Menu
książki / książki dla dzieci

Brygada Brawurowych Kur 3 – trzecia część niezłej jazdy z kurami

Jakiś czas temu pisałam Wam o pierwszej i drugiej części Brygady Brawurowych Kur – Książka, o której wkrótce będą mówić wszystkie dzieciaki i Książka, którą pochłania się na raz. Niedawno dostałam trzecią część. Powiem tyle – autor niezmiennie trzyma poziom. Jeżeli poznaliście już Brygadę Brawurowych Kur, na pewno wiecie, co mam na myśli. Jeżeli nie, to już wyjaśniam.

Brygada Brawurowych Kur to oddział kurzych komandosów (czy też komandosek), które w poprzednich tytułach pilnowały porządku, rozwiązywały zagadki detektywistyczne w miasteczku. Tak było w dwóch pierwszych częściach. Za wszystkie zasługi dla miasta poprzedni burmistrz postanowia nagrodzić całą brygadę i przyznać im dowody osobiste. Tak zaczyna się trzecia część.

Okazuje się jednak, że w międzyczasie burmistrz, który polubił cała brygadę, odchodzi na emeryturę, a jego zastępcą ma zostać Halina Pierzyna, z którą kury mają już na pieńku. Żeby odegrać się na brygadzie, nowa pani burmistrz postanawia przeprowadzić wszystkim kurom test sprawdzający ich wiedzę. Szybko okazuje się, że praktycznie wszystkie są na poziomie podstawówki i muszą dokończyć swoją edukację, aby otrzymać dowody.

W szkole, jak to w szkole. Będą musiały mierzyć się z różnymi testami, zaczepkami kolegów oraz dziedzinami, w których nie są najlepsze. Szybko okaże się jednak, że mają pewien talent, który przyciągnie do miasteczka samą parę prezydencką oraz przyszłego cesarza Japonii z narzeczoną.

Poza licznymi perypetiami szkolnymi, innym wątkiem, który na pewno zainteresuje dzieciaki jest YouTube. Tak, kury zakładają swoje konta na Youtubie – każda swój, każdy poruszający inną tematykę – game’ingową, kulinarną, sportową itp. Na pewno będziecie zaskoczeni, jak skończy się ich przygoda z prowadzeniem własnych kanałów i co mają z tym wspólnego MADKI.

Całość, jak zwykle, czyta się niezwykle lekko. A ilustracje Kasi Cerazy doskonale odddają charakter postaci i wydarzeń. Dorośli i starsi czytelnicy odnajdą w tych historiach wiele nawiązań do popkultury. Całą serię bardzo polecam starszym dzieciom szkolnym – od ok 10 roku życia.

Trzecią część Brygady Brawurowych Kur możecie kupić tutaj – Brygada Brawurowych Kur 3

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź