Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #9

No to doczekaliście się. Choć moje młodsze dziecię daje sobie przeczytać książkę przez kilka minut tylko w samochodzie, gdy jest przypięte pasami i nie ma jak zwiać, to matka i tak z nadzieją na lepsze jutro zbiera biblioteczkę, wyszukuje perełki wydawnicze.

NIE!

Prosta, zabawna pozycja o psie, który myśli, że ma na imię Nie!, ponieważ wszyscy ciągle tak się do niego zwracają. Nie wiem w jakim wieku dziecko jest w stanie wyłapać ten żart, ale gdy mój starszy Jaśko miał 1,5 roku bardzo lubił książkę „Niedobry kotek” i „Głupiutki piesek”, których fabuła utrzymana jest w podobnym klimacie. „Nie!” Jaśko również polubił. Witek zwiewa.

Do kupienia tutaj – NIE!

Nie_Morta_Altes01 by . Nie_Morta_Altes02 by . Nie_Morta_Altes03 by . Nie_Morta_Altes04 by . Nie_Morta_Altes05 by . Nie_Morta_Altes06 by . Nie_Morta_Altes07 by . Nie_Morta_Altes08 by .

Kto zjadł biedronkę?

To pierwsza książka, którą moje dziecko dało sobie przeczytać cztery razy z rzędu! Tak, tak, jak zauważyłam, że nie zwiał po pierwszym przeczytaniu, to czytałam aż nie ucieknie. Dobiliśmy do czterech. Całkiem dobry wynik. Książka kartonowa, z zaokrąglonymi rogami, więc w formie idealnej dla najmłodszych. Niech nie zmyli Was tytuł – nie jest to powieść kryminalna, czytając którą będziemy szukali winnego morderstwa biedronki. To bardzo przyjemna książeczka, od której dzieci nie uciekają.

Do kupienia tutaj – Kto zjadł biedronkę?

Kto_zjadl_biedronke01 by . Kto_zjadl_biedronke03 by . Kto_zjadl_biedronke04 by . Kto_zjadl_biedronke05 by . Kto_zjadl_biedronke06 by . Kto_zjadl_biedronke07 by .

Lubię Leosia

Książeczka dla maluchów autorstwa Piji Lindenbaum znanej Wam na pewno z innych tytułów. „Lubię Leosia” jest pierwszą częścią nowego cyklu Piji. Marcel lubi Leosia, lubi jego włosy, wiaderko, błotko. Ale nie lubi innego chłopca… Na każdej stronie jedno, proste zdanie oddające uczucia Marcela. Książka podobna nieco do serii o Maksie autorstwa Barbro Lindgrena.

Do kupienia tutaj – Lubię Leosia

Lubie_Leosia01 by . Lubie_Leosia02 by . Lubie_Leosia03 by . Lubie_Leosia04 by . Lubie_Leosia05 by . Lubie_Leosia06 by . Lubie_Leosia07 by . Lubie_Leosia08 by .

Mniam!

Mniam! to świetnie zilustrowany łańcuch pokarmowy. Liść jest zjadany przez gąsienicę, gąsienica przez pająka, pająk przez żabę itd. Na końcu mamy kota. Kto zje kota? Nie powiem Wam. Polecę jednak zakup tej pozycji. Kartonowa oprawa, zaokrąglone rogi, proste ilustracje. No i sama fabuła też chyba prostsza być nie może. Czego maluch może chcieć więcej? No, poza ucieczką.

Do kupienia tutaj – Mniam!

mniam_canizales01 by . mniam_canizales02 by . mniam_canizales03 by . mniam_canizales04 by . mniam_canizales05 by .

seria Anthony Browne’a Mój tata, Moja mama

Bardzo ładna seria. Na każdej stronie jednozdaniowa informacja o tym, kim jest lub kim mogłaby/mógłby być mama/tata. Mama jest wygodna jak fotel, piękna jak motyl, delikatna jak kotek, potrafi śpiewać jak anioł i ryczeć jak lew. Tata nie boi się niczego, jest silny jak goryl, miękki jak miś, wielki jak dom, mądry jak sowa i szurnięty jak szczotka. Jest wzrusz. Te pozycje mogą być fajną bazą wyjściową do rozmowy z dzieckiem o uczuciach.

Do kupienia tutaj:

Mój tata

Moja mama

moj_tata_anthony_browne01 by . moj_tata_anthony_browne02 by . moj_tata_anthony_browne03 by . moj_tata_anthony_browne04 by . moj_tata_anthony_browne05 by . moja_mama_anthony_browne01 by . moja_mama_anthony_browne02 by . moja_mama_anthony_browne03 by . moja_mama_anthony_browne04 by .

Dzień dobry, poczta!

To obrazkowa historia pokazująca dzień pracy Listomysza. Listomysz przynosi paczki różnym zwierzątkom. Ich domki pokazane są w przekroju. Dociera nawet do ośmiornicy, czy pingwinów. A ja zakochałam się w przekroju domu w kształcie kupy. Domu muchy – oczywiście. Choć książka ma stron niezbyt wiele, to przekroje domków zawierają dość sporo szczegółów, dzięki czemu przy książce można spędzić sporo czasu, za każdym razem odkrywając coś nowego.

Do kupienia tutaj – Dzień dobry, poczta!

Dzien_dobry_poczta01 by . Dzien_dobry_poczta02 by . Dzien_dobry_poczta03 by . Dzien_dobry_poczta04 by . Dzien_dobry_poczta05 by . Dzien_dobry_poczta06 by . Dzien_dobry_poczta07 by . Dzien_dobry_poczta08 by .

Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?

Wraz z dwiema nowymi częściami Kici Koci, które pokazywałam Wam w nowościach w biblioteczce przedszkolaka, pojawiły się dwie nowe kartonowe książeczki dla maluchów, gdzie głównymi bohaterami jest Kicia Kocia wraz z Nunusiem. Jedna to „co robisz?”, a druga to coś z nocnikiem. Tej drugiej nie brałam, ponieważ moje starsze dziecko za stare na tematy nocnikowe, a młodsze za małe. W „co robisz?” Kicia Kocia bawi się z Nunusiem, zgadując, co robi. Każda nunusiowa czynność zostaje pochwalona przez starszą siostrę. Dobra rzecz dla maluchów mających starsze rodzeństwo.

Do kupienia tutaj – Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?

kicia_kocia_i_nunus_co_robisz01 by . kicia_kocia_i_nunus_co_robisz02 by . kicia_kocia_i_nunus_co_robisz03 by . kicia_kocia_i_nunus_co_robisz04 by . kicia_kocia_i_nunus_co_robisz05 by .

Nad morzem

Książka w całości obrazkowa, bez tekstu. Takie dzieci lubią najbardziej. Nie muszą słuchać narzuconej fabuły, tylko razem z rodzicem wyszukiwać ciekawych elementów na obrazkach i samodzielnie tworzyć historie. „Nad morzem” zostało wydane razem z „W górach” tych samych autorów. Książki przypominają mi trochę serię z Ulicą Czereśniową. Również na końcu, na okładce zostały pokazane postacie, które znaleźć można na każdej z rozkładówek. Jaśka wciągnęła. Może i Witka kiedyś również wciągnie.

Do kupienia tutaj – Nad morzem

ksiazka_nad_morzem01 by . ksiazka_nad_morzem02 by . ksiazka_nad_morzem03 by . ksiazka_nad_morzem04 by .

Pan tygrys dziczeje

Wszyscy byli zadowoleni z tego, co jest jak jest. Oprócz pana tygrysa. Ma już dość nienagannych manier i chodzenia pod krawatem (a właściwie to pod muchą) i postanawia nieco zdziczeć. Bardzo fajna i prosta historia o tym, aby żyć w zgodzie z sobą. I cudowne ilustracje.

Do kupienia tutaj – Pan tygrys dziczeje

pan_tygrys_dziczeje01 by . pan_tygrys_dziczeje02 by . pan_tygrys_dziczeje03 by . pan_tygrys_dziczeje04 by . pan_tygrys_dziczeje05 by . pan_tygrys_dziczeje06 by . pan_tygrys_dziczeje07 by . pan_tygrys_dziczeje08 by .

Rikuś

Rikuś jest małym królikiem z oklapniętym uchem. Inne króliki śmieją się z jego ucha. Rikuś próbuje wielu sposobów na podniesienie swojego ucha. Spokojnie, wszystko kończy się dobrze. Ładna historia o tolerancji i akceptacji inności. Takich książek nigdy za wiele.

Do kupienia tutaj – Rikuś

rikus01 by . rikus02 by . rikus03 by . rikus04 by . rikus05 by . rikus06 by . rikus07 by . rikus08 by . rikus09 by .

seria Akademia Inteligentnego Malucha. CQ, EQ i IQ

O całej serii wspominałam Wam już w ostatnim wpisie z biblioteczką przedszkolaka. Kiedyś pokazywałam Wam też te same tytuły, ale dla dzieci w wieku 3-4 lat. Ciągle jestem zachwycona serią i uważam, że to najładniejsza seria z naklejkami/zadaniami dla takich maluchów. Jeżeli nie macie czasem pomysłów, jak spędzić deszczowe dni z dzieckiem, ta seria będzie doskonała.

Do kupienia tutaj – CQ. Inteligencja Kreatywna

Do kupienia tutaj – EQ. Inteligencja Emocjonalna

Do kupienia tutaj – IQ. Inteligencja Logiczna

Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ01 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ07 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ02 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ03 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ04 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ05 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ06 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ08 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ09 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ10 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ11 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ12 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ13 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ14 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ15 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ16 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ17 by . Akademia_inteligentnego_Mlucha_CQ_IQ_EQ18 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

22 komentarze

 • Mag Juk
  6 kwietnia 2017 at 22:40

  Poradzie, czy na „Kto zjadł biedronkę”, 2,5 latek jest już za duży?
  Mam chrapkę na tę pozycję, ale nie chcę przecież dzieciaka uwsteczniać 😀

  Odpowiedz
  • Wiola
   7 kwietnia 2017 at 16:01

   Jeżeli chodzi o walory edukacyjne, to jest już raczej za duży, ale nie znaczy, że mu się nie spodoba. Mój czteroletni Jaśko bardzo ją lubi.

   Odpowiedz
 • Wiola
  29 listopada 2016 at 10:40

  Hmm, ja to odebrałam nieco inaczej. Że mama mogłaby być tymi wszystkimi ludźmi, ale woli być mamą. Albo że mama jest tak wyjątkowa, że mogłaby pracować w tych wszystkich zawodach, bo jako mama jest wszystkim po trochu.

  Odpowiedz
 • pat
  17 lipca 2016 at 19:29

  Jakie superowe propozycje, wzielabym wszystko! Może polecę z chłopcami do PL na przełomie sierpnia/ września i wtedy kupię. Dzięki za kolejne pomysły i wieeeelkie sorry za ciszę w eterze, ale mam tu jakby Armagedon 🙂

  Odpowiedz
 • pat
  17 lipca 2016 at 19:29

  Jakie superowe propozycje, wzielabym wszystko! Może polecę z chłopcami do PL na przełomie sierpnia/ września i wtedy kupię. Dzięki za kolejne pomysły i wieeeelkie sorry za ciszę w eterze, ale mam tu jakby Armagedon 🙂

  Odpowiedz
 • pat
  17 lipca 2016 at 19:29

  Jakie superowe propozycje, wzielabym wszystko! Może polecę z chłopcami do PL na przełomie sierpnia/ września i wtedy kupię. Dzięki za kolejne pomysły i wieeeelkie sorry za ciszę w eterze, ale mam tu jakby Armagedon 🙂

  Odpowiedz
 • pat
  17 lipca 2016 at 19:29

  Jakie superowe propozycje, wzielabym wszystko! Może polecę z chłopcami do PL na przełomie sierpnia/ września i wtedy kupię. Dzięki za kolejne pomysły i wieeeelkie sorry za ciszę w eterze, ale mam tu jakby Armagedon 🙂

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna Sobczyk-Jabłońska
  5 lipca 2016 at 10:52

  Lista zrobiona, następne zamówienie do zrealizowania. Świetne są te wpisy poświęcone lekturom dla najmłodszych, zawsze czekam na nie z wielką niecierpliwością, a zarazem radością. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Kasia
  3 lipca 2016 at 19:53

  Właśnie kupiłam… Wszystkie. Mąż wygna mnie z domu, ale dziecko będziemy mieć genialne 🙂

  Odpowiedz
 • Jusssi
  2 lipca 2016 at 21:59

  Kolejne ciekawe pozycje. Mniam! jest u nas hitem niesamowitym 😉 Bawimy się trochę analogicznie do „stary niedźwiedź mocno śpi”, moja córka dosłownie oczekuje ostatniej strony i mojej reakcji 🙂 Z kolei Moja mama i Mój tata kompletnie zero zainteresowania. Odczekam za kilka miesięcy pokażę znowu 🙂

  Odpowiedz
 • Jusssi
  2 lipca 2016 at 21:59

  Kolejne ciekawe pozycje. Mniam! jest u nas hitem niesamowitym 😉 Bawimy się trochę analogicznie do „stary niedźwiedź mocno śpi”, moja córka dosłownie oczekuje ostatniej strony i mojej reakcji 🙂 Z kolei Moja mama i Mój tata kompletnie zero zainteresowania. Odczekam za kilka miesięcy pokażę znowu 🙂

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź