Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #27

Bądź dzielny, pingwinku!

Książka dosyć dziwna. Raczej nie spodoba się rodzicom RB. Niby jest o przełamywaniu strachu, ale pokazuje to w bardzo płaski sposób. Żadne dziecko, mające problem z jakimś lękiem, na pewno nie pozbędzie się tego lęku wa taki sposób. Mały pingwinek boi się wskoczyć do wody i pływać razem z innymi pingwinami. Jego tata mówi do niego „co z tobą, Pip Pip? To śmieszne. Nie bądź głuptaskiem! Dość tego” (sic!). Potem jest nieco lepiej, bo mama tłumaczy małemu, że wszyscy się czasem boimy, chociaż nie wiemy dlaczego. Że w tej wodzie czeka na niego gromada przyjaciół, że woda jest jasna, ciepła i można zjadać w niej rybki. I to już byłoby spoko, ale na koniec mama dodaje „Bądź dzielny. Zrób to dla mamy”. Yyyy. No i pingwinek skacze. Przekonuje się, że woda jest super, a po wyjściu woła: „Czasem wystarczy tylko być dzielnym”. No nie wiem.

Do kupienia tutaj – Bądź dzielny, pingwinku!

Badz dzielny pingwinku001ksiazki dla dzieci by . Badz dzielny pingwinku002ksiazki dla dzieci by . Badz dzielny pingwinku003ksiazki dla dzieci by . Badz dzielny pingwinku004ksiazki dla dzieci by . Badz dzielny pingwinku005ksiazki dla dzieci by .

Czarny kot, biała kotka

Czarny kot wychodzi z domu tylko w dzień, a biała kotka w nocy. Lubią różne rzeczy, wyglądają zupełnie inaczej, różni je wszystko. Ale pewnego razu postanawiają poznać to, czego nie znają. Spotkają się w połowie drogi. Czarny kot pokazuje białej to, co lubi, a ona jemu to, sama kocha. I zakochują się w sobie. Co powstanie z tego biało-czarnego połączenia? Coś bardzo kolorowego. Mega fajna historia dla maluchów. A i dorośli na pewno coś z niej wyniosą.

Do kupienia tutaj – Czarny kot, biała kotka

Czarny kot001ksiazki dla dzieci by . Czarny kot002ksiazki dla dzieci by . Czarny kot003ksiazki dla dzieci by . Czarny kot004ksiazki dla dzieci by . Czarny kot005ksiazki dla dzieci by .

Dobranoc, gorylku

Światowy bestseller, który być może kojarzycie z dzieciństwa. Dozorca w ZOO zamyka na noc zwierzęta w klatkach. Jednak mały, psotny gorylek zabiera mu klucze i otwiera swoich przyjaciół. Wszyscy skradają się za dozorcą, żeby na noc położyć w jego ciepłym, przytulnym mieszkanku. Ksiązka do czytania i opowiadania maluchom – kartonowe strony, zaokrąglone rogi, prosta fabuła, przejrzyste ilustracje. No i maluch na pewno świetnie odnajdzie się w roli małego gorylka, który nie chce iść spać.

Do kupienia tutaj – Dobranoc, gorylku

Dobranoc Gorylku001ksiazki dla dzieci by . Dobranoc Gorylku002ksiazki dla dzieci by . Dobranoc Gorylku003ksiazki dla dzieci by . Dobranoc Gorylku004ksiazki dla dzieci by . Dobranoc Gorylku005ksiazki dla dzieci by .

Jestem kreską

Najnowsze dziecko Ani Jankowskiej, którą na pewno kojarzycie z bloga Tylkodlamam.pl oraz z grupy Aktywne czytanie. I właśnie „Jestem kreską” jest idealnym odzworowaniem hasła „aktywne czytanie”. Jeżeli Wasze maluchy nie lubią, jak im się czyta, jeżeli nudzą się podczas czytania, pokażcie im Kreskę. Poza tym, że dziecko razem z Kreską będzie się świetnie bawić, ćwiczyć małą motorykę, koordynację, mowę, to jeszcze pozna kolory. Zapewniam Was, że to będzie jedna z ulubionych książek Waszych dzieci.

Do kupienia tutaj – Jestem kreską

Jestem kreska005ksiazki dla dzieci by . Jestem kreska004ksiazki dla dzieci by . Jestem kreska003ksiazki dla dzieci by . Jestem kreska002ksiazki dla dzieci by . Jestem kreska001ksiazki dla dzieci by .

Miś Paplak

Do kupienia tutaj – Miś Paplak

Miś Grześ uwielbia mówić. Niestety, misie z jego otoczenia nie podzielają jego miłości do mówienia. Miś czuje się samotnie. Postanawia więc znaleźć innych kompanów do rozmów. Wyrusza w podróż. Trafia na małą wyspę, na której poznaje przeróżne ptaki. Niestety, miś nie zna ptasiego języka, a ptaki nie znają misiowego. Ptaki jednak zauważają, że miś ma bardzo ekspresyjną twarz – a szczególnie brwi, które bardzo wiele mówią. Ptaki tworzą więc sobie brwi – z patyków, liści, wodorostów, a nawet z krewetek. Dzięki temu miś i ptaki zaczynają bez problemu sie porozumiewać. Bardzo fajna pozycja o porozumieniu ponad podziałami, o tym, że zawsze można znaleźć wspólny język.

Mis Paplak001ksiazki dla dzieci by . Mis Paplak002ksiazki dla dzieci by . Mis Paplak003ksiazki dla dzieci by . Mis Paplak004ksiazki dla dzieci by . Mis Paplak005ksiazki dla dzieci by . Mis Paplak006ksiazki dla dzieci by . Moja mała kaczuszka, Moja mała myszka

Książki całkowicie stworzone z recyklingu, drukowane ekologicznymi farbami. Bardzo pieknie wydane. Obie opowiadają krótkie, ciepłe historie o dzikich zwierzątkach, żyjących na łące i w polu, które mają swoje rodziny i mamy, dające im ciepło rodzinne.

Do kupienia tutaj – Moja mała kaczuszka

Do kupienia tutaj – Moja mała myszka

Moja mala kaczuszka Moja mala myszka001ksiazki dla dzieci by . Moja mala kaczuszka Moja mala myszka005ksiazki dla dzieci by . Moja mala kaczuszka Moja mala myszka006ksiazki dla dzieci by . Moja mala kaczuszka Moja mala myszka007ksiazki dla dzieci by . Moja mala kaczuszka Moja mala myszka002ksiazki dla dzieci by . Moja mala kaczuszka Moja mala myszka003ksiazki dla dzieci by . Moja mala kaczuszka Moja mala myszka004ksiazki dla dzieci by .

seria Odkrywaj i baw się

Seria czterech (jest jeszcze „Moje pierwsze 100 słów”, ale tej nie kupowałam) książek z okienkami dla maluchów. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom Montessori, ponieważ w książce jest mało ilustracji – znajdują się tylko rzeczywiste zdjęcia.

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze 100 pojazdów

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze 100 słów na wsi

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze 100 zwierząt

Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100001ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100002ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100003ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100004ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100005ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100006ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100007ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100008ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100009ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100010ksiazki dla dzieci by . Odkrywaj i baw sie Moje peirwsze 100011ksiazki dla dzieci by .

puzzle Pucio

Czemu puzzle we wpisie ksiązkowym? Ponieważ nie planuję w najbliższym czasie pisać o puzzlach, a do wpisów książkowych zagląda wielu rodziców lubiących Pucia. Informuję więc, że w sprzedaży są już puciowe puzzle. Niedługo będą też ksiażeczki dla maluchów. Puciowe puzzle znajdziecie w trzech odsłonach. „Czego brakuje?” to puzzle dwuelementowe, które zmuszają dzieci do zastanowienia się, czego brakuje na ilustracji i znaleźć brakujący element. „Co tu nie pasuje?” z kolei to  5 obrazków głównych i 20 uzupełniających. Na obrazkach głównych znajduje się Pucio w codziennych sytuacjach (np. jedzenie posiłku, poranna toaleta, ubieranie się). Elementy uzupełniające przedstawiają pojedyncze obiekty zaprezentowane także na obrazku głównym (np. kanapka, szczoteczka do zębów, czapka). Maluch ma się przyjrzeć obrazkowi głównemu, odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka głównego. Puzzle Pucio 3w1 to natomiast trzy różne obrazki do ułożenia o rróżnym stopniu trudności (16, 20 i 24 elementy).

Do kupienia tutaj – Pucio. Czego brakuje?

Do kupienia tutaj – Pucio. Co tu pasuje?

Do kupienia tutaj – Pucio 3w1

Puzzle Puzio001ksiazki dla dzieci by . Puzzle Puzio002ksiazki dla dzieci by . Puzzle Puzio003ksiazki dla dzieci by . Puzzle Puzio004ksiazki dla dzieci by . Puzzle Puzio005ksiazki dla dzieci by .

Tosia czeka na braciszka

Gdy pokazywałam Wam tę książkę na instastories i zapytałam, czy umieścić ją w zestawieniu dla malucha, czy dla przedszkolaka, większość Was wybrała, że powinna znaleźć się w dzisiejszym wpisie. Ja również tak uważam. Co nie znaczy, że nie jest odpowiednia również dla przedszkolaków, którzy uczekują rodzeństwa. Myślę jednak, że sprawdzi się głównie w przypadku mniejszych dzieci. Książka w bardzo prosty, przyjaznu dziecku, sposónb pokazuje, jak wygląda czas oczekiwania na nowego członka rodziny i co się może dziać w domu, gdy maluch już pojawi się na świecie. Zresztą zerknijcie na ilustracje. Jeżeli w Waszej rodzinie ma pojawić się kolejne dziecko, polecam tę pozycję dla starszego malucha.

Do kupienia tutaj – Tosia czeka na braciszka

Tosia czeka na braciszka001ksiazki dla dzieci by . Tosia czeka na braciszka002ksiazki dla dzieci by . Tosia czeka na braciszka003ksiazki dla dzieci by . Tosia czeka na braciszka004ksiazki dla dzieci by . Tosia czeka na braciszka005ksiazki dla dzieci by . Tosia czeka na braciszka006ksiazki dla dzieci by . Tosia czeka na braciszka007ksiazki dla dzieci by .

Wielka przygoda jeżyka

Mama małego jeżyka mówi mu, że jest już na tyle duży, że może sam wyjść z domu w poszukiwaniu pożywienia. Jeżyk uważa inaczej, ale daje namówić się swojej mamie na samodzielną przygodę. Po powrocie przekonuje się, że warto było posłuchać mamę i że jest odważniejszy niż myślał. Niby przekaz spoko, ale czy jest to fajna książka? Jakoś mam mieszane uczucia.

Do kupienia tutaj – Wielka przygoda jeżyka

Wielka przygoda jezyka001ksiazki dla dzieci by . Wielka przygoda jezyka002ksiazki dla dzieci by . Wielka przygoda jezyka003ksiazki dla dzieci by . Wielka przygoda jezyka004ksiazki dla dzieci by . Wielka przygoda jezyka005ksiazki dla dzieci by .

Wydaje mi się, że widziałem lwa, Wydaje mi się, że widziałem niedźwiedzia

I dwie najnowsze, piękne przesuwanki od Mamanii. Nie wiem, jak Wasze dzieci, ale moje uwielbiały tego typu książki, a te są dodatkowo cudownie i bardzo solidnie wydane. W jednej odkrywamy lwa, w drugiej niedźwiedzia.

Do kupienia tutaj – Wydaje mi się, że widziałem lwa

Do kupienia tutaj – Wydaje mi się, że widziałem niedźwiedzia

Wydaje mi sie ze widzialem niedziwedzia lwa001ksiazki dla dzieci by . output_YcCwQa by . Wydaje mi sie ze widzialem niedziwedzia lwa009ksiazki dla dzieci by . Wydaje mi sie ze widzialem niedziwedzia lwa010ksiazki dla dzieci by . Wydaje mi sie ze widzialem niedziwedzia lwa017ksiazki dla dzieci by . output_Gl7acx by . Wydaje mi sie ze widzialem niedziwedzia lwa018ksiazki dla dzieci by .


To już wszystko dziś. A jeżeli chcecie wcześniej od innych zajrzeć do książek, które pojawią się na blogu, to obserwujcie moje instastories na Instagramie matkawariatkapl.Dodatkowo wszystkie stories książkowe zapisuję w wyróżnionych relacjach (te kółeczka z napisem Książki).

Zrzut ekranu 2019-02-28 o 23.25.22 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź