Czy warto męczyć się ze starym?

s_0317 by .

Znów się zepsułeś i wiem, co zrobię, zamienię Ciebie na lepszy model. Nie mam do Ciebie cierpliwości, to pewne że już nie będę mieć. Minął termin twojej przydatności, gwarancja nie obejmuje Cię. Nie pozostawiasz mi wyboru. Na lepszy model zmienię Cię. Nie potrzebuję w domu złomu dłużej -nie.  Nie mam do Ciebie zaufania, to pewne że już nie będę mieć. Dosyć mam tego naprawiania, gdy co chwilę się psuje inna część. Jesteś zupełnie do niczego, a na dodatek powiem że pożytku z Ciebie tu żadnego nie ma, nie – śpiewała Kasia Klich.

I tak było z nami.

Byliśmy ze sobą od dziesięciu lat. Było nam razem dobrze. Na początku znajomości nasze kontakty były sporadyczne, nieco nieśmiałe. Długo bawiliśmy się w podchody. Najpierw przez kilka miesięcy spotykaliśmy się w domu moich rodziców. Aż wreszcie zamieszkaliśmy razem. Zachwycałam się nim. Tym, jak bardzo był pomocny. Imponowało mi, z jakim zaangażowaniem podchodzi do powierzonych mu zadań. Praktycznie zawsze był przy mnie. Wspólne mieszkanie, wyjazdy. Myślałam, że tak już będzie zawsze.

Ale coś się zmieniło. Zaczęliśmy się unikać, przestało nam się chcieć, a ja zaczęłam zauważać innych. Teraz wiem, że byłam ślepa przez te ostatnie lata. Mogłabym je spędzić z kimś, kto bardziej by o mnie zadbał, bardziej się starał, potrafił więcej i nie ograniczał się do podstawowych czynności. Nie wiedziałam, co zrobić. Targały mną sprzeczne emocje. Bałam się, co ludzie powiedzą. Inni potrafią żyć w takich związkach, a ja nie? Nie dam rady?

s_0263 by .

Pewnie jest Wam go szkoda. Być może część z Was go polubiła. Naprawdę trudno było mi podjąć tę decyzję, ale teraz wiem, że dobrze zrobiłam. Jestem przekonana, że tak będzie lepiej dla mnie. Dla niego może niekoniecznie. Ale nie mogę przecież wciąż myśleć o innych. W końcu trzeba zacząć dbać też o siebie, o swoje potrzeby, pragnienia, a przede wszystkim o swój święty spokój.

Tak, zrobiłam to.

Wyrzuciłam swoje stare, zwykłe żelazko.

Do domu wprowadziło się żelazko z generatorem pary Philips PerfectCare

s_0075 by .

s_0221 by .

Nowy w domu

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Do tej pory prasowałam tylko wtedy, gdy naprawdę musiałam. W związku z tym, że od kilku lat oboje z Grześkiem pracujemy w domu, rzadko kiedy sięgałam po żelazko. Teraz prasowanie pierwszy raz stało się przyjemnością. Naprawdę. Piszę to ja, kobieta nienawidząca wszelkich form sprzątania. Poza tym wcześniej nie widziałam sensu w prasowaniu ubrań. Najczęściej chodzimy w dresach, a w coś bardziej wyjściowego wskakujemy tylko na jakieś bardzo specjalne okazje. Teraz, gdy prasowanie zajmuje mi tak mało czasu, prasuję hurtowo.

Po co?

Dla relaksu i… weny. „Matko, nienormalna – weny szuka w prasowaniu” zapewne wykrzyknęłyście, budząc dopiero co położone spać dzieci. Ale piszę Wam to serio, serio – gdy pozwalasz swojemu mózgowi odpocząć (kładziesz się spać, kąpiesz się albo właśnie wykonujesz tak prostą czynność, jaką jest prasowanie), on zaczyna szukać sobie innego zajęcia, wpada na rozwiązania czy pomysły, o której wcześniej nie pomyślałaś. Na pewno nie jest Wam obce to doświadczenie.

s_0013 by . s_0087 by .

s_0045 by .

Dlaczego akurat żelazko z generatorem pary PerfectCare?

Ponieważ przy nim mogę być:

  • delikatna – nie muszę siłować się prasowaniem, przyciskać żelazko do ubrań. Dzięki silnemu wyrzutowi pary można łatwo rozprasować nawet najbardziej oporne zagniecenia i trudne do wyprasowania tkaniny. Poza tym żelazko jest bardzo lekkie, można prasować jednym palcem. Właściwie to nigdy wcześniej nie miałam w ręce tak lekkiego żelazka.
  • myślami gdzie indziej – prasując żelazkiem PerfectCare nie muszę zastanawiać się, jaką temperaturę dobrać do konkretnej tkaniny. Żelazko samo to wie. Jednym pociągnięciem mogę perfekcyjnie wyprasować spodnie dżinsowe czy jedwabną poszewkę, nie martwiąc się, że coś mi się przypali czy wyświeci.
  • skupiona na dzieciach – gdy w czasie prasowania nagle moje dziecko postanowi sprawdzić, jak daleko doskoczy ze stołu, ja mogę spokojnie zostawić żelazko na prasowanej właśnie tkaninie i pobiec łapać mojego supermana – bez obawy, że coś przypalę.
  • roztrzepana – nie muszę martwić się o to, że zostawiłam włączone żelazko i po wyjściu z domu wracać się kilkukrotnie, sprawdzając, czy aby na pewno wszystko zostało odłączone. PerfectCare niczego nie przypali, a po kilku minutach wyłącza się samoistnie. Funkcja strażaka oraz funkcja eko zapewnia oszczędność energii.
  • wygodna – teraz nie muszę już mocować się z długimi firanami czy zasłonami na niewielkiej desce do prasowania. Dzięki dużemu wyrzutowi pary i niewielkiej wadze żelazka, PerfectCare doskonale prasuje też w pionie. Nawet sukienek czy marynarek nie musicie do prasowania ściągać z wieszaka.

Mogę być po prostu sobą.

 

s_0104 by . s_0112 by . s_0135 by .

Więcej o żelazku PerfectCare znajdziecie tutaj – prasowanie w pionie

A teraz mam dla Was niespodziankę.

Wygraj Żelazko z generatorem pary Philips PerfectCare

Jak już wiecie, prasowanie żelazkiem PerfectCare jest łatwe, wygodne, przyjemne – a co najważniejsze – daje niesamowite efekty. To teraz zamknijcie oczy i dajcie ponieść się  fantazji. Pomyślcie, na co starczyłoby Wam mocy, gdybyście mogły ogarnąć Wasze pranie tym właśnie żelazkiem. A teraz szybko mi tu napiszcie. Autor najlepszej, najbardziej kreatywnej odpowiedzi otrzyma ode mnie żelazko. Tak, tak, naprawdę. Już leży u mnie w domu i czeka na wysyłkę. No to jeszcze raz:

Zamykacie oczy, dajecie ponieść się marzeniom i dokańczacie zdanie:

„Gdybym mogła prasować żelazkiem PerfectCare, miałabym więcej mocy na…”

Odpowiedzi umieszczajcie tutaj pod wpisem. Nigdzie indziej. Możecie komentować przez konto na FB oraz konto disqusowe. Jak Wam wygodniej.

Konkurs trwa do 20 stycznia.

Wyniki zostaną umieszczone na blogu w osobnym wpisie 23 stycznia.

Regulamin konkursu do pobrania tutaj – regulamin

s_0063 by .

s_0178 by .


Zdjęcia wykonała Marta Gogoc

Partnerem wpisu jest marka Philips.