Menu
książki / książki dla dzieci

Uczyć zła, aby naprawić świat, czyli Akademia Crookhaven

Książki o szkołach dla wyjątkowych uczniów to prawidziwe hity wielu ostatnich lat. Szał na nie zapoczątkowała na dobre seria o Harrym Potterze. To książki, do czytania których nie trzeba namawiać dzieciaków. Pochłaniają je w mgnianiu oka. I wcale im się nie dziwię.

Właśnie dziś ma swoją premierę w Polsce pierwsza część niezwykłej serii – ” Akademia Crookhaven” – na punkcie której oszalały już dzieci na świecie.

Tutaj nauczymy Cię postępować źle, ale tylko po to, abyś pewnego dnia naprawił świat.

Główny bohater, trzynastoletni Gabriel, nie jest typowym chłopcem. Jest kieszonkowcem o błyskotliwym umyśle. Nie znaczy to jednak, że jest złoczyńcą z prawdziwego zdarzenia. Porzucony jako dziecko przez rodziców, mieszka ze swoją babcią w małym miasteczku Torbridge w Devon, gdzie babcia pracuje jako gosposia i sprzątaczka dla zamożnej, ale podłej rodziny Mercier. Chłopiec i babcia żyją bardzo skromnie, w domku, w którym przecieka dach, a zimą jest zimno. Niestety, Mercierowie są bardzo skąpi, przez co często Gabrielowi i babci brakuje jedzenia. Młody kieszonkowiec codziennie kradnie drobne sumy, aby kupić swojej babci kanapkę z kiełbasą w lokalnej kawiarni.

Szukając swojego celu na lokalnej stacji kolejowej, Gabriel sięga do kieszeni srebrnowłosego mężczyzny. Szybko odkrywa jednak, że sam został celem. Mężczyzna kradnie porysowaną monetę Gabriela (jedyną rzecz, którą zostawili mu rodzice). W portfelu, który chłopiec ukradł, znajduje kartkę zapraszającą go do udania się na pobliską stację Moorheart, gdzie – według informacji – będzie mógł rozwijać swoje talenty. Tym miejscem jest Akademia Crookhaven, szkoła z internatem dla złodziei, włamywaczy, hakerów, fałszerzy i wszelkich innych rodzajów działalności przestępczej.

Caspian Crook, tajemniczy dyrektor tej niecodziennej szkoły, okazuje się być postacią intrygującą i pełną sekretów. Uczy uczniów takich sztuk jak: włamania, fałszerstwo i kryminastyka. Ale nie w złych celach. Dzieci szkolą się tu, aby naprawić świat, oszukując złych ludzi i zwracając skradzione dobra niewinnym. To koncepcja, która nadaje serii unikalny charakter i dodaje jej głębi.

W „Akademii Crookhaven” połączone zostały elementy fantasy, magii oraz tajemnicy, tworząc niezwykle fascynujący świat, który czytelnik pochłania na każdej stronie. Autor wprowadza nas w zagadkowy świat niecodziennych umiejętności, gdzie każdy bohater ma swoje miejsce i znaczenie.

„Akademia Crookhaven” to nie tylko opowieść o złodziejach, ale także o rodzinie z wyboru oraz o znaczeniu dobrych uczynków. To historia, która kładzie nacisk na wartości takie jak lojalność, przyjaźń i walka ze złem. Choć czasem niekonwencjonalnymi środkami.

Gabriel to bohater, z którym łatwo się utożsamić, pomimo jego „wyjątkowych” talentów. Jego wewnętrzna walka między lojalnością wobec szkoły, a własnym sumieniem stanowi serce tej historii. Czy można zaufać złodziejowi? To pytanie towarzyszy czytelnikowi przez całą powieść i utrzymuje w napięciu.

Jeżeli jesteście rodzicami miłośników serii takich jak „Nevermoor” czy „Harry Potter”, to nowa seria „Akademia Crookhaven” stworzona przez utalentowanego autora J. J. Arcanjo jest absolutnie obowiązkową lekturą. To historia pełna tajemnic i przygód, które wciągną zarówno młodszych, jak i starszych czytelników w fascynujący świat niezwykłych uczniów.

Bardzo Wam polecam. My już nie możemy się doczekać kolejnych tomów, aby poznać więcej tajemnic Akademii Crookhaven i losów jej niezwykłych uczniów.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź