Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce starszaka #1

Jak pewnie zauważyliście, na blogu pojawia się nowy cykl książkowy. A właściwie to stary zmienia nazwę. Już nie będzie „Co w przyszłości będą czytały moje dzieci?”. Te dzieci (a właściwie to dziecko) z przyszłości stało się starszakiem. W tym cyklu będą pojawiały się książki dla dzieciaków od 6/7 roku życia do nastoletniości. Z kolei Witek ze swoimi książkami przechodzi do cyklu „Nowości w biblioteczce przedszkolaka” (akurat niedawno miał pasowanie na przedszkolaka ;)). Cykl „nowości w biblioteczce malucha” nie umrze jeszcze całkiem, ale z czasem będą się w nim pojawiały zdjęcia ze stron wydawnictw i opisy pobrane z tychże. Jestem szalona, ale nie aż tak, żeby kupować sobie książki dla niemowląt. 😉

Ale zanim przejdziemy do dzisiejszych nowości jeszcze jedno, małe ogłoszenie parafialne. Przypominam Wam, że pod tym linkiem -> LEGO w Rossmannie <- możecie pobrać kupon zniżkowy 25% na LEGO w Rossmannie. Kupon działa co prawda do 9 grudnia, ale wiem, że już teraz kupujecie prezenty świąteczne. Zresztą, żeby kupić LEGO, każda okazja jest dobra. 🙂

A teraz patrzcie, co dobrego w naszej starszakowej binblioteczce.

Atlas mitów

Gdy my poznawaliśmy mitologię, do wyboru mieliśmy tylko Parandowskiego. Teraz jednak powstało tak wiele pięknych pozycji dotyczących mitów (głownie wydanych przez Naszą Księgarnię), że naprawdę ciężko jest się zdecydować na jedną. I aż zazdroszczę moim dzieciom, że moga poznawać mity w tak pięknej oprawie. „Atlas mitów” to nie tylko dobrze nam znane mity greckie, ale również egipskie, nordyckie, azteckie, japońskie, polinezyjskie, słowiańskie, rdzennych Amerykanów, irlandzkie, hinduistyczne, plemienia Janomamów i ludu Joruba. A to wszystko pięknie zilustrowane, wzbogacone o mapy mitycznych światów i ciekawie, humorystycznie opisane.

Do kupienia tutaj – Atlas mitów

Atlas mitow001ksiazki dla dzieci by . Atlas mitow002ksiazki dla dzieci by . Atlas mitow003ksiazki dla dzieci by .

Drzewo życzeń

Bardzo jesienna, momentami ciepła, a czasem gorzka opowieść o tolerancji, a właściwie jej braku. Historia o tym, co w życiu ważne, opowiedziane przez 200-letni dąb. Do maisteczka, w którym rośnie stary dąb, spełniający życzenia, wprowadza się nowa rodzina. Rodzina, która nie jest akceptowana tylko dlatego, że jest innego wyznania i różni się od większości osób zamieszkujących okolicę. Pozycja, którą trzeba przeczytać. Piekna lekcja przyjaźni i tolernacji.

Do kupienia tutaj – Drzewo życzeńDrzewo zyczen001ksiazki dla dzieci by . Drzewo zyczen002ksiazki dla dzieci by . Drzewo zyczen003ksiazki dla dzieci by . Drzewo zyczen004ksiazki dla dzieci by .

Etnogadki. Opowieści o dawnych obrzędach i zwyczajach

Gdy pokazałam Wam tę pozycję na isntastories, oszaleliście na jej punkcie. I wcale Wam się nie dziwię. Prezentuje się pięknie. Etnogadki to opowiastki o naszych obrzędach i tradycjach pięgnowanych od pokoleń. Myślę, że powinna znaleźć się w każdym domu. Jest tak piekna, że nie sposób po nią nie sięgnąć. Myślę, że dzięki niej zostanie zachowana pamięć o ludowych zwyczajach, o których zapomniano już w wielu domach.

Do kupienia tutaj – EtnogadkiEtno gadki001ksiazki dla dzieci by . Etno gadki002ksiazki dla dzieci by . Etno gadki003ksiazki dla dzieci by . Etno gadki004ksiazki dla dzieci by . Etno gadki005ksiazki dla dzieci by .

Giselle

Przepiękna (dosłownie) książka opowaidająca historię Giselle, której pęka serce, gdy okazuje się, że jej ukochany został przyrzeczony innej. Giselle staje się willdą – jedną z duchów, które sprowadzają nieszczęścia na młodych mężczyzn. Ona jednak robi wszystko, aby uchronić swojego ukochanego Alberta. Nie będę Wam zdradzać zakończenia, ale dodam tylko, że koronkowe i półprzezroczyste strony są wisienką na torcie tej publikacji.

Do kupienia tutaj – GiselleGiselle001ksiazki dla dzieci by . Giselle002ksiazki dla dzieci by . Giselle003ksiazki dla dzieci by . Giselle004ksiazki dla dzieci by .

Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice

Na fali książek o girl power powstała kolejna cudowna pozycja. Nasza księgarnia wydała tytuł o 35 niezwykłych, silnych i niezależnych. Kobiet, które odbiły swój świat na kartach historii, które zmierzyły się z wieloma trudnościami, ale usłyszał o nich cały świat. Mimo że ostatnio wciąz wychodzą książki o inspirujących kobietach, to ta jest jedną z tych, którą powinien mieć każdy. Nie tylko kobiety.

Do kupienia tutaj – Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturniceKobiety, badaczki, czempionki, awanturnice001ksiazki dla dzieci by . Kobiety, badaczki, czempionki, awanturnice002ksiazki dla dzieci by . Kobiety, badaczki, czempionki, awanturnice003ksiazki dla dzieci by . Kobiety, badaczki, czempionki, awanturnice004ksiazki dla dzieci by .

Nauka liczenia

Pewnie od razu rzuciła Wam się w oczy „Puciowa” grafika. Tym razem jednak mamy coś dla starszych dzieciaków. Dzieciaków, które nie tylko potrafią liczyć, ale chcą też nauczyć się wykonywać proste działania. Ta pozycja będzie do tego idealna. Znajduje się tu wiele ćwiczeń i zagadek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Całość podzielona została na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, (ułamki, odczytywanie godziny na zegarze, szacowaniem długości).

Do kupienia tutaj – Nauka liczeniaNauka liczenia001ksiazki dla dzieci by . Nauka liczenia002ksiazki dla dzieci by . Nauka liczenia003ksiazki dla dzieci by . Nauka liczenia004ksiazki dla dzieci by .

O chłopcu, który szukał domu

Mały Piotruś, mimo że sam nie ma ani mamy, ani taty, postanawia pomóc kobiecie, której odebrano córki. Mimo że książka powstała 70 lat temu, wciąz zachwyca swoim prostym i pięknym przekazem. Bardzo pouczająca i sentymentalna opowieść o tworzeniu domu, zdobywaniu rodziny, walki o nią. naprawdę warto.

Do kupienia tutaj – O chłopcu, który szukał domuO chlopcu, ktory szukal domu001ksiazki dla dzieci by . O chlopcu, ktory szukal domu002ksiazki dla dzieci by . O chlopcu, ktory szukal domu003ksiazki dla dzieci by . O chlopcu, ktory szukal domu004ksiazki dla dzieci by .

Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy

Nowość od Dwóch Sióstr. Bardzo mnie cieszy to, że zaczynają się pojawiać takie pozycje (dla dosrosłych zerknijcie na „Nowe wychowanie seksualne” Agnieszki Stein, a dla starszych nastolatków „sexedpl” Anji Rubik). „Odpowiedz mi!” to książka dla rodziców, żeby wiedzieli, jak rozmawiać z dziećmi; dla dzieci, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat spraw intymnych; dla rodziców i dzieci do wspólnego czytania jako wyjście do rozmów na temat seksualności i intymności. Odpowiedzi są proste, ale bardzo rzeczowe. Bierzcie w ciemno. Będziecie zadowoleni.

Do kupienia tutaj – Odpowiedz mi!Opowiedz mi001ksiazki dla dzieci by . Opowiedz mi002ksiazki dla dzieci by . Opowiedz mi003ksiazki dla dzieci by . Opowiedz mi004ksiazki dla dzieci by . Opowiedz mi005ksiazki dla dzieci by . Opowiedz mi006ksiazki dla dzieci by . Opowiedz mi007ksiazki dla dzieci by .

Rodzinna matematyka

124 zadania o różnym stopniu trudności. Porównywanie, porządkowanie, analizowanie, logiczne myślenie, uogólnianie, precyzyjne opisywanie i wiele innych umiejętności, które warto w dziecku pielęgnować i rozwijać. Już nie mogę się doczekać, kiedy się za nią weźmiemy z Jaśkiem. Swego czasu uwielbiałam takie zabawy matematyczne (a te wyglądają na mega ciekawe!), a i on ma ciągoty w tym zakresie.

Do kupienia tutaj – Rodzinna matematykaRodzinna matematyka001ksiazki dla dzieci by . Rodzinna matematyka002ksiazki dla dzieci by . Rodzinna matematyka003ksiazki dla dzieci by . Rodzinna matematyka004ksiazki dla dzieci by .

Szkoła trzęsiportków. Magiczny chomik

Jedna z serii, którą pokochają dzieciaki w wieku wczesnoszkolnym. Idealna do samodzielnego czytania (duże litery, mało tekstu na stronie, którkie rozdziały i humor dostosowany pod dzieciaki).

Do kupienia tutaj – Szkoła trzęsiportków. Magiczny chomikSzkola trzesiportkow. Magiczny chomik001ksiazki dla dzieci by . Szkola trzesiportkow. Magiczny chomik002ksiazki dla dzieci by . Szkola trzesiportkow. Magiczny chomik003ksiazki dla dzieci by . Szkola trzesiportkow. Magiczny chomik004ksiazki dla dzieci by .

Uniwersytet wszystko moje

Państwo Smirthowie są obrzydliwie bogaci i egoistyczni. Marzy im się, aby ich syn był taki sam jak oni. Niestety, jest on bardzo empatyczny i współczujący. Rodzice postanawiają więc zapisać go do szkoły, w której nauczyciele są okropnymi ludźmi, licząc na to, że szkoła go zepsuje. Czy im się to uda? Czy złote serce można zepsuć innymi ludźmi. Książka nominowana do jednej z najważniejszych nagród literackich we Włoszech – Premio Strega Ragazze e Ragazzi 2018.

Do kupienia tutaj – Uniwersytet wszystko mojeUniwersytet wszystko moje001ksiazki dla dzieci by . Uniwersytet wszystko moje002ksiazki dla dzieci by . Uniwersytet wszystko moje003ksiazki dla dzieci by . Uniwersytet wszystko moje004ksiazki dla dzieci by .

Widmo pana Stopka!

I kolejna już seria dla wczesnoszkolniaków od Zielonej Sowy. To siódmy tom z serii Szkolne Szaleństwa. Przezabawna historia o tym, co się stało z panem Stopkiem. Nie czytajcie przed snem, bo ciężko jest wyciszyć dziecko po takim chichraniu. 😉

D0 kupienia tutaj – Widmo pana Stopka!Widmo Pana Stopka001ksiazki dla dzieci by . Widmo Pana Stopka002ksiazki dla dzieci by . Widmo Pana Stopka003ksiazki dla dzieci by . Widmo Pana Stopka004ksiazki dla dzieci by .

Wynalazki. Trójwymiarowa podróż w świat ludzkiej pomysłowości

Książka wobec której żadne dziecko przejdzie obojętnie. Dzięki elementom 3D na własne oczy zobaczymy start balonu napełnianego gorącym powietrzem, maszynę drukarską czy parową. Wydawało mi się, że opisy nie zainteresują Jaśka, ale te elementy 3D zrobiły robotę i lubi tę pozycję.

Do kupienia tutaj – Wynalazki. Trójwymiarowa podróż w świat ludzkiej pomysłowościWynalazki001ksiazki dla dzieci by . Wynalazki002ksiazki dla dzieci by . Wynalazki003ksiazki dla dzieci by . Wynalazki004ksiazki dla dzieci by .

Zegar i kalendarz. Zagadki i łamigłówki

Bardzo fajny tytuł dla dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym. Mnóstwo zagadek i łamigłówek do nauki ogreślania czasu. Wszystko bardzo fajnie zilustrowane i przemyślane. Jeżeli szukaliście czegoś w tej tematyce, to bierzcie.

Do kupienia tutaj – Zegar i kalendarzZegar i kalendarz001ksiazki dla dzieci by . Zegar i kalendarz002ksiazki dla dzieci by . Zegar i kalendarz003ksiazki dla dzieci by . Zegar i kalendarz004ksiazki dla dzieci by . Zegar i kalendarz005ksiazki dla dzieci by .

Zwierzęta, które zniknęły

Pięknie wydana i zilustrowana książka o zwierzętach, które wyginęły lub wymarły. Dzięki niej poznamy dawne płazy, gady, ryby, owady i ssaki. Dowiemy się również, jak wielka odpowiedzialność za los zwierząt spoczywa na człowieku. naprawdę świetna rzecz, którą warto mieć.

Do kupienia tutaj – Zwierzęta, które zniknęłyZwierzeta, ktore zniknely001ksiazki dla dzieci by . Zwierzeta, ktore zniknely002ksiazki dla dzieci by . Zwierzeta, ktore zniknely003ksiazki dla dzieci by . Zwierzeta, ktore zniknely004ksiazki dla dzieci by . Zwierzeta, ktore zniknely005ksiazki dla dzieci by .

 

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź