Menu
zabawki

Pomysły na prezent od Mikołaja – Janod i Mudpuppy dla maluchów

Marudzicie, że mało propozycji świątecznych na blogu. Spokojnie, ja się dopiero rozkręcam. Dziś mam dla Was nowości Janoda i Mudpuppy, które testujemy od kilku tygodni. Ja jestem zachwycona. Myślę, że Wy również będziecie. Wszystkie zabawki pochodzą ze sklepu tatata.pl i na wszystkie pokazane przeze mnie zabawki macie przygotowaną zniżkę na stronie sklepu. Nie musicie podawać żadnego kodu. Dodatkowo na zakupy powyżej 79 zł macie darmową wysyłkę. Tak Wam załatwiła ciocia Wiola.

Co jakiś czas dostaję od Was pytania, co można kupić maluchowi, który tak, jak mój Witek kocha autka, a co nie jest kolejnym autkiem.W tym wpisie znajdziecie wiele podpowiedzi. Pokażę Wam dziś zabawki, które teoretycznie są dla maluchów (od 2 roku życia), ale przyznam, że tak samo jest nimi zachwycony pięciolatek, jak i dwulatek. Jutro wyczekujcie propozycji zabawkowych typowo dla starszaków (od 5 roku życia).

Gotowi? Limity na koncie kredytowym wyłączone? 😉 No to lecimy.

Klocki drewniane miasto z matą do zabawy Kubix, Janod

Uwielbiam janodowską serię Kubix. Rok temu pokazywałam Wam kulodrom Kubix, którym dzieciaki bawią się do tej pory (pomysły na prezent od Mikołaja – zabawki Janod). Gdy zobaczyłam te klocki z matą, wiedziałam, że również będą u nas hitem. Zestaw składa się z 70 klocków (autka, statki, pociągi, łódki, autobusy, drzewa, budynki). Na macie rozrysowane są drogi, rzeki, tory, miejsca na drzewa, budynki. Dziecko może zbudować miasto według własnego projektu, a potem je ożywić podczas zabawy. Po zakończeniu zabawy matę składa się w wygodny, otwarty pojemnik z uchwytami, w którym przechowuje się wszystkie klocki. No genialna rzecz!

Do kupienia tutaj – klocki miasto Kubix

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod01 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod02 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod03 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod04 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod05 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod07 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod24 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod08 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod09 by .

Gra piłkarzyki pinball, Janod

Znacie dziecko, które nie lubi piłkarzyków? Ba, nawet dorosłego nie znam, który nie tolerowałby takiej formy rozrywki. Piłkarzyki wszyscy kochają. W te piłkarzyki od Janoda mogą grać już najmłodsze dzieci (od 3 roku życia). Z racji tego, że mogą w nią grać już trzylatkowie, jest znacznie prostsza niż typowa gra z piłkarzykami, gdzie trzeba mieć kontrolę nad wieloma piłkarzami. Tutaj zasady są tak proste jak w pin ballu. Dziecko ma za zadanie nie pozwolić na to, aby piłka wpadła do jego bramki i wybić piłkę w stronę bramki przeciwnika. Producent pomyślał również o punktacji. W zagłębiach za bramką umieszczamy czerwony lub niebieski pionek (w zależności od tego, którą drużyną gramy) za każdą zdobytą bramkę. Gra ćwiczy koordynację ruchową, wspiera relację ręka-oko, uczy cierpliwości i skupienia.

Do kupienia tutaj – piłkarzyki Janod

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod08 (1) by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod10 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod11 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod12 by .

Samochód drewniany laweta do ciągnięcia, Janod

No dobra, nie mogło być tego zestawienia bez żadnego auta z prawdziwego zdarzenia. 😉 Ale to nie tylko zwykłe auto. To laweta, która może wieźć trzy różne małe autka. Mało tego, dziecko może ją ciągnąć za sznurek. Zobaczcie sami, jaki Witek jest podjarany.

Do kupienia tutaj – laweta do ciągnięciaPomysly na prezent od Mikolaja_Janod13 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod14 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod15 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod16 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod17 by .

Walizka z narzędziami Bricolo, Janod

Odejdźmy na chwilę od autek do innej dziedziny uwielbianej przez małych chłopców – majsterkowania. Drewniana walizka z narzędziami Janod to bardzo solidna rzecz. Składa się z 9 elementów: młotka, kombinerek, piły, śrubokrętu, klucza francuskiego, wiertarki, klucza, kątomierza i kombinerek.

Taka walizka to must have w każdym dziecięcym pokoju.

Do kupienia tutaj – walizka z narzędziamiPomysly na prezent od Mikolaja_Janod95 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod96 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod25 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod27 by .

Magnetyczna układanka pojazdy Magnetibook, Janod

No i wracamy do tematyki autek. Tym razem układanka magnetyczna. Uwielbiają je dzieciaki w każdym wieku. U nas akurat autkowa, ale w ofercie tatata.pl znajdziecie też inne tematy. Układanka składa się z 50 magnesów, z których można złożyć 18 pojazdów, które na dodatkowych kartach. Dziecięca wyobraźnia nie ma jednak granic i pojazdów potrafi wymyślić znacznie więcej. 🙂

Do kupienia tutaj – układanka magnetyczna pojazdy

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod09 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod10 by .

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod41 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod42 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod43 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod44 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod45 by .

Puzzle podłogowe Na Ratunek! Jumbo, Mudpuppy

25 bardzo dużych i łatwych do ułożenia puzzli. Dadzą sobie z nimi radę już nawet ogarnięci dwulatkowie. Dla Witka oczywiście wybrałam pojazdy. Tym razem ratunkowe. Z całości powstaje całkiem spory (56×56 cm) obrazek. Puzzle spakowane w bardzo ładne pudełko ze sznurkiem. Idealne na prezent.

Do kupienia tutaj – puzzle podłogowe

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod06 (1) by .

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod46 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod47 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod48 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod50 by .

Metrowe puzzle Transport, Mudpuppy

I kolejne pojazdowe puzzle Mudpuppy. Dla Witka jeszcze trochę za trudne, ale Jaśkowi bardzo się spodobały. Złożone puzzle mają ok. metra. Składają się z 30 sporej wielkości części (w tym 4 środki transportu do osobnego złożenia – kolejno: z 2 (skuter), 3 (cysterna), 4 (helikopter) i 5 (statek) elementów).

Do kupienia tutaj – puzzle metrowe

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod03 (1) by .

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod63 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod64 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod65 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod66 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod67 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod68 by . Puzzle sensoryczne Farma, Janod

Rok temu puzzle sensoryczne Lodowa kraina rozbiły bank. Po publikacji mojego wpisu wykupiliście wszystkie (Pomysły na prezent od Mikołaja – Janod). Myślę, że te mogą podzielić ich los. 🙂 To ta sama seria. Tym razem do składania i macania są zwierzaki na farmie. Siedem zwierzaków ma fakturowaną sierść, dzięki czemu składanie puzzli nie tylko jest jeszcze ciekawsze, ale również dodatkowo rozwija zmysł dotyku. Do puzzli dołączony jest plakat takich samych rozmiarów, jak złożony obrazek. Dziecko dla ułatwienia, może układać puzzle na plakacie.

Do kupienia tutaj – puzzle sensoryczne

Ups, skończyły się. Za tydzień ma być dostawa. Ale możecie kupić zeszłoroczny hicior – puzzle lodowa kraina

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod97 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod69 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod70 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod71 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod72 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod73 by .

Gra karciana pojedynek zwierząt, Janod

Pewnie myślicie, że maluchy nie ogarną karcianek. Nic bardziej mylnego. Jeżeli trzylatek bez problemu potrafi liczyć w zakresie od 1 do 6 i wie, która liczba jest większa, a która mniejsza, nie będzie miał problemu z tą grą. To właściwie taka podstawowa wersja wojny. Zasady są takie same. Wyciągamy po jednej karcie z naszego zestawu i rozgrywkę wygrywa osoba, która ma mocniejszą kartę. Zestaw składa się z 36 kart, które przedstawiają 6 gatunków zwierząt (po 6 przedstawicieli każdy). Zwierzętom (w zależności od ich wielkości) odpowiadają wartości liczbowe: najmniejsze z nich – myszki oznaczone są cyfrą 1, następnie królik to 2, lis – 3, dzik – 4, jeleń – 5 i niedźwiedź – 6. Poza tym karty każdego gatunku mają inny kolor tła. Dzięki temu nawet mniejsze dzieci, które nie rozpoznają jeszcze cyfr, mogą z łatwością grać w tę grę.

Do kupienia tutaj – karcianka pojedynek

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod84 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod85 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod86 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod87 by .

Gra karciana Rodziny na farmie

Prosta gra ćwicząca spostrzegawczość. Zestaw składa się z 28 kart – 7 rodzin zwierząt (owce, krowy, konie, świnie, lisy, kury, króliki) składających się z 4 zwierzaków (mama, tata, syn i córka). Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze jak całą rodzinę. Grę zaczynamy z czterema kartami. W każdej turze możemy dobrać po jednej karcie z puli kart. Prawda, że proste?

Do kupienia tutaj – karcianka rodziny na farmie

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod02 (1) by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod88 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod89 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod90 by .

Gra strzeż się kreta! Janod

I kolejna mega prosta gra. Według producenta dla dzieci od trzech lat, ale już dwulatek sobie z nią poradzi. Każdy z graczy dostaje swoją grządkę, na której musi posadzić cztery różne warzywa (pomidora, marchew, dynię i rzepę). Na kostce do gry znajdują się cztery kolory (każdy z nich symbolizuje inne warzywo) i postać kreta. Gdy wyrzucimy kolor fioletowy, z planszy głównej bierzemy rzepę i sadzimy na naszej grządce. Gdy wyrzucimy pomarańczowy, bierzemy marchew, żółty – dynię, czerwony – pomidora. Na naszej grządce może znaleźć się tylko jedno warzywo z jednego rodzaju (każde ma swoje miejsce oznaczone odpowiednim kolorem). Jeżeli na kostce wyrzucimy kreta, nie możemy sadzić warzyw, do czasu aż znów nie wyrzucimy kreta podczas jednej z kolejnych kolejek. Wtedy się go pozbywamy i możemy wrócić do sadzenia. Gra jest bardzo dynamiczna i na pewno nie znudzi żadnego malucha.

Do kupienia tutaj – strzeż się kreta

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod07 (1) by .

Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod58 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod59 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod60 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod61 by . Pomysly na prezent od Mikolaja_Janod62 by .


Partnerem wpisu jest sklep tatata.pl

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • Młoda mama
  29 listopada 2017 at 07:09

  Pod wpływem tego wpisu zamówiłam już u szwagierki Magnetibook Pojazdy dla mojego trzylatka. Mam nadzieję, że mu się spodoba.
  Teraz kombinuję jakby tu przekonać męża do zakupu puzzli metrowych i tych podłogowych Na ratunek. U nas od kilku dni syn ma fazę na puzzle, a że do tej pory nie wykazywał nimi większego zainteresowania (bo królowały książki) to nie mamy zbyt wielu zestawów i teraz na szybko coś próbuję upolować dla niego żeby mu zapał nie minął 😉

  Odpowiedz
 • Misha
  23 listopada 2017 at 22:48

  A ja sie zastanawialam po co ten plakat w tych puzzlach sensorycznych jest. Jutro rozloze go na podlodze i wtedy bede z 20mc dzidzia ukladac.
  Swietne inspiracji. Skusze sie na te gre w grzadki. Dziekuje

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź