Menu
książki / książki dla dzieci

Genialne, interaktywne serie książkowe dla maluchów i przedszkolaków!

Serię Akademia Mądrego Dziecka na pewno nie muszę Wam przedstawiać. Pierwsze tytuły tej serii pojawiły się kilka lat temu. Już wtedy były hitem! Z każdym rokiem wydawnictwo (wcześniej Egmont, teraz Harper Collins) coraz genialniejsze pozycje dla maluchów.

Przesuwanki, wycinanki, ruchome elementy, obracanki, zagadki, niespodzianki, puzzle, kolorowanki. W tej serii nie znajdziecie ksiażek, wobec których dziecko przeszłoby obojętnie. Nawet moje dzieciaki, które już zdecydowanie nie są maluchami, chętnie do nich zaglądają.

W dzisiejszym wpisie możecie zobaczyć nowości w Akademii Mądrego Dziecka. Każda z nich to prawdziwa perełka.

Pierwsze bajeczki

Ta seria została opracowana w taki sposób, by pomagać maluchom w poznawaniu nowych słów, przygotować je do zdobywania wiedzy i nauki w przedszkolu, a także rozwijać sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość najmłodszych. W serii pojawiło się już sześć tytułów. Najnowsze możecie zobaczyć poniżej.

Dzień dobry, kotku

Do kupienia tutaj – Dzień dobry, kotku

Dzień dobry, szczeniaczku

Do kupienia tutaj – Dzień dobry, szczeniaczku

Dzień dobry, pingwinku

Do kupienia tutaj – Dzień dobry, pingwinku

Pierwsze zagadki

Seria „Pierwsze Zagadki” to książeczki z zagadkami. W nagrodę za odpowiedzenie na pytania dziecko na końcu znajduje jakąś niespodziankę – puzzle, luterko czy też kolorowankę wodną. Książeczki są bogato ilustrowane. Dzięki rozkładanym stronom dziecko ćwiczy małą motorykę. 

DSC_1942 by .

Zwierzęta

Do kupienia tutaj – Książeczka z niespodzianką. Zwierzęta

Nad morzem

Do kupienia tutaj – Książeczka z niespodzianką. Nad morzem

Smakołyki

Do kupienia tutaj – Książeczka z niespodzianką. Smakołyki

Mój świat

Do kupienia tutaj – Książeczka z niespodzianką. Mój świat

Zwyczaje zwierząt

To również seria z zagadkami, ale w nieco innej formie i dla nieco starszych dzieci – raczej przedszkolaków. Każda rozkładówka zawiera barwną ilustrację oraz pytanie co na niej jest, Po rozłożeniu strony poznajemy odpowiedź. Książeczki rozwijają dziecięcą wyobraźnię i są wspaniałym sposobem na naukę o zwyczajach zwierząt poprzez zabawę. Podczas zabawy z książeczką maluchy zdobywają wiedzę, a przy tym ćwiczą motorykę małą. Ważny jest tu również ten element zaskoczenia podczas rozkłądania każdej strony, dzięki czemu dzieciaki chętnie sięgają po tę serię.

DSC_1965 by .

Chcę spać!

Do kupienia tutaj – Chcę spać!

Chcę jeść!

Do kupienia tutaj – Chcę jeść!

Niesamowite zwierzęta

To również seria dla przedszkolaków, ale zainteresowała nawet mojego drugoklasistę. Każda rozkładówka pokazuje podobieństwa między światem zwierząt i światem ludzi. Dzięki niej możemy dowiedzieć się, co było inspiracją do powstania różnych przedmiotów, pojazdów czy budynków.

Ruchome elementy pozwalają dziecku ćwiczyć małą motorykę, a kolorowe ilustracje uczą i bawią jednocześnie. Dzieciaki podczas czytania wspólnie z rodzicem poznają ciekawostki ze świata zwierząt i rozwijają wiedzę, a dzięki ruchomym elementom ćwiczą motorykę małą. No i świetnie się bawią!

DSC_2020 by .

Budynki

Do kupienia tutaj – Budynki

Ubrania

Do kupienia tutaj – Ubrania

Maszyny 1

Do kupienia tutaj – Maszyny 1

Maszyny 2

Do kupienia tutaj – Maszyny 2

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź