Menu
książki / książki dla dzieci

Co w przyszłości będą czytały moje dzieci? #15

Dawno nie pokazywałam niczego dla starszaków. No to łapcie.

Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Pan Kleks

Pana Kleksa nie trzeba nikomu przedstawiać. Szczególnie naszemu pokoleniu. Dla swoich dzieci zachowałam jeszcze swoje wydanie Pana Kleksa. Teraz mamy dwa. Nowość od Naszej Księgarni i to nadgryzione zębem czasu.

Do kupienia tutaj – Pan Kleks

Pan Kleks001 by . Pan Kleks002 by . Pan Kleks003 by . Pan Kleks004 by .

Szkicownik Szalonego Wynalazcy

Ta książka pokazuje historię najbardziej zdumiewających wynalazków na świecie. Ale nie tylko. To również zeszyt zadań dla dziecka, które pobudzi w nim kreatywność i zachęci do tworzenia własnych wynalazków. Mam nadzieję, że spodoba się Jaśkowi i kiedyś skonstruuje matce maszynę do składania ubrań.

Do kupienia tutaj – Szkicownik szalonego wynalazcy

Szkicownik szalonego wynalazcy001 by . Szkicownik szalonego wynalazcy002 by . Szkicownik szalonego wynalazcy003 by . Szkicownik szalonego wynalazcy004 by . Szkicownik szalonego wynalazcy005 by . Szkicownik szalonego wynalazcy006 by .

Elementarz przyrodniczy

Kolejny elementarz z serii „Poczytam ci, mamo”. Tym razem na tablicy przyroda. Elementarz nie tylko wprowadza dziecko w świat przyrody, ale również umożliwia młodemu czytelnikowi samodzielne czytanie. Litery są duże, opowiadania krótkie, a zakres merytoryczny zgodny jest z podstawą programową I etapu edukacji, klasy 1–3.

Do kupienia tutaj – Elementarz przyrodniczy

Elementarz przyrodniczy001 by . Elementarz przyrodniczy002 by . Elementarz przyrodniczy003 by . Elementarz przyrodniczy004 by . Elementarz przyrodniczy005 by .

Zula i porwanie Kropka

I przechodzimy do czegoś fabularnego. Zula to taki odpowiednik Sabriny, nastoletniej czarownicy, którą znamy z lat młodzieńczych. Zula mieszka z ciotkami i ma magiczne moce. Zupełnie jak Sabrina. Zula ma jednak tylko 9 lat. Nie przeszkadza to jej jednak w podjęciu się rozwiązania prawdziwie detektywistycznej sprawy – odnalezienia psa Kropka. Prosta, napisana przystępnym językiem, historia dla dzieci w okresie wczesnoszkolnym. No i te ilustracje! Bardzo takie lubię.

Do kupienia tutaj – Zula i porwanie Kropka

Zula i porwanie kropka001 by . Zula i porwanie kropka002 by . Zula i porwanie kropka003 by . Zula i porwanie kropka004 by . Zula i porwanie kropka005 by .

Piraci z naszej ulicy

Jolley-Rogers to seria książek o rodzinie piratów. „Piraci z naszej ulicy” można potraktować jako zachętę dziecka do zapoznania się z całą serią. Ten tytuł jest nieco inaczej wydany niż pozostałe – ma miękką oprawę, kolorowe ilustracje, komiksowe dymki. Seria z twardą oprawą zainteresuje pewnie starsze dzieci. Poniżej możecie zobaczyć obie wersje.

Do kupienia tutaj – Piraci z naszej ulicy

Piraci z naszej ulicy001 by . Piraci z naszej ulicy002 by . Piraci z naszej ulicy003 by . Piraci z naszej ulicy004 by .

seria Jolley Rogers

Do kupienia tutaj – Statek widmo

Do kupienia tutaj – Wielka wyprawa po złoto

Do kupienia tutaj – Jaskinia przeznaczenia

Jolley Rogers001 by . Jolley Rogers002 by . Jolley Rogers003 by . Jolley Rogers004 by .

Jak się nie bać gramatyki?

Gramatyka wytłumaczona w prosty, rymowany sposób. Jestem pod wrażeniem, jak panu Marcinowi udało się skomplikowane definicje gramatyczne ubrać w tak zgrabne rymy. Zresztą zobaczcie na zdjęciach.

Do kupienia tutaj – Jak się nie bać gramatyki?

Jak sie nie bac gramatyki001 by . Jak sie nie bac gramatyki002 by . Jak sie nie bac gramatyki003 by . Jak sie nie bac gramatyki004 by . Jak sie nie bac gramatyki005 by .

Mataszkowie

Mataszkowie to seria dwóch książek o pół-elfach pół-ludziach, którzy podróżują po Polsce. Póki co wyszły dwie części – na temat Helu i Torunia. Każda książka to poznawanie historii, zabytków, ale również rozwiązywanie detektywistycznych zagadek. Wyjazd na Hel albo do Torunia w połączeniu z czytaniem książki o historii Mataszków będzie dla dziecka niezapomnianym doświadczeniem.

Do kupienia tutaj – Mataszkowie

Mataszkowie001 by . Mataszkowie002 by . Mataszkowie003 by . Mataszkowie004 by .

Matematyczna pizza

Ciekawostki i zadania matematyczne w takiej formie, że mam ochotę nie czekać aż dzieciaki dorosną do tej książki i uzupełnić ją gdzieś w ukryciu, aby rozruszać szare komórki. To jest po prostu genialne. Matematyka w formie zabawy. Ale nie takiej zabawy, jaką znamy z ćwiczeń matematycznych ze szkoły. Tutaj naprawdę jest fun.

Do kupienia tutaj – Matematyczna pizza

Matematyczna pizza001 by . Matematyczna pizza002 by . Matematyczna pizza003 by . Matematyczna pizza004 by . Matematyczna pizza005 by .

My i nasza historia

To nie jest typowa książka historyczna, pokazująca wielkich władców, wielkie nazwiska. To książka o zwykłych ludziach, o tym, jak zmieniali świat. Odkrywali nowe lądy, tworzyli wynalazki zmieniające życie milionów.

Do kupienia tutaj – My i nasza historia

My i nasza historia001 by . My i nasza historia002 by . My i nasza historia003 by . My i nasza historia004 by . My i nasza historia005 by .

Opowieści tajemnicze i szalone

Znacie Edgara Allana Poe? Ja uwielbiam. I tak samo uwielbiam taki mroczny klimat. W dzieciństwie moją ulubioną bajką był Żukosoczek. Marzyłam o takim pokręconym przyjacielu. Myślę, że w krwi moich dzieci też płynie trochę mroku i pokochają pana Poe tak samo jak matka.

Do kupienia tutaj – Opowieści tajemnicze i szalone

Opowieści tajemnicze i szalone001 by . Opowieści tajemnicze i szalone002 by . Opowieści tajemnicze i szalone003 by . Opowieści tajemnicze i szalone004 by .

Ryba na drzewie

Przekopiuję Wam tutaj opis wydawcy: „To pełna uczuć, podnosząca na duchu książka, która przemówi do każdego, kto kiedyś uważał, że coś z nim jest nie tak, bo nie pasował do rówieśników.” Na pewno zgodzicie się ze mną, że to pozycja, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego młodego czytelnika.

Do kupienia tutaj – Ryba na drzewie

Ryba na drzewie001 by . Ryba na drzewie002 by . Ryba na drzewie003 by .

Słońcem na papierze

Wiedzieliście o tym, że istnieją biografie znanych ludzi dla dzieci? Jedną z nim jest właśnie „Słońcem na papierze”. To biografia Kornela Makuszyńskiego dla dzieci. Delikatne ilustracje, przystępna treść. Myślę, że ta pozycja może zachęcić dzieciaki do czytania biografii znanych ludzi.

Do kupienia tutaj – Słońcem na papierze

Sloncem na papierze001 by . Sloncem na papierze002 by . Sloncem na papierze003 by . Sloncem na papierze004 by .

Miastonauci

A na koniec perełka. Artbook Tytusa Brzozowskiego – architekta i akwarelisty. Każda rozkładówka to kolorowa panorama miasta, zawierającego w sobie nawiązania do architektury dużych polskich miast (Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa czy Gdańska). Na stronach książki poukrywane są też matematyczne zagadki dla czytelników, a całość utrzymana jest w surrealistycznym klimacie. No cudo!

Do kupienia tutaj – Miastonauci

Miastonauci001 by . Miastonauci002 by . Miastonauci003 by . Miastonauci004 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

  • Martyna
    21 czerwca 2017 at 00:12

    Swietne propozycje! Dzięki!

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź