Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #12

Czy wśród książek dla najmłodszych można znaleźć perełki? A pewnie, że można. Dziś kilka z nich. Aż sama nie mogę doczekać się Waszej reakcji.

Seria Dobra Książeczka

Dobra Książeczka” to seria siedmiu książek dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Książeczki podzielone są na bardzo wąskie kategorie wiekowe (0-3 miesięcy, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy, 1-1,5 roku, 1,5-2 lata, 2-2,5 roku, 2,5-3 lata). To jedyna taka seria na polskim rynku wydawniczym. Na tylnej okładce każdej z książeczek znajdują się informacje o tym, jakie umiejętności związane z rozwojem mowy dziecko przyswaja (bądź powinno przyswajać) w danym okresie. Seria została opracowana na podstawie najnowszych badań z psychologii rozwojowej dziecka. Pomysł świetny. Warto mieć je w biblioteczce malucha. Uprzedzam jednak, że w książeczkach dla starszych dzieci na pewno będą Was denerwowały bardzo małe litery. Ilustracje również nie zachwycają.

seria-dobra-ksiazeczka01 by .

Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 0-3 miesięcy

Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 0-3 miesięcy

seria-dobra-ksiazeczka03 by . seria-dobra-ksiazeczka02 by . seria-dobra-ksiazeczka04 by .

Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 3-6 miesięcy

Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 3-6 miesięcy

seria-dobra-ksiazeczka05 by . seria-dobra-ksiazeczka06 by . seria-dobra-ksiazeczka07 by .

Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy

Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy

seria-dobra-ksiazeczka08 by . seria-dobra-ksiazeczka09 by . seria-dobra-ksiazeczka10 by .

Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1-1,5 roku

Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1-1,5 roku

seria-dobra-ksiazeczka11 by . seria-dobra-ksiazeczka12 by . seria-dobra-ksiazeczka13 by .

Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1,5 – 2 lat

Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1,5 – 2 lat

seria-dobra-ksiazeczka14 by . seria-dobra-ksiazeczka15 by . seria-dobra-ksiazeczka16 by .

Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2 – 2,5 roku

Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2 – 2,5 roku

seria-dobra-ksiazeczka17 by . seria-dobra-ksiazeczka18 by . seria-dobra-ksiazeczka19 by .

Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2,5 – 3 lat

Do kupienia tutaj – Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2,5 – 3 lat

seria-dobra-ksiazeczka20 by . seria-dobra-ksiazeczka21 by . seria-dobra-ksiazeczka22 by .

Raz, dwa, trzy – słyszymy

Jedna z serii trzech książeczek. Wydane zostały jeszcze „patrzymy” i „mówimy”. „Patrzymy” składa się z samych obrazków, jest więc przeznaczone dla najmłodszych maluchów. „Mówimy” zawiera zwroty typu „dzień dobry” czy „do widzenia”, więc dla mojego dziecka jeszcze na nią za wcześnie. W „Raz, dwa, trzy – słyszymy” znajdują się same wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Doskonała pozycja dla maluchów 1+, które zaczynają uczyć się mówić. Oprawa kartonowa, ilustracje całkiem przyjemne, choć komputerowe.

Do kupienia tutaj – Raz, dwa, trzy – słyszymy

raz-dwa-trzy-slyszymy-ksiazki-dla-malucha01 by . raz-dwa-trzy-slyszymy-ksiazki-dla-malucha02 by . raz-dwa-trzy-slyszymy-ksiazki-dla-malucha03 by . raz-dwa-trzy-slyszymy-ksiazki-dla-malucha04 by . raz-dwa-trzy-slyszymy-ksiazki-dla-malucha05 by .

Obracanka. Kolory

Genialna rzecz. Że też dopiero ktoś teraz wpadł na takie rozwiązanie. Na każdej stronie znajduje się ilustracja, którą można obracać horyzontalnie. Książeczka kartonowa i naprawdę bardzo solidna. Niby do nauki kolorów, ale maluchy, które na taką naukę są jeszcze za małe, na pewno będą zainteresowane obracankami. Z tej samej serii znajdziecie też „Porównania” i „Liczby”.

Do kupienia tutaj – Obracanka. Kolory

obracanka-kolory01 by . obracanka-kolory02 by . obracanka-kolory03 by . obracanka-kolory04 by .

Poznaję dźwięki. Mozart

Cudo. Mała, niepozorna kartonowa książeczka, w której zamknięto dźwięki najbardziej znanych utworów Mozarta. Wystarczy nacisnąć nutkę. Z tej samej serii znajdziecie też Vivaldiego. Właśnie wygooglowałam tę serię i widzę, że są w niej tez tytuły z bardziej przyziemnymi dźwiękami – gospodarstwa, pojazdów, zwierząt, instrumentów itp. Szukajcie „Poznaję dźwięki”. Dobra rzecz.

Do kupienia tutaj – Poznaję dźwięki. Mozart

mozart-poznaje-dzwieki01 by . mozart-poznaje-dzwieki02 by . mozart-poznaje-dzwieki03 by . mozart-poznaje-dzwieki04 by .

Kurczak Karolek. Ruchome obrazki

Kolejna książeczka z ruchomymi elementami 3d. Moje dzieciaki lubię tego typu pozycje, więc chętnie po nie sięgam. Dosyć sporo teraz powstaje książek tego typu, więc staram się brać po jednej z serii. „Kurczak Karolek” jest spoko, ale pozostałych części już raczej nie kupię.

Do kupienia tutaj – Kurczak Karolek. Ruchome obrazki

kurczak-karolek-ksiazki-dla-malucha01 by . kurczak-karolek-ksiazki-dla-malucha02 by . kurczak-karolek-ksiazki-dla-malucha03 by . kurczak-karolek-ksiazki-dla-malucha04 by .

Kto mówi wrrr?

Moje młodsze dziecię polubiło ostatnio książki z elementami dźwiękowymi. Chciałam dorzucić jakąś robiąc większe zamówienie na Czytam.pl, ale ciężko było znaleźć coś sensownego. „Kto mówi wrrr?” wyglądało najsensowniej. Żaden szał, ale ilustracje nie straszą, książka zbyt szybko się nie rozleci, dźwięki są dosyć rzeczywiste. Zresztą sami posłuchajcie.

Do kupienia tutaj – Kto mówi wrrr?

kto-mowi-wrr06 by . kto-mowi-wrr01 by . kto-mowi-wrr02 by . kto-mowi-wrr03 by . kto-mowi-wrr04 by . kto-mowi-wrr05 by .

Figury (komplet)

Piękna rzecz. W skład kompletu wchodzą „Czarodziejskie trójkąty”, „Kolorowe koła” i „W pogoni za kwadratem” napisane przez Marię Terlikowską i genialnie zilustrowane przez Stanisława Zamecznika. Książki pokazują wszechobecność figur geometrycznych w naszym życiu. Świetnie wyostrzają spostrzegawczość i wyobraźnię. A 29 zł za taki piękny komplet to jak za darmo. Małe dzieło sztuki dla najmłodszych.

Do kupienia tutaj – Figury (komplet)

ksiazka-figury01 by . ksiazka-figury02 by . ksiazka-figury03 by . ksiazka-figury04 by . ksiazka-figury05 by . ksiazka-figury06 by . ksiazka-figury07 by . ksiazka-figury08 by . ksiazka-figury09 by .

Króliczki!!!

Zabawna książeczka w nieco komiksowej formie. Potworek Declan wychodzi na spacer do lasu. Tam spotyka króliczki. Jest nimi oczarowany. Gdy króliczki znikają, Declan rozpacza wołając „Króliczki!!!”. Super rzecz dla dzieciaków, które nie lubią, jak im się czyta. Myślę, że od tej książki nie uciekną.

Do kupienia tutaj – Króliczki!!!

kroliczki01 by . kroliczki02 by . kroliczki03 by . kroliczki04 by . kroliczki05 by . kroliczki06 by . kroliczki07 by .

Na wsi

Jeden z tytułów serii znanego francuskiego rysownika Alaina Gree. Jego ilustracje przypominają te z dawnych elementarzy. Póki co skusiłam się na „Na wsi”, ponieważ wieś naszemu dziecku dosyć bliska. Na wsi mieszkamy, mnóstwo na wsi zwierząt i przedmiotów, które łatwo naśladować. Nakładem wydawnictwa Olesiejuk wyszło jeszcze kilka tytułów (m.in. „Nad morzem”, „Alfabet”, „Liczby”). Niedawno książki pana Gree można było znaleźć w Biedronce. W księgarniach internetowych są jednak sporo tańsze.

Do kupienia tutaj – Na wsi

alain-gree-na-wsi01 by . alain-gree-na-wsi02 by . alain-gree-na-wsi03 by . alain-gree-na-wsi04 by . alain-gree-na-wsi05 by . alain-gree-na-wsi06 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

  • Mimama
    20 października 2016 at 20:58

    Poznaję dźwięki – wydaje się świetne, na pewno kupię dla mojego synka, bo jest bardzo zainteresowany i muzyką i książeczkami, więc będzie idealne! Obracanka też wydaje się ciekawa. Świetny wpis i bardzo fajne propozycje :).

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź