_Ksiazki dla dzieci04 by . Czyj to szkielet_Ksiazki dla dzieci06 by .

Kiedy będę duży

Książka dostępna jest w dwóch wersjach – dla dziewczynek i dla chłopców. My – rzecz jasna – mamy tę dla chłopców. Bo przecież każdy człowiek może mieć takie same marzenia i płeć nie ma tu żadnego znaczenia (o, jak się zrymowało). Książka poza tym, że pokazuje dziecięce marzenia i plany na przyszłość, pomaga dziecku w nauce liczb od 0 do 25.

Do kupienia tutaj – Kiedy będę duży

Kiedy bede duży_Ksiazki dla dzieci01 by . Kiedy bede duży_Ksiazki dla dzieci02 by . Kiedy bede duży_Ksiazki dla dzieci03 by . Kiedy bede duży_Ksiazki dla dzieci04 by . Kiedy bede duży_Ksiazki dla dzieci06 by .

Kto pocieszy Maciupka?

Książka autorstwa Tove Jansson – tak, tak, tej pani od Muminków. Maciupek mieszka w Dolinie Muminków, jest bardzo nieśmiały i strachliwy. Chciałby poznać jakiegoś przyjaciela, ale bardzo boi się podejść do kogoś i zawrzeć znajomość. Pouczająca historia. Nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Do kupienia tutaj – Kto pocieszy Maciupka?

Kto pocieszy Maciupka-_Ksiazki dla dzieci01 by . Kto pocieszy Maciupka-_Ksiazki dla dzieci03 by . Kto pocieszy Maciupka-_Ksiazki dla dzieci04 by .

Las zabaw

To pierwsza część z serii „Małe i duże podróże”. Ilustracje Agaty Królak, tekst Mateusza Wysockiego. Na każdej stronie znajduje się jakaś ciekawostka albo zagadka. Książkę kupiłam ze względu na ilustracje, ale nie wiem, czy sięgnę po kolejne z tej serii. Jaśka średnio zainteresował ten tytuł.

Do kupienia tutaj – Las zabaw

Las zabaw_Ksiazki dla dzieci01 by . Las zabaw_Ksiazki dla dzieci02 by .

Las zabaw_Ksiazki dla dzieci03 by . Las zabaw_Ksiazki dla dzieci04 by .

O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki

Pamiętacie książkę o chłopcu i pingwinie? Wielu z Was jej poszukiwało, ale nakład chyba nie został wznowiony. Pojawiła się jednak inna pozycja Olivera Jeffersa (autora książki „Chłopiec i pingwin”) – „O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki”. Mały Henio pożera książki. Ale nie tak jak my – oczami. On pożera je naprawdę. Dzięki każdej zjedzonej książce staje się coraz mądrzejszy. I tu postawię kropkę, żeby nie spoilerować Wam dalszej części książki.

Do kupienia tutaj – O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki

O niezwyklym chlopcu, ktory pozeral ksiazki_Ksiazki dla dzieci01 by . O niezwyklym chlopcu, ktory pozeral ksiazki_Ksiazki dla dzieci02 by . O niezwyklym chlopcu, ktory pozeral ksiazki_Ksiazki dla dzieci03 by . O niezwyklym chlopcu, ktory pozeral ksiazki_Ksiazki dla dzieci04 by . O niezwyklym chlopcu, ktory pozeral ksiazki_Ksiazki dla dzieci05 by . O niezwyklym chlopcu, ktory pozeral ksiazki_Ksiazki dla dzieci06 by .

Wielka księga ciemności

Gdy zapada noc, my idziemy spać. Ale nie wszyscy wtedy śpią. Co się dzieje nocą? Kto wtedy pracuje, jakie zwierzęta prowadzą nocne życie? O tym dowiecie się z „Wielkiej księgi ciemności”. Dodam jeszcze tylko, że okładka tej książki jest magiczna – ona nocą nie śpi.

Do kupienia tutaj – Wielka księga ciemności

Wielka ksiega ciemnosci_Ksiazki dla dzieci01 by . Wielka ksiega ciemnosci_Ksiazki dla dzieci02 by . Wielka ksiega ciemnosci_Ksiazki dla dzieci03 by . Wielka ksiega ciemnosci_Ksiazki dla dzieci04 by . Wielka ksiega ciemnosci_Ksiazki dla dzieci05 by . Wielka ksiega ciemnosci_Ksiazki dla dzieci06 by . Wielka ksiega ciemnosci_Ksiazki dla dzieci07 by .

Zęby

Nowość Gen-ichiro Yagyu. Na pewno znacie tego autora. Jeśli jednak nie, to przejrzyjcie poprzednie wpisy. Tym razem ten japoński autor w bardzo przystępny sposób przybliża dzieciom wiedzę na temat zębów – tego jak, o nie dbać, po co, czym się różnią zęby dzieci i dorosłych? Jasiek uwielbia wszystkie książki pana Yagyu. Możecie brać w ciemno.

Do kupienia tutaj – Zęby

Zeby_Ksiazki dla dzieci01 by . Zeby_Ksiazki dla dzieci02 by . Zeby_Ksiazki dla dzieci03 by . Zeby_Ksiazki dla dzieci04 by . Zeby_Ksiazki dla dzieci05 by .

Znikające zwierzęta

Książka wyszukiwanka. Na każdej rozkładówce ukryły się zwierzęta, którym grozi wyginięcie. Świetna forma wprowadzenia małego czytelnika w ten temat. Na końcu książki znajdują się najważniejsze informacje na temat zagrożonych gatunków.

Do kupienia tutaj – Znikające zwierzęta

Znikajace zwierzeta_Ksiazki dla dzieci01 by . Znikajace zwierzeta_Ksiazki dla dzieci02 by . Znikajace zwierzeta_Ksiazki dla dzieci03 by . Znikajace zwierzeta_Ksiazki dla dzieci04 by . Znikajace zwierzeta_Ksiazki dla dzieci05 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź