Menu
książki / książki dla dzieci / Rzeczy / zabawki

Nowości w biblioteczce malucha #33

Dawno nie było nowości w biblioteczce, ale za to będę miała dla Was naprawdę mnóstwo inspiracji. W najbliższych dniach pojawią się recenzje ponad 100 książek – podzielone na wpisy z nowościami dla malucha, przedszkolaka i starszaka. Dziś mam dla Was porcję cudowności dla maluchów.

Jano i Wito. Zapach świąt

Wiem, że to nie jest nowość, ale jest to nowe wydanie. Chciałabym jednak o niej przypomnieć. Część osób rok temu narzekała, że elementy zapachowe słabo pachną. Tym razem drukarnia co nieco zmieniła i zarówno gałązka, jak i choinka pachną bardzo mocno.

Tym razem Jano i Wito nie szukają elementu dotykowego, a zapachowy. Zauważają, że na podłodze leży gałązka. Ale gdzie jest choinka? Tyle rzeczy przypomina choinkę, ale nic nią nie jest. Dziecko podczas czytania razem z Jano i Wito szuka pachnącego drzewka.

To jedyna pachnąca książka na rynku. Nowy nakład jest już na wyczerpaniu. Rok temu skończyła się przed świętami i nie można było jej kupić przez cały rok. W tym roku odkupiłam kilkaset egzemplarzy od wydawnictwa. Możecie je zamówić z autografem u mnie w sklepie. To może być świetny pomysł na prezent dla malucha.

Do kupienia tutaj – Jano i Wito. Zapach świąt

Seria Susanne Strasser

Seria dwóch zabawnych ksiażeczek o zwierzakach, nasycona wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi, przedstawionymi w ciekawej formie. Przyjazne, kolorowe ilustracje. Trwałe, kartonowe kartki. Polecam!

Do kupienia tutaj – Wieloryb w kąpieli

Do kupienia tutaj – Na huśtawce

Pion i poziom

Proste wytłumaczenie, czym się różni się pion od poziomu. Cały świet składa się z pionów i poziomów. Wszystko może być pionowe lub poziome. Nawet rodzice czy pies. Książka została wyróżniona w międzynarodowym konkursie na projekt książki ilustrowanej dla dzieci Jasnowidze 2018/2019.

Do kupienia tutaj – Pion i poziom

I jak tu zasnąć?

Kolejna pozycja Susanne Strasser. Wszystkim zwierzakom chce się spać, tymczasem każde z nich robi coś innego. Jedno idzie się napić, inne do palety, jeszcze inne swędzi ucho… Zupełnie jak maluchy, które nie chcą zasnąć. Bardzo sympatyczna, humorystyczna pozycja do czytania przed snem.

Do kupienia tutaj – I jak tu zasnąć?

Dwa dla mnie, jeden dla ciebie

Niedźwiedź znajduje w lesie trzy grzyby. Jego przyjaciółka łasica smaży je dla nich, ale… jak podzielić trzy na dwie osoby? Każde z nich uwaza, że to jemu należą się dwa grzyby. Każde ma swoje argumenty. Zabawne zilustrowanie powiedzenia o tym, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Do kupienia tutaj – Dwa dla mnie, jeden dla ciebie

Co jest w środku? Odkrycia z latarką

Wiem, że lubilie książki z latarką. Niestety, na rynku nie ma ich zbyt wiele. Ta książka wykorzystuje efekt światło-cienia. Dziecko, żeby odpowiedzieć na pytanie z książki, musi poświecić latarką na odwrocie strony lub spojrzeć pod światło.

Do kupienia tutaj – Co jest w środku?

Co potrafią koty?

Świetna pozycja dla małych fanów kotów. Koty zostały przedstawione tutaj tak, jak widzą je dzieci. Pokazane zostało to, co potrafią i czego nie potrafią zrobić. Potrafią np. zamienić swój język w grzebień, czy też wsuwać i wysuwać paznokcie u nóg, a ich futerko nie ma zapięcia.

Do kupienia tutaj – Co potrafią koty?

Tuli tuli, cmok cmok

Książka pokazująca, jak dzieci odbierają przytulasy i buziaki od różnych osób czy zwierząt. Podczas czytania maluch na pewno będzie utożsamiać się z główną bohaterką, a może i rodzice zrozumieją to, jak czuje się dziecko w takich sytuacjach i nie będzie się zgadzać na całowanie i przytulanie swojego dziecka przez osoby, z którymi nie ma kontaktu na co dzień,

Do kupienia tutaj – Tuli tuli, cmok cmok

Moje pierwsze memo. Zwierzęta

Bardzo ciekawa, książkowa forma memory dla maluchów. W tej książce znajdziecie plansze z przesuwanymi okienkami. Każda rozkładówka dotyczy innej grupy zwierząt. Zabawa i nauka o zwierzętach w jednym. Z książką można bawić się na różne sposoby – nie tylko jako memo, ale również rozwiązując zabawne zadania ze zwierzętami, odszukując, czy też chowając zwierzaki.

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze memo. Zwierzęta

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź