Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #13

Kto tęsknił? Książki dla namłodszych czekają.

Jeden dzień

Tak, tak, dobrze poznajecie tę kreskę. To Mizielińscy. Książka ma charakter typowego wydania słownikowego dla maluchów. Na obrazkach przedstawione zostało wszystko to, co otacza malucha w ciągu dnia – od przebudzenia do zaśnięcia. Ponad 200 ilustracji (każda podpisana). Mamy więc tu części ciała, jedzenie, części garderoby, zwierzęta, plac zabaw itp. Nie wiem, czy to przez kolorystykę, czy przez co, ale moje dziecko rzadko kiedy zatrzymuje się na dłużej przy tej pozycji. Oczywiście nie chcę Was zniechęcać, bo to naprawdę sensowne wydanie dla najmłodszych, ale mojemu dziecku średnio odpowiada.

Do kupienia tutaj – Jeden dzień

jeden dzien mizielinscy ksiazki dla dzieci1 by . jeden dzien mizielinscy ksiazki dla dzieci2 by . jeden dzien mizielinscy ksiazki dla dzieci3 by . jeden dzien mizielinscy ksiazki dla dzieci4 by . jeden dzien mizielinscy ksiazki dla dzieci5 by . jeden dzien mizielinscy ksiazki dla dzieci6 by . jeden dzien mizielinscy ksiazki dla dzieci7 by .

Jeżobranie

Kojarzycie Bajkopis? Pisałam Wam o nim w cyklu BiznesmamyTeraz Kasia wydała krótką wierszowaną historię o żabie w jeżynach. Połamaliście język? W takim razie to pozycja dla Was – jest „najeżona” literą Ż. Moje dzieci mają etap antywierszowy, ale jeśli Wasze lubią rymowanki, bierzcie śmiało.

Do kupienia tutaj – Jeżobranie

jezobranie ksiazki dla dzieci1 by . jezobranie ksiazki dla dzieci2 by . jezobranie ksiazki dla dzieci3 by .

 

Konik morski

Najnowsza, wydana w Polsce, pozycja Erica Carle’a. O książkach Calre’a pisałam Wam w osobnym wpisie – Eric Carle – książki, których nie można nie mieć. Pewnie część z nich jest już niedostępna, ale jeżeli gdzieś na nie traficie, to bierzcie w ciemno. Dzieciaki je kochają. „Konik morski” to krótka, przyjemna historyjka o koniku morskim (rodzaju męskiego), który to nosi swoje maluchy w kieszeni brzucha. Polecam szczególnie do czytania z tatą.

Do kupienia tutaj – Konik morskikonik morski eric carle ksiazki dla dzieci1 by . konik morski eric carle ksiazki dla dzieci2 by . konik morski eric carle ksiazki dla dzieci3 by . konik morski eric carle ksiazki dla dzieci4 by . konik morski eric carle ksiazki dla dzieci5 by .

Miś Uszatek

Ten Uszatek pojawił się już w moim zestawieniu Najlepsze książki dla niemowląt i rocznych dzieci To jubileuszowe wydanie – w 2017 roku Uszatek obchodzi swoje 60 urodziny. Zawiera ono trzy najpopularniejsze tomy przygód sympatycznego misia z oklapniętym uszkiem. To nasz najczęstszy wybór do czytania do snu. Często pytacie mnie o książki do snu dla najmłodszych. Moja odpowiedź jest wtedy zawsze taka sama – Uszatek

Do kupienia tutaj – Miś Uszatek

mis uszatek ksiazki dla dzieci1 by . mis uszatek ksiazki dla dzieci3 by . mis uszatek ksiazki dla dzieci4 by . mis uszatek ksiazki dla dzieci5 by . mis uszatek ksiazki dla dzieci6 by .

Mój tato jest niedźwiedziem

A tu Was zaskoczę, bo mnie moje dziecko też zaskoczyło. To jego ulubiona książka z tego zestawienia. Na każdej rozkładówce jedno zdanie i jedna ilustracja. Prosty przekaz. Tata jest ogromny, okrągły i kudłaty, potrafi ryknąć i chrapie jak niedźwiedź. Ale najlepiej wychodzą mu niedźwiedzie uściski. Prawda, że proste i ładne? To lubią dzieci.

Do kupienia tutaj – Mój tato jest niedźwiedziem

moj tata niedzwiedz ksiazki dla dzieci1 by . moj tata niedzwiedz ksiazki dla dzieci2 by . moj tata niedzwiedz ksiazki dla dzieci3 by . moj tata niedzwiedz ksiazki dla dzieci4 by . moj tata niedzwiedz ksiazki dla dzieci5 by . moj tata niedzwiedz ksiazki dla dzieci6 by .

Oto jest ogród

Tę pozycję też bardzo lubimy. Szczególnie za te wszystkie dziury i dziurki. Autor – Hector Dexet – to gwiazda ilustratorstwa młodego pokolenia. Kojarzycie go pewnie z „Kto zjadł biedronkę?”. Niedługo nakładem Wydawnictwa Mamania wyjdzie jego kolejna, dziurawa, książka.

Do kupienia tutaj – Oto jest ogródoto jest ogrod ksiazki dla dzieci1 by . oto jest ogrod ksiazki dla dzieci5 by . oto jest ogrod ksiazki dla dzieci6 by . oto jest ogrod ksiazki dla dzieci7 by . oto jest ogrod ksiazki dla dzieci8 by .

Prosiaczek i pojazdy

Pamiętacie serię „Urodziny prosiaczka”? Tym razem Ola Woldańska-Płocińska nie zaprasza nas na prosiaczkowe urodziny, a do sklepu. Prosiaczek wraz z wujkiem testują pojazdy w sklepie. Cudowna rzecz dla małych fanów motoryzacji.

Do kupienia tutaj – Prosiaczek i pojazdy

Prosiaczek i pojazdy ksiazki dla dzieci1 by . Prosiaczek i pojazdy ksiazki dla dzieci2 by . Prosiaczek i pojazdy ksiazki dla dzieci3 by . Prosiaczek i pojazdy ksiazki dla dzieci4 by . Prosiaczek i pojazdy ksiazki dla dzieci5 by . Prosiaczek i pojazdy ksiazki dla dzieci6 by .

Wietrzyk

A „Dzieci korzeni” znacie? Pisałam o nich jakiś czas temu. Tym razem Wydawnictwo Przygotowalnia wydała kolejną pozycję Sibylle von Olfers z pięknymi, pastelowymi ilustracjami jej autorstwa. Wietrzyk (oryginalny tytuł „Windchen” wydany został w 1910 roku!) kontynuuje tematykę pór roku i zmian, jakie zachodzą w przyrodzie, znaną czytelnikom „Dzieci korzeni”. Opowieści Sibylle von Olfers to piękne, proste historie, które Was oczarują.

Do kupienia tutaj – Wietrzyk

wietrzyk ksiazki dla dzieci1 by . wietrzyk ksiazki dla dzieci2 by . wietrzyk ksiazki dla dzieci3 by . wietrzyk ksiazki dla dzieci4 by . wietrzyk ksiazki dla dzieci5 by .

Pucio mówi pierwsze słowa

Pucia też już na pewno znacie. Pisałam Wam o tym, że pierwsza część nie przypadła mojemu dziecku do gustu, ponieważ (najprawdopodobniej) za dużo się w niej dzieje. Ale teraz, gdy jest już starszy (1,5 roku), chętniej przegląda takie książki. Myślę, że ta druga część (przyszła dziś, więc jeszcze nie wiem, jak zareaguje) mu się spodoba. Choć niezbadane są wyroki mego dziecka. Mam wrażenie, że pierwsza część, choć zawierała same sylaby, była trudniejsza w odbiorze dla dziecka. Ta jest bardziej przejrzysta i zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Do kupienia tutaj – Pucio. Mówi pierwsze słowa

Pucio mowi pierwsze slowa ksiazki dla dzieci1 by . Pucio mowi pierwsze slowa ksiazki dla dzieci2 by . Pucio mowi pierwsze slowa ksiazki dla dzieci3 by . Pucio mowi pierwsze slowa ksiazki dla dzieci4 by . Pucio mowi pierwsze slowa ksiazki dla dzieci5 by . Pucio mowi pierwsze slowa ksiazki dla dzieci6 by .

Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze

„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze” to drugi tom cyklu (jakiś czas temu pokazywałam Wam „Bajki” z tego cyklu), w którym zebrane zostało wszystko to, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Duży format, solidne wydanie, twarda oprawa, ilustracje Artura Gulewicza. To trzeba mieć.

Do kupienia tutaj – Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze

Brzechwa dziecka wszystkie wiersze ksiazki dla dzieci1 by . Brzechwa dziecka wszystkie wiersze ksiazki dla dzieci2 by . Brzechwa dziecka wszystkie wiersze ksiazki dla dzieci3 by . Brzechwa dziecka wszystkie wiersze ksiazki dla dzieci4 by . Brzechwa dziecka wszystkie wiersze ksiazki dla dzieci5 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • Ewa
  13 lipca 2018 at 10:51

  Jeżeli chodzi o Jeden dzień to uważam, że jest to genialna książka. Tak jak Twojemu dziecku średnio przypadła do gustu tak moje ja uwielbia. Przez kilka miesięcy „zadręczał” nią wszystkich dookoła. Pierwsza rzecz, po którą sięgał po powrocie do domu. Może to kwestia wieku (1-1,5roku), można fajnie się nią bawić w uczenie się słów, szukanie np. banana czy goryla (choć Pucio daje taką możliwość to jakoś tam nie szło, za to Pucio jest bezkonkurencyjny do czytania). W Jeden dzień można też uczyć pojęć duży/mały, bo niektore owoce lub warzywa są w różnych rozmiarach. Piękną, kolorowa, estetyczna. Polecam! <3

  Odpowiedz
 • Madika
  16 stycznia 2017 at 17:42

  Zdążyłam obie ostatnio pomyśleć, że Gucio ma już tyyyyle książek, że chyba na razie przystopuję z kupowaniem kolejnych pozycji. Teraz już mi się tak nie wydaje 😉 A jeszcze mamy większość Pomelo do dokupienia, bo uwielbia – w przeciwieństwie do starszej siostry, która go wcale nie chciała czytać. Za to Eric Carle moim dzieciom zupełnie nie podchodzi.

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź