Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #34

W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam pokazac nie tylko książki dla maluchów, które wpadły ostatnio do naszej biblioteczki, ale również te, które wpadły mi w oko. Mam już za stare dzieciaki na książki maluchowe, więc ich nie kupię, ale może Was zainteresują.

Mam jeszcze jedno ogłoszenie. W środę wieczorem, na moim koncie Allegro pojawi się kilkaset licytacji – wszystko od 1 zł. Będzie tam ok 300 książek. Myślę, że warto obserwować. 🙂

Allegro – vjol

Polecam też obserwować moje stories na instagramie – będę Wam pokazywać niektóre rzeczy z licytacji – matkawariatkapl

seria Ptasie trele

To nowa seria wydana przez nowe wydawnictwo. Na pewno większość z Was kojarzy blog książkowy Bajkochlonka.pl. Julita od niedawna nie tylko recenzuje książki, ale również sama zaczęła je wydawać jako wydawnictwo Sto Stron.

I właśnie nakładem Stu Stron ukazała się seria „Ptasie Trele”. Seria składa się z dwóch książeczek przedstawiających to 24 polskie ptaki. Realistyczne portrety ptaków akwarelami wykonała artystka Marta Żylska, a onomatopeje pod okiem ornitologa dr Romualda Mikuska zinterpretował znany rysownik oraz przyrodnik Tomasz Samojlik. Cudownie edukacyjna rzecz dla maluchów.

Do kupienia tutaj – Ptasie trele

Pierwsza Wielkanoc Spota

Trochę się spóźniłam z tą Wielkanocą, ale tak naprawdę w tej części przygód Spota tej Wielkanocy jest niewiele. Znacznie więcej jest po prostu odkrywania i dobrej zabawy. Jeżeli nie zraża Was ten Wielkanocny tytuł, a Wasze dzieciaki uwielbiają okienka i wyszukiwanki, to na pewno spodoba im się poszukiwanie jajek razem ze Spotem.

Do kupienia tutaj – Pierwsza Wielkanoc Spota

Nowy w mieście

Prosta historia z ważnym przekazem. O samotności, bezdomności, tolerancji, byciu nowym, innym. Bezdomny pies trafia do dużego, nieznanego mu miasta. Jest bardzo samotny, a ludzie w ogóle nie zwracają na nego uwagę. Wszystko zmienia się jednak w momencie, gdy spotyka dziewczynkę, która się zgubiła.

Do kupienia tutaj – Nowy w mieście

Urodzinowy sekret

Erica Carle’a na pewno nie muszę Wam przedstawiać. Moje dzieciaki swego czasu były jego ogromnymi fanami. Ja zresztą też. „Urodzinowy sekret” to tajemnicza ksiązka z wycięciami. Mały Tomek na urodziny dostał list ze wskazówkami, gdzie jest ukryty jego prezent. Carle zaprasza dzieciaki do zabawy w poszukiwania razem z Tomkiem. Uwielbiam takie pozycje.

Do kupienia tutaj – Urodzinowy sekret

Zagubiona małpka

A to książka kolejnego autora, którego na pewno kojarzycie – a właściwie to autorki – Julii Donaldson. Julia na pewno kojarzy Wam się głównie z hitowym Grufffalo, ale Wydawnictwo Tekturka cudownie poszerza swoją ofertę o kolejne książki Donaldson. Tym razem mała małpka zgubiła mamę. Motylek chce jej pomóc, ale myli małpia mamę ze słoniem, pająkiem, a nawet nietoperzem. Jak zwykle jest lekko, zabawnie i tak, że dzieciaki będą chciały, abym im to czytać setki razy. Uprzedzam. 🙂

Do kupienia tutaj – Zagubiona małpka

Nowa seria Dobra książeczka

To również wydawnictwo Tekturka. A dokładniej ich hitowa seria dla maluchów w nowej odsłonie. Pamiętam, jak recenzowałam pierwsze wydanie tej serii i pisałam, że pomysł super, ale ilustracje już niekoniecznie. Tym razem Tekturka wprowadziła zupełnie nową jakość – ilustracje zostały wykonane przez Karolinę Cichoń-Wydrych i Agnieszkę Filipowską. Agnieszkę Filipowską możecie kojarzyć z ilustracji do Misi i jej małych pacjentów.

Dobra Książeczka to seria 7 książek dla najmłodszych dzieci (od 0 do 3 lat). Książeczki podzielone są na wąskie grupy wiekowe (0-3 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy, 1-1,5 roku, 1,5-2 lat, 2-2,5 roku i 2,5-3 lat). Na okładce znajdziecie komentarz psychologiczny dotyczący danego etapu rozwoju dziecka. Poszczególne części różnią się od siebie znacznie stopniem skomplikowania zarówno rysunku jak i tekstu.

Do kupienia tutaj – Nowa seria dobra książeczka

Akademia Kici Koci. Kolory

To już ostatnia część Kici Koci, jaka pojawia się w naszym domu. Kupiłam ją po prostu z ciekawości. Chciałam zobaczyć, w jaki sposób autorka ugryzie temat nauki kolorów. Na każdej kolajnej rozkładówce Kicia Kocia z Nunusiem otoczeni są inną kolorystyką. Dodatkowo 4 przedmioty są podpisane. W sumie nic ciekawego.

Do kupienia tutaj – Akademia Kici Koci. Kolory

Kastor uprawia fasolkę

Kastora bardzo lubimy i bardzo polecamy Wam wszystkie jego przygody. Tekstu jest mało, a praktycznej wiedzy i informacji, która usatysfakcjonuje małego czytelnika wystarczająco, aby dziecko poszła w ślady bohatera. Bardzo, bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Kastor uprawia fasolkę

seria Mój mały świat

Piekne, niesamowicie solidnie wykonane przesuwanki, które śmiało mogą tarmosić i tarmosić małe rączki. Jedna z najlepszych serii przesuwankowych dla najmłodszych.

Do kupienia tutaj – Mój mały świat. W dżungli

Do kupienia tutaj – Mój mały świat. Na wsi

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź