Menu
gadżety

Produkty w duchu zero waste tworzone przez dwie siostry. Minimal – Biznesmamy #27

Asia i Agnieszka to dwie siostry, którym nie jest obojętna przyszłość naszych dzieci i wnuków. Aby dołożyć swoją cegiełkę do ratowania naszej planety, postanowiły stworzyć sklep internetowy – Minimal.com.pl, w którym sprzedają nie tylko sprowadzane produkty. Same również tworzą rzeczy zgodne z duchem zero waste.

Dziewczyny same tworzą np. wielorazowe śniadaniówki. Babcia Krysia dzierga im wilorazowe myjki, a zaprzyjaźniona pani Joanna robi dla nich ekologiczną chemię i szyje bawełniane woreczki, które można zabrać do sklepu na zakupy, przechowywać w nich pieczywo czy cokolwiek nam się zapragnie. sklep zero waste001Minimal by . sklep zero waste002Minimal by . output_xYbW07 by .

sklep zero waste004Minimal by .

Poza tym w sklepie Minimal znajdziecie takie produkty jak np.: wielorazowe płatki do zmywania twarzy, naturalne szczotki do mycia naczyń, naturalne kosmetyki, mydła, szampony, chemię, wielorazowe słomki, wkładki laktacyjne, a nawet szklane butelki, kubki i gryzaki dla dzieci. To jednak nie wszystko. Koniecznie przejrzyjcie całą ofertę Minimal. Nie znjadziecie tam tysięcy produktów. Dziewczyny sprzedają tylko wyselekcjonowane, przetestowane przez nie produkty, które w większości produkowane są lokalnie – w Polsce lub Europie.

A teraz przeczytajcie, co o Minimal piszą same dziewczyny.


Minimal to dwie energetyczne siostry – Joanna i Agnieszka, które postanowiły dołożyć swoją cegiełkę do ratowania naszej planety i promować ideę zmniejszania ilości śmieci w codziennym życiu.

output_Yg22ao by .

Jestem głupolem. Okazało się, że ceratka ma być w środku, bo w ten sposób łatwiej się ją czyści. Oczywiście 🙂

Stąd pomysł na MINIMAL! Mamy dość niekończących się wyborów i nie chcemy tracić czasu na szukanie odpowiednich produktów i porównywanie miliona podobnych do siebie rzeczy, które są nam potrzebne na co dzień. Dlatego, oferujemy minimalny wybór przydatnych produktów w życiu codziennym w idei minimal waste. Wszystkie produkty uważnie sprawdzamy i zanim wprowadzimy do sprzedaży testujemy pod kątem eko, wegan, cruelty free i oczywiście przydatności i użyteczności. Naszymi działaniami chcemy ograniczać produkcję śmieci, propagować trend na używanie produktów bez opakowań lub w opakowaniach nadających się do recyclingu lub wielokrotnego użycia.

Chcemy dzielić się pomysłami jak żyć zgodnie z poszanowaniem naszego środowiska, jednocześnie, chcemy zaoszczędzić Was czas! I to nas wyróżnia! Minimalnie, praktycznie, i ekologicznie.

sklep zero waste005Minimal by . sklep zero waste006Minimal by .

Same produkujemy proszki, niektóre środki czyszczące, ponadto śniadaniówki, myjki, woreczki. Staramy się wspierać lokalne biznesy, promujemy mikro firmy, które są warte uwagi i produkują wyjątkowe, wysokiej jakości produkty. Przedsiębiorstwa te są prowadzone z reguły przez kobiety i matki, a my chcemy być „ambasadorkami” ich działalności, wspierać je i tworzyć platformę gdzie mogą sprzedawać swoje produkty. Naszym celem jest zwiększanie świadomości ludzi, upraszczanie życia, ograniczanie konsumpcji i popularyzowanie „świadomych wyborów”.

Joanna

Jest mamą dwóch dziewczynek, a do tego pracuje na pełny etat. Wpadła na pomysł Minimala podczas urlopu macierzyńskiego, kiedy sama nie miała czasu na wyszukiwanie produktów zero waste rozrzuconych po necie. Zebrała wszystkie wartościowe i przydatne produkty w jedno miejsce i tak powstał Minimal. Stara się żyć zgodnie z ideą zero waste chociaż nie zawsze jej to wychodzi ? 

Agnieszka

Młodsza i bardzo energetyczna siostra Joanny, która nie lubi tracić czasu na zbędne decyzje. Zależy jej na przyszłości naszej planety, dlatego też przyszła z pomocą. Co więcej jest gwarantem weganizmu w Minimalu :). Również pracuje na dwa etaty… jeden dla portfela, a drugi dla duszy ? Kocha podróże, crossfit i psy.

sklep zero waste007Minimal by . sklep zero waste008Minimal by .

Ponadto współpracuje z nami i wspiera nas wiele osób i przyjaciół, którzy podrzucają pomysły na użyteczne produkty. Michał, który cierpliwie i profesjonalnie przygotowuje zdjęcia na naszą stronę, Babcia Krysia, która dzierga dla Was myjki konopne, bo zależy jej na wsparciu nas i idei zero waste, pani Joanna, która szyje worki i tworzy naszą chemię, oraz nasi najmłodsi pomocnicy, którzy  testują głównie rzeczy dla dzieci i wyrażają swoje szczere opinie. ? 

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

  • Paula
    14 stycznia 2020 at 15:05

    Dziękuję za ten wpis! To dokładnie to czego szukam. Postanowieniem mojej rodziny na ten rok jest właśnie bycie jeszcze bardziej eko. Szczególnie w obliczu ostatnich wydarzeń. Nie jestem też typem który ma dużo czasu, a choćbym go miała – pewnie i tak nie robiłabym wszystkiego sama. Dlatego też szukam takich zero wastowych firm – no i chciałabym jednocześnie wspierać rodzime biznesy. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo ważne. Pozdrawiam

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź