Menu
gadżety / Podróże / Włochy

Tłumacz, internet poza krajem, przewodnik, nawigacja i telefon w jednym

Pamiętam, jak dokładnie 10 lat temu odwiedziliśmy z Grześkiem Rzym. Spędziliśmy kilka dni wynajmując pokój u starszego Włocha, który nie znał po angielsku ani słowa. Porozumiewaliśmy się z nim głównie na migi. Codziennie rano przynosił nam śniadanie. Zawsze było to jakieś słodkie pieczywo, świeże owoce i coś do picia. Pytając o picie, pan Włoch za każdym razem zadawał nam pytanie o to, czy picie ma być zimne (co oznaczało sok), czy ciepłe (co oznaczało kawę), posługując się jednym słowem – calore?

Mieliśmy ze sobą rozmówki włoskie, więc czasami kalecząc język staraliśmy się jakoś odpowiadać panu Włochowi. Dowiedzieliśmy się z nich, że calore oznacza ciepły. Grzesiek więc na pytanie o calore odpowiadał zawsze si, a ja non.

Na szczęście podczas tegorocznego wyjazdu do Włoch było nam znacznie łatwiej porozumiewać się z Włochami (praktycznie wszyscy napotkani starsi Włosi mówili tylko po włosku), poruszać po kraju, a nawet korzystać z internetu. Od firmy Vasco Electronics dostałam do przetestowania ciekawe urządzenie – tłumacz elektroniczny Vasco Traveler Solid 4, na zakup którego mam dla Was fajną zniżkę na końcu wpisu.

Vasco Traveler Solid 4 łączy w sobie funkcje kilku urządzeń:

Tłumacz

Podstawową funkcją urządzenia jest tłumacz mowy. Rozpoznaje on mowę i tłumaczy całe zdania w ponad 40 językach. Urządzenie wymawia przetłumaczone zdania płynnie, z bardzo dobrym akcentem. Każde urządzenie doładowane jest kwotą 10 USD, która pozwala na  dokonanie ok. 5000 tłumaczeń i, co ważne, karta nie wymaga żadnego abonamentu, czy minimalnego zużycia na miesiąc czy rok. Pewnie pierwsze pytanie, jakie nasuwa się Wam na myśl to to, czym takie urządzenie różni się od aplikacji na smartfon (np. Google Translator). No i słusznie. Mnie też to nurtowało przed otrzymaniem Vasco Traveler Solid 4. Tłumacze Vasco charakteryzują się wysoką jakością tłumaczeń – dużo wyższą niż te oferowane przez różnego rodzaju aplikacje, jest to efektem tego, iż korzystają z 5 silników tłumaczeniowych dobieranych w zależności od pary językowej i łączą się z jednym z 6 serwerów znajdujących się na różnych kontynentach. Ich skuteczność tłumaczeń wynosi 96%.  Zresztą zobaczcie sami, jak to wygląda. Co prawda od czasu stworzenia tego filmiku minęło trochę czasu i teraz zmienił się nieco wygląd urządzenia oraz soft, ale zasada działania jest podobna.

Internet i połączenia poza krajem

Nieważne w jakim kraju jesteśmy, Vasco Traveler Solid daje nam możliwość szybkiej i taniej komunikacji z bliskimi – zapewnia bezpłatne odbieranie połączeń przychodzących w ponad 160 krajach. Nie potrzebujemy uruchamiać roamingu w telefonie. Wystarczy mieć przy sobie to cudo. Dzięki międzynarodowej karcie SIM ceny połączeń wychodzących oraz transferu danych są niższe nawet o 85%, a odbieranie połączeń przychodzących całkowicie bezpłatne. Ważną kwestią jest to, że nie musicie wykupować żadnego abonamentu. Poza tym dzięki funkcji HotSpot (uruchamianej w Vasco jednym przyciskiem), można udostępniać internet i korzystać z niego z innymi, dowolnym urządzeniom wyposażonymi w łączność WiFi. Taveler Solid może więc pełnić funkcję swego rodzaju routera, który udostępnia internet kilku osobom.

DSC_9226 by .

Nawigacja

Nawigacja w Vasco Traveler jest podobno jedną z najlepszych na rynku. Nie wiem, jakie są kryteria oceniania różnych nawigacji, ale mogę tylko napisać, że nas nawigowała bez problemu i – co ważne – działa w trybie offline.

DSC_9877 by .

Przewodnik

W Vasco Traveler wgranych jest mnóstwo przewodników po całym świecie. I naprawdę wygodnie się z nich korzysta (co jest rzadkością podczas przeglądania przewodników internetowych). Fajne jest również to, że w przewodnikach poza opisem zabytków, można znaleźć wiele praktycznych wskazówek.

DSC_9878 by .

Poczucie bezpieczeństwa

Vasco Traveler zawiera bazę kontaktów ambasad oraz bazę numerów alarmowych w ponad 150 krajach. Nie trzeba mieć połączenia z internetem, aby za pomocą jednego kliknięcia  wyznaczyć trasę do swojej ambasady lub wykonać telefon alarmowy. Mało tego – zawsze i wszędzie możemy wysłać do swoich bliskich sygnał SOS ze swoimi aktualnymi danymi GPS, informując ich, że znaleźliśmy się w nieciekawej sytuacji. Mnie to bardzo przekonuje i dawało spore poczucie bezpieczeństwa.

DSC_9881 by .

I inne bajery

Dodatkowo, aby umilić sobie podróż, w Vasco Traveler Solid znajdziemy wbudowany odtwarzacz wideo, na którym możecie obejrzeć ulubione filmy. Poza tym w Travelerze znajdziemy również takie ułatwiacze życia w podróży jak: prognoza pogody, konwerter walut, przelicznik jednostek, organizator leków (pomaga zaplanować dawkowanie leków), E-mail, przeglądarkę internetową czy sklep Play.

DSC_9874 by .


Zniżka


I mam dla Was genialną niespodziankę. Klikając w link Vasco Electronics otrzymujecie 30% na urządzenia Vasco. Myślę, że takie urządzenie może być też świetnym prezentem świątecznym dla kogoś, kto mieszka za granicą lub kogoś, kogo chcemy ściągnąć do nas, gdy mieszkamy za granicą. 🙂

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • KAMAMAMA
    11 października 2018 at 10:01

    Bardzo ciekawe, przydatne urządzenie. Podczas naszych rodzinnych wypraw dla mnie język też bywa utrudnieniem. Mamy z tego powodu kilka śmiesznych wspomnień. Jednak wolałabym uniknąć tych utrudnień i swobodnie cieszyć się wakacjami, dlatego na pewno przemyślę zakup proponowanego przez Ciebie urządzenia. Dziękuję za ten artykuł i pozdrawiam.

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź