Menu
gadżety

Wyjątkowy prezent na zakończenie roku. Dla nauczyciela i dla ucznia. + NIESPODZIANKA dla Was!

Jakie prezenty dawaliście nauczycielom na zakończenie roku? Ja pamiętam tylko kwiatki. Zdarzało się, że na zakończenie ostatniej klasy rodzice robili zrzutkę i kupowali wychowawcy jakiś większy prezent. Zazwyczaj był to jakiś kosz prezentowy czy książkowe wydanie albumu o czymś, co raczej średnio interesowało wychowawcę. Ale przecież na coś trzeba było te pieniądze wydać.

Mój Jasiek w tym roku kończy przedszkole, od września idzie już do podstawówki. Postanowiłam, że na zakończenie roku przydałoby się przygotować dla nauczycielek i dzieci coś ekstra. W głowie kiełkowało wiele pomysłów, aż uświadomiłam sobie, że zawsze, ale to zawsze najlepszym prezentem jest ten, który jest oryginalny, spersonalizowany, tworzony specjalnie dla nas. Ale co tu zrobić takiego, żeby nadawało się i dla dzieci, i dla nauczycieli? Żeby jedni i drudzy mieli świetną pamiątką, do której chętnie będą wracać po latach. I wtedy narodziła się myśl.

No przecież że fotoksiążki! A dla nauczycieli mercedesy wśród fotoksiążek – Fotoalbumy Premium.

Takie prezenty robiłam już przed świętami, o czym pisałam Wam we wpisie Najbardziej wzruszający prezent dla bliskich i dla siebie.

Poprosiłam przedszkole o wykorzystanie zdjęć zamieszczonych na Facebooku. Przedszkole zgodziło się bez problemu. Zebrałam więc zgody od rodziców na wykorzystanie zdjęć dzieci i zabrałam się za przeczesywanie facebookowych albumów. Najpierw stworzyłam sobie katalog, w którym zapisywałam zdjęcia, na których są tylko zdjęcia dzieci z Jaśka grupy. Potem wszystkie zdjęcia podzieliłam sobie na kategorie tematyczne, aby łatwiej pracowało mi się nad tworzeniem fotoksiążek i fotoalbumów. Warto wiedzieć, że jeżeli przedszkole lub szkoła wrzuca na Facebooka zdjęcia w dobrej jakości, to programy do tworzenia fotoproduktów nie mają problemu z tym, że jest to zdjęcie z Facebooka. W wydruku również wyglądają super.


NIESPODZIANKA

Nasze zamówienie już dotarło. Dzieciaki i nauczyciele dostaną wszystko na zakończenie roku, ale już teraz chciałabym pokazać Wam, jak to wygląda, bo… mam dla Was niespodziankę. Możecie w Waszych szkołach i przedszkolach zrobić podobne prezenty lub zasugerować to wychowawcy czy też dyrektorowi. Mam dla Was zniżkę na fotoksiążkę A4 w pionie lub poziomie (40 stron!). Z kodem będziecie mogli ją kupić za 29 zł/szt., a przy zakupie 10 i więcej sztuk – za 25 zł/szt. Cena cennikowa to 58 zł, a więc dostajecie rabat na ponad 50%. Wystarczy, że klikniecie TUTAJ i zostawicie swojego maila. Kod rabatowy przyjdzie do Was na podany adres e-mail.

Kod możecie wykorzystywać wielokrotnie i jest ważny do 30 czerwca, więc macie trochę czasu na przekonanie kogo trzeba 🙂


A teraz zobaczcie, jakie produkty zamówiliśmy.

Fotoksiążki

Stworzyłam fotoksiążki dla całej grupy przedszkolnej. Umieściłam w nich zdjęcia od czasów ich przedszkolnych początków do teraz. Podzieliłam je na kilka kategorii: m.in. zdjęcia z występów, z wycieczek, w czasie nauki, w czasie zabawy, z balów przebierańców itp. Starałam się, aby żadne dziecko nie czuło się poszkodowane, aby każde pojawiało się na tylu zdjęciach co inne dzieci.

W ofercie Colorlandu znajdziecie różne szablony dedykowane właśnie fotoksiążkom na zakończenie roku szkolnego. Możecie wybierać między szablonami: Na zakończenie roku, Zgrana klasa, Pamiątka z przedszkola, Pamiątka z wycieczki, Szkolne wspomnienia czy Naukowcy. Ja wybrałam Zgraną klasę. Podczas tworzenia fotoksiązki oczywiście wszystkie elementy można przesuwać, dodawać, usuwać, dodawać większą liczbę zdjęć niż w szablonie. Ja traktowałam ten szablon jako taką bazę, a cały układ zdjęć i ich ilość ustawiałam tak, żeby mi pasował.

Fotoksiążki dla nauczycieli znajdziecie w Colorland

Rodzinne oglądanie fotoksiążki z przedszkola Wspólne oglądanie fotoksiążki dla wychowawcy Rodzinne oglądanie fotoksiążki dla nauczyciela

Jak wygląda wnętrze fotoksiążki dla nauczycieli Oglądamy fotoksiążkę dla wychowawcy przedszkolaków Oglądamy fotoksiążkę dla nauczyciela Wspaniałe wspomnienia uwiecznione w fotoksiążce

Fotoalbumy Premium dla pań

Dla pań przygotowałam fotoalbumy premium, czyli wyższą klasę fotoksiążek. Zdjęcia nie oddają jakości tych produktów, ale musicie mi wierzyć, że są naprawdę imponujące. Twarda okładka z gąbką, sztywne, grube karty, otwieranie na płasko. Nie wyobrażam sobie lepszego prezentu dla nauczyciela. Myślę, że dzięki Fotoalbumom panie przez wiele lat będą wspominać Jaśka grupę.

Na stronie Colorlandu nie znajdziecie szablonów stworzonych pod fotoalbumy dla nauczycieli. Ale to też dobrze. Daje to wiekszą swobodę w działaniu. Ja wybrałam szablon Insta kolor. Według mnie idealnie pasuje do Jaśka grupy. Projektowanie na nim również było bardzo intuicyjne i bardzo szybkie.

Fotoalbumy premium dla wychowawcy zamówicie w Colorland

Okładka fotoalbumy premium dla nauczycieli

Jasiek przegląda fotoalbum Przedszkolaki w akcji

Jasiek wspomina wydarzenia z przedszkola

Prezentacja grupy przedszkolnej Jasiek ogląda fotoalbum premium Jasiek zapatrzony w fotoalbum premium

Tablo

To pewnie będzie nowość dla wielu przedszkoli. Ale dlaczego nie powiesić tablo w przedszkolu? Jaśka grupa jest akurat pierwszą grupą, która w tym przedszkolu kończyła zerówkę. Być może to właśnie oni zapoczątkują tradycję na tworzenie tablo dla każdego kolejnego rocznika.

Na stronie Colorlandu znajdziecie kilka szablonów, które są dedykowane stworzeniu tablo. Ja wybrałam Kolorowe tablo. Uważam, że na tablo przedszkolne pasuje idealnie. Dodatkowo przygotowałam dla dzieci odbitki tablo w mniejszej wersji (13×18 cm). Duże tablo zamówiłam w formacie 100×70.

Sprawdźcie szkolne szablony Tablo dla przedszkolaków i uczniów

Odnajdujemy siebie na tablo

Tablo szkolne grupy motylki

 

 

Jeżeli jesteście nauczycielami, jesteście w radzie rodziców albo po prostu jesteście rodzicem, który chciałby przygotować wyjątkowe prezenty dla nauczycieli lub uczniów, to zapewniam Was – lepszego prezentu nie wymyślicie. 🙂

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

4 komentarze

 • Ewelina
  3 kwietnia 2019 at 08:14

  Cudowny pomysł stworzenia fotoksiążki bardzo mi się podoba ? moj synek dopiero ma dwa latka ale za rok wędruje do przedszkola i myśle ze to będzie super pomysł na uchwycenie takich chwil ? nam pytanko te zdjęcia do tablo tez dzieciaki miały już gdzie zrobione bo wszyscy są na jednakowym tle (chyba ściany )

  Odpowiedz
 • Kasia
  2 kwietnia 2019 at 11:30

  Ja trochę na inny temat – jakiej firmy spodnie noszą Twoi chłopcy?

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź