Menu
książki / książki dla dzieci / Rzeczy

Play Doh – nowa kolekcja edukacyjna dla przedszkolaków ciekawych świata + NIESPODZIANKA

Dzieci są różne. Dla niektórych zabawy plastyczne, kolorowanie, rysowanie, lepienie, wycinanie to ulubiona aktywność. Są jednak też takie, których wołami nie da się zaciągnąć do takich zabaw. I ja mam właśnie takie dzieci. Niestety. im nie wystarczy kawałek papieru i kredki.

Pisałam Wam niedawno, że moje dzieci nie lubią zabaw plastycznych – jeszcze do niedawna traktowali je jak karę. Zauważyłam jednak, że jak już wjeżdża instrukcja i widzą wcześniej, co mogą stworzyć, to nagle pojawia się motywacja do działania i chęć zabawy. Takich dzieci na pewno jest więcej. I na pewno pokochają nową kolekcję edukacyjną z ciastoliną Play Doh. Do każdego numeru dołączone są pudełeczka z ciastoliną. W środku znajdziecie też instrukcję, jak – krok po kroku – ulepić zwierzaka z okładki. I to jest coś, co naprawdę u nas działa.

play doh001gazetka by .

play doh002gazetka by . play doh006gazetka by . Webp.net-gifmaker-331 by . Webp.net-gifmaker-332 by . play doh007gazetka by . play doh008gazetka by . play doh011gazetka by .

Tak tylko przypomnę, że lepienie ma przedw wszystkim ogromny wpływ na rozwój motoryki małej. Na kształtowanie chwytów, precyzji ruchów. Usprawnia także prawidłowy nacisk poszczególnych mięśni: przedramienia, ramienia i palców. Dodatkowo dziecko trzymając i ugniatając ciastolinę, zazwyczaj robi to obiema dłońmi, a to powoduje współpracę obu półkul mózgowych. Lewa jest odpowiedzialna za logiczne myślenie i zdolności językowe, a prawa za wyobraźnię i emocje. 

W książeczce „Poznaj niezwykły świat zwierząt Play Doh” dzieciaki znajdą też ciekawe zadania, zagadki, łamigłówki, wyszukiwanki, a nawet historyjki do czytania. Na rozkładówce Literkowa przygoda dzieci będą mogły razem z rodzicami uczestniczyć w czytaniu o przygodach zwierząt – niektóre słowa zamieniono na obrazki. Na pozostałych stronach dowiedzą się, jakie zwierzęta żyją w Afryce, jakie drapieżniki należą do rodziny wielkich kotów, będą szukać różnic między ilustracjami, a nawet pouczą się literek. A to wszystko w formie zabawy.

NIESPODZIANKA

Numer pierwszy pojawi się w sprzedaży 29 października. Kolejne będą ukazywać się co miesiąc. Możecie je dostać w kioskach, salonikach prasowych lub w Empiku. Jeśli nie chcecie przegapić żadnego tomu, możecie zamówić prenumeratę, w lepszej cenie. Każdy tom w prenumeracie kosztuje tylko 10,99zł (zamiast 15,99zł). Jeżeli podczas składania zamówienia wpiszecie hasło: MATKAWARIATKA, zostanie naliczony rabat -5 zł. Kod działa tylko przy zamówieniu całej prenumeraty. Zamówienia składacie tutaj – https://hitsalonik.pl/play-doh-prenumerata

play doh003gazetka by . play doh009gazetka by . play doh005gazetka by . Webp.net-gifmaker-334 by . play doh010gazetka by . Webp.net-gifmaker-333 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

 • atenasil
  29 października 2020 at 14:16

  Witam,
  W którym miejscu wpisać kod, przeszłam aż do płatności i nie widzę możliwości wpisania kodu.
  Dziękuję, pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Wiola Wołoszyn
   29 października 2020 at 15:45

   Jak wejdzie się w koszyk, to po prawej stronie należy kliknąć Kody rabatowe.

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź