Jaki jest system edukacji w Polsce, każdy widzi. Jaki jest poziom płac nauczycieli, każdy wie. Niestety, coraz więcej dobrych specjalistów w swojej dziedzinie ucieka ze szkół. I ja wcale im się nie dziwię. W obecnym systemie cierpią wszyscy – od nauczycieli po dzieci. Czy możemy coś zrobić, kiedy wydaje nam się, że nic nie możemy?
W wakacje napisał do mnie Janek Rudziński. Janek buduje portal Tandu.pl, dzięki któremu każde dziecko w Polsce może mieć łatwy dostęp do najlepszych nauczycieli – bez względu na to czy uczeń mieszka w dużym mieście, czy daleko od niego. Do współpracy przy tworzeniu portalu zaangażowano grono najlepszych nauczycieli, którzy będą oferować swoje zajęcia w formie online.
Tandu analizuje wiele tematów związanych z systemem edukacji w Polsce. Jako że pochodzę ze wsi i moje dzieci teraz również żyją na wsi, bardzo interesuje mnie temat dostępności zajęć pozalekcyjnych dla dzieci w mniejszych miejscowościach. Ja w dzieciństwie nie korzystałam z żadnych takich zajęć, ponieważ ich po prostu nie było. Z tego co się orientuję w wielu miejscach nadal nie jest lepiej. Jest to też jednym z powodów, dla kyórych wozimy dzieci do miasta, do szkoły prywatnej.
Jak pisał Janek:
W Polsce jest ogromne zainteresowanie zajęciami pozalekcyjnymi (zgodnie z badaniem CBOS 56% uczniów uczęszcza na płatne zajęcia pozalekcyjne, płacąc za to średnio aż 585 PLN miesięcznie), niestety nie idzie za tym równy dostęp do zajęć. Przykładowo w Warszawie oferta zajęć pozalekcyjnych jest ponad 20 krotnie większa niż w Lublinie i ponad 30 krotnie większa niż w Olsztynie – przy czym Lublin ma tylko 5 razy mniej mieszkańców niż Warszawa a Olsztyn 10 razy mniej. To jasno pokazuje, że im ktoś mieszka w mniejszej miejscowości tym trudniej mu rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności – ma ograniczony dostęp do dobrych nauczycieli i tematów zajęć edukacyjnych. Nasza platforma jest pomyślana jako odpowiedź na ten problem. Dzięki edukacji online, dostęp do najlepszych nauczycieli może nie być warunkowany miejscem zamieszkania.
Tandu nikogo nie wyklucza. Wystarczy dostęp do interenetu. Wszystkie zajęcia odbywają się na żywo, by umożliwić interakcję między uczestnikami. Dodatkowo wszystkie odbywają się w małych grupach szkoleniowych, dzięki czemu możliwa jest praca zespołowa, dyskusja i wzajemna inspiracja. Zajęcia w Tandu skupiają się na tematach, które wykraczają poza edukację szkolną lub ją uzupełniają – min. nauka, technologia, przyroda, umiejętności miękkie.
Znajdziecie tam takie zajęcia jak m.in:
- Jak stworzyć swoją pierwszą aplikację?
- Jak napisać dobre opowiadanie?
- Programowanie w Pythonie
- W świecie geometrii
- Tworzenie stron internetowych
- Wszystko o kosmosie
- Matematyka w życiu codziennym
- Język portugalski od podstaw
- Zaprojektuj superplecak, czyli design thinking w praktyce
- Jak szybko czytać i zapamiętywać informacje
- Fizyka z Edisonem – domowe eksperymenty
- Młody chemik – pieni się i syczy
- Wystąpienia publiczne
- Umysł w dobrej formie
… i wiele, wiele innych.
My skorzystaliśmy póki co z zajęć „Projektujemy grafiki do social mediów w Canvie”. Zapisałam na nie mojego dziesięciolatka. To było dla niego zupełnie nowe doświadczenie. Wcześniej w ogóle nie miał do czynienia z Canvą. I już po jednej lekcji złapał bakcyla. Na pierwszych zajęciach dzieciaki mogą być naprawdę zielone. Pan prowadzący najpierw wyjaśnił czym jest Canva, w jaki sposób można ją wykorzystywać, po czym razem z dzieciakami wspólnie założyli konta. Już na pierwszych zajęciach udało im się stworzyć wizytówki, korzystając z różnych narzędzi. Zajęcia prowadzone były na MS Teams. A tę platformę doskonale już znał z zajęć zdalnych.
Tandu.pl przeznaczone jest dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym (7-18 lat) oraz ich rodziców. Obecnie na stronie znajdziecie kilkadziesiąt kursów o różnym zakresie tematycznym. Polecam też rodzicom ósmoklasistów zerknąć na ofertę kursów. Znajdziecie tam wiele zajęć przygotowujących do egzaminów.
Zajęcia są płatne. Prowadzą je bardzo dobrzy specjaliści, więc to raczej nie powinno budzić zdziwienia. Tandu stara się jednak o to, by ceny były niskie i ich koszt nie stanowił wyzwania dla rodzica. Koszt większości zajęć to 24,99 zł. Prawda, że niedrogo? Poza tym platforma ma też system zniżek dla szkół, gmin i instytucji edukacyjnych, dzięki czemu maksymalizują dostępność zajęć.
Niespodzianka!
Tandu przygotowało zniżkę dla moich odbiorców. To znaczy, że możecie zamówić zajęcia jeszcze taniej!
Wystarczy, że składając zamówienie podacie kod: wiola10. Kod daje dodatkowe 10% zniżki!
Lećcie na Tandu.pl
Tandu zostało stworzone we współpracy z organizacjami edukacyjnymi min. Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fudacja Szkoła z Klasą. Dzięki temu udało się stworzyć produkt, który rzeczywiście poprawia jakość polskiego systemu edukacji, poprzez zwiększenie dostępu do jakościowej edukacji pozaszkolnej. Fundacja Szkoła z Klasą została stałym partnerem merytorycznym, który monitoruje jakość oferty Tandu i pozwala ją nieustannie rozwijać.
Wpis sponsorowany
No Comments