Menu
książki / książki dla dzieci / Rzeczy

Brygada Brawurowych Kur 2 – książka, którą pochłania się na raz

Jakiś czas temu pisałam Wam o pierwszej cześci Brygady Brawurowych Kur – Książka, o której wkrótce będą mówić wszystkie dzieciaki. Kilka dni temu dostałam drugą część. I jest ona chyba jeszcze bardziej odjechana niż pierwsza, która cieszyła się sporym zainteresowaniem dzieciaków.

Jak czytaliście, to wiecie, jak nie czytaliście, to nieco zaspoileruję, że po pierwszej części, kur nie było w mieście. Mieszkańcy przez jakiś czas wiedli spokojny żywot. Tymczasem na ścianach różnych budynków zaczynają pojawiać się dziwne graffiti składające się z kwadratu, koła i prostokąta. Główny bohater – Daniel Słowiński – którego już zdążyliśmy poznać w pierwszej części – zastanawia się, czy za tym występkiem nie stoi właśnie Brygada Brawurowych Kur. Każdy mieszkaniec obstawia jednak inaczej – a to CIA, FBI, CBS, UFO czy nawet właściciela sprzętu z AGD, który w pralkach prał brudne pieniądze.

Szybko jednak okazuje się, że to nie kury stoją za tym występkiem i że to one chcą rozwiązać tę sprawę. One i detektyw Bródkowski (tak, nie bez powodu to nazwisko kojarzy Wam się z innym, znanym detektywem). Poza tym w Brygadzie Brawurowych Kur 2 nie brakuje nawiązań do naszej popkultury. Być może młodsze dzieciaki tego nie wyłapią, ale nieco starsi czytelnicy znajdą w tej książce sporo takich perełek.

Jak już wspominałam przy pierwszej części, humor i styl pisania autora – Adama Skrodzkiego – przypominają mi twórczość genialnego Terry’ego Pratchetta. Taki Pratchett dla dzieciaków.

Zarówno Brygada Brawurowych Kur, jak i Brygada Brawurowych Kur 2 to książki dla wszystkich dzieciaków w wieku szkolnym. Obie zostały podzielone na krótkie rozdziały, treść przeplatana jest zabawnymi ilustracjami, a całość czyta się (albo jak w tytule: pochłania się!) w naprawdę ekspresowym tempie. Jak już się zacznie, to nie da się jej odłożyć przed skończeniem.

Książka ma też bardzo fajny format – jest cienka, poręczna i lekka. Zmieści się więc w każdym plecaku czy torebce. Idealna do czytania w podróży czy pożyczania znajomym.

Zapowiedziana została już trzecia część, w której to kury postanowią zostac youtuberami. Już nie mogę się doczekać.

Książkę Brygada brawurowych kur 2  możecie zamówić tutaj – Brygada brawurowych kur 2

Można ją też dostać w pakiecie. I myślę, że taki pakiet byłby świetnym prezentem świątecznym dla młodszych nastolatków.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź