Menu
zabawki

Świetne gry planszowe dla dzieciaków na prezenty i na świąteczny czas z rodziną

Jakie macie patenty na spędzanie czasu w święta, między jednym pierogiem, a drugim? Między rybą po grecku, a sałatką jarzynową? U nas wjeżdżają wjtedy planszówki. To nasz ulubiony sposób! Poza tym gry planszowe to najlepszy pomysł na prezent, gdy nie wiadomo, co kupić. Sprawdzają się zawsze!

We wpisie znajdziecie nasze ulubione planszówki z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Podzieliłam wpis na trzy części. W pierwszej możecie zobaczyć gry dla maluchów (przedszkolaków i wczesnoszkolniaków), w drugiej gry dla starszaków (7+), a w trzeciej gry, na które czaję się od jakiegoś czasu.

Zatem bierzcie i korzystajcie.

Dla młodszych dzieciaków

Kociaki łobuziaki

To również gra dla dzieci od 5 roku życia. Cała zabawa polega na tym, aby tak turlać nitkę naszym kociakiem łobuziakiem, aby zebrać po drodze jak najwięcej przedmiotów. Gracze na zmianę losują przedmioty, o które kociaki będą zaplątywać swoją nitkę. Zawsze mamy dwie możliwości zaplątania przedmiotu. Musimy wybrać taką, żeby nasza nitka przeszła przez jak najwiąkszą liczbę zabawek. Zabawki są naszymi punktami. Grę wygrywa kociak z największą liczbą punktów. To ulubiona gra mojego starszaka.

Więcej informacji o grze i wideoinstrukcję znajdziecie tutaj – Kociaki łobuziaki

gry planszowe026nasza ksiegarnia by . gry planszowe027nasza ksiegarnia by . gry planszowe028nasza ksiegarnia by . gry planszowe029nasza ksiegarnia by . gry planszowe031nasza ksiegarnia by . gry planszowe032nasza ksiegarnia by .

Paszczaki

Gra dla dzieciaków od 5 roku życia. Zasady są bardzo proste. Żeby wygrać, musimy złapać jak najwięcej paszczaków. Podczas gry wszyscy kolejno wykładają po jednym Paszczaku. Żeby je złapać, musimy swoją kartę wyłożyć w taki sposób, aby na początku i na końcu rzędu kart znalazł się taki sam Paszczak.Wtedy zgarniamy Paszczaki z całego rzędu. Paszczaki oznaczone są kropkami, które wskazują, ile takich paszczaków jest w całej grze.

Do kupienia tutaj – Paszczaki

gry planszowe rodzinne003prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne001prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne002prezent pod choinke by .

paszczaki by .

Mrówki

To genialna gra na spostrzegawczość. Możemy w nią grac już nawet z przedszkolakami. Rozgrywka rozpoczyna się od rozłożenia wszystkich 39 kart mrowiska z liczbami o wartościach od 1 do 39. Z zakrytego stosu mrówek najstarszy gracz odsłania pierwszą kartę. Zadaniem wszystkich graczy jest jak najszybsze znalezienie karty mrowiska o takiej samej wartości jak karta mrówki. Najszybszy gracz dostaje kartę mrówki, którą odnalazł w mrowisku. W ten sposób możemy bawić się z przedszkolakami. Starsze dzieci, które już potrafią dodawać, mają nieco trudniejsze zadanie. Jeżeli pojawia się mrówka w takim samym kolorze, jak wcześniej zdobyte mrówki, to do jej wartości należy dodać liczbę zdobytych już wcześniej mrówek w tym samym kolorze przez wszystkich graczy.

Gra kończy się wtedy, gdy któryś z graczy zbierze 7 mrówek w różnych kolorach lub 5 mrówek w tym samym kolorze. Mrówki to naprawdę super wciągająca gra dla całej rodziny.

Do kupienia tutaj – Mrówki

DSC_7571 by . DSC_7575 by . DSC_7577 by . DSC_7579 by .

Potworne porządki

To gra dla dzieciaków już od 3 roku życia. I rzeczywiście – myślę, że trzylatkowie bez problemu sobie z nią poradzą. Cała zabawa polega na zrobieniu porządku w pokoju. Gracze na początku wybierają swoje pokoje, w których będą musieli ustawić łóżko, lampkę, pluszaka oraz powiesić obrazek na ścianie. Na zmianę z woreczka z przedmiotami losują różne przedmioty. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. W woreczku znajdują się bowiem również małe potworki, które mają kształt zbliżony do przedmiotów poszukiwanych przez graczy. Gdy trafimy na potworka, krzyczymy „potworki do norki”, wyrzucając go na bok i… tracąc kolejkę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zrobi porządek w pokoju i ustawi wszystkie przedmioty na swoim miejscu. To ulubiona gra mojego przedszkolaka.

Więcej informacji o grze i wideoinstrukcję znajdziecie tutaj – Potworne porządki

gry planszowe001nasza ksiegarnia by . gry planszowe002nasza ksiegarnia by . gry planszowe003nasza ksiegarnia by . gry planszowe005nasza ksiegarnia by . gry planszowe006nasza ksiegarnia by . gry planszowe008nasza ksiegarnia by . gry planszowe009nasza ksiegarnia by .

Dla starszych dzieciaków

Wyprawa do El Dorado

A to jest hicior! Kilka dni temu El Dorado dostało nagrodę GRA ROKU dla całej rodziny w konkursie Planszowa Gra Roku. To najstarsza i najważniejsza nagroda, jaką mogą dostać gry planszowe w Polsce.

Gra przeznaczona jest dla graczy od 10 roku życia. Jej celem jest jak najszybsze dotarcie do legendarnego El Dorado. Gra daje wiele możliwości modyfikacji planszy i poprowadzenia rozgrywki. Dzieki płytkom terenu planszę można ułożyć na 100000 sposobów! Od nas zależy, czym będziemy podróżować, kto nam będzie pomagać. Każda rozgrywka jest zupełnie inna!

Do kupienia tutaj – Wyprawa do El Dorado

gry planszowe rodzinne006prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne005prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne004prezent pod choinke by .

Smoki

Kojarzycie grę Sen albo Kruki? Sen opisywałam już na blogu. Te trzy gry mają tak samo piękne, baśniowe ilustracje. Smoki mają jednak zupełnie inne zasady, ale nawiązują do Snu i Kruków. W grze tworzymy swoje sny, odwiedzając krainy smoków przybierających różne formy. W części krain znajdziemy również kruki, z których umiejętności będziemy mogli korzystać. Dzięki nim będziemy mogli zmieniać swoje sny oraz sny innych graczy! Grę wygrywa gracz, który w swoim śnie odwiedzi najpiękniejsze krainy i zdobędzie 3 żetony smoka.

Do kupienia tutaj – Smoki

gry planszowe rodzinne009prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne008prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne007prezent pod choinke by .

Draftozaur

Ta gra to światowy hit! Przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia. Mamy do wyboru dwie wersje gry: lato i zima. Gra się w nie na innych planszach. Grę wygrywa osoba z największa liczbą punktów. Wynik gry zalezy od tego, gdzie zatrzymają się dinozaury i jakiego będą rodzaju. Zadaniem graczy jest więc umieszczanie dinozaurów na polach planszy w przemyślany sposób. Nie jest to takie łatwe, ponieważ na każdym polu planszy dostaje się punkty za inne gatunki. Ale za to jakie wciągające.

Do kupienia tutaj – Draftozaur

gry planszowe rodzinne013prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne012prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne014prezent pod choinke by .

Z kwiatka na kwiatek

To gra dla graczy od 10 roku życia. Mimo że zasady są proste, wymaga od graczy strategicznego myślenia i planowania. Zadaniem graczy jest stworzenie jak największych rabatek, do których przyleci jak najwięcej motyli. Im więcej przylatuje motyli, tym gracz zdobywa więcej punktów. Gra zawiera również wariant z kartami, za które zdobywa się dodatkowe punkty.

Do kupienia tutaj – Z kwiatka na kwiatek

gry planszowe rodzinne015prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne011prezent pod choinke by . gry planszowe rodzinne010prezent pod choinke by .

Wpadły mi jeszcze w oko

 

wpadly-mi-w-oko-2 by .

1. Dziobaki

2. Kurnik

3. Komnata strachu

4. Ufo

5. Game Over

6. Detektyw Pozytywka na tropie

7. Strażnicy kosmosu

8. Jedzie pociąg z daleka

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź