Menu
zabawki

Dzień Dziecka z Tatata.pl

To już ostatni wpis z propozycjami prezentowymi na Dzień Dziecka. Ostatni, ale jaki! Jeżeli macie już kupione prezenty i nie planujecie wydawać pieniędzy, uciekajcie stąd czym prędzej, bo pokus jest mnóstwo. I to pokus przetestowanych przez nas, i polecanych z ręką na sercu. Jeżeli jednak ciągle czegoś Wam brakuje na liście prezentowej, nie wyjdziecie stąd z pustymi rękoma. Wszystkie zabawki z tego wpisu znajdziecie w sklepie tatata.pl z rabatem (cena jest już obniżona).

Patrzcie, jakie cuda.

Sensoryczny sorter kształtów Janod

Sortery co prawda są dedykowane dzieciom od pierwszego do trzeciego roku życia, ale myślę, że w przypadku tego sortera i mniejsze, i starsze dzieci, znajdą zastosowanie dla tej zabawki. Młodsze na pewno z chęcią pomiziają sensoryczne ścianki sortera (są tu nawet futerka), a w przypadku starszych to już hulaj dusza, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. To zdecydowanie najpiękniejszy sorter, jaki mieliśmy.

DSC_1291 by . DSC_1292 by . DSC_1293 by .
output_547wyv by . DSC_1298 by . DSC_1302 by .
output_EcVFeO by . DSC_1305 by .

Ogromne klocki 2w1 Domki i Postacie Janod

Gdy tylko zobaczyłam te klocki, wiedziałam, że muszą być nasze. To taka zabawka, która spodoba się i maluchowi, i starszakowi. U nas chłopaki bawią się razem, pomimo prawie trzech lat różnicy między nimi. Klocki wykonane są z mega mocnego kartonu. W zestawie jest ich 35 – różnych kształtów. Każda ścianka klocka jest ilustrowana. Można z nich złożyć ciekawe postacie lub miasto. Dzięki temu, że klocki wykonane są z kartonu, są bardzo poręczne i lekkie.

Do kupienia tutaj – Ogromne klocki 2w1 Domki i Postacie Janod

DSC_1335 by .

 

output_kfXCEX by . DSC_1336 by . DSC_1346 by . DSC_1351 by . DSC_1356 by . DSC_1357 by . DSC_1377 by .

Zabawka do wody – nurek

Tego nurka mamy już od co najmniej dwóch lat. Bardzo prosta zabawka, a umila dzieciakom prawie każdą kąpiel. Nurek po zanurzeniu w wodzie, zaczyna świecić. Gdy przebywa dłużej w wodzie, światło zaczyna zmieniać kolory.

Do kupienia tutaj – Zabawka do wody – nurek
output_2c0dwX by .

Zabawka do kąpieli – homar z ruchomymi szczypcami

A to z kolei nowość u nas, ale już podbiła serca dzieci. Homar i trzy małe żyjątka. Wystarczy przycisnąć ogon homara, aby zamknął swoje szczypce, łapiąc przy tym wodne stworzonka. Można się nim bawić i w wodzie, i na lądzie. 😉

Do kupienia tutaj – Zabawka do kąpieli – homar z ruchomymi szczypcami

DSC_1325 by . DSC_1326 by . output_aK3gC4 by .

Zabawka do wody – Rurki Pipes Boon

I kolejny wodny hicior. Jest z nami chyba tak długo jak nurek. To pięć rurek, mających różne kształty i funkcje. Rurek można używać pojedynczo albo tworzyć z nich łańcuch wodociągowy. Rurki przyczepiają się do wanny dziękki przyssawkom.

DSC_1544 by . DSC_1545 by . output_o1MOpJ by .

Mucząca krówka

Gdy wybierałam zabawki z tatata.pl, zapytałam właścicielkę – Agatę (która również jest mamą), – o to, jaka zabawka jest u nich hitem. Powiedziała mi, że ta krówka. Nie byłam przekonana do niej, ale zaufałam Agacie. Krówką wystarczy potrząsnąć albo ją obrócić, aby wydała dźwięk „Muuuuu”. Niby nic, a u nas dzieci biją się o tę krówkę.

Do kupienia tutaj – mucząca krówka
DSC_1576 by . output_KRO2G0 by .

Kalejdoskop kosmos

Kalejdoskop to jedna z takich zabawek, która powinna być w każdym domu. Nasz poprzedni dzieci tak bardzo lubiły, że któregoś dnia wzięły ze sobą do wanny. Niestety, nie przeżył tej próby. Teraz mamy ten i mam nadzieję, że przeżyje trochę dłużej, bo jest naprawdę świetny. Obracając kalejdoskop można zmieniać kolory i kształty, które się w nim pojawiają.

Do kupienia tutaj – Kalejdoskop kosmos
DSC_1425 by . DSC_1437 by .

Zbijanie puszek Las Janod

Pięć pięknie ilustrowanych puszek i dwie gumowe piłki. No i mamy przepis na rodzinną grę poza domem. Puszki ilustrowane są postaciami leśnych zwierzątek (zająca, sarny, lisa, dzika, jeża i niedźwiadka). Każda jest tez opatrzona jakąś cyfrą. Wygrywa osoba, która zbije jak największą liczbę punktów.

Do kupienia tutaj – Zbijanie puszek Las Janod
DSC_1428 by . output_WbQcft by . output_wZMK5j by .

Gra labirynt magnetyczny Robot Haba

Nie wiem dlaczego nie mieliśmy jeszcze do tej pory żadnej zabawki tego typu. To jest prawdziwy hit! A szczególnie hit w czasie podróży. Na drewnianej deseczce znajduje się uśmiechnięty robot przykryty plastikową szybką. Do robota dołączony jest patyczek z magnetyczną końcówką. Dzięki niej możemy doprowadzić wszystkie kolorowe kulki na odpowiednie pola.

Do kupienia tutaj – gra labirynt magnetyczny Haba
DSC_1399 by . output_pl1WSJ by . output_B0nicq by . output_0k9MRK by .

Gra jenga z kolorami Janod

Wariacja na temat jengi. W grę gra się tak, jak w jengę – wyciągając po jednym klocku i dokładając go na górę, jednak tutaj część klocków jest kolorowa, a do zestawu dołączona jest kostka z kolorami. Rzucając kostką gracz losuje kolor klocka, jaki powinien wyjąć z wieży. Bardzo fajna gra dla dzieci (od ok. 3 roku życia) i dorosłych. Oczywiście można grać też bez kostki, traktując kolorowe klocki jako walor estetyczny. 🙂

Do kupienia tutaj – Gra jenga z kolorami Janod
DSC_1477 by . DSC_1480 by . DSC_1481 by . DSC_1484 by . output_kekXN9 by .

Gra zręcznościowa Akrobaci Janod

I kolejna gra zręcznościowa, w którą można grać od dwóch do aż ośmiu osób. Gra składa się z 20 okrągłych plansz z bardzo solidnego kartonu, na których znajdują się kółka w różnych kolorach (na każdej po 10), 57 drewnianych akrobatów i 3 kostek. W każdej rundzie, na kolorowych planszach ustawia się akrobatów – po trzech, zgodnie z kolorami, wyrzuconymi na kostkach. Każdy kolejny gracz buduje następny poziom akrobatycznej wieży. Przegrywa osoba, która przewróci wieżę.

Do kupienia tutaj – Gra zręcznościowa Akrobaci Janod
DSC_1592 by . DSC_1593 by . DSC_1595 by .

Magnetyczne rzutki Potwory Scratch Europe

Genialna, magnetyczna gra w rzutki. Nie będę Wam opisywać, na czym polega gra w rzutki, bo to na pewno każdy z Was wie. Napizzę tylko, że nie sądziłam, że magnetyczna plansza może tak mocno trzymać rzutki. Myślałam, że będą spadać, a tymczasem trzymaja się tak, że trzeba mocniej pociągnąć, aby je odczepić. Naprawdę świetna sprawa. Plansza jest dwustronna, a w zestawie jest sześć rzutek.

DSC_1447 by . output_ZUIqLG by . DSC_1467 by .

Gra zręcznościowa Piramida Małpki Janod

I znów gra zręcznościowa. Co prawda wygląda na najprostszą z przedstawionych, ale według mnie jest najtrudniejsza. Niby zasady są bardzo proste (trzeba ustawić jak najwyższą wieżę z małpek, a przegrywa osoba, która ją zburzy), ale wcale nie tak łatwo ustawić małpki. Gra poza tym, że świetnie ćwiczy koncetrację i zręczność, uczy też kreatywnego myślenia. Jasiek bardzo kombinował, jak poustawiać małpki, żeby mu się nie przewracały.

Do kupienia tutaj – gra zręcznościowa Piramida Małpki Janod

DSC_1469 by . DSC_1472 by . DSC_1475 by .

Gra wyścig Dżungla Janod

Mega fajna gra na zasadzie wyścigu – ścigamy się do mety. Gdy nasza postać (drewniana małpka, słoń, tygrys albo hipopotam) stanie na pole z drabinką, wspina się do góry planszy, gdy stanie na pole z wodospadem, spada w dół planszy. Ot, cała filozofia. Grę ogarnie nawet trzylatek potrafiący liczyć. A jest naprawdę śliczna i – mając na uwadze jakość wykonania – niedroga.

Do kupienia tutaj – Gra wyścig Dżungla Janod
DSC_1401 by . DSC_1408 by . DSC_1412 by . DSC_1414 by .

Gra Diego wypluwacz ognia

Niemiecki hicior. Gra została uznana najlepszą grą dla dzieci w Niemczech w 2010 roku. W grze liczy się zręczność i umiejętność blefowania. Każdy z graczy w każdej rundzie stara się trafić trzema kulami ognia w wylosowany wcześniej cel. Pozostali gracze zgadują, co to za cel. Jeżeli odgadną, zdobywają punkty. Gdy gracz trafi w swój cel, również zdobywa punkt. Wygrywa osoba, której smok zdobędzie najwięcej punktów. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia.

Do kupienia tutaj – Gra Diego wypluwacz ognia
DSC_1513 by .
output_esRVtk by . DSC_1528 by . DSC_1529 by . DSC_1535 by .

Klocki Plus Plus Mini 3w1 Pojazdy budowlane

Jasiek kocha każdy rodzaj klocków. Plus Plusów jeszcze nie mieliśmy. Mamy co prawda mini wafle, ale nie mamy ich tyle, aby tworzyć tak szczegółowe konstrukcje. A tu proszę – z małego zestawu Plus Plus Mini, składającego się z 220 klocków, można stworzyć 3 pojazdy budowlane – koparkę, spychacz i wywrotkę. Klocki są bardzo starannie wykonane (w końcu to produkt z Danii – ojczyzny Lego) – każdy klocek ma dokładnie taki sam kształt.

Do kupienia tutaj – Klocki Plus Plus Mini 3w1 Pojazdy budowlane

DSC_1488 by . DSC_1492 by . DSC_1496 by . DSC_1497 by . DSC_1500 by . output_0U7unu by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

 • Agnieszka
  24 maja 2018 at 23:15

  Naprawdę superpomysły. Ciężko zdecydować jaką rzecz kupić bo najchętniej kupiłabym wszystkie 🙂

  Odpowiedz
 • J.
  21 maja 2018 at 19:32

  Ten homar świetny! I klocki z postaciami <3. Ja prezenty na Dzień Dziecka mam już jednak wszystkie pokupowane :D.

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź