Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #33

Zanim przejdziemy do zestawienia (wiem, wiem, że już przebieracie nogami), mam dla Was dwa ogłoszenia parafialne.


Jak pewnie zauwazyliście, nie udaje mi się na blogu pokazywać najświeższych nowości. Kupuję je zazwyczaj zaraz po wydaniu, ale zanim przemielą się przez naszą domową machinę czytelniczą i uda mi się przygotować wpis na bloga, mija trochę czasu. Jeżeli chcecie być na bieżąco z nowościami, które pojawiają się w naszej biblioteczce, to przypominam, że zdjęcia wszystkich nowości wrzucam na grupę Fajni Rodzice, a środek książek pokazuję na insta stories. Na instagramie dodałam też przypięte relacje książkowe do profilu. Możecie tam obejrzeć ostatnie wrzutki storiesowe dotyczące książek. Póki co, nie ma ich zbyt wiele (wpadłam na ten pomyśl niedawno), ale może to być dla Was również pewnym ułatwieniem.


Rocznie w Polsce rodzi się ok 500 dzieci ze stopą końsko-szpotawą. Jest to wada uleczalna, ale wymaga od rodziców sporej uwagi i ciepliwości. Również dla dziecka jest ona uciążliwa. Dla takich dzieci (i nie tylko) mama małej Hani, która urodziła się z taką stopą, chce wydać książeczkę o przygodach króliczka i jego magicznych bucikach. Właśnie trwa zbiórka na platformie wspieram.to. Dorzucicie się, prawda?

Króliczek i jego magiczne buciki


Afryka Kazika

Afryka Kazika to reportaż z wyprawy Kazimierza Nowaka, który (w latach 30-tych ubiegłego wieku) przemierzył Afrykę na rowerze. Całość przedstawiona w ciekawej dla dziecka formie. Książka składa się z krótkich, kilkustronicowych rozdziałów. Każdy z nich opowiada inną historię. Mimo że książka nie opisuje współczesnych nam czasów, Jasiek jest zachwycony tą historią.

Do kupienia tutaj – Afryka Kazika

Afryka Kazika001ksiazki dla dzieci by . Afryka Kazika002ksiazki dla dzieci by . Afryka Kazika003ksiazki dla dzieci by . Afryka Kazika004ksiazki dla dzieci by .

Cudowna wyspa dziadka

Przepiękna, prosta, ale i melancholijna historia o Sydzie i jego dziadku. Pewnego dnia Syd razem z dziadkiem wybierają się na niezwykłą wyspę. Po pewnym czasie dziadek oznajmuje Sydowi, że on już zostanie na tej wyspie. Syd wraca do pustego domu, ale nie czuje się samotny w domu dziadka. Czuje, że dziadek nigdy go nie opuści i zawsze jest przy nim swoim sercem i myślami. Must have!

Do kupienia tutaj – Cudowna wyspa dziadkaCudowna wyspa dziadka001ksiazki dla dzieci by . Cudowna wyspa dziadka002ksiazki dla dzieci by . Cudowna wyspa dziadka003ksiazki dla dzieci by . Cudowna wyspa dziadka004ksiazki dla dzieci by . Cudowna wyspa dziadka005ksiazki dla dzieci by .

seria o uważności

„Ja, spokój” i „Ja, joga” to genialna seria o uważności. Nie tylko dla najmłodszych. Nie skłamię, jeżeli napiszę, że przyda się każdemu, w każdym wieku. „Ja, joga” pokazuje sposoby na wyciszenie się, uspokojenie. I to naprawdę działa. Sama od niedawna zaczęłam chodzić na zajęcia jogi i zaczynam zauważać jej pozytywny wpływ nie tylko na moje ciało, ale też na głowę. 🙂 Jak patrzę na ilustracje i podpisy w książce, to jakbym widziała siebie. „Ja, spokój” z kolei to przewodnik po mindfullnes. Z tą uważnością ostatnio mam jeszcze większy problem. Na szczęście dzieci w swej dziecięcej beztrosce bez problemu potrafią odczuwać i zauważać to, co jest tu i teraz. Książka jest więc w tej chwili bardziej dla matki niż dla dzieci. Obie jednak bardzo, bardzo polecam.

Ja spokoj Ja joga001ksiazki dla dzieci by .

Ja, joga

Do kupienia tutaj – Ja, jogaJa joga001ksiazki dla dzieci by . Ja joga002ksiazki dla dzieci by . Ja joga003ksiazki dla dzieci by . Ja joga004ksiazki dla dzieci by . Ja joga005ksiazki dla dzieci by .

Ja, spokój

Do kupienia tutaj – Ja, spokójJa spokoj001ksiazki dla dzieci by . Ja spokoj002ksiazki dla dzieci by . Ja spokoj003ksiazki dla dzieci by . Ja spokoj004ksiazki dla dzieci by .

Kraina robotów

Świetna rzecz z mnóstwem zadań i zagadek. Idealna dla małych odkrywców, którzy uwielbiają zadania na spostrzegawczość. A i matka może przy niej odpocząć od codziennych spraw, a jednocześnie rozruszać umysł po całodziennym dniu spędzonym z dzieckiem.

Do kupienia tutaj – Kraina robotówKraina robotow001ksiazki dla dzieci by . Kraina robotow002ksiazki dla dzieci by .

Kraina robotow003ksiazki dla dzieci by . Kraina robotow004ksiazki dla dzieci by .

seria o Toli

Przepięknie ilustrowana seria o czteroletniej Toli, która jest bardzo ciekawska. Razem z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Interesuje ją wszystko – zwierzęta, rośliny, zjawiska atmosferyczne. Bardzo fajna seria dla przedszkolaków. Wkrótce ma zostać wydana część o jesieni i zimie.

Wiosna Toli Lato Toli001ksiazki dla dzieci by .

Wiosna Toli

Do kupienia tutaj – Wiosna Toli

Wiosna Toli001ksiazki dla dzieci by . Wiosna Toli002ksiazki dla dzieci by . Wiosna Toli003ksiazki dla dzieci by . Wiosna Toli004ksiazki dla dzieci by .

Lato Toli

Do kupienia tutaj – Lato ToliLato Toli001ksiazki dla dzieci by . Lato Toli002ksiazki dla dzieci by . Lato Toli003ksiazki dla dzieci by . Lato Toli004ksiazki dla dzieci by .

Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury

Misia być może jest Wam już znana (wydanych zostało sporo części). To nasza pierwsza. Misia jest na Mazurach. Tutaj równiez nie brakuje zwierząt, którym misia z chęcią pomoże. Na Mazurach misia pomaga browi, bocianowi czy jeleniowi.

Do kupienia tutaj – Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na MazuryMisia i jej mali pacjenci001ksiazki dla dzieci by . Misia i jej mali pacjenci002ksiazki dla dzieci by . Misia i jej mali pacjenci003ksiazki dla dzieci by . Misia i jej mali pacjenci004ksiazki dla dzieci by .

Mój wieloryb

To już druga, piękna historia Daviesa w w tym zestawieniu. Po burzy Noi znajduje małego wieloryba wyrzuconego na brzeg. Postanawia mu pomóc i zabiera go do domu, a potem umieszcza w wannie. Tata uświadamia mu jednak, że nie jest to najlepsze miejsce dla wieloryba. Ciepła i mądra historia o przyjaźni i bezinteresowności.

Do kupienia tutaj – Mój wielorybMoj wieloryb001ksiazki dla dzieci by . Moj wieloryb002ksiazki dla dzieci by . Moj wieloryb003ksiazki dla dzieci by . Moj wieloryb004ksiazki dla dzieci by . Moj wieloryb005ksiazki dla dzieci by .

Opowiem ci mamo, co robią psy

Kolejna z serii „Opowiem ci, mamo”. Tym razem poznamy rasy, umiejetności i zwyczje psów. Nie zabraknie również przeróżnych zagadek i zadań, charakterystycznych dla tej serii.

Do kupienia tutaj – Opowiem ci mamo, co robią psyOpowiem ci mamo Co robia psy001ksiazki dla dzieci by . Opowiem ci mamo Co robia psy002ksiazki dla dzieci by . Opowiem ci mamo Co robia psy003ksiazki dla dzieci by .

Opowiem ci mamo Co robia psy004ksiazki dla dzieci by . Opowiem ci mamo Co robia psy005ksiazki dla dzieci by .

seria Pies na medal

seria książek stworzona przez panią Barbarę Gawryluk. Książki przedstawiają małym czytelnikom historie psów-bohaterów – pomagającym ludziom, a nawet ratującym im życie.

Pies na medal001ksiazki dla dzieci by .

Czart. Pies lawinowy

Do kupienia tutaj – Czart. Pies lawinowyPies na medal Czart Pies lawinowy001ksiazki dla dzieci by . Pies na medal Czart Pies lawinowy002ksiazki dla dzieci by . Pies na medal Czart Pies lawinowy003ksiazki dla dzieci by . Pies na medal Czart Pies lawinowy004ksiazki dla dzieci by .

Junior. Opiekun osób starszych

Do kupienia tutaj – Junior. Opiekun osób starszychPies na medal Junior opiekun osob starszych001ksiazki dla dzieci by . Pies na medal Junior opiekun osob starszych002ksiazki dla dzieci by . Pies na medal Junior opiekun osob starszych003ksiazki dla dzieci by .

Smok przez płot

Znacie Tappiego? A wiecie, że autorem Tappiego jest Marcin Mortka? „Smok przez płot” to jego kolejne dziecko, a zarazem pierwszy tom serii „Smocze opowieści”. Tym razem poznajemy świat z perspektywy smoków. To nie tylko ciekawa historia, ale również histoira z morałem.

Do kupienia tutaj – Smok przez płot
Smok przez plot001ksiazki dla dzieci by . Smok przez plot002ksiazki dla dzieci by . Smok przez plot003ksiazki dla dzieci by . Smok przez plot004ksiazki dla dzieci by .

Trzymaj mnie mocno

Pięknie ilustrowana historia o małych wydrach, ich przyjaźni, bliskości i rodzinie. Uwielbiam takie książki.

Do kupienia tutaj – Trzymaj mnie mocnoTrzymaj mnie mocno001ksiazki dla dzieci by . Trzymaj mnie mocno002ksiazki dla dzieci by .

Trzymaj mnie mocno003ksiazki dla dzieci by . Trzymaj mnie mocno004ksiazki dla dzieci by .

Wielka księga wartości

To 16 opowieści o takich wartościach jak tolerancja, solidarność, szczerość, uprzejmość. To książka, która uczy empatii i zrozumienia dla innych. Must have domowych biblioteczek.

Do kupienia tutaj – Wielka księga wartościWielka ksiega wartosci001ksiazki dla dzieci by . Wielka ksiega wartosci003ksiazki dla dzieci by .

Wielka ksiega wartosci002ksiazki dla dzieci by . Wielka ksiega wartosci004ksiazki dla dzieci by .

Wiewiórki, które nie chciały się dzielić

To moje największe zaskoczenie. Zakładałam, że książka może spotykać się dzieciakom, ale byłam przekonana, że jest ona pisana prozą. Nie spodziewałam się wierszowanej formy. Moi chłopcy nie przepadają za wierszykami, ale w historii o wiewórkach naprawdę je polubili. Mało tego – wiewórki mają na nich naprawdę dobry wpływ – od czasu pierwszego jej przeczytania starają się wspólnie bawić jedną zabawką. Nie zawsze im się to wydaje, ale widać postęp. 🙂

Do kupienia tutaj – Wiewiórki, które nie chciały się dzielićWiewiorki, ktore nie chcialy sie dzielic001ksiazki dla dzieci by . Wiewiorki, ktore nie chcialy sie dzielic002ksiazki dla dzieci by . Wiewiorki, ktore nie chcialy sie dzielic003ksiazki dla dzieci by . Wiewiorki, ktore nie chcialy sie dzielic004ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź