Menu
zabawki

Wreszcie ktoś zadbał o zdrowie psychiczne rodziców

Jak tam Wasze kreatywne zabawy z dziećmi? Ja przyznaję, że do tej pory nie zrobiłam z moimi nic, co wychodziłoby poza danie im kartki i kredek. Zaraz po zamknięciu szkół, mojego maila zalały propozycje różnych marek i kreatywnych mam na spędzanie czasu z dzieckiem. Byłam zaskoczona skalą tego zjawiska. W czasie, kiedy mi nie udawało się ogarnąć porządku w domu przy dzieciach, inne mamy potrafiły tworzyć warsztaty, webinary, szkolenia, aplikacje, karty pracy z zadaniami dla dzieci. Jak? Jak? Jak? Nie wiem. Chciałam przygotować nawet wpis dla Was ze wszystkimi propozycjami, ale i tego nie udało mi się ogarnąć. Poza tym czułam się przytłoczona tym, że inni potrafią, a ja nie. I wtedy z ratunkiem przyszło Netto z akcją, w której zakocha się wiele podobnych do nas rodzin.

Na pewno znacie różne programy lojalnościowe, zbieranie naklejek i wymienianie ich na coś. Niektóre akcje są lepsze, inne gorsze. My rzadko się w takie angażujemy. Ale jak zobaczyłam, że w Netto będzie do zdobycia masa plastyczna Hey Clay, to wiedziałam, że to będzie u nas hit. Moje dzieci kochają wszelkiego rodzaju plasteliny, modeliny, slime’y itp. Ja ich nie cierpię, bo nie raz bezskutecznie próbowałam się ich pozbyć z ubrań czy innych tkanin. Ale z Masą Kreatywności Netto jest zupełnie inaczej – ona nie brudzi, nie rozpływa się jak niektóre (zastyga i twardnieje). Ulepione kreacje pełnej twardości nabierają po 24h. Masa jest bezpieczna dla dzieci. Jest nietoksyczna i biodegradowalna. Dzięki temu całe rodziny mogą z niej robić ciekawe figurki. I o tym też pomyślało Netto.

Zrzut ekranu 2020-04-9 o 12.31.50 by .

W tej chwili za każde 40 zł wydane na zakupy w sklepach Netto, otrzymasz saszetkę z Masą Kreatywności Netto oraz jeden znaczek. Za 6 takich znaczków możecie kupić jedną z sześciu maskotek w cenie 24,90 zł. Można też dostać dodatkowe saszetki za zakup wybranych produktów (co tydzień są to inne produkty). Ale to nie wszystko. W Netto można też kupić dodatkowo książkę z pomysłami na figurki do ulepienia, pudełko do przechowywania Masy Kreatywności Nettoy, pudełko niespodziankę i megapakę. Ja Wam bardzo polecam od razu wybrać megapakę. Mamy ją od kilku dni i jest szał! W megapace znajdziecie 18 pudełek z Masą Kreatywności Netto.

Czym różni się Masa Kreatywności Netto od innych mas, już napisałam. Ale czemu dzieci wolą się bawić teraz tą masą, a nie innymi? Już wyjaśniam. Moje dzieciaki kochają klocki, kochają budować z instrukcji, a Netto zadbało o to, żeby dzieciaki samodzielnie mogły stworzyć niezwykłe figurki, tworząc instrukcje krok po kroku. Instrukcje można znaleźć w książce, na stronie Netto oraz w darmowej aplikacji. Na stronie Netto znajdziecie instrukcje wideo pokazujące, jak stworzyć proste, jednokolorowe arcydzieła lub kreatywne dekoracje, mając nawet tylko jedną saszetkę. Instrukcje wideo możecie znaleźć tutaj – samouczek. Pobierając darmową aplikację możecie zobaczyć, jak stworzyć przeróżne kosmiczne stwory, których ulepienie na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane. Jak odpalicie aplikacje, przekonacie się, że to naprawdę bułka z masłem. Wszystko jest pokazane krok, po kroku, a za każdy kolejny krok dziecko jest chwalone. Naprawdę czad! Z kolei w książce znajdziecie opisane krok po kroku procesy tworzenia i prostych, jednokolorowych figurek, i różnokolorowych stworów, które znajdziecie w aplikacji.

Zobaczcie, jak to działa!

DSC_0565 by .

Tak wygląda jeden z kosmitów, którego możecie zdobyć dzięki naklejkom. Możecie go też ulepić z plasteliny (w książce i w aplikacji jest instrukcja, jak to zrobić). Prawda, że słodziak?

Webp.net-gifmaker-268 by .

Masa Kreatywności Netto jest niezwykle przyjemna w dotyku – miękka, nie lepi się do rąk, nie zostawia śladów.

DSC_0598 by .

Poradzą sobie z nią nawet maluchy.

DSC_0605 by .

Można z nich lepić swoje, proste figurki.

DSC_0607 by .

Łączyć kolory.

DSC_0613 by .

To podobno są okulary. 😉

DSC_0580 by .

Ale można też skorzystać z aplikacji. Tu – jak widać – potrzebna będzie masa różowa, granatowa, biała i czarna.

DSC_0589 by .

Tą samą instrukcję można znaleźć w aplikacji i w książce.

DSC_0590 by .

Zobaczcie, jak łatwo to modelować dziecięcym dłoniom.

DSC_0601 by .

I stwór prawie gotowy.

DSC_0616 by .

Tadam! PI w całej swej okazałości.

DSC_0618 by .

W ksiażce są te instrukcje pozwalające stworzyć coś tylko z jednego koloru.

DSC_0620 by .

Masa jest taaaaka plastyczna.

DSC_0628 by .

Będzie z tego gąsienica? 😉

DSC_0639 by .

Ja zrobiłam sobie pierścionek. 🙂

DSC_0641 by .

A teraz czas na zrobienie niebieskiego pączka.

DSC_0644 by .

Jeden nadzoruje prace w aplikacji, drugi w ksiażce.

DSC_0654 by .

Jak widać – pączek gotowy!

DSC_0658 by .

Po zrobieniu naszego stworka, można mu zrobić zdjęcie i nadać imię.

DSC_0659 by .

Poznajcie naszych nowych domowników.

Akcja Masa Kreatywności Netto została tak świetnie przemyślana, że jestem naprawdę po ogromnym wrażeniem. Hey Clay wspiera rozwój dzieciaków przez naukę i zabawę, pobudza chęci do rozwijania zdolności manualnych (naprawdę te aplikacje zmotywują każdego!), daje nieskończone możliwości dla dzieci i dorosłych do rozwijania swojej kreatywności i wyobraźni oraz inspiruje do wspólnego spędzania czasu dzieci z rodzicami.

Przekonajcie się sami. Jestem pewna, że pokochacie to lepienie tak samo jak my! Na stronie Netto znajdziecie też dodatkowe, proste gry, które uczą koncentracji i skupienia, a poza tym pomogą Waszym dzieciom zabić nudę w domu – memory, kółko i krzyżyk oraz pchełki.

Więcej informacji na temat Masy Kreatywności znajdziecie tutaj – Masa Kreatywności

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • Karolina
  17 kwietnia 2020 at 14:24

  Dzień dobry,

  Czy megapakę i księgę pomysłów można kupić w Netto bez zbierania znaczków i posiadania karty kolekcjonerskiej? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Agnieszka
  14 kwietnia 2020 at 12:45

  Potwierdzam, jest świetna! Moja trzy latka wtarła ją w sobie we włosy, byłam pewna, że trzeba będzie ciąć ale nic z tych rzeczy, spokojnie wyciągnęłam ją palcami bez żadnego: problemu, jęknięcia, wyrwanego włosa itp.

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź