Menu
książki / książki dla dzieci

Wyjątkowe książki po angielsku, które możecie zamówić w Polsce

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej pięknych książek. I są to nie tylko tłumaczenia, przekłady. Nasi rodzimi autorzy wydają teraz niesamowite rzeczy. Jednak gdy wpadam do jakichś księgarni internetowych z publikacjami dla dzieci po angielsku, to tam kompletnie przepadam i mam ochotę wynieść pół sklepu. Jedną z takich księgarni jest Bookids.pl. Została ona stworzona przez pewną mamę – Anię. Ania chciała stworzyć miejsce pełne książek najwyższej jakości: przepięknie wydanych, z cudownymi ilustracjami i zdjęciami. I zdecydowanie jej się to udało. Tu nie ma przypadkowych tytułów.

Kiedyś na blogu pokazywałam Wam genialne książki wydawnictwa Usborne. W Bookids.pl znajdziecie książki nie tylko Usborne, ale także pozycje takich wydawnictw jak np. Nosy Crow, Lonely Planet Kids, Top That czy Boxer Books. Tylko odrazu uprzedzam – jak tam wejdziecie, to przepadniecie. Na szczęście ceny są bardzo zbliżone do tych, znanych z naszych księgarni.

A teraz zobaczcie nasze ostatnie łowy.

Winnie the Pooh. Pull-out and pop-up World

To przepiękna i przeurocza wersja Puchatka z ilustracjami pop-up, które po otwarciu strony automatycznie przenoszą nas w puchatkowy świat.  Książeczka jest bardzo małych rozmiarów. Śmiało zmieści się w kieszeni. Ja planuję ją nosić w torebce. Przyda się na pewno nie tylko podczas krótkich wypadów z dziećmi. Mając ją przy sobie czuję się, jakbym miała w torebce kawałek swojego dzieciństwa zamknięty w niezwykłej formie. A ja często lubię przypominać sobie o tej małej Wioletce zamkniętej w 33-letnim ciele. 🙂

Do kupienia tutaj – Winnie the Pooh. Pull-out and pop-up World

ksiazki po angielsku001ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku002ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku003ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku004ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku005ksiazki dla dzieci by .

I love my mummy

„Kocham swoją mamusię” – przepiękna, wymowna książka, do której czytania z maluchem nie potrzebna jest znajomość angielskiego. Każda mama bez problemu odczyta przekaz płynący z każdej ilustracji. A ilustracje są tu naprawdę śliczne. Można pomyśleć, że książka jest przeznaczona dla maluchów, ale ja uważam, że pokazywanie dziecku piękna matczynej miłości nie da się zamknąć w żadnych ramach wiekowych.

Do kupienia tutaj – I love my mummyksiazki po angielsku006ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku007ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku008ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku009ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku010ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku011ksiazki dla dzieci by .

Peep inside. The Forest

A to już coś dla małych fanów wszelkiego rodzaju okienek i dziurek.  Przepiękna rzecz, pokazująca, jak las zmienia się wraz z porami roku. Bardzo ciekawe, warstwowe okienka.

Do kupienia tutaj – Peep inside. The Forest

ksiazki po angielsku012ksiazki dla dzieci by . output_XJVndw by . ksiazki po angielsku013ksiazki dla dzieci by . output_YUVWej by . ksiazki po angielsku014ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku015ksiazki dla dzieci by .

Row, Row, Row You Boat

Na pewno każdy rodzic przynajmniej raz słyszał tę piosenkę. Ja słyszałam ją już tyle razy, że wystarczy, że przeczytam dwa pierwsze słowa tytułu tej książki, a już w głowie gra mi odpowiednia melodia. Sama książeczka jest właśnie ilustrowaną formą piosenki. Możemy ją czytać, śpiewać lub opowiadać. Na pierwszej stronie znajduje się kod QR (to znak rozpoznawczy serii Nosy Crow) – po jego zeskanowaniu możemy odsłuchać piosenkę w pełnej wersji lub zaśpiewać ją z podkładem w wersji instrumentalnej. W książeczce znajduje się wiele pięknych przesuwanek.

Do kupienia tutaj – Row, Row, Row You Boat

ksiazki po angielsku016ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku017ksiazki dla dzieci by . output_e4F5g5 by . ksiazki po angielsku018ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku019ksiazki dla dzieci by . output_GhDnI6 by . output_Cz8fQO by .

101 small Ways to change the World

Książka przedstawiająca 101 małych pomysłów, które mogą się przyczynić do zmiany naszego wielkiego świata na lepsze. Jak zużywać mniej plastiku, dzielić się z innymi, oszczędzać energię, a nawet jak pokochać samego siebie. Mam nadzieję, że kiedyś takie pozycje będą szerzej dostępne dla wszystkich dzieci w naszym kraju.

Do kupienia tutaj – 101 small Ways to change the Worldksiazki po angielsku020ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku021ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku022ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku023ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku024ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku025ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku026ksiazki dla dzieci by .

First English Words

Bardzo ładnie ilustrowany słownik obrazkowy z podziałem na różne, bliskie dziecku, kategorie. Maluch znajdzie tu słówka np. z zakresu: jedzenia, członków rodziny, zwierząt, ubrań kolorów itp. Całość w sztywnej, kartonowej oprawie, z zaokrąglonymi rogami.

Do kupienia tutaj – First English Wordsksiazki po angielsku027ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku028ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku029ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku030ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku031ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku032ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku033ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku034ksiazki dla dzieci by .

Let’s go to the Shops

To książeczka z serii Tiny Town, zawierająca puzzle, z których można ułożyć miasteczko. Puzzle możemy układać i w książce, i poza nią. Poza tym w książeczce znajduje się prosty, rymowany tekst, dzięki któremu dzieci mogą poznać różne rodzaje sklepów.

Do kupienia tutaj – Let’s go to the Shopsksiazki po angielsku035ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku036ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku037ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku038ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku039ksiazki dla dzieci by .

My First Word Book About Food

Świetna książka o jedzeniu, wydawnictwa Usborne. Cała masa różnych warzyw, owoców i wszelkiego rodzaju składników, z których przygotowujemy potrawy. Maluchy mogą poznać również nazwy przedmiotów kuchennych, czy dowiedzieć się, jakie potrawy najczęściej serwuje się w różnych krajach. Myślę, że tę książkę można śmiało kupić nawet, jeżeli nie planujemy zaznajamiać dziecka z językiem angielskim. Zawiera tak wiele ilustracji jedzenia, że doceni ją absolutnie każdy rodzic.

Do kupienia tutaj – My First Word Book About Foodksiazki po angielsku040ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku041ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku042ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku043ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku044ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku045ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku046ksiazki dla dzieci by .

Lift-the-flap. Questions and Answers About Science

Tę serię pewnie kojarzycie, bo część tytułów była wydana w Polsce przez Olesiejuka. Niestety, „Questions and Answers About Science” nie. Ale jest po angielsku na Bookids.pl w bardzo fajnej cenie. Nie dość, że dzieciaki znajdą w niej proste odpowiedzi na trudne pytania dotyczące nauki, to całość została przedstawiona w mega przystępnej formie. Wasz angielski nie musi być na wysokim poziomie pisze to na podstawie własnego doświadczenia – nigdy w szkole nie miałam angielskiego, jedynie niemiecki i francuski), żebyście zrozumieli, o co chodzi.

Do kupienia tutaj – Lift-the-flap. Questions and Answers About Scienceksiazki po angielsku047ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku048ksiazki dla dzieci by . output_anBO4L by . ksiazki po angielsku049ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku050ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku051ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku052ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku053ksiazki dla dzieci by .

Ancient Wonders. Then & Now

A na koniec coś dla małych fanów architektury i historii (mój Jasiek się do nich zalicza). Dzieciaki (ale i dorośli) mogą zobaczyć, jak prezentowały się jedne z najważniejszych budowli naszej cywilizacji kiedyś, a jak wyglądają dziś. Możemy porównać piramidy w Gizie, Koloseum w Rzymie, Pałac Kleopatry, czy też np. Machu Picchu.

Do kupienia tutaj – Ancient Wonders. Then & Nowksiazki po angielsku054ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku055ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku056ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku057ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku058ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku059ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku060ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku061ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku062ksiazki dla dzieci by . ksiazki po angielsku063ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • Ela
    2 maja 2019 at 23:54

    Bardzo się cieszę, że wróciłaś do książek po angielsku! Pamiętam jak blisko dwa lata temu prosiłam o kontynuację tego cyklu, więc jestem bardzo mile zaskoczona. Od siebie polecę pop-upy od Lonely Planet. Sama jestem fanką książek Nosy Crow i przy tym Row Your Boat łapię się na tym, że aż mi szkoda, że dzieci wyrosły – piosenkę śpiewamy i lubimy, ale niestety najlepszy czas na książkę już minął 🙁

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź