Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #27

Wiem, że już się stęskniliście. Ale trochę już udało mi się ogarnąć dom, pozbyć kilku rzeczy (przypominam o aukcjach – wyprzedaż) i wracam do Was z nowościami. Zaczynam od tego, co lubicie najbardziej – od książek. Ale nie wydajcie dziś na nie całej wypłaty. Jutro pojawi się na blogu niespodzianka.

Atlas Europy

W poprzednim wpisie pisałam Wam o atlasie świata tego samego wydawnictwa. Zamysł ten sam – całość podzielona na poszczególne regiony, do każdego regionu dołączona duża, rozkładana mapa. Na mapie wiele ciekawostek dotyczących danego regionu, najsłynniejszych budowli, znanych postaci, gatunków roślin oraz zwierząt

Do kupienia tutaj – Atlas Europy dla dzieci

Atlas Europy_Ksiazki dla dzieci01 by . Atlas Europy_Ksiazki dla dzieci02 by . Atlas Europy_Ksiazki dla dzieci03 by . Atlas Europy_Ksiazki dla dzieci04 by . Atlas Europy_Ksiazki dla dzieci05 by .

Jak to się robi?

Piękna rzecz. Również Wydawnictwa Piętka. Książka pokazuje, jak powstaje łyżka, krzesło, chleb, podkoszulka, książka i szklanka. Proces ich produkcji pokazany jest na sześciu wielkich planszach z dodatkowymi okienkami. Genialna pozycja, pokazująca dzieciom, jak wiele musi się wydarzyć, aby jeden mały przedmiot znalazł się w naszym domu.

Do kupienia tutaj – Jak to się robi?

Jak to sie robi_Ksiazki dla dzieci01 by . Jak to sie robi_Ksiazki dla dzieci02 by . Jak to sie robi_Ksiazki dla dzieci03 by . Jak to sie robi_Ksiazki dla dzieci04 by . Jak to sie robi_Ksiazki dla dzieci05 by . Jak to sie robi_Ksiazki dla dzieci06 by .

Jaś i Małgosia. wersja retro

Książka czeskiego mistrza pop-upu – Vojtecha Kubasty (jego pop-upy wydawane były w 40 językach na całym świecie). Pozycja ta została wznowiona po ponad 30 latach przez Wydawnictwo Entliczek. Z tej samej serii możecie też kupić Czerwonego Kapturka.

Do kupienia tutaj – Jaś i Małgosia

Jas i Malgosia wersja retro_Ksiazki dla dzieci01 by . Jas i Malgosia wersja retro_Ksiazki dla dzieci02 by . Jas i Malgosia wersja retro_Ksiazki dla dzieci03 by . Jas i Malgosia wersja retro_Ksiazki dla dzieci04 by .

Opowiedz mnie

Książka do opowiadania przez dziecko. Pozycja sama w prosty i bardzo minimalistyczny sposób prowadzi dziecko przez kolejne strony historii, którą samo tworzy. Książka jedynie podpowiada, wchodząc w interakcję z czytelnikiem. Must have w biblioteczce każdego przedszkolaka. Genialna rzecz pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i kreatywność.

Do kupienia tutaj – Opowiedz mnie

Opowiedz mnie_Ksiazki dla dzieci01 by . Opowiedz mnie_Ksiazki dla dzieci02 by . Opowiedz mnie_Ksiazki dla dzieci03 by . Opowiedz mnie_Ksiazki dla dzieci04 by . Opowiedz mnie_Ksiazki dla dzieci05 by . Opowiedz mnie_Ksiazki dla dzieci06 by .

W poszukiwaniu czerwonego smoka

Dzięki książce podróżujemy dookoła świata w dosyć oryginalny sposób. Podróżujemy razem ze smokiem, który wyrusza w świat w poszukiwaniu miłości. Dzięki niemu poznajemy różne kontynenty i zwierzęta je zamieszkujące. Duże ilustracje, rojące się od szczegółów, na których można wyszukać wiele ciekawych detali.

Do kupienia tutaj – W poszukiwaniu czerwonego smoka

W poszukiwaniu czerwonego smoka_Ksiazki dla dzieci01 by . W poszukiwaniu czerwonego smoka_Ksiazki dla dzieci02 by . W poszukiwaniu czerwonego smoka_Ksiazki dla dzieci03 by . W poszukiwaniu czerwonego smoka_Ksiazki dla dzieci04 by . W poszukiwaniu czerwonego smoka_Ksiazki dla dzieci05 by .

Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy

Kolejna książka autorki, którą znacie pewnie z serii o musze Fefe i o Puciu. Tym razem Fefe wybiera się na wakacje. Dzięki zadaniom i ćwiczeniom, do których zaprasza nas Fefe, ćwiczymy razem z dzieckiem umiejętność opowiadania i ćwiczenia wyobraźni.

Do kupienia tutaj – Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy

Z mucha swiat zwiedzamy i opowiadamy_Ksiazki dla dzieci01 by . Z mucha swiat zwiedzamy i opowiadamy_Ksiazki dla dzieci02 by . Z mucha swiat zwiedzamy i opowiadamy_Ksiazki dla dzieci03 by . Z mucha swiat zwiedzamy i opowiadamy_Ksiazki dla dzieci04 by .

Zabawy językowe, które ćwiczą mowę

I kolejna rzecz pomagająca przedszkolakom w rozwoju mowy. Tym razem zabawy językowe. Bardzo fajne ćwiczenia skupiające się na tych głoskach, z którymi dzieci często mają problemy. Takie mamy teraz piękne pomoce logopedyczne, że aż czasem mam ochotę wrócić do pracy logopedy tylko dla tych pomocy. 😉

Do kupienia tutaj – Zabawy językowe, które ćwiczą mowę

Zabawy jezykowe ktore cwicza mowe_Ksiazki dla dzieci01 by . Zabawy jezykowe ktore cwicza mowe_Ksiazki dla dzieci02 by . Zabawy jezykowe ktore cwicza mowe_Ksiazki dla dzieci03 by . Zabawy jezykowe ktore cwicza mowe_Ksiazki dla dzieci04 by . Zabawy jezykowe ktore cwicza mowe_Ksiazki dla dzieci05 by . Zabawy jezykowe ktore cwicza mowe_Ksiazki dla dzieci06 by .

Zdumiewające opowieści pandy

Piękna i mądra rzecz. Tafla to panda olbrzymia, która przyjaźni się z trójką dzieci. Opowiada każdemu z nich po jednej, życiowej, mądrej, życiowej przypowieści zen. Całość zilustrowana cudownymi akwarelowymi ilustracjami. To nie tylko piękna pozycja dla przedszkolaków, ale również dla dorosłych.

Do kupienia tutaj – Zdumiewające opowieści pandy

Zdumiewajace opowiesci pandy_Ksiazki dla dzieci01 by . Zdumiewajace opowiesci pandy_Ksiazki dla dzieci02 by . Zdumiewajace opowiesci pandy_Ksiazki dla dzieci03 by . Zdumiewajace opowiesci pandy_Ksiazki dla dzieci04 by . Zdumiewajace opowiesci pandy_Ksiazki dla dzieci05 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • Marta Kraszewska
    14 września 2017 at 10:48

    Swietne pozycje. Kilka zapisuję,mojemu 4latkowi się spodobają:)dzięki!

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź