Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #56

Wiem, wiem, daaaawno nie było nowości w biblioteczce, ale już nadrabiam. Przygotujcie się na trzy wielgachne wpisy z nowościami. Na pierwszy rzut przedszkolaki. Dla maluchów i starszaków też mam już przygotowane. Ostrzegam – można się obłowić. <3

Jano i Wito jadą autem

Pierwsza część serii „Codzienne sprawy” kierowanej do przedszkolaków. Cała seria skupiać będzie się na sprawach, z którymi przedszkolaki spotykają się na co dzień. Zaczynamy od podróży samochodem, ucząc dzieciaki podstawowych zasad bezpieczeństwa, i zachowania się w samochodzie (zapięcie pasów, siedzenie w foteliku (najlepiej tyłem do kierunku jazdy), jedzenie posiłków na postojach itp. Ta seria to również przełamywanie stereotypów związanych z rolami rodziców. Tutaj tata robi kanapki, a mama jedzie na myjnię czy tankuje samochód.

Dzieciaki w czasie podrózy są radosne, śpiewają piosenki odgadują marki samochodów, a w radiu gra Backstreet Boys (taki mały prezent dla matek ;)). Myślę, że ten tytuł, jak i cała seria okażą się hitem i zasilą biblioteczki wszystkim przedszkolaków.

Do kupienia tutaj – Jano i Wito jadą autem

Gruffalo i Przyjaciele. Kalendarz adwentowy

Prawdziwa perełka przedświąteczna. Gratka dla najmłodszych miłośników książek i fanów bohaterów stworzonych przez Julię Donaldson i Axela Schefflera. Kalendarz jest naprawdę pokaźnych rozmiarów. A co w środku?

24 pięknie zaprojektowane koperty, każda z nich oznaczona numerem od 1 do 24. Wnętrze kopert pełne jest małych skarbów: książeczek z zagadkami, śpiewników, wyszukiwanek, książeczek tematycznych, a nawet przepisów kulinarnych. Dzieci będą mogły odliczać dni do świąt, otwierając codziennie nową kopertę i odkrywając niespodziankę. Książeczki bazują na bestsellerach, takich jak „Gruffalo”, „Miejsce na miotle”, czy „Ślimak i wieloryb”.

Do kupienia tutaj – Gruffalo i Przyjaciele. Kalendarz adwentowy

Beki, smarki, pierdy

Jeszcze do niedawna biały kruk, za którego rodzice płacili krocie. Całe szczęście Wydawnictwi Tekturka wzięło się wznowienie. Ta interaktywna przygoda pośród sekretów ludzkiego ciała z pewnością przyciągnie uwagę młodych czytelników i zachęci do odkrywania ciekawostek oraz nauki w intrygujący sposób. Znajdziecie tu informacje na temat takich aspektów jak smarki, pierdy, pot, ślina, krew, kupa i wiele innych, które dla dzieci mogą być nie tylko źródłem humoru, ale także pojęciami tajemniczymi i ciekawymi.

Książka jest w pełni interaktywna, z okienkami, ruchomymi elementami i zagadkami, co zachęca dzieci do uczestnictwa w odkrywaniu świata ludzkiego ciała. Każdy temat jest przedstawiony w formie zabawnych anegdot, ciekawostek i wizualizacji, co czyni trudniejsze koncepcje bardziej zrozumiałymi i przystępnymi.

Do kupienia tutaj – Beki, smarki, pierdy

Opowiem ci mamo o kolorach

To niezwykła przygoda o dziesięciu najbardziej popularnych kolorach, która zachęca dzieci do kreatywnego myślenia. Autorzy wybrali na tapet takie kolory jak: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy, niebieski, zielony, brązowy i czarny.

Książka pełna jest szczegółów i niesamowitych ilustracji, które dostarczają inspiracji do tworzenia własnych opowieści. Dzieci mogą połączyć kolory z przedstawionymi obiektami, tworząc opowiadania o białym misiu w białej czapce czy białej owcy pijącej białe mleko. To nie tylko zabawne, ale także doskonałe ćwiczenie wyobraźni i języka. Dodatkowo na każdej stronie ukryto osiem psotnych myszek, co stanowi nie tylko element zabawy i wyzwanie umysłowe

Do kupienia tutaj – Opowiem ci mamo o kolorach

Zobacz, jak wielka jest miłość

„Zobacz, jak wielka jest miłość” to niezwykła książka, która poetycko ukazuje niezwykłość i ważność miłości w sposób zrozumiały dla najmłodszych czytelników. Przedstawienie miłości w formie małej, ale lśniącej kuleczki jest bardzo symboliczne. Kuleczka ta ożywa, zmienia się i oddziałuje na nas i innych wokół nas. Przepięknie ilustrowana historia, która opowiada o tej trudnej do uchwycenia, ale niezwykle potężnej sile, która narodzi się wraz z narodzinami dziecka i napełnia nasze życie cudowną magią.

Do kupienia tutaj – Zobacz, jak wielka jest miłość

Mamusiu, jak wielki jest świat?

Ciekawski Kocurek zadaje Mamie Kotce wiele pytań dotyczących charakteru świata. Zastanawia się, jak bardzo jest szeroki, wysoki, lub głęboki, czy obecny wszędzie, czy może ogranicza się tylko od sofy do dużego fotela, biegnąc przez drapak aż do okna. Pyta, czy świat jest blisko, czy też daleko. To wzruszająca historia o dziecięcej ciekawości, pięknie oddana w ilustracjach stworzonych przez utalentowaną wyjątkową Emilię Dziubak.

Do kupienia tutaj – Mamusiu, jak wielki jest świat?

Fakty i plotki o autach

Coś, co zapewne pokocha większość przedszkolaków. Odkryją z nią wiele wiele ciekawostek – np. poznają tajemnice na temat tego, co samochody uwielbiają, a czego nie znoszą. Dowiedzą się, jak są skonstruowane i co towarzyszy im w trakcie ich długiego życia. Poprzez urządzenie, które przeniesie dzieciaki w czasie, odkryją epokę dinozaurów oraz zanurzą się w przyszłość. Poznają tajniki pracy projektantów, odkryją fascynujący świat wyścigowych samochodów, zwiedzą ogromne miasto samochodowe, zerkną do szkoły, do której uczęszczają samochody, odwiedzą park samochodowy i bazar. Trzeba jednak uważać, ponieważ wśród faktów mogą być ukryte pewne plotki.

Do kupienia tutaj – Fakty i plotki o autach

Elizka nie jest straszydłem

Elizka, bohaterka naszej opowieści, to stworzenie pełne dobroci i tęsknoty za akceptacją. W swoim sercu pragnie tylko znaleźć miejsce, w którym mogłaby być akceptowana i pokochana, tak samo jak każde inne zwierzę. Jednak, niestety, Elizka nie jest typowym czworonogiem. Wygląda inaczej i ma nieco inny sposób wyrażania uczuć. Kiedy rozpoczyna swoją przygodę w nieznanej okolicy, szybko dowiaduje się, że miasto nie jest tak przyjazne, jak jej się wydawało. Spotyka jedynie lęk i ucieczkę ze strony ludzi oraz innych zwierząt.

Ta wzruszająca opowieść, opowiedziana z perspektywy Elizki, ukazuje nam świat oczami istoty, która jest inna niż większość. Autorka zachęca nas do refleksji na temat akceptacji, różnorodności i empatii. Przesłanie tej książki jest klarowne: każdy zasługuje na szansę na znalezienie swojego miejsca i miłości, niezależnie od wyglądu czy zachowań. Elizka jest symbolem nie tylko wyjątkowości, ale także naszej odpowiedzialności za iistnienie innych istot na tej planecie.

Do kupienia tutaj – Elizka nie jest straszydłem

Mocarne dinozaury

Genialny tytuł dla małych fanów paleontologii. Line Halsnes zabiera nas w podróż do czasów, kiedy na Ziemi królowały dinozaury, odkrywając przed nami ich tajemnice. W „Mocarnych Dinozaurach” nie tylko dowiadujemy się, jakie dinozaury były największe czy najszybsze, ale także odkrywamy, co kryje się wewnątrz tych prehistorycznych stworzeń. Autorka wprowadza nas do wnętrza dinozaurów, starannie przyrównując je do współczesnych zwierząt, co stanowi fascynujący element tej książki.

Dodatkowo, autorka tworzy ciekawostki, które przyciągną uwagę dzieciaków i sprawią, że nauka o dinozaurach stanie się zabawą. Line Halsnes doskonale łączy wiedzę z grafiką, prezentując piękne ilustracje ukazujące wygląd zewnętrzny i wewnętrzny dinozaurów. W książce towarzyszą nam także Hans i Ida, dzieci pełne pasji i ciekawości, które uczą się razem z nami o dinozaurach. Ich obecność nadaje treści dodatkowego wymiaru i pomaga czytelnikom bardziej utożsamić się z tematem.

Do kupienia tutaj – Mocarne dinozaury

Prawie perfekcyjny kociorożec

Jednorożce są zawsze kojarzone z perfekcją, ale ta historia pokazuje, że nikt nie musi dążyć do idealnej doskonałości za wszelką cenę. „Kociorożec” to nie tylko estetyczny festiwal barw i kształtów, to także historia z przesłaniem. Opowieść o jednorożcu, który dąży do perfekcji, ale doświadcza chwili zwątpienia, jest czymś, z czym każde dziecko i dorosły może się zidentyfikować. To opowieść o tym, że każdy ma prawo do błędu, a prawdziwa przyjaźń opiera się na wzajemnym wsparciu i akceptacji. Bohaterowie, jednorożec i kociorożec, są postaciami wyjątkowymi, które na pewno zostaną w pamięci czytelników na długo.

ekstu jest niewiele, ale treść jest przemyślana, przekazuje ważne przesłanie – warto być sobą i nie przejmować się naciskami społeczeństwa czy oczekiwaniami innych. To opowieść o odwadze bycia sobą, o docenianiu swoich unikalnych cech i o tym, że błędy nie definiują naszej wartości.

Do kupienia tutaj – Prawie perfekcyjny kociorożec

Muminkowy słownik obrazkowy. Liczby

„Muminkowy Słownik Obrazkowy: Liczby” to połączenie nauki i rozrywki. Książka ta jest świetnym narzędziem do nauki podstaw matematyki w towarzystwie Muminków i ich przyjaciół. Chociaż podtytuł sugeruje skoncentrowanie się na „liczbach,” to zawartość tej interaktywnej książki jest znacznie bardziej wszechstronna.

Dzieci nie tylko opanują podstawowe pojęcia matematyczne, takie jak dodawanie i liczenie, ale dowiedzą się także wiele innych rzeczy. Książka przenosi nas do świata Muminków, gdzie każdy dzień tygodnia i każda pora roku mają swoje znaczenie. Czy to wiosna, lato, czy niedziela, dzieci będą miały okazję poznać Muminki w różnych kontekstach i sytuacjach.

Książka zawiera również informacje o różnych kształtach, pojęciach abstrakcyjnych, jednostkach miary i wielu innych zagadnieniach matematycznych. Dzięki interaktywnym ćwiczeniom, dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności w zakresie spostrzegawczości, logicznego myślenia, porównywania i wyciągania wniosków.

Do kupienia tutaj – Muminkowy słownik obrazkowy

Feluś i Gucio się nie nudzą

Kolejna część przygód Felusia i Gucia. Tym razem nadeszła pora, aby uporać się z nudą! Felusio i Guccio udowadniają małym czytelnikom, że do dobrej zabawy i zapomnienia o znudzeniu nie potrzeba wiele. Wystarczy czasem zatrzymać się na chwilę i odrobinę się skupić na tym, co dzieje się wokół nas. Przez ćwiczenia z uważności możemy dostrzec o wiele więcej, co sprawia, że nudą nie ma mowy. Czasami zwykły patyk czy kilka kamieni przy pomocy wyobraźni potrafią stworzyć świetną zabawę. Naszym bohaterom nie brakuje także pomysłów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu czy odkrywanie świata razem z przyjaciółmi i rodziną. Nawet jeśli pogoda nie dopisuje, w domu można zbudować bazę, szukać ukrytych kątów czy pomóc w kuchni.

Do kupienia tutaj – Feluś i Gucio się nie nudzą

W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska

Ponad 200 słówek do opanowania! To, co wyróżnia tę pozycję, to z pewnością obecność okienek na każdej stronie – w sumie aż 50 w całej książce. Okienka dodają elementu interaktywności i tajemniczości, zachęcając dzieci do odkrywania kolejnych szczegółów i słów. To nie tylko trzyma ich uwagę, ale także stymuluje ich ciekawość i kreatywność. kienek.

Książka może być doskonałym towarzyszem podróży, dzięki czemu dzieci mogą poznać nowe słówka i pojęcia związane z wyprawami. Format wyjątkowo przyjazny dla dzieci, z wytrzymałymi i kolorowymi stronami.

Do kupienia tutaj – W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska

Krecie miasto

„Książka 'Krecie miasto’ to przepięknie zilustrowane dzieło, które może wydawać się zwykłą historią obrazkową o kretach, ale w rzeczywistości otwiera głęboki kontekst do refleksji. Znajdziemy tu zaledwie kilka zdań.

Historia rozpoczyna się na spokojnej, zielonej łące, gdzie wprowadza się kret. Z czasem dołączają do niego inne krety, a pod powierzchnią łąki rodzi się prawdziwe podziemne miasto z mieszkaniami, firmami i skomplikowanymi urządzeniami do kopania. Jednak to, co dzieje się pod ziemią, ma wpływ na zmianę łąki na powierzchni.

Książka zawiera wyraźne analogie między działaniami kretów a wpływem ludzi na Ziemię. „Krecie miasto” jest pozycją, która skłania do refleksji i może być używana jako narzędzie do rozmów z dziećmi na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. To piękna i pouczająca książka, którą warto mieć w swojej bibliotece.

Do kupienia tutaj – Krecie miasto

Nauka rysowania. Zacznij od ziemniaczka!

„Nauka rysowania. Zacznij od ziemniaczka’ to doskonały przewodnik dla dzieci, które kochają rysowanie. Dzięki niej dzieci w wieku od 3 lat mogą nauczyć się podstaw sztuki rysowania w prosty, zabawny i przystępny sposób.

Na każdej stronie książki znajduje się humorystyczny przewodnik krok po kroku, który pokazuje, jak stworzyć rysunek, zaczynając od podstawowego kształtu ziemniaczka. Ponad 60 różnych kształtów ziemniaków może zostać przekształconych w zabawne zwierzątka i postacie, co pozwala dzieciom na eksperymentowanie z rysunkiem i rozwijanie swojej wyobraźni.

„Nauka rysowania. Zacznij od ziemniaczka!” nie jest tylko dla dzieci. Dorośli również mogą czerpać z niej radość i razem z dziećmi spędzać czas nad wspólnym tworzeniem dzieł sztuki.

Do kupienia tutaj – Nauka rysowania

O rety!

Jeżeli czytaliście „365 pingwinów”, to na pewno rozpoznacie tę kreskę. Moje dzieciaki kochają! Tym razem główni bohaterowie, wybierając się na wakacje, postanawiają podróżować samolotem. Nie jest to takie proste, jak się wydaje, ponieważ na ich drodze staje cała seria niesamowitych przygód i katastrof.

Przygody bohaterów na drodze do lotnisko (włączając w to stłuczkę, korek uliczny, a nawet… latającego słonia) trzymają czytelnika w napięciu i rozbawieniu od pierwszej strony do ostatniej. Ilustracje w książce doskonale oddają klimat opowieści i wprowadzają czytelników w świat pełen ekscytujących wydarzeń.

Świetny dodatek w postaci kodu QR z nagraniem książki, w którym Monika Pikuła i Mateusz Damięcki czytają całą historię.

Do kupienia tutaj – O rety!

O psia kość!

„O psiakość!” to niezwykła, zabawna, i nieco straszna opowieść, która z pewnością wciągnie zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Książka jest pełna humoru, kryminalnych intryg, i tajemniczych zdarzeń.

Jeśli Wasze dzieci lubią historie z lekką nutą grozy, to ta książka jest trafionym wyborem. Akcja rozgrywa się w mieście zamieszkałym przez… kościotrupy! To niezwykłe miejsce, które wzbudza wiele ciekawości i przerażenia zarazem. Główny bohater, detektyw Szergnat, staje przed trudnym zadaniem rozwiązania tajemnicy kradzieży kości.

Do kupienia tutaj – O psia kość!

Jak zwierzęta śpią?

„Jak zwierzęta Śpią” to urocza i pouczająca książka, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ta pozycja nie tylko przyciąga ciepłymi i pięknymi ilustracjami, ale również wprowadza najmłodszych czytelników w fascynujący świat snu zwierząt.

Książka pokazuje dzieciom, że sen jest ważnym i naturalnym aspektem życia każdego stworzenia. Autor przedstawia szesnaście różnych zwierząt i ich unikalne zwyczaje snu, co może być dla dzieci zaskoczeniem i fascynującym odkryciem.

Do kupienia tutaj – Jak zwierzęta śpią?

Kołysanki

„Kołysanki” to niezwykła książka, która nie tylko wprowadza dzieci w świat spokojnego snu, ale także buduje piękne chwile bliskości między rodzicami a dziećmi. Kołysanki są tradycyjnym elementem wieczornego rytuału, który sprzyja tworzeniu niezwykłej więzi.

Książka przedstawia spokojne, delikatne kołysanki, które są idealne do uspokojenia i przygotowania dzieci do snu. W tych magicznych chwilach rodzice i dzieci mogą razem śpiewać, nucić lub czytać, co wzmacnia więzi i tworzy atmosferę miłości i bezpieczeństwa.

Ilustracje autorstwa Oli Szwajdy i Ani Szukały przenoszą dzieci do świata sennych marzeń. Teksty autorstwa Eweliny Kowalczyk-Kurzaj są proste i zrozumiałe dla najmłodszych dzieci, co sprawia, że kołysanki są doskonałe na wieczorne czytanie.

Do kupienia tutaj – Kołysanki

Rok nad morzem

Kolejna część z serii, którą zna już pewnie każdy przedszkolak. „Rok nad morzem” to obrazkowa opowieść o przygodach rodzeństwa, Maurycym i jego siostrze, które przez cały rok cieszą się życiem nad morzem. Ta pięknie ilustrowana książka zabiera nas w podróż przez kolejne pory roku, pokazując różnorodne aspekty życia nad brzegiem morza.

Każdy miesiąc przynosi nowe przygody i możliwości do odkrywania. Zimą dzieci bawią się na śniegu, organizują zjazdy saneczkowe na wydmach i uczestniczą w zimowych treningach z ratownikiem. Wiosną obserwują budzącą się przyrodę i bawią się z psem babci Heleny. Latem spędzają większość czasu w wodzie, obserwując morskie zwierzęta i ciesząc się letnimi rozrywkami. Jesienią pomagają przyjaciółkom szukać listu w butelce.

Książka nie tylko inspiruje dzieci do wyobrażania sobie opisywanych wydarzeń, ale także uczy je o zmieniającej się naturze i różnych aspektach życia nad morzem. „Rok nad morzem” to idealna książka, aby wprowadzić dzieci w świat natury i zachęcić je do odkrywania nowych rzeczy przez cały rok.

Do kupienia tutaj – Rok nad morzem

Miasto kotów

To pełna uroku i zabawy książka, która zabiera nas w fascynującą podróż po mieście zamieszkanym przez koty. Przewodnikiem po tej wyjątkowej metropolii jest Szprota, kocia bohaterka, która oprowadza nas po różnych zakątkach miasta i wyjaśnia wszystkie „kocie sprawy”.

Książka zachwyca pięknymi i kolorowymi ilustracjami. W ciągu lektury mamy okazję zwiedzić wiele interesujących miejsc, takich jak fabryka pudeł (oczywiście, bo koty uwielbiają pudła), centrum kotferencyjne czy kocią kotłownię, która kryje w sobie największy koci park rozrywki, a nawet kocie spa. Książka jest nteraktywna – zachęca dzieciaki do poszukiwania zagubionych przedmiotów. Szprota gubi coś w każdym odwiedzanym miejscu, a my musimy pomóc jej je odnaleźć.

Do kupienia tutaj – Miasto kotów

Na placu budowy… pasą się krowy!

Tę serię również na pewno nie muszę Wam przedstawiać. To urocza kontynuacja przygód kochanych przez przedszkolaków maszyn budowlanych. Tym razem Brumka, Koparka, Wywrotka, Betoniarka, Dźwig i Spychacz postanawiają odwiedzić wieś i spędzić tam cały rok. W nowym otoczeniu pomagają maszynom rolniczym, takim jak traktor czy kombajn, a także wykonują wiele innych zadań.

Autorka, Sherri Duskey Rinker, zgrabnie wplata w tę uroczą opowieść wartości takie jak przyjaźń, wzajemna pomoc i współpraca. Przekazuje dzieciom, że mimo różnic w wyglądzie i umiejętnościach, można znaleźć wspólny język i wspólnie zrealizować wiele ciekawych projektów.

Ta historia to nie tylko urocza opowieść, ale także wspaniały pretekst do rozmów z dziećmi na temat przyjaźni, pracy zespołowej i odkrywania nowych miejsc. Ta książka świetnie nadaje się na wspólne czytanie z dziećmi przed snem lub jako lektura do nauki czytania.

Do kupienia tutaj – Na placu budowy… pasą się krowy!

sria komiksów Arlo i Pips

To niezwykły komiks ornitologiczny, który wprowadza najmłodszych czytelników w fascynujący świat krukowatych ptaków, a przede wszystkim w świat wrony amerykańskiej.

Autorzy, korzystając z przystępnej formy komiksu, przedstawiają ciekawostki dotyczące zachowań i umiejętności krukowatych. Dzieci dowiedzą się m.in., że kruki potrafią liczyć do sześciu, czy że potrafią udawać martwe w celu ochrony swojego znalezionego pożywienia

Prosty, lekki komiks jest doskonały dla dzieci uczących się czytać. Duże litery i kolorowe ilustracje przyciągają uwagę młodych czytelników i ułatwiają zrozumienie treści. Humor w komiksie dodaje uroku opowieści, co sprawia, że czytanie staje się zabawą.

Do kupienia tutaj – Arlo i Pips. Król ptaków

Do kupienia tutaj – Kra, kra. Masakra

Do kupienia tutaj – Miłość ci wszystko wykracze

Dziobak Toto

I kolejny komiks w zestawieniu. Również sprawdzi się już w przypadku przedszkolaków i dzieciaków, które zaczynają przygodę z czytaniem. To pierwszy tom zabawnej serii przygodowej, która zabiera najmłodszych czytelników w fascynujący świat przygód dziobaka Toto i jego przyjaciół.

Toto, niezwykły dziobak o kaczkomorowym wyglądzie, kolczatka Chichi, koala Wawa i nietoperz Riri to sympatyczna gromada postaci, które wyruszają na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego rzeka stała się sucha. Ich przygoda prowadzi ich w głąb gęstego lasu, wypełnionego niebezpieczeństwami i tajemniczymi stworzeniami.

Do kupienia tutaj – Dziobak Toto

Idziemy do pierwszej klasy

Co prawda w tym wpisie znajdziecie ksiażki dla przedszkolaków, ale który starszy przedszkolak nie jest ciekawy, co czeka go w szkole? „Idziemy do pierwszej klasy” wyróżnia się na tle innych książek przygotowujących dzieci do szkoły. Autorka, będąc nauczycielką wczesnoszkolną i logopedką, doskonale zdaje sobie sprawę z obaw i pytań, jakie emocje towarzyszą dzieciom w okresie przed rozpoczęciem edukacji w pierwszej klasie. Książka została stworzona z myślą o tym etapie życia dziecka i ma na celu rozwianie wątpliwości oraz przekazanie informacji w sposób zrozumiały i przystępny.

Ewa Borowska wprowadza nas do świata dwójki bohaterów, bliźniaków Igę i Filipa, którzy oprowadzają nas po swojej szkole. Dzięki temu dziecko może zobaczyć, jakie zmiany i wyzwania czekają je w nowym miejscu. Autorka pokazuje, że szkoła to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wiedzę, ale także przestrzeń, w której można poznać nowych przyjaciół i doświadczyć wielu emocji. Dzieci są przygotowywane na to, że będą musiały być bardziej samodzielne, ale również nauczą się tolerancji i empatii wobec innych uczniów, włączając w to tych z różnych krajów czy z różnymi potrzebami.

Książka „Idziemy do pierwszej klasy” zawiera informacje na temat różnych pomieszczeń szkolnych, zasady panujące w szkole oraz wiele innych praktycznych aspektów związanych z rozpoczęciem nauki w pierwszej klasie. Tekst również jest przystępny dla dzieciaków. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Idziemy do pierwszej klasy

To jest Maks

To wzruszająca opowieść, która przenosi nas w świat zwierząt, które w poszukiwaniu nowego domu, odnajdują znaczenie bycia razem i tworzenia swojej oazy bezpieczeństwa. Autor tej książki nie tylko skupia się na losach bohaterów, ale również wprowadza nas w emocjonalną podróż, w trakcie której odkrywamy, co naprawdę oznacza „dom”.

Głównym bohaterem jest Maks, ogromny afrykański ślimak, który wraz z rodziną musi opuścić Charków z powodu wojny. To początek poszukiwań nowego miejsca, gdzie poczuje się bezpiecznie. To opowieść o zmianach, lękach, ale także o tym, jak ważne jest wsparcie od innych. Autor zręcznie pokazuje, że oswojenie się z nowym miejscem i sytuacją wymaga czasu, cierpliwości i wsparcia.

Warto zaznaczyć, że autor wykorzystuje ślimaka jako główny wątek, co stanowi trafny sposób na przekazanie młodym czytelnikom, czym jest „dom”. Maks nosi swoją skorupę ze sobą, co jest doskonałym symbolem bycia sobą, bez względu na miejsce. To przypomina nam, że to my tworzymy swoje siedlisko, a miejsce to tylko skorupa, która może ewentualnie zmienić się w miarę potrzeb.

Książka porusza również losy innych zwierząt, takich jak Zośka, gekon Kostek i żółw Gertruda, którzy także muszą zmierzyć się z trudnościami. Autor wprowadza nas w ich życie, ukazując różne perspektywy i ucząc, że każde istoty potrzebują swojego miejsca i przyjaciół, by poczuć się bezpiecznie.

Do kupienia tutaj – To jest Maks

Opowieści o tym, co w życiu ważne

„Opowieści o tym, co w życiu ważne” to wyjątkowa książka dla dzieci, której autorem jest Marek Michalak – poprzedni rzecznik praw dziecka. Ta pozycja nie tylko skierowana jest do dzieciaków, ale także do rodziców, nauczycieli i wychowawców, co czyni ją niezwykle cennym źródłem edukacyjnym i inspirującym narzędziem do rozmów o wartościach i ważnych pojęciach.

Książka zaprasza nas do świata dwójki bohaterów, Julki i Miłosza, którzy razem z autorem wędrują przez opowieści pełne mądrości i empatii. Marek Michalak doskonale radzi sobie z przekazywaniem trudnych pojęć i wartości dzieciom w sposób zrozumiały i przystępny. Jego wrażliwość i empatia są widoczne na każdej stronie.

W książce odnajdziemy odpowiedzi na pytania na temat wartości, które często nurtują dzieci, takich jak: miłość, tolerancja, odwaga czy szacunek. Autor w prosty sposób tłumaczy te pojęcia, pomagając dzieciakom lepiej je zrozumieć i przyswoić. Dodatkowo, książka porusza temat patriotyzmu, a także zachęca do wyrażania własnego zdania i rozwijania asertywności w codziennym życiu.

Jednym z ważnych aspektów książki są także prawa dziecka, które autor często wplata w historie prezentowane w tekście. Dzięki temu dzieci dowiadują się, że mają swoje prawa, a także uczą się rozumieć, jak te prawa wpływają na ich życie i relacje z innymi ludźmi. Bardzo, bardzo polecam. To chyba pierwsza tak fajna książka, którą moje diecko dostało na zakończenie roku szkolnego.

Do kupienia tutaj – Opowieści o tym, co w życiu ważne

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź