Menu
zabawki

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #30

Drodzy moi, prosiliście mnie o to, żeby na zdjęciach widoczny był tekst książki. Żeby więc nie wyciągać każdego wersu w Photoshopie, postanowiłam na każdym zdjęciu podciągnąć trochę kontrasty, czernie, ściągnąć nieco kolory… Nie będę zagłębiać w techniczne szczegóły, chciałam Wam tylko napisać, że każde zdjęcie jest nieco „podrasowane”, żebyście mogli spokojnie odczytać tekst ze środka każdej książki (może nie na każdej, bo czasem po prostu chcę się skupić na pokazaniu ilustracji). Co o tym myślicie?

Charlie Ciuch-Ciuch

Niech Was nie zmyli ten nieco przerażający uśmiech ciuchci – to bajka dla dzieci, ale…. napisana przez samego Stephena King (pod pseudonimem Beryl Evans). Sam King wspomina o tej książce w swoim cyklu „Mrocznej Wieży”. Książka opowiada historię przyjaźni żywej ciuchci i wdowca – maszynisty Boba. Pewnego dnia parowóz Charlie Ciuch-Ciuch zostaje zesłany na emeryturę i zastąpiony nowoczesnym pociągiem. Co zrobi Bob? Historia o przyjaźni napisana przez samego mistrza grozy. Pierwsze wydanie pochodzi z 1942 roku. To trzeba mieć.

Do kupienia tutaj – Charlie Ciuch-Ciuch

Charlie Ciuch-Ciuch001ksiazka by . Charlie Ciuch-Ciuch002ksiazka by . Charlie Ciuch-Ciuch003ksiazka by . Charlie Ciuch-Ciuch004ksiazka by .

Chrupek i Miętus. Wrażliwcy

I kolejna historia o przyjaźni. Tym razem francuski bestseller. To już druga część przygód Chrupka i Miętusa wydana w Polsce. Poprzednią pominęłam, ale tym razem zaintrygował mnie podtytuł „Wrażliwcy”. Jako że Jasiek to typowy wrażliwiec, uznałam, że musimy mieć tę pozycję. Książka napisana jest w ciekawy sposób – wersy dialogowe zostały zapisane innymi kolorami. Całość składa się z kilku krótkich, ciepłych historyjek.

Do kupienia tutaj – Chrupek i Miętus. WrażliwyChrupek i mietus001ksiazka by . Chrupek i mietus002ksiazka by . Chrupek i mietus003ksiazka by . Chrupek i mietus004ksiazka by . Chrupek i mietus005ksiazka by .

Gdzie się chowa śnieżna sowa?

Nowość od Naszej Księgarni. To podróż przez świat i różne jego ekosystemy – od najwyższych gór do najgłębszych oceanów. Każda rozkładówka to inny ekosystem. W każdym mamy za zadanie odszukanie innych zwierząt zamieszkujących dany region. jedna z ciekawszych wyszukiwanek na rynku.

Do kupienia tutaj – Gdzie się chowa śnieżna sowa?

Gdzie sie chowa sniezna sowa001ksiazka by . Gdzie sie chowa sniezna sowa002ksiazka by . Gdzie sie chowa sniezna sowa003ksiazka by . Gdzie sie chowa sniezna sowa004ksiazka by . Gdzie sie chowa sniezna sowa005ksiazka by . Gdzie sie chowa sniezna sowa006ksiazka by . Gdzie sie chowa sniezna sowa007ksiazka by .

Hokus-pokus, Albercie

Alberta kochamy od prawie 5 lat. Już roczny Jasiek uwielbiał „Dobranoc, Albercie Albertsonie”. Potem mieliśmy przerwę w czytaniu Albertów (zmęczenie materiału) i teraz znów wracają do łask, bo zainteresował się nimi Witek. A jak zainteresował się Witek, to oczywiście zwróciły też znowu uwagę Jaśka. Wszystkie Alberty przeniosłam do Witka pokoju, a Jaśkowi zamówiłam jedyną część, której nam brakowało – „Hokus-pokus, Albercie”. To pierwsza taka część o przygodach Alberta przeznaczona dla nieco starszego odbiorcy – brak kolorowych ilustracji, więcej tekstu. Opowiada historię o tym, jak to Albert z Wiktorem pewnego dnia spotykają prawdziwego czarodzieja. Całość napisana językiem charakterystycznym dla pozostałych Albertów. Różni się jedynie długością i ilustracjami. Jasiek zachwycony.

Do kupienia tutaj – Hokus-pokus, AlbercieHokus-Pokus Albercie001ksiazka by . Hokus-Pokus Albercie002ksiazka by . Hokus-Pokus Albercie003ksiazka by . Hokus-Pokus Albercie004ksiazka by .

I znowu ta alergia

Książka napisana przez mamę alergika. Opowiada historię przedszkolaka Szymona, który zmaga się z alergią. Małgosia Osipiak jako pedagog specjalny i – przede wszystkim – mama doskonale wczuła się w rolę chłopca zmagającego się z uczuleniem. Książkę powinien przeczytać każdy przedszkolak, a już na pewno każdy maluch zmagający się z przewlekłą chorobą czy inną przypadłością utrudniającą w jakimś stopniu życie. W książce znajdują się też przepisy kulinarne, zadania do wykonania i porady dla rodziców.

Do kupienia tutaj – I znowu ta alergia

I znowu ta alegia001ksiazka by . I znowu ta alegia002ksiazka by . I znowu ta alegia003ksiazka by . I znowu ta alegia004ksiazka by . I znowu ta alegia005ksiazka by . I znowu ta alegia006ksiazka by .

Kiedyś

Tej książki pewnie nie muszę Wam już opisywać. Niedawno wydana, a już opanowała internet. I my także się nią zachwyciliśmy. A najbardziej chyba ja. Bo to książka głównie dla mam. Dzieci może jeszcze nie do końca ją zrozumieją, ale mamy będą miały łzy w oczach. „Kiedyś” w oszczędnych słowach i minimalistycznej formie przekazuje ogromny ładunek emocjonalny, pokazując miłość matki do dziecka.

Do kupienia tutaj – Kiedyś

Kiedys001ksiazka by . Kiedys002ksiazka by . Kiedys003ksiazka by . Kiedys004ksiazka by . Kiedys005ksiazka by . Kiedys006ksiazka by .

Kołpeł Łołpeł

Każdy przedszkolak przynosi kiedyś do domu jakieś słowo, którego w tym domu się używa. Albo jest to wulgaryzm, albo inne słowo uznawane za niekulturalne. Jak sobie z tym radzić? Jak wytłumaczyć dziecku, że nie powinno używać takich słów? W tym celu powstała książka „Kołpeł Łołpeł”. Jest ona pierwszą częścią większej serii „Bajeczki na małe smuteczki” skierowanej do rodziców przedszkolaków i nauczycieli przedszkola. Nie wiem jak Wy, ale ja właśnie czegoś takiego niedawno szukałam i nie znalazłam publikacji poruszającej podobny problem. Do książki dołączona jest krótka animacja i auidobook.  Wybaczcie, że linkuję do czytam.pl, ale właśnie na czytam.pl najczęściej zamawiam książki, a nie znalazłam tej pozycji na Ceneo, żebyście mogli porównać sobie ceny w innych księgarniach.

Do kupienia tutaj – Kołpeł ŁołpełKolpel Lolpel001ksiazka by . Kolpel Lolpel002ksiazka by . Kolpel Lolpel003ksiazka by . Kolpel Lolpel004ksiazka by . Kolpel Lolpel005ksiazka by .

Nasze wakacje

Jak wiecie, większość książek kupuję przez internet. Można więc powiedzieć, że wybieram książki po okładce, bo często naprawdę nie wiem, czego się spodziewać. Okładka tej książki od razu mnie zauroczyła, a jak zobaczyłam, co się kryje w środku, przepadłam. „Nasze wakacje” to książka w całości obrazkowa, dzięki czemu za każdym razem opowiedziana przez nas historia, może być zupełnie inna. Najlepiej nie czytajcie opisu wydawcy i sami dajcie się wciągnąć w te piękne ilustracje tworząc swoją, niezwykłą opowieść.

Do kupienia tutaj – Nasze wakacje

Nasze wakacje001ksiazka by . Nasze wakacje002ksiazka by . Nasze wakacje003ksiazka by . Nasze wakacje004ksiazka by . Nasze wakacje005ksiazka by .

Stopy

Gen-ichiro Yagyu znacie na pewno doskonale. Do tej pory ukazały się jego „Piersi”, „Pępek”, „Strupek”, „Dziurki w nosie”, „Zęby”. Tym razem autor na tapet wziął „Stopy”. Na prosty sposób pokazuje dzieciom, do czego służą stopy, z czego są zbudowane, czym różnią się od dłoni itp. Książki z tej serii szybko się wyprzedają, więc póki „Stopy” jeszcze są, warto je kupić już teraz.

Do kupienia tutaj – StopyStopy001ksiazka by . Stopy002ksiazka by . Stopy003ksiazka by . Stopy004ksiazka by . Stopy005ksiazka by .

Moje miasto Warszawa

Tę książkę otrzymałam od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa. I nie tylko ja ją otrzymałam. Dostało ją też 27 tysięcy warszawskich przedszkolaków. Nie znalazłam jej nigdzie do kupienia, ale może Wy wiecie, gdzie można ją dostać? Każdy z Was może przeczytać wiersze, posłuchać ich i obejrzeć całą książkę na stronie urzędu miasta – Moje Miasto Naprawdę piękna rzecz. Inne miasta – bierzcie przykład.

Warszawa moje miasto001ksiazka by . Warszawa moje miasto002ksiazka by . Warszawa moje miasto003ksiazka by . Warszawa moje miasto004ksiazka by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź