Menu
książki / książki dla dzieci

„TAK! Poznaję i ćwiczę” – seria, którą powinno przepracować absolutnie każde dziecko

Po pierwszym przejrzeniu tych książek miałam ochotę rozpłakać się z wzruszenia. Jak cudownie, że ktoś stworzył serię poradników motywacyjnych dla dzieci, która zawiera techniki i kreatywne ćwiczenia stosowane przez psychoteraputów, coachów i innych ekspertów pomagających lepiej poznać siebie i uwierzyć w siebie.

Seria „TAK! Poznaję i ćwiczę” składa się z czterech tytułów: „Buduję swoją pewność siebie. Odkryj swoje możliwości!”, „Kocham być sobą. Zaakceptuj siebie!”, Poznaję swoje emocje. Naucz się wyrażać uczucia” oraz Odkrywam swoją moc. Uwierz w swoją wartość!”. Wszystkie zawierają ćwiczenia, które nauczą dzieci, jak radzić sobie z emocjami, wzmocnią ich siłę wewnętrzną, zwiększą poczucie własnej wartości, poprawią ich samoocenę i pomogą im zbudować pewność siebie.

Autorkami są Beth Cox oraz Natalie Costa. Cox jest współzałożycielką fundacji INCLUSIVE MINDS i EVERYBODY IN, które promują różnorodność oraz integrację społeczną poprzez publikacje książkowe, a Costa założyła organizację edukacyjnej POWER THOUGHTS, której celem jest zachęcanie dzieci do odkrywania potęgi ich własnych umysłów.

Odkrywam swoją moc! Uwierz w swoją wartość!

„Stwórz siebie”, „Siła umysłu”, „Porozmawiaj ze sobą”, „Poczuj wdzięczność” – to tylko niektóre z rozdziałów w tej części. Ten tytuł pomoże dzieciom odkryć ich moce, co w zdrowy sposób buduje poczucie własnej wartości. Wszystkie zadania i ćwiczenia zostały tak zaprojektowane, żeby dzieci lepiej poznały siebie, swoją niepowtarzalność i doceniły otaczający je świat.

Do kupienia tutaj – Odkrywam swoją moc! Uwierz w swoją wartość!

Buduję swoją pewność siebie! Odkryj swoje możliwości!

Myślę, że tę książkę dobrze będzie zaproponować dzieciom po przepracowaniu „Odkrywam swoją moc!”. Na początku „Buduję pewność siebie” zadaniem dziecka jest wypisanie swoich mocnych stron. Dzieci z niskim poczuciem własnej wartości mogą mieć z tym problem. Ten tytuł porusza również tematy przyjaźni, odwagi, strachu, czy też zmian. Dzięki niej dzieciaki nauczą się doceniać swoje umiejętności i nabiora pewności siebie w relacjach z innymi oraz w codziennym życiu.

Do kupienia tutaj – Buduję swoją pewność siebie! Odkryj swoje możliwości!

Kocham być sobą! Zaakceptuj siebie!

Ten tytuł udowadnia, że „normalność” nie istnieje i że dla każdego z nas normalne jest coś innego, że każdy z nas jest wyjątkowy i tak samo ważny. Dzieci dowiedzą się z niego róznież, jakie niezwykłe możliwości posiada ich ciało i umysł oraz, co robić, czego nie robić i jak o nie dbać, żeby działały jak najlepiej.

Do kupienia tutaj – Kocham być sobą! Zaakceptuj siebie!

Poznaję swoje emocje! Naucz się wyrażać uczucia!

Genialna pomoc do rozwijania inteligencji emocjonalnej. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, że nasze emocje to ukryte wiadomości. Zrozumieją również, jak je oswajać, kiedy warto im ulegać, a kiedy nie. Przekonają się również, dlaczego warto mieć swoją drużynę – ludzi, do których nigdy nie będą bali się zwrócić o pomoc.

Do kupienia tutaj – Poznaję swoje emocje! Naucz się wyrażać uczucia!

Jeżeli zastanawacie się, który tytuł wybrać, to nie podpowiem. Ja brałabym wszystkie. Cała seria wspiera dzieci w kształtowaniu umiejętności, które pozwolą im poznać siebie, stawić czoła codziennym wyzwaniom, budować głębokie relacje, sięgać w życiu po to, czego pragną i dbać o swoje szczęście.

Cały pakiet możecie znaleźć tutaj – seria TAK!

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź