Menu
gadżety

Kapsuła zatrzymująca wspomnienia. Kapsuła Czasu – BiznesMamy #22

Zawsze, gdy zgłaszacie się do mnie do projektu #BiznesMamy,  nie mogę wyjść z podziwu Waszej kreatywności. Tworzycie tak genialne biznesy, tak pomysłowe firmy, że naprawdę chapeau bas.

I tak było i w tym przypadku.

Kolejną mamą, która się do mnie zgłosiła, jest Ela. Elę zainspirowała jej córeczka i to, jak szybko dorasta. Zamarzyło jej się zatrzymanie tego czasu, utrwalenie tych chwil. Nasza pamięć bywa ulotna i z czasem zapominamy, jak wyglądały te niezwykłe momenty dorastania naszych dzieci. Ela stworzyła Kapsułę Czasu, która pozwala na zachowanie wspomnień. To nie tylko wyjątkowa szkatułka z niepowtarzalną zawartością, ale również genialny pomysł na prezent z okazji jakiejś ważnej okazji (np. roczku, narodzin dziecka, chrzcin, baby shower).

W Kapsule znajdziecie: książeczkę „Mój pierwszy roczek”, 6 kopert gotowych do wypisania listów do przyszłości, mini kopertki na pukiel włosów i pierwszy ząbek, drzewo genealogiczne z kompletem naklejek, certyfikat autentyczności i instrukcję obsługi.

Kapsula Czasu001prezent na roczek by . Kapsula Czasu002prezent na roczek by . Kapsula Czasu003prezent na roczek by .

Kapsułę wykonana jest z metalu. Wygląda bardzo solidnie i na pewno nie nadgryzie jej ząb czasu przez wiele, wiele lat. Myślę, że dałaby radę nawet pod ziemią. Nie wiem, jak Wy, ale ja chciałabym kiedyś odkopać w ogródku Kapsułę z listami z przeszłości do przyszłej mnie. Pamiętam, jak w podstawówce pisałyśmy z koleżankami listy do przyszłych nas. Nie pamiętam już kontekstu, ale mój zaczynał się pewnie od słów „Droga Wiolu, pewnie jesteś już żoną Nicka Cartera…”. 😉 Mam nadzieję, że wkrótce Ela stworzy również Kapsułę dla dorosłych. Z chęcią przeczytałabym list od 32-letniej mnie np. jako pięćdziesięciolatka.

Na stronie podarujwspomnienia.pl znajdziecie nie tylko Kapsuły Czasu, ale również metryczki narodzin.

Kapsułę znajdziecie też na Facebooku i Instagramie

A teraz poznajcie Elę.


W końcu przyszedł czas i na mnie. Urodziłam śliczną córeczkę. Pierwsze miesiące macierzyństwa są przepełnione mnóstwem wspaniałych chwil związanych z tą nową sytuacją. Jedyne, co mnie martwiło i zakłócało spokój, to fakt, że ten piękny czas tak szybko przemija. Wtedy zaczęłam zastanawiać się, czy istnieje sposób na utrwalenie tych cudownych wspomnień na zawsze. W ten sposób stworzyłam Kapsułę Czasu. 

Kapsula Czasu004prezent na roczek by . Kapsula Czasu005prezent na roczek by .

Nauczona poprzednimi doświadczeniami, postanowiłam dobrze zweryfikować swój pomysł na biznes. Musiałam sprawdzić czy inne mamy także chciałyby mieć taki produkt dla swojego dziecka. Mogłabym podpytać znajomych (z tego co wiem, tak często wygląda weryfikacja przy zakładaniu małego biznesu), ale pomyślałam, że większość z nich powie: „ oczywiście kupiłabym od Ciebie taki produkt”, nie chcąc sprawić mi przykrości.  Dlatego też zrobiłam przedsprzedaż 3 miesiące przed powstaniem produktu, nie wiedząc jeszcze jak będzie wyglądał. Doszłam do wniosku, że jeżeli uda mi się sprzedać samą koncepcję, tzn. że faktycznie jest zapotrzebowanie na ten produkt. Minimalny próg, jaki sobie założyłam to 10 sztuk. Udało się! Znajomi uwierzyli w mój pomysł, bardzo im za to dziękuję, bo to dzięki nim powstała Kapsuła Czasu. 

Początki nie były łatwe, nanieśliśmy z grafikiem mnóstwo poprawek, bo za wszelką cenę chciałam, aby wygląd Kapsuły Czasu był zgodny z wizją zrodzoną w mojej głowie.

Na okładce zawarłam:

– metal – jako coś trwałego (materiał z którego robi się kapsuły czasu),

– drzewo – jako trwałość rodziny, symbol pokoleń, korzenie = korzenie rodzinne,

– zestawienie drzewa z kapsułą jako połączenie trwałości, czasu, zachowywania czegoś dla pokoleń,

– elementy metalowe, kółka zębate, wskazówki = zegar. wehikuł czasu,

– nieprzypadkowo dobrana czcionka – nawiązanie do stylistyki plakatów Tim Burtona np. Alicja po drugiej stronie lustra – magia, czar czasu i przestrzeni.

Kapsula Czasu006prezent na roczek by . Kapsula Czasu007prezent na roczek by .

Najciężej było stworzyć taki produkt, który nadawałby się do obdarowania dziecka, a jednocześnie uwzględniał fakt, że otworzy ono Kapsułę, za kilkanaście lat, jako dorosły człowiek. Stworzyłam sklep internetowy, wprowadzając Kapsułę Czasu na rynek.

Ułożyłam sobie harmonogram dnia, który pozwala mi na spędzanie czasu i opiekę nad Julą, z jednoczesną możliwością rozwoju firmy. Z miesiąca na miesiąc widzę większe zainteresowanie Kapsułą Czasu. Moim ostatnim odkryciem jest fakt, że zakupem są zainteresowane nie tylko młode mamy, ale także dziadkowie, którzy kupują Kapsułę dla swoich wnucząt.

Jeśli chcecie sprawić dziecku wyjątkowy, ponadczasowy prezent, zapraszam Was do świata wspomnień na: www.podarujwspomnienia.pl

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź